Jak jezdíme

Off-topic pokec
Odpovědět

Kolik najedete kilometrů za rok?

0 - 5000 km
8
5%
5000 - 10 000 km
12
8%
10 000 - 15 000 km
32
21%
15 000 - 20 000 km
25
16%
20 000 - 25 000 km
18
12%
25 000 - 30 000 km
23
15%
30 000 - 40 000 km
15
10%
40 000 - 50 000 km
7
5%
50 000 - 75 000 km
13
8%
75 000 - 100 000 km
0
Žádná hlasování
100 000 a více
2
1%
 
Celkem hlasů: 155

jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Protoze odtama jsem prijizdel a byl videt na kilometr.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Sosa »

jozka píše:Jeli od Prahy a oba pokracovali na Stary Vestec, jeden pak jel na Lysou, druhy pokracoval po 611. Tam je rozhled kilometrovy. Akorat na to dlabali. Protoze by museli svoji ctenou hlavu otocit doprava.
Nebylo by lepší, kdyby se díval doleva?
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Urcite! Kdyz za idiota, tak poradne...
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mike »

nevím, nerozumím
po sjezdu z dálnice je doprava ve svém pruhu a pak už na hlavní
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Po sjezdu za dalnice (ve smeru Pha-HK) ma dat prednost prijizdejicim po I/272, ma tam znacku "Dej prednost v jizde". A tady mel otocit hlavu doleva (ja blbe napsal doprava, omluva), videl by, ze prijizdim po hlavni a dat mi prednost. On se na to vysral a poslal to prede mne. Uz jsem to napsal srozumitelne?
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od kot »

Tak teď pochopeno ! :P
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mike »

jojo
levá je ta, co má palec na pravý straně :lol:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Nene, to je ta druha prava...
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od michal »

První věc, co mě okamžitě zaujala, je hned na samém začátku, jak tam kolem té nehody svižně profrčí to bílé auto. Já nevím, možná je to jak střih ve filmu, ale nepřijde mi, že by kolem nehody rozeseté po celé silnici za daného počasí projížděl adekvátní rychlostí. Nebo se pletu?

https://www.novinky.cz/krimi/472159-san ... aneni.html
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Pro zmenu... D8, omezena rychlost na 80, v levem pruhu citroen, tachometrovych 80 a vy mi vsichni muzete. Jsem i zatroubil, jestli se nezapomnel. Nic. Proste ucitel. Tak jsem ho podjel, pak predjedu kamion, vratim se do praveho a jedu dal. Najednou koukam do zrcatka, pro citroen uz 80 neni dogma (musel tak 100-110), citroen se povesil v levem na moji uroven a ridic na mne ukazuje a tuka si na celo (sledovani situace pred sebou nula). Ucitel jako vysitej, ale hlavne... na prednim sedadle chlapecek, na zadnim holcicka, odhadem tak deset let plus minus... si tak rikam, jak silny puzeni musi mit takovej tydyt, aby zamerne vytvarel tyhle situace s deckama na palube...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jonáš »

Když musíš, tak musíš. Já už je neřešim ..
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mike »

hlavně děcka si to pamatujou a za deset let máš na silnici další generaci vychovávačů
to je nevyhladitelné...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Sosa »

Nejhorší na tom je, že si tyto lidi myslí, že jezdí dle předpisů. A proto ostatní vychovávají. Je to děs.
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Trupman »

I když jsem se najezdil už nějakejch kilometrů, tak občas narazím na situace, ve kterých si fakt nejsem jistý, kdo to je vlastně v právu.
Jedna taková typická situace jsou světelné křižovatky a situace, kdy se střetávají dvě vozidla jedoucí na zelenou - ano, i to se může stát. Typický příklad - světelně řízená křižovatka, automobil odbočuje vlevo z vedlejší silnice na hlavní. V době vjíždění do křižovatky má zelenou, samozřejmě musí dát pozor na protijedoucí auta, následně ještě dát přednost chodcům, až pak se pomalu zařazuje. Nicméně vyklízecí interval na semaforu je nedostatečný a v momentě, kdy se tento řidič teprve pomalu rozjíždí, aby se po dání všech předností zařadil, už je na hlavní silnici zelená a v tom vystartuje jako první motorkář, který tomu dá plný plyn a tlačí se na zezadu na našeho řidiče. Motorkář je naštvanej - "Tys mi sem vlítnul před motorku z vedlejší, nedals mi přednost!" a řidič tvrdí "Jel jsem na zelenou, snad máš oči, proč jedeš tak rychle?"

Jaký je v tomto případě správný pohled, měl řidič auta skutečně počítat s tím, i když to samozřejmě nemohl vědět, že nestihne křižovatkou na zelenou projet a když už byl v křižovatce, měl si pohlídat, že vozidla na hlavní se nerozjíždějí? Nebo vozidla na hlavní musí počkat, až se křižovatka vyklidí a nerozjíždět se do té doby, i když jim už padla zelená?

