Mapy na internetu
Re: Mapy na internetu
Na prvni omak o hodne lepsi...
-
- Příspěvky: 550
- Registrován: 3.11.2016 10:11:25
- Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy na internetu
Super, určitě krok vpřed Na těch starých jsem nemohl přeskakovat z detailu jedné stavby do druhé...
Re: Mapy na internetu
Pecka, konečně něco dobrýho z dílny ŘSD. Nahlížení do budoucnosti při dlouhejch zimních večerech už aspoň nebude takový vopruz.
-
- Příspěvky: 550
- Registrován: 3.11.2016 10:11:25
- Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy na internetu
Tak na Google mapách se začínají objevovat první snímky Street View pořízené v letošním roce
Na Seznamu mají dokonce už snímky ze září 2017, ale kvalitou snímků se se Street Viewem nedají srovnávat...
Na Seznamu mají dokonce už snímky ze září 2017, ale kvalitou snímků se se Street Viewem nedají srovnávat...
Re: Mapy na internetu
Něco pro dlouhé zimní večery - ČÚZK zveřejnil na webu http://lms.cuzk.cz/ další várku leteckých snímků, konkrétně poválečné snímkování z let 1946-9 a k tomu i rok 1963. Nepokrývá to sice celé území naší pidirepubliky, ale i tak se tam toho najde až až
Musítobýtčtyřpruhové všech zemí, spojte se!
Re: Mapy na internetu
A jak si tam zobrazím snímky z roku 1963?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Re: Mapy na internetu
Musíš kliknou na dané místo a doufat, že to tam je naskenované
Já jsem zatím našel jen oblast kolem ruzyňského letiště. Je tak krásně rozestavěná D7
Já jsem zatím našel jen oblast kolem ruzyňského letiště. Je tak krásně rozestavěná D7
Re: Mapy na internetu
asi nejlépe vybrat roky, výběr snímků centrálními body, pak se zobrazí kde jsou a po kliknutí na bod se v novém okně otevře snímek, který lze zoomovat
Naposledy upravil(a) hiob dne 9.1.2018 23:48:47, celkem upraveno 1 x.
-
- Příspěvky: 5269
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Mapy na internetu
Paráda. Když si vezmu, že v 90. letech jsem si musel od armády kupovat podobné snímky, abych podle nich mohl kreslit mapy měst. Přijelo se do Dobrušky, tam se v mapách vybraly zakreslené rámečky, znamenající rozsah snímku, oni z obálek vytáhli negativy a za měsíc jsem si přijel pro hotové velkoformátové snímky. Problém byl, že snímkování bylo nepravidelné a u některých měst jsem se musel spokojit i se snímky z 80. let. To se zase muselo naskenovat, a napojovat je na sebe bylo dost složité. Tehdejší PC 386 se 4MB RAM to moc nezvládaly a pohrát si se zkosenými okraji kvůli zkreslení (kulaté čočce) bylo hrát si celé dny
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Re: Mapy na internetu
Jestli mohu doporučit, tak parádní jsou snímky poválečné, hlavně z roku 1946, ty oproti pozdějším snímkům od roku 1947 či druhého náletu z 50.let známého z Kontaminace zachycovaly menší oblast a jsou pěkně ostré. Je tak na nich vidět pokračující stavební činnost (či spíše rozestavěnost) na dálnici a některých silnicích, Žďákovský most jsem už dával do příslušného fóra, další úlovky z roku 1949 - Šmejkalka, Borovsko a Píšť
A teď už musím pracovat
A teď už musím pracovat
Musítobýtčtyřpruhové všech zemí, spojte se!
Re: Mapy na internetu
Tal teda pekne dekuju... kde na to mam brat cas?
Na snimky z 60.-70.let se fakt tesim...
Na snimky z 60.-70.let se fakt tesim...
-
- Příspěvky: 847
- Registrován: 13.8.2014 22:52:52
Re: Mapy na internetu
Google má na satelitním snímku stále starou rozestavěnou křižovatku D3 s I/34 u Českých Budějovic. Na mapě křižovatku a D3 aktualizoval, ale chybí mu větev pro nájezd na I/34 směr Lišov: (https://www.google.cz/maps/place/%C4%8C ... d14.480255).
