Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

MickeyMouse
Příspěvky: 847
Registrován: 13.8.2014 22:52:52

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od MickeyMouse »

Dneska ráno jsem projížděl OK Husova x Strakonická x "Spojka" asi v 7:36 a provoz tam byl minimální. Jel jsem sice z Husovy od Globusu na Strakonickou, ale dohromady nikde nikdo. Jindy tam bývají i kratší kolony, ale tohle mi přišlo na pondělí jako mimořádně dobrý stav a zlepšená průjezdnost.
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od Sudr »

Cajkowski:

Viz: http://www.c-budejovice.cz/sites/defaul ... do7530.pdf

"V RÁMCI ETAPIZACE VÝSTAVBY REALIZACE POUZE POLOVIČNÍHO PROFILU KOMUNIKACE" :-)

Zmínka o trolejovém vedení byla např i zde: https://www.budejckadrbna.cz/z-kraje/ce ... -noci.html
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od Cajkowski »

TO Sudr: :ok: dekuji.
Cekal bych tu dopravni znacku jiz na miste preskrtlou, at si lidi zvyknou, ze to neni na furt, ale budiz.

Jinak toho, ze to je nakonec polovicni profil, jsem si vuuuubec nevsiml. Mel jsem za to, ze si ti odpurci z Maje prosadili dvoupruh a hotovo.

Jinak jeste jedno zamysleni. Kdyz jsem si novou spojku projizdel o vikendu a to jako prvni smerem z Vltavy na Maj, tak me uplne prastilo do oci, kolik vyskovych metru se stoupa k Maji. Mit v rozpoctu zbytecne penize, tak bych tem odpurcum z Maje zavrel hu*u tunelem. :kladivo: :lol: Najizdelo by se do nej za kruhakem u Vltavy a byl by az po krizovatku Ant. Barcala. Nebo i dal. Viz napr Linec, ktery dal prutah mestem dost do tunelu.
tommi206
Příspěvky: 1
Registrován: 14.5.2018 19:30:06

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od tommi206 »

Zdá se mi, že i lidi na těch dvou kruháčích míň blbnou a nepředvádí ty manévry z pruhu do pruhu, což je fajn
MickeyMouse
Příspěvky: 847
Registrován: 13.8.2014 22:52:52

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od MickeyMouse »

tommi206 píše:Zdá se mi, že i lidi na těch dvou kruháčích míň blbnou a nepředvádí ty manévry z pruhu do pruhu, což je fajn
Tak to je hlavni ucel tzv. turbo OK, aby auta odskakovala pred levem odboceni do leveho/vnitrniho pruhu. Diky tomu uvolni pravy/vnejsi, ktery pak funguje jako bypass pro rychle odboceni vpravo.

Jinak pozoruju, ze otevreni 4 vetve paradoxne vedlo ke zvyseni propustnosti OK. Ono to teda vlastne paradoxni neni, protoze se stavajici doprava rozlozila na Husovu a "Spojku". Diky tomu nevznikaji kolony na Husove mezi OK a svetelnou krizovatkou Husovy s O. Nedbala. Ty blokovaly vyjezd z OK, az neslo projet ani na leve odboceni na Strakonickou. Husova pak stala i pred OK.
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od AUTOsro »

Projel jsem si na kole tu cyklostezku a překvapilo mě, že je značená jako stezka s odděleným provozem pěších a cyklistů, ale místo hmatového pásu je tam jen bílá čára. Z pohledu chodce mi pak tady na těch turbokruháčích trochu vadí, že musím přecházet přes dva jízdní pruhy, což mi není úplně příjemné, vzhledem k tomu, že nevím, kdo z kruhového objezdu vyjede a kdo ne, z pohledu cyklisty se mi úplně nelíbí značka "cyklisto sesedni z kola" (na druhou stranu mě ale (myslím) lépe právně chrání jako řidiče, kdybych tam nedejbože nějakého cyklistu na přechodu srazil, než kdyby tam byl cyklopřejezd).

Možná bych se přikláněl k oddělení jednotlivých jízdních pruhů dalšími ostrůvky, něco na způsob těch přechodů na Generála Píky u kruháče se Zanádražní. Pak by tam snad mohly být i cyklopřejezdy a na výjezdech příjemnější poloměry pro auta.

Ale kromě těchto detailů se mi spojka líbí, už aby byla 2+2 i s těmi ekodukty (nebo alespoň lávkama), aby se zlepšilo napojení na Vrbenské rybníky :)
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
Odpovědět

Zpět na „Jihočeský kraj“