Takových nervózních motorkářů a rychlostartérů s mokrým řidičákem a velkým egem je s přibývajícím létem na silnicích víc a víc. Jsou schopní vám nabořit kufr, jenom aby dokázali, že jste je omezili v jízdě. A když je křižovatka špatně seřízená a plná dopravy, pak mají jedinečnou příležitost.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od MPMP »

Pokud došlo ke zdržení při odbočování pouze z důvodu provozu v protisměru, nebo chodů (nebo jinak: pokud je ve směru odbočení za křižovatkou prázdno), má řidič, který vjel do křižovatky na zelenou, plné právo bez zbytečného zdržování a při tom v klidu dokončit původní manévr - tedy rozjet se a odbočit.
Pokud tam ale zůstane viset proto, že je to za křižovatkou ucpané a "není kam jet", neměl tam vůbec vjíždět.
Z druhé strany je to ještě jednodušší: motorkář nemá kam jet (stojí tam, nebo se teprve pomalu rozjíždí, odbočující vozidlo) a protože nemůže křižovatkou projet (není kudy), neměl by do ní vůbec vjíždět.
Že se to v praxi děje jinak, ano, děje. Ale pouze magor by se snažil nabourat do auta, které stojí v křižovatce v okamžiku, kdy mu padla zelená, a potom někomu vysvětlovat, že to není jeho vina. Zelená neznamená "Jeď bez ohledu na okolnosti", ale pouze a jenom "Můžeš jet, pokud je kam".
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od kot »

2 MPMP: Moc hezký "překlad" pravidel ... :ok: Kdyby to takhle doslova učili v autoškole, tak si to ten motorkář (či jiný trotl ) pamatuje nadosmrti a nikomu tam nikdy nevjede ! :D
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Trupman »

Silnice jsou bohužel plný magorů, a pokud má ten magor pocit, že z daný situace může vytřískat peníze třeba na pojištění, nebo mu jenom dělá radost se hádat a pak to ukazovat na youtubku jako velká řidičská hvězdička, tak se klidně rozjede a nabourá toho před sebou. Hlavní argument: já jsem jel na hlavní a ještě k tomu na zelenou a ten co tam vjel z vedlejší mě omezil tudíž nedal přednost. Že to je špatně světelně řízená křižovatka a že rozhodně nemuselo k nehodě dojít, nebýt jízdy motorkáře, to už je potom na dokazování protistrany a interpretaci naší ne vždy geniální pomačskochráničské složky.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Honey72 »

Něco podobného je na rekonstruovaných úsecích silnic, kde řídí provoz semafor. Ten je buď špatně seřízený nebo prostě kvůli pracím se v cestě plete třeba bagr, který zdrží provoz z jedné strany a když konečně uvolní cestu, začnou se na zelenou jak banda hňupů cpát řidiči z protisměru a to i když jasně vidí, že prostě nemůžou projet. Jenže, oni mají zelenou. A tak se hádají, kdo uhne. Tuhle jsem na těchto světlech stál. Dvakrát proběhl cyklus, ale já stál na zelené vždy dál, protože jsem viděl bagr v cestě. No, nezačal mě nějaký hňup za mnou objíždět a pak jak stádo bezmozků všichni za ním ? No a kam dojeli ? Museli nakonec všichni zacouvat zpátky do fronty (vlastně nakonec, protože jejich místo zatím někdo nahradil :-) a já po uvolnění protisměru vyrazil první :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mike »

2 MPMP :
bohužel, v aktuálním znění zákona již ono " řidič nesmí vjet do křižovatky, jestliže mu situace za ní nedovoluje pokračovat..." již není :(
a motorkářům se nedivím, kdo na tom někdy jezdil, chová se na silnici úplně jinak :ok:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Japao Joe »

ale je (§ 22 Jízda křižovatkou -> (3) Řidič nesmí vjet do křižovatky, nedovoluje-li mu situace pokračovat v jízdě v křižovatce a za křižovatkou, takže by byl nucen zastavit vozidlo v křižovatce. To neplatí, pokud řidič zastavuje vozidlo v křižovatce za účelem plnění povinností podle § 5 odst. 1 písm. h) nebo při odbočení vlevo podle § 21 odst. 5.)
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Kubajsu »

Trupman píše:...mě omezil tudíž nedal přednost...
Pozor, to není pravda. Dát přednost znamená neohrozit.
Respektive takhle přesně to napsáno není, ale přednost je definována tak, aby druhý nemusel prudce změnit směr nebo rychlost jízdy, což je stejné jako definice ohrožení...
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Honey72 »

Přesně tak, pokud vjíždíme na hlavní, nemusíme se nutně rozjet z nuly na stovku za pár sekund. Prostě Ti co jeli po hlavní musí trošku zpomalit a troubení je asi tak jediné, co jim zbývá :-) Zdvořilé je uhnout ke straně. Samozřejmě, pokud takto vlétneme před kamion nebo těsně před kolonu rozjetých aut, troubí na nás už oprávněně. V Itálii jsem i na hlavní musel být pořád ve střehu. Tam se z vedlejší snad vůbec nerozhlížejí a prostě tam vjedou, vždyť mám brzdy, ne ? :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Lynx »

Trupman píše:I když jsem se najezdil už nějakejch kilometrů, tak občas narazím na situace, ve kterých si fakt nejsem jistý, kdo to je vlastně v právu.
Taky mnohdy nevím. Třeba dnes - banální situace, klasická křižovatka se všemi směry. Hlavní silnice vede přímým směrem, z boku se na ní připojují dvě vedlejší silnice. Z obou vedlejších se v jeden okamžik chtějí připojit dvě vozidla na hlavní, přičemž obě odbočují vlevo. Kvůli místní úpravě (ostrůvek na jedné z vedlejších a mírnému vzájemnému posunutí dvou vedlejších) se jejich dráhy kříží, není místo na vzájemné vyhýbání, takže nemohou jet zároveň. Kdo má přednost ?

https://mapy.cz/s/2FLEV
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Honey72 »

Pokud se kvůli místu navzájem nemohou vyhnout vlevo (pravými předními blatníky k sobě), tak se buď dohodnou kdo pojede první anebo se prostě objedou. Záleží, jak budou rychlí :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od adamos »

Svislé značení má přednost před vodorovným, na dopravní značce je nakreslena "obyčejná" pravoúhlá křižovatka. Asi bych zde preferoval ty pravé blatníky a případnou dohodu.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“