D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Brno – Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Odpovědět
Mike
Příspěvky: 4983
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Mike »

2 monin :
Rakušáci byli první, kdo nám zrušili vízovou povinnost
nevím přesně od kdy, ale v březnu 90 už víza nechtěli
v Německu jsem ještě v červnu 90 potřeboval alespoň tranzitní vízum ( na cestu do CH )

tedy v daném případě bych navrhoval odsun všech obyvatel jihomoravského kraje, aby se ta ostuda ( váš návrh ) nemusela realizovat
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kyk
Příspěvky: 957
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od kyk »

Když už budou stavět nový most přes novomlýnskou nádrž, ať postaví rovnou dvě mostovky, v dálničních parametrech...
bumbik
Příspěvky: 7955
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od bumbik »

kyk: taky mě to napadlo, ale taková prozíravost byla pouze a jen u I/48 v Rychalticích na mostě přes Ondřejnici a II/486 u na 52 to je scifi ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od JirkaS »

kyk píše:Když už budou stavět nový most přes novomlýnskou nádrž, ať postaví rovnou dvě mostovky, v dálničních parametrech...
A neměly by být fakticky 3? Dvě pro dálnici a jedna pro silnici a cyklisty...
Hanpav
Příspěvky: 147
Registrován: 3.11.2016 10:15:46

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Hanpav »

Most na tahu z Brna na Vídeň se nezavře, auta bude pouštět semafor

Od soboty bude omezen provoz na hlavním evropském tahu I/52 mezi Brnem a Vídní. Problémový most přes stavidla novomlýnských nádrží u Pasohlávek na Brněnsku nebudou auta objíždět, provoz ale usměrní semafory.


https://www.novinky.cz/domaci/471046-mo ... mafor.html

Myslím, že teď se teprve v plné kráse ukáže, kolik aut tudy denně jezdí a jak chybí nedokončená D52 :-/
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od balance »

Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Trupman »

Je to neuvěřitelně trapná a nezodpovědná situace, to bez debat, a medializace snad jen popostrčí zodpovědné postavit D52, ale taky mě dost vytáčí, když se medializuje jeden případ z deseti a na ostatní se kašle. Pak novinář ze svýho teplýho kanclu v Praze píše jako o katastrofě o každém zúžení levého pruhu mezi Prahou a Brnem anebo o 10 minutách čekání u Mušova a konzumenti médií z kdejaké Horní Dolní, co toho taky moc nenacestují, to čtou a mají zkreslené představy o stavu silniční sítě.
A že každou sezonu pravidelně vznikají kvůli organizačně potupným a pomalým opravám Xminutové kolony např. na I/35, nebo že na jiné dálnici, než D1 mezi Prahou a Brnem, se nadále opravy dělají tak, že se v jednom směru jeden pruh prostě ubere (nebo v obou), to se nějak neřeší.
Je nutný říct, že na silnicích s intenzitami většími než např. 10 000 vozidel je opravy dělat pokud možno bez omezení provozu a pokud se to bez něj neobejde, tak s maximální prioritou oprav tak, aby se k provozu co nejdříve navrátilo. Dnes to vypadá tak, že ať už se jedná o vytíženou jedničku, nebo prázdnou trojku, tak se při opravách doprostřed prostě práskne semafor, nebo chlap s plácačkou a neřeší se, jak dlouho a proč tam bude stát. Několik měsíců tam stojí semafor i v hodinách, kdy se na pracovišti nic neděje. A nikoho to netrápí.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Marty
Příspěvky: 755
Registrován: 16.3.2009 9:00:04

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Marty »

Ty jo. Uz se tesim na letni noci z patku na sobotu kdy tady budou stat spousty ridicu co budou chtit jet na Chorvatsko. Jestli byla dnes - dnes v sobotu fronta kvuli semaforu 6km, kolik to bude v pracovni dny a tyto v tyto spicky... Kolik km bude rekord ? Stejne se ridici kamionu nauci jezdit pres Breclav nebo Znojmo - a ty jsou bez obchvatu... Tristni to stav silnic v JMK...
michal
Příspěvky: 4574
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od michal »

Tvl nechapu situaci, ze rok tam bude dopravni peklo, aby to az po roce teprve zacali opravovat... Silnice I.tridy, navic E, spojnice CZ a PL s AT???!!! A na Sporilovske (!!!!!) se na me z billboardu smeje ten zasrany zmrd Babis "Makam, sleva 75% na jizdnem"???!!!
Marty
Příspěvky: 755
Registrován: 16.3.2009 9:00:04

