[D1] 4707 Bílovec – Ostrava-Rudná (tunel Klimkovice)

Praha – Jihlava – Brno – Vyškov – Hulín – Přerov – Lipník nad Bečvou – Bělotín – Ostrava – Polsko
Odpovědět
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 4707 - Bílovec - Ostrava Rudná

Příspěvek od Lenny »

Až budu mít někdy čas tak toho k těm variantám napiši více. Kdyby někdo měl zájem, tak mám i varianty v Ostravě a v Bohumíně. Celkem to bylo 5 variant vedení trasy. ;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: 4707 - Bílovec - Ostrava Rudná

Příspěvek od Martin z Ostravy »

V souvislosti s tématem Pražského okruhu, kde se řeší tvar MÚk Strakonická,
jsem si vzpomněl na pár incidentů na MÚK Rudná.
Ta kruhová křižovatka mi nepřijde zrovna nejlepší, hlavně část kde se napojuje směr z Rudné a odbočuje směr Polanka, při jízdě z Rudné na kruháč, není auto za náspem vidět.
Navíc připojovací pruh přecházející hned v odbočovací pruh mi nepřijde jako nejšťastnější, zatím tam není takový provoz, ale až se otevře komplet D47, tak jsem zvědavý jak to tam bude vypadat.
R48 -> D48 se podařilo!
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: 4707 - Bílovec - Ostrava Rudná

Příspěvek od martini »

Jo, tyhle krátké a spojené průplety jsou naprd, akorát my se ne a ne poučit :-(
Nikdy jsem přes tu MÚK nejel, ale tenhle problém se vyskytuje všude, kde je jen pruh zároveň připojovací a odpojovací a jestli tam ještě není vidět, tak potěš pánbůh...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
apach
Příspěvky: 43
Registrován: 14.3.2009 21:04:31

Re: 4707 - Bílovec - Ostrava Rudná

Příspěvek od apach »

martini píše:Jo, tyhle krátké a spojené průplety jsou naprd, akorát my se ne a ne poučit :-(
Nikdy jsem přes tu MÚK nejel, ale tenhle problém se vyskytuje všude, kde je jen pruh zároveň připojovací a odpojovací a jestli tam ještě není vidět, tak potěš pánbůh...
Je to přesně tak, jak je psáno, nejen, že tam není vidět, ale vede to skoro "za roh", takže křižovatečka jedna radost... :(
Čím jezdím: VW Passat 2,0 BiTDI, Honda CBF 1000F
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: 4707 - Bílovec - Ostrava Rudná

Příspěvek od mapman »

martini píše:Jo, tyhle krátké a spojené průplety jsou naprd, akorát my se ne a ne poučit :-(
Nikdy jsem přes tu MÚK nejel, ale tenhle problém se vyskytuje všude, kde je jen pruh zároveň připojovací a odpojovací a jestli tam ještě není vidět, tak potěš pánbůh...
Tyhle kruhové křižovatky jsou neštěstí, nicméně nezbývá doufat, než že si na ně ostravští zvyknou, budou jich tam mít hodně :(
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: 4707 - Bílovec - Ostrava Rudná

Příspěvek od Martin z Ostravy »

A odkud přišla tato móda kruhových křižovatek?
V čem by měly být lepší než klasické čtyřlístky?
R48 -> D48 se podařilo!
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: 4707 - Bílovec - Ostrava Rudná

Příspěvek od Warcz »

Tak třeba v té Ostravě je 5 výjezdů takže 4 lístek by měl problém...
http://www.mapy.cz/#x=141779872@y=135116576@z=15@mm=ZP
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: 4707 - Bílovec - Ostrava Rudná

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Otázkou je jestli byl ten výjezd na Polanku opravdu třeba, když je na rudné o 400m dál.
Stačilo pouze dodělat jednu větev. Nu což, teď už je to stejně pasé, snad to nakonec nebude tak zlé.
R48 -> D48 se podařilo!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: 4707 - Bílovec - Ostrava Rudná

Příspěvek od mapman »

Martin z Ostravy píše:A odkud přišla tato móda kruhových křižovatek?
V čem by měly být lepší než klasické čtyřlístky?
Můžu jen hádat ale viděl bych to jako důsledek snahy napojit co nejvíce směrů v jednom bodě (dodržování vzdáleností mezi křižovatkami apod), v případě Rudné i Místecké se setkává celkem pět směrů a druhým faktorem je že křižovatky tohoto typu, v aglomeraci tak hustě osídlené jakou Ostravsko je, výrazně snižují prostorové nároky, to bych viděl jako argument např. i pro MÚK Mariánskohorské se Severním spojem, navíc to výhledově umožňuje jednoduše připojit další směry do kruhového objezdu. Jak jsem napsal výše, v Ostravě a okolí jich bude dost a jen doufám, že řidiči si konečně i u nás zvyknou na to jak se jezdí na vícepruhových kruhových objezdech, ono je to totiž většinou o kultuře jízdy a ne o "špatné" křižovatce i když by ta křižovatka jistě mohla být "lepší". Kruhový objezd je i v moderních dopravní síti stále jedním z nejčastějších řešení, a to nejen v Británii či Francii, jsou jich plné i SAE např.. V Británii se dokonce zvesela používají i světelně řízené několikapruhové kruhové objezdy na silnicích s kapacitou v řádu desetitisíců a nedělá to problémy...
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: 4707 - Bílovec - Ostrava Rudná

