Podněty na ŘSD a jiné úřady, jejich (ne)reakce

Jiné dotazy a diskuse k dálniční síti
Odpovědět
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od zesp »

Tak jsem chtěl včera vypustit drobotinu na tu naši první vlaštovku v oblasti dětských hřišť na odpočívce Devět křížů a ouha - zamčeno!!!! A k tomu ani žádná informace, že by tam byly nějaké otevírací, či zavírací hodiny. Jen info, že to spravuje SSÚD Domašov, uvedené tel. číslo ovšem neexistuje... Tak jsem se musel opravdu zasmát, ač mi do smíchu nebylo. Takže se to hřiště budovalo jen na čumendu a ne na užitek... Docela blamáž. Tak jsem je tam přendal přes ten plotek, i s tím rizikem, že nebudu moci zasáhnout při případném problému a bude problém tam odsud odlákat.... Na tom druhém hřišti - na Ladné, bych si je pro změnu vypustit nedovolil (tudy jezdívám naštěstí jen sám), protože tam je hřiště doslova obechc.no, protože WC na Shellce je za poplatek a ty kadiboudy ve zcela nepoužitelném stavu. A zese příkad ze SK - alespoň na "severní" D1 je již dětské hřiště (s více herními prvky) standardem na každé druhé odpočívce, volně přístupné, odpočívky čisté a upravené, na každé odpočívce tabule s informacemi o oblasti, kde se nachází, turistickými cíly, např. na odpočívadle Povážská Bystrica WC na Shell bez poplatku, na stěně oddělující prostor kabinek a WC velkoplošná tapeta se siluletou Povážského hradu s popisem, jak se tam dostat a jeho historií. Každé odpočívadlo má navíc ceduli s info o poloze odpočívadla, km vzd k dalšímu z nich, jaká je tam pumpa, jak daleko je k dalšímu výjezdu. Já vím, u nás by to bylo asi označeno za zbytečné a zavrženíhodné, ale špatné se mi to fakt nejeví... I ty malé odpočívky jsou v perfektním stavu, z toho Rakouska to okopírovali skvěle... Pak člověk jede kolem těch stále zavřených Kurovic a kadibudek na Křenovicích... O stavu dpočívek na D1 psát a ni nebudu. Toto mě taky opravdu štve... Později dpoplním fotky, ať si udělá každý obrázek sám...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Podněty na ŘSD a jiné úřady, jejich (ne)reakce

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak to nepiš ale jen tady na fórum, napiš to ŘSD, ať mají odezvu a něco s tím udělají.
Stejně jako to chce napsat Shell, že to u jejich čerpačky kvůli turnikerům smrdí a ať se nad tím zamyslí, brečet tady na lampárně je k ničemu a je to v rovině hospodského brblání.
R48 -> D48 se podařilo!
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od jannnn »

Když ono je to s tím ŘSD těžké. Já jim naposledy psal, že na D0 jsou neustále otevřené služební sjezdy u Modletic a že tam lidi normálně na černo jezdí (včetně sjíždění do protisměru, tzn. brzdění na nulu v odstavném pruhu).

Odpovědí mi bylo, že s tím nic dělat nebudou, že lidi závory ničili, když je zavírali, že navíc teď jim do nich ani nejde elektřina a bla bla bla. Naprostý nezájem o nějakou bezpečnost.

To pak člověk brzo vzdá.. :)
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od zesp »

Dyť já jim už několikrát psal, ale když se jim to nehodilo, tak ani neodepsali. Takže to fórum je jediná možnost, kde se vybrečet... Ale mám i pozitivní případ, byť se to do tohoto vlákna nehodí. Od doby postavení kruháče u Lipníka nad Bečvou (I/47 a II/437) byla ve směru od Hranic cedule, kde byla do všech směrů uvedena silnice II/437. I na Přerov, kde mělo být uvedeno I/47. Bylo to tm několik let, až jsem to vyfotil a poslal přímo řediteli ŘSD Olomouc. Za pár dní se mi ozval pán na pozici Technický pracovník, který mi s lehkou ironií oznámil, že pátrali a pátrali, až vypátrali viníka (pochopil jsem, že tím myslel sebe - byl jím asi shora označen) a že pracují na odstranění problému. Do 14 dní to bylo přelepeno. Potěšen úspěchem jsem jim psal o chybějícím značení u bývalé křižovatky II/150 s 1/55 (nyní jen I/55 - peáž s II/150 k Rokytnici). Vede to k tomu, že část řidičů pokračuje od OC rovně do Předmostí, místo toho aby odbočili vpravo k podjezdu. Před křižovatkou totiž dlouhodobě není žádná směrová značka a rovně přes křižovatku je vidět cedule začátek obce Přerov.... Pak se motají sídlištěm a zbytečně tak komplikují už tak přebujelou dopravu. A to už se neozvali a značka tam není dosud...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

