[D48] Frýdek-Místek, obchvat

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

Nevím kolik kamiónů jezdí od Příbora, ale podle mne jezdí většina od Frýdlantu. A najet od Příbora na Ostravu nebyl problém ani teď . Natož až tam bude jezdit mnohem méně aut.
Pjoter
Příspěvky: 58
Registrován: 30.3.2009 11:47:15

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Pjoter »

Ona ta diskuze asi není o tom jestli to bude problém projet. Ale spíše otázka zda na křížení 2 dálnic je nutné sjet do města, jet 2km po 1+1 rychlostí 50km/h. A při tom všem absolvovat 6 úrovňových křižovatek(výjezdů z bočních ulic) z toho 1 světelnou. 2 přechody pro chodce(určitě přibudou další) a 1 okružní křižovatku.
sykyman
Příspěvky: 181
Registrován: 11.3.2018 12:56:55
Bydliště: I/48

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od sykyman »

Za me souhlas. Je to nestastne, ze tam to propojeni nebude. I presto, ze bude jeste druha moznost dojet az na frydlantskou, tam obkrouzit ten megakruhac a jet zase kus zpet. Me osobne se to tyka, po trase Pribor - Ostrava jezdim temer denne, byt se momentalne FM vyhybam, ale kdyby tam propojka byla, asi bych nemel o cem uvazovat.
Cesta po českých dálnicích je stejně "snadná" jako cesta do budoucnosti. Stačí čekat
Sauce
Příspěvky: 610
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Sauce »

Opravdu nevím... na jednu stranu je opravdu divné vidět na křížení dvou dálnic pouze dvě větve, ale v realitě kdo by tudy jezdil - Bělotín až Příbor odvede do Ovy jednička a naopak (pokud vím, kromě tohoto a tohoto je v pořádku). Z Fryčovic dvojka co se napojuje na onu jedničku.

Jelikož z Fryčovic do F-M žádná MÚK není (kromě jedné na konci stávajícího úseku za tunelem, která stejně nebude mít vyhovující větve z tohoto směru), pak zbytek pobere MÚK ve městě. Jedná se tedy přibližně o toto území ze kterého by teoreticky lidé museli použít MÚK ve městě při cestě do Ovy a naopak (přibližné území, nějaké intenzity jsem nepočítal).

Jsem optimista a předpokládám, že tam takové intenzity nebudou. Maximálně bych tedy upravil ulici Příborskou na 2+1 a upravil větve MÚK ve městě.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

záleží dost na tom, odkud člověk jede a kam, pokud pojedu od Příbora do východních částí Ovy, tak by ta spojka ve FM byla řešením pro rychlejší a pohodlnější jízdu (D48 a D56) pokud pojedu např. do Avionu či někam dál na západ, např. Poruba, tak je logické, že pojedu po I/58 přes Mošnov, případně přes obchvat Studénky po D1 do Ovy
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Sauce
Příspěvky: 610
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Sauce »

V tom máte asi pravdu. Ale uznejte, kolik takových lidí opravdu je. Stávající napojení postačí, alespoň teď.
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od evilcleaner »

jezdím z příbora nebo přes příbor do centra ostravy nabo do poruby každý den. výsledek je že po I/58, která by teoreticky měla být logickou volbou, jezdím tak v jednom z třiceti případů. I/58 je zmršena spoustou omezení po cestě - pseudoobce, zákazy předjíždění, omezení rychlosti na křižovatkách a poskakování ostravou - obchvat skotnice to moc nevytrhne a obchvat mošnova naopak zhorší. pokud jedu do centra tak I/48 (D) a D56, pokud do poruby tak po II/464 a D1.
Pokud by I/58 byla očištěna o nesmyslné omezení, doplněna plnohodnotnými obchvaty a existovala jížní tangenta nebo alespoň další etapa Mostní mezi hyperalbertem na dubině a Místeckou, tak bych asi jezdil po ni.
pro ty co chtějí číst dál - proč je jízda po I/58 ztráta času, bez šance na zlepšení
Nicméně nějak si nedovedu představit v dnešní situaci, že obchvat mošnova se vrátí do původních parametrů s MÚK, změní se vdz, tak aby se mohlo předjíždět, u petřvaldu se vybuduje nadchod pro pěší a cyklisty a zruší NPR 50 km/h, odstraní značky Stará Ves + mimoúrovňové převedení místní a nemotorové dopravy v prostoru zastávek bus, najde se trasování pro obchvat krmelína (což už se nepovedlo začátkem 90. let), vyřeší se křižovatka ve staré bělé (SZZ) a dobuduje jižní tangenta.
I/58 je dobrá tak maximálně pro dopravu do mošnovské zóny práce s nízkou přidanou hodnotou a pro obsluhu sídel po cestě. z příbora se po ni vyplatí jet do ostravy jedině pokud stačí dojet k ceduli Ostrava :kladivo:
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
mipol
Příspěvky: 102
Registrován: 17.3.2011 21:43:01

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mipol »

Sauce: jezdím do centra Ostravy z Kopřivnice. Přes Mošnov je to pro mě delší a komplikovanější cestování, které se ani po dokončení obchvatu Skotnice (a v budoucnu poloobchvatu Mošnova) nezjednoduší. Pořád to bude rychlejší po D48 a D56. A mám za to, že takových lidí z oblasti okolo Příbora nebude jenom pár.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Honey72 »