Příspěvek od Warcz »

Martin z Ostravy píše:Otázkou je jestli byl ten výjezd na Polanku opravdu třeba, když je na rudné o 400m dál.
Stačilo pouze dodělat jednu větev. Nu což, teď už je to stejně pasé, snad to nakonec nebude tak zlé.
tak to rozhodně nestačilo... ten vyjezd se totiž stal hodně vytíženým protože sjezd na Svinov ( ten co tam na snímcích ještě je - zrušili a tak to je zajížďka... )

Ukazka trasy Centrum - Ostrava - Svinov ( Vlakové nádraží )
Varianta 1
http://www.mapy.cz/#x=141737728@y=13513 ... +5824+5632

Varianta 2
http://www.mapy.cz/#x=141783936@y=13514 ... 7664+17920

Uzemni plan Ostrava:
http://gisova.ostrava.cz/webmaps/mapaup/viewer.htm

Foto konkretni lokality - všimněte si že narozdil od jinych map ( mapy.cz, amapy.cz ) zde sjezd není:
http://img145.imageshack.us/img145/4340/31416454.jpg
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: 4707 - Bílovec - Ostrava Rudná

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Aha, tak to je potom jiná. Já tam tudy sice jezdím, ale většinou v noci tak si to moc neuvědomuji.
Jinak ta cesta do Svinova, která je v tom územním plánu, ta už je hotová?
R48 -> D48 se podařilo!
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: 4707 - Bílovec - Ostrava Rudná

Příspěvek od Warcz »

Jestli mysliš tu podél železniční tratě tak tu si vůbec nevybavuji. ja abych se přiznal tak to taky projíždím a to buď autem na Opavu nebo vlakem jinam. Byla by to ale pomoc...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Bude ještě pořád cca co půl roku uzavřený tunel kvůli údržbě, nebo to už odpadá?
R48 -> D48 se podařilo!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od mapman »

Martin z Ostravy píše:Bude ještě pořád cca co půl roku uzavřený tunel kvůli údržbě, nebo to už odpadá?
To se bude dít pořád, nicméně doprava by měla být už vedena obousměrně druhým tubusem, doufám...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od Martin z Ostravy »

mapman píše: To se bude dít pořád, nicméně doprava by měla být už vedena obousměrně druhým tubusem, doufám...
No snad jo, protože předtím to bylo jedno, jezdilo tam pár aut, teď už by to bylo pro Klimkovice méně příjemné, i když ono je to většinou na jeden den, že?
R48 -> D48 se podařilo!
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od viky »

Martin z Ostravy píše:
mapman píše: To se bude dít pořád, nicméně doprava by měla být už vedena obousměrně druhým tubusem, doufám...
No snad jo, protože předtím to bylo jedno, jezdilo tam pár aut, teď už by to bylo pro Klimkovice méně příjemné, i když ono je to většinou na jeden den, že?
No 2x jsem se nachomýtl k objíždce kvůli údržbě tunelu a nebyl to žádný med.jízda v koloně max 40km/H.
Zazlívám odpovědným pracovníkům,že info o uzavření tunelu nebylo už v prostoru MUK Rudná,protože v obou případech,kdybych věděl,do čeho jedu,tak bych jel jinudy.Pokud bude provoz sveden do 1 tubusu,tak by to mělo být určitě v pohodě,i pokud by byl hustší provoz.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od pp21 »

EIA "D 4707 - Zástavba oboustranné dálniční odpočívky v km 139,200 - ČSPH, napojení inženýrských sítí", tj odpočívka Klimkovice (Bravantice):

"Plocha pro čerpací stanici pohonných hmot byla ve výběrovém řízení přidělena společnosti Benzina s.r.o. a to pro pravou i levou stranu oboustranné odpočívky. Plocha pro stravovací zařízení byla na levé straně odpočívky přidělena společnosti McDonald´s."

Jen doplním, že levá strana je směr z Ostravy.