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Marty »

V JMK jsou uzavřené mosty na silnicích I. třídy které měly být dle intenzit již dávno dálnice nebo aspoň čtyřpruh věc normální - v Černé Hoře a opravě mostu na I/43 by mohli vykládat...
bojler
Příspěvky: 274
Registrován: 24.8.2017 21:18:12

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od bojler »

Vyřešili to moc hezky. Oficiálně přes Břeclav a Znojmo kamiony a koupáci jezdit nebudou, ale budou..
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od pivko »

Tak jestli ještě někdo byl na pochybách, co je zmr. Ťok zač tak doufám, že nyní jsou již rozptýleny. Protože tohle za ty tři roky, nebo kolik tam byl, prostě vyřešit mohl a prostě, jako u nás vždy, se na to vykašlal.

A dále by mě rovněž, a to se asi už budu opakovat, zajímalo, kteří konkrétní činitelé na ŘSD jsou za tento stav odpovědni a jak je možné, že ještě 10 minut poté, co byla tato zpráva zveřejněna, nejsou odesláni na trh práce. Obligátní argument o personální stabilitě neberu. Pokud je možné, aby ŘSD produkovalo výsledky tohoto typu, obávám se není jiná možnost, než rozprášit a začít znovu, protože se to furt opakuje a nikam to nevede.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od monin »

Proč hned ty sprosté urážky? Taky se mohlo stát, že tam nainstalují jen obyčejný semafor, a ne tento inteligentní, který okamžitě pozná, z které strany je delší kolona, zda ta od Brna má např. nyní 9km, a ta od Vídně jen 7km, a tím se tak výrazně napomůže plynulosti provozu.
A pokud by se Ťok domluvil s dolnorakouským hejtmanem, tak by Rakušáci jeden takový inteligentní semafor mohly instalovat už před naší hranicí (pokud u nich něco takového vůbec už mají - pokud ne, může půjčit, respektive za to, jak se courali s dostavbou jejich A5, dát do pronájmu), aby se té plynulosti provozu napomohlo ještě více, což by se v rámci toho nekecáme, ale makáme, či jak zní ta roztomilá formulka, do příštích voleb mohlo ještě snad stihnout, a zrealizovat.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
michal
Příspěvky: 4574
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od michal »

Proc by stal dolnorakousky hejtman o to, aby kolona kamionu dusila lidi v Drasenhofenu??? :shock: Proc nas problem ma byt i jejich problem? :shock: Jestli 7km a 9km na na svedomi inteligentni semafor je uz v celku jedno, protoze to je fronta na pul dne... Situace o prazdninach bude jak z filmu Drtivy dopad. Akorat ze krome mnohakilometrovych kolon na I/52 bude ochromen take zivot v obcich na neoficialnich objizdnych trasach pro osobni auta. A vubec me neprekvapi, kdyz si to tam budou strihat i kamiony... Opravdu nechapu, ze havarijni stav na takovehle silnici nelze legislativne resit okamzitym zahajenim stavebnich praci, ale musi se rok cekat...
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od siesa »

monin píše:obyčejný semafor, a ne tento inteligentní, který okamžitě pozná, z které strany je delší kolona
Inteligentni semafor v 21. stoleti si mj. predstavuji tak, ze ma displej s odpocitavanim minut a sekund pred zelenym svetlem.....

Situace kolem D52 je neunosna. Myslim, ze odspuntovat by to mohlo okamzite pretrasovani mimo Novomlynske nadrze, s premostenim Dyje u Drnholce a Brodu n/D. Dle meho nazoru by se v pripade takove varianty mohlo do 5-6 let jezdit, vc. projektove a byrokraticke pripravy, nebot na cele trase by byl jeden vetsi mostni objekt, popr. jeden tunel (mezi Liscim a kopcem a Orechovou horou nejlepe).
Spokojene by byly snad vsechny strany....
Warcz
Příspěvky: 2090
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Warcz »

Napadá někoho něco co udělalo ŘSD v Jihomoravském kraji ? Ja vidim pruser vedle pruseru
Tomas 1975
Příspěvky: 707
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Tomas 1975 »