Já jsem hlavně zvědavý, jak to bude značené před MÚK FM-západ. Ve směru od Bělotína uvidíme Ostravu v zelené kostce (se symbolem dálnice) uvnitř modré kostky a to vše na velké zelené tabuli, jako v případě Vidně na D1 ?
A jak to bude s cílem pod čarou ? 56, ale použijte prosím městské ulice ?
No a nakonec, když budou řidiči nuceni mezi dálnicemi použít jinou komunikaci, v tomto případě ulici Příborská, zůstane tato ulice první třídou ?
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od davidb »

evilcleaner píše: a existovala jížní tangenta nebo alespoň další etapa Mostní mezi hyperalbertem na dubině a Místeckou, tak bych asi jezdil po ni.
Ta jižní tangenta začíná chybět čím dál víc.
Teď to jde vidět, když se opravuje Rudná, že k ní není žádná alternativa.
Mostní se prodlouží, ale zbytek nebude ještě hodně dlouho.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Lenny »

A co brání jet až na FM-jih, tam se na otočit a pokračovat zpět. Zajížďka pár km, ale jen s jednou OK. To je blbý nápad, že? :lol:
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Navíc KO, který se mi zdá z dokumentace jako jednopruhový s bypassy, bude už tak mít co dělat s provozem ze směru Frýdlant -> F-M.
R48 -> D48 se podařilo!
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od FlakY` »

Jasně, OA může využít maximální rychlost 130km/h, nákladní ne a proto je I/58 zpoplatněna mýtem. Neúplná MÚK bude asi problém, ale počkejme si na zprovoznění. V minulosti jsem viděl malé intenzity ve směru Příbor - Ova a možná i proto byla zrušena větev u Tesca.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Lenny »

Ale ta větev tam nikdy nebyla, místo ní slouží ulice 17. listopadu.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od FlakY` »

https://lms.cuzk.cz/lms/lms_prehl_05.ht ... rokdo=1936

Ještě v roce 2000 nestálo Tesco a byla zde úplná MÚK.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ani mě nepřekvapuje, že to nechalo ŘSD tak domrvit, v té době bylo možné vše.
Sranda, že se to přeneslo i na D48, kdy diskutovaný směr OV - Příbor je zcela opomíjen.
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

Lenny píše:Ale ta větev tam nikdy nebyla, místo ní slouží ulice 17. listopadu.
ulice 17. listopadu slouží jako Ova - Olešná/Příbor (ikdyž od Olešné vlevo na Příbor bývá problém najet, kvůli vysoké intenzitě provozu, to po obchvatu FM problém zjevně nebude... ale vůbec to neřeší směr Příbor - Ova, jelikož chybí nájezdová větev ... takže se bude muset po Příborské na kruháč k Tescu
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Lenny »

Ja tam vidím pro FM mapu z roku 1963 a pak až z roku 2003 a to Tesco stojí. Nikdy si tu rampu nepamatuji, ale nemusím si taky pamatovat všechno správně.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od FlakY` »

Já vím Lenny, nebydlel jsi zde ;) Já si to pamatuji ještě jako malý kluk.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Country »

Lenny píše:Ja tam vidím pro FM mapu z roku 1963 a pak až z roku 2003 a to Tesco stojí. Nikdy si tu rampu nepamatuji, ale nemusím si taky pamatovat všechno správně.
Je tam archivní foto z roku 2000 a tam je to krásně vidět
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Lenny »

Aha, hledal jsem jen v nabídce a ona je ještě nabídka vpravo. Toho jsem si nevšiml.

Aha, měl jsem za to, že ta větev tam nikdy nebyla. Omlouvám se za svoji neznalost. To je vzteku, takhle zkazit křižovatku. V té době bylo zkaženo více věcí, IKEA v Brně, OK u Globusu.

Jižní tangenta měla vést v tomto směru https://mapy.cz/s/2ESFg

Trasa obchvatu Krmelína se nepodařila nalézt naposledy na začátku tisíciletí.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od FlakY` »

Ulice Beskydská se bude muset předělat stejně jako průtah přes centrum Místku. Kdysi na to byly plány.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od theodor less »

mkyral píše:Taky jsem jel dnes kolem. Funguje a vypadá to, že ještě nějakou dobu fungovat bude. Skrývka zeminy je zatím jen na nové spojnici ulic Příborská a Nad Přehradou a pak až za rybníkem. Nejprve budou muset vybudovat novou točnu a napojení k hrázi a pak teprve dojde na benzinky. Zatím těžko říct, proč je vyklizená jen Benzina.
Výkupy a výpovědi z nájmů asi nejsou nastaveny na jeden termín (v případě čerpacích stanic jsou dva majitelé). Možná byl problém termín načasovat, když příprava stavby byla velká anabáze.
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od davidb »

Lenny píše:Jižní tangenta měla vést v tomto směru https://mapy.cz/s/2ESFg.
Tak takhle rozhodně ne.
Jde vidět částečně tady-http://mapy2.ostrava.cz/uha/mapa2/
V katastru Hrabové jako esíčko, pak pod Mittalem a přes Bartovice jako šedá přerušovaná dvojčára.
Takže spíše takhle https://mapy.cz/s/2EZ3S
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od FlakY` »

Variant bylo více, ale jihovýchodní obchvat Ostravy už nemá moc společného s obchvatem FM. Myslím, že obě vaše varianty jsou už dnes mrtvý projekt.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Odpovědět

Zpět na „D48“