A komu jste psali? Na info(at)rsd.cz nebo někomu konkrétnímu?
Taky záleží na stylu výtky.
R48 -> D48 se podařilo!
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od Lynx »

Zřejmě už po viníkovi vedení tentokrát nepátralo a nikoho nezaúkolovalo a tak se na to dotyčný vykašlal. ;)

Jinak já sem naopak rád, když se od vás dozvím o různých zjištěních z terénu a za "brečení" to nepovažuji. Rozhodně tedy ne v nějákém pejorativním smyslu. Kromě toho, i zde si to možná někdo z ŘSD či MD přečte a něco se třeba může díky tomu pohnout.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od monin »

Martin z Ostravy: Taky záleží na stylu výtky? Není nad to, se po ránu pořádně pobavit. :D Takže na ŘSD se musí směřovat výtky, jen ve stylu nějaké pozitivně-konstruktivní kritiky? Jinak by se tam nahoře mohli urazit? Viz. např. toto volání po satiře? :D
"No vidíte soudruzi, po čem my voláme?! Po satiře. Ano, pozitivní konstruktivní satira! :D https://youtu.be/xi49uJEgC_8?t=38m36s
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Myslel jsem hlavně, aby to bylo slušně a věcně. Nic víc.
R48 -> D48 se podařilo!
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od jannnn »

Klidně nás Martine někam odděl, ale nedá mi to a vložím to sem.
Dobrý den,

téměř denně se setkávám s tím, že na D0 v km 77L, kde se nachází služební nájezd na dálnici, tak řidiči jedoucí ve směru k D1 tento nájezd využívají jako sjezd na silnici II/101. Tzn. v plné rychlosti na dálnici brzdí a najíždí do protisměrné(!) připojovací služební rampy. Čímž dochází k extrémně nebezpečným situacím, jelikož tento manévr a a prudké brzdění nikdo na dálnici v těchto místech neočekává. Jak je vidět na letecké mapě mapy.cz, tak betonový zátaras vedle závory je odsunut na stranu a auta tak mohou bez problému projet.Případně je závora dokonce zvednutá (viz https://mapy.cz/s/29juA ).

Prosím o nápravu, než se zde stane nějaká naprosto zbytečná nehoda.

Děkuji a s pozdravem,
xxx
Dobrý den,

služební sjezd je denně využíván pracovníky dálniční údržby.
Místo je řádně označeno dopravní značkou B1 (zákaz vjezdu) + E13 (mimo vozidla ŘSD) a to jak ze strany od dálnice D0 tak od silnice II/101.

Závora byla v minulých letech již několikrát opravována z důvodu vandalismu, kdy docházelo k úmyslnému ohýbání a manuálnímu zvedání, patrně ze strany řidičů, kteří si svou cestu přes sjezd usnadňují. Z tohoto důvodu je v místě závory a betonového svodidla mezera, která umožňuje průjezd OA a menším NA i v případě poruchy (výpadek elektřiny/ komunikace), nikoliv však pro veřejnost, ale pro pracovníky ŘSD ČR.

V současné době je závora v horní poloze z důvodu poruchy napájení.

S pozdravem
"Porucha napájení" trvá již minimálně dva roky :-)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Asi udělám extra téma na (ne)komunikaci ŘSD.
Chybí ale pořád podstatná informace, kam jsi ty podněty posílal? Přes webový formulář?
R48 -> D48 se podařilo!
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Podněty na ŘSD a jiné úřady, jejich (ne)reakce

Příspěvek od jannnn »

Na webu mají jako hlavní kontaktní adresu posta@rsd.cz, tak tam. Odpověděla nějaká paní z "samostatné oddělení komunikace".
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Podněty na ŘSD a jiné úřady, jejich (ne)reakce

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Což je jinými slovy tiskové, oni se zeptají na příslušném útvaru, pošlou odpověď a tím to pro ně končí.
Možná bych zkusil po čase opět se s tímto připomenout, že závada trvá a že, se budeš muset vzhledem k nečinnosti ŘSD obrátit na PČR a MD, neboť jde o vážné ohrožení besipu.
To je třeba i ten styl výtky, kterému se tady tolik vysmíval monin.
R48 -> D48 se podařilo!
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Podněty na ŘSD a jiné úřady, jejich (ne)reakce

Příspěvek od Sosa »

Poslat na policii, že je to ohrožení provozu, ať jim to nařídí odstranit.
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od JAnD »

jannnn píše:"Porucha napájení" trvá již minimálně dva roky :-)
Ještě někdy funguje taktika zavolat do nějaké televize, jestli nechtějí udělat reportáž. A pokud to dotyční vezmou poctivě, tedy i že se pokusí získat vyjádření odpovědných pracovníků, může to někdy zafungovat.
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Odpovědět

Zpět na „Dotazy a diskuze“