Tak to je pravda....
Na druhou stranu je třeba připomenout, že teprve na konci roku 2016 byla schválena ZUR...
Do té doby nešlo skoro nic dělat (nového), ale údržbu mostů také nějak nedali...
Černá Hora.... A aktuálně tedy most na I/52....
Pokud ovšem přijdete na ŘSD v Brně tak je situace slušně řečeno nedobrá....
Věkový průměr těsně před důchodem nebo pracující důchodce...
A to ještě mají opravovat jejich sídlo na Šumavské a mají se někam stěhovat....
Tak to budou další zdržení....
Hanes
Příspěvky: 1053
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Hanes »

monin píše:....pokud u nich něco takového vůbec už mají - pokud ne, může půjčit, respektive za to, jak se courali s dostavbou jejich A5......
Monine to nemyslíš vážně? V roce 1996 měli naši plnou hubu keců, když otvírali úsek do Pohořelic ( z 80% na hotovém tělese A88), že nemají na Rakouské straně ani metr spojnice Vídně s Brnem. Dnes po 22 letech maji naši jižní sousedé cca 50 km dálnice a staví obchvat poslední vesnice na jejich území v půlprofilu, bo se nemají nač napojit, protože se v ČR nepostavil za těch 22 let ani metr. Tak nevím, kdo se tady courá........
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Moninův příspěvek byl myšlen ironicky, aspoň já jej tak pochopil.
To, že je stav příprav staveb v JMK tristní je nabíledni, ale možná, že už se to začne obracet k lepšímu.
Ne však díky makání jistého ministra a jeho šéfa.
R48 -> D48 se podařilo!
Hanes
Příspěvky: 1053
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Hanes »

Taky si myslím, že jde o ironii, bo tak zkušený diskutér jako Monin by to určitě nemyslel vážně. Se omluvuju, bo jsem měl napsat namísto: "to nemyslíš vážně" něco ve smyslu "zase srandičky".
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
michal
Příspěvky: 4574
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od michal »

V tom pripade se omlouvam, ze jsem tu ironii nepochopil. Ovsem soude podle nastale situace a zpusobu reseni se evidentne najdou na RSD taci, kteri takove reseni mysli vazne...
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od monin »

Tak to jsem rád, že se to vysvětlilo i beze mě. :D V duchu jsem si říkal, že ta ironie s tím semaforem nemusela stačit, tak se tam přidal i ty Rakušáky, ale jak je vidět, ani to nezabralo. ;) Co je na tom, ale nejhorší, že už člověk ani nemá chuť, si z toho všeho dělat srandu. Toto je fakt ostuda. :oops:
Mike píše:2 monin :
Rakušáci byli první, kdo nám zrušili vízovou povinnost
nevím přesně od kdy, ale v březnu 90 už víza nechtěli
v Německu jsem ještě v červnu 90 potřeboval alespoň tranzitní vízum ( na cestu do CH )
tedy v daném případě bych navrhoval odsun všech obyvatel jihomoravského kraje, aby se ta ostuda ( váš návrh ) nemusela realizovat
Rakušáci víza zrušili cca kolem 30.11.1989, s tím, že to je jen na přechodnou dobu, cca do Vánoc. Ale pak už je nikdy neobnovili. Vím, že jsem byl poprvé v životě ve Vídni už někdy 2.12.1989. Ty serpentýny za Hatěmi si pamatuji dodnes.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
ppepe
Příspěvky: 279
Registrován: 26.12.2015 0:02:23

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od ppepe »

Dnes - vlastně už včera - se v mapové aplikaci ŘSD objevila neobvykle velký seznam změněných dokumentů. Zřejmě to dalo tvůrci opravdu zabrat, a tak se D55 doslova utrhla ze své trasy: infoletak_d55-perna-rakousko.pdf :-)

Chtěl jsem ale zeptat, zda někdo znalý může vysvětlit, jak se tvoří názvy jednotlivých stavebních úseků. Připadalo mi, že jsou pojmenovány ve směru staničení, ale tady mi to najednou nesedí:
stavba 5206.4 VN Nové Mlýny – Bavory
stavba 5206.3 II/414 – Bavory
Kuba
Příspěvky: 1404
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Kuba »

Výborně, koukal jsem na to. Takže semafor na mostě se odstraní v roce 2030.
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Trupman »

Kdepak, semafor se odstraní po této letní sezóně, bohužel i s mostem. :D :D
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Odpovědět

Zpět na „D52“