PŘEDPOKLÁDANÝ TERMÍN ZAHÁJENÍ REALIZACE ZÁMĚRU A JEHO
DOKONČENÍ:
zahájení: duben 2010
dokončení: srpen 2010

kapacita odpočívky:
levá strana (směr Brno) - nákladní automobily 99
pravá strana (směr Ostrava) - nákladní automobily 50
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od adi88 »

Když se tu řeší údržba toho tunelu, jak dlouho to vůbec trvá? Třeba Husovický tunel v Brně je snad v údržbě jen přes noc, nebo aspoň jsem jednou, někdy okolo jedenacté večer viděl že ho kompletně uzavírají a auta posílají na objízdnou trasu...Přes den se mi to nikdy nestalo a to tudy jezdím často. Pokud by se to takto dělalo a šlo dělat i s tunelem v Klimkovicích, tak by vcelku nebyl problém. Ale vzhledem k tomu, co tu tak píšete to je asi jinak.
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od viky »

adi88 píše:Když se tu řeší údržba toho tunelu, jak dlouho to vůbec trvá? Třeba Husovický tunel v Brně je snad v údržbě jen přes noc, nebo aspoň jsem jednou, někdy okolo jedenacté večer viděl že ho kompletně uzavírají a auta posílají na objízdnou trasu...Přes den se mi to nikdy nestalo a to tudy jezdím často. Pokud by se to takto dělalo a šlo dělat i s tunelem v Klimkovicích, tak by vcelku nebyl problém. Ale vzhledem k tomu, co tu tak píšete to je asi jinak.
já jsem tam jel pokaždé nějak mezi 14 a 16 h ,když byla uzavírka

Na Slovensku jsem 2x zažil,když byl zavřený tunel Branisko.Pokaždé v pátek večer.To opravdu neexistoval příhodnější doba k uzavírce,když se spousta Slováků vrací domů z práce v Čechách no comment :cry:
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od pavel.hrdina »

adi88 píše:Když se tu řeší údržba toho tunelu, jak dlouho to vůbec trvá? Třeba Husovický tunel v Brně je snad v údržbě jen přes noc, nebo aspoň jsem jednou, někdy okolo jedenacté večer viděl že ho kompletně uzavírají a auta posílají na objízdnou trasu...Přes den se mi to nikdy nestalo a to tudy jezdím často. Pokud by se to takto dělalo a šlo dělat i s tunelem v Klimkovicích, tak by vcelku nebyl problém. Ale vzhledem k tomu, co tu tak píšete to je asi jinak.
Ja zase jezdivam casto pres Pisarecky tunel a ten uz jsem objizdel asi 2x - pokazde to bylo v noci a to v pracovni den a delali jen jednu tunelovou troubu. Jedine co mi prislo trosku nestastne bylo znaceni. Promenne znaceni smerem od Zabin (Zabovresky) zacina bohuzel az za vyjezdem na UK Hlinky, odkud je odbocka na Novy Liskovec (kudy vede objizdna trasa), takze pred tim vyjezdem dali jen obycejnou malou oranzovou sipku, ktere si clovek v noci nevsima zrovna dobre.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od Lenny »

Petr Pokorný píše:EIA "D 4707 - Zástavba oboustranné dálniční odpočívky v km 139,200 - ČSPH, napojení inženýrských sítí", tj odpočívka Klimkovice (Bravantice)
Záměr byl ukončen z jiných důvodů.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od mapman »

Lenny píše: Záměr byl ukončen z jiných důvodů.
Jsou tam dva stejné, jeden ukončený (MSK1347), jeden aktivní (MSK1351)...
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od adi88 »

pavel.hrdina píše:Ja zase jezdivam casto pres Pisarecky tunel a ten uz jsem objizdel asi 2x - pokazde to bylo v noci a to v pracovni den a delali jen jednu tunelovou troubu. Jedine co mi prislo trosku nestastne bylo znaceni. Promenne znaceni smerem od Zabin (Zabovresky) zacina bohuzel az za vyjezdem na UK Hlinky, odkud je odbocka na Novy Liskovec (kudy vede objizdna trasa), takze pred tim vyjezdem dali jen obycejnou malou oranzovou sipku, ktere si clovek v noci nevsima zrovna dobre.
Takže v Pisárkách taky noc...Pokud zrovna nejede někdo z Indie :) tak je to podle mě nejlepší. Moc nechápu, proč se ten klimkovický uzavíral odpoledne, kdy je špička. Až bude větší provoz něž byl teď do listopadu, tak doufám taky přistoupí k uzavírkám v méně frekventovanou dobu
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od Lenny »

Díval jsem se na kamery a je uzavřen pravý tubus, provoz je veden obousměrně v levém tubusu, dokonce směry jsou odděleny (nevím, jak se ty bazemkty nazývají). Nevíte někdo, co se tam děje?
Přílohy
untitled.jpg
untitled.jpg (5.82 KiB) Zobrazeno 11842 x
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Včera byl zavřen tubus směr Praha, kvůli údržbě.
Takže dnes asi dělají druhý tubus.
R48 -> D48 se podařilo!
Odpovědět

Zpět na „D1“