Mapy to mají na snímku začátek výstavby D3 a na mapě to mají správně: (https://mapy.cz/zakladni?x=14.5154518&y=49.0082957&z=16)
Ví někdo zasvěcený, jak je možné, že Googlu něco takového unikne?
Mapy to mají na snímku začátek výstavby D3 a na mapě to mají správně: (https://mapy.cz/zakladni?x=14.5154518&y=49.0082957&z=16)
Ví někdo zasvěcený, jak je možné, že Googlu něco takového unikne?
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49
Re: Mapy na internetu
Až do začátku loňského roku fungovala aplikace google map maker, v tom jsme mohli opravovat a aktualizovat, nebo alespoň efektivně hlásit nové úseky. Poté google program zastavil a mapy si aktualizuje sám podle svých schopností a priorit. Velké země mají vekou prioritu, malé země mají malou prioritu, malé země s malým tržním podílem mají ještě menší prioritu. V mapách je někde tlačítko Nahlásit problém, úspěšnost značně variabilní.
-
- Příspěvky: 5269
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Mapy na internetu
To by mě vážně zajímalo, kde soudruzi z NDR udělali chybu Na mydrive TomTom zmizelo Lipsko a i západně od něho v Merseburgu se diví, jestli ta města neobsadili i nepřejmenovali Češi. Zatímco Merseburg se česky opravdu jmenuje Meziboř, Kostnici ke všemu najdete až dole na jihu, ale ta je v mapě stále jako Konstanz
Zajímavé, že v navigaci to je správně, chybka je jen na on-line mapě na netu. Ona tedy kolikrát bývá oproti placeným verzím v navigaci dost zastaralejší, ale toto ? Ke všemu TomTom nikdy města v mapách nepočešťuje, ale pokud to město hledáte, najde Vám ho i pod zadaným českým názvem.
https://mydrive.tomtom.com/cs_cz/
Zajímavé, že v navigaci to je správně, chybka je jen na on-line mapě na netu. Ona tedy kolikrát bývá oproti placeným verzím v navigaci dost zastaralejší, ale toto ? Ke všemu TomTom nikdy města v mapách nepočešťuje, ale pokud to město hledáte, najde Vám ho i pod zadaným českým názvem.
https://mydrive.tomtom.com/cs_cz/
- Přílohy
-
- lipsko_tom_tom.jpg (142.83 KiB) Zobrazeno 10054 x
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Re: Mapy na internetu
Česká republika jako na dlani. Mapy.cz nasadily nové letecké snímky
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/47 ... nimky.html
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/47 ... nimky.html
Re: Mapy na internetu
Tak archiv doplněn o další roky, a to tentokrát rok 1954, 1955 a 1962Vizi píše:Něco pro dlouhé zimní večery - ČÚZK zveřejnil na webu http://lms.cuzk.cz/ další várku leteckých snímků, konkrétně poválečné snímkování z let 1946-9 a k tomu i rok 1963. Nepokrývá to sice celé území naší pidirepubliky, ale i tak se tam toho najde až až
Re: Mapy na internetu
Mapy.idnes.cz uz zprovoznily D1 0137. Skoda, vypada to fakt dobre...
Re: Mapy na internetu
Koukám že do zprovoznění nového úseku D7 se mapy na internetu moc neženou, Mapy.cz, Google Maps, mapy.idnes.cz nikde nic, pouze OpenStreetMap má zprovozněno...
Re: Mapy na internetu
Na mapy.cz jsem dával podnět hned v den otevření, tak snad se to brzy projeví...alabastr píše:Koukám že do zprovoznění nového úseku D7 se mapy na internetu moc neženou, Mapy.cz, Google Maps, mapy.idnes.cz nikde nic, pouze OpenStreetMap má zprovozněno...
Navíc jsem upozornil, že úsek I7 Chomutov - Křimov ještě není (bohužel) provozován jako SMV. Mají ho v mapě zeleně. A má být oranžově, jako např. I34 u ČB (bohužel).
Re: Mapy na internetu
No, já před pár dny na Mapy.cz hlásil D7 taky a taky mi přišla automatická odpověď, že opravili. A stále nic. Přitom tam hlásím chyby poměrně pravidelně a vždy se objeví do 2-3 dnů.
-
- Příspěvky: 550
- Registrován: 3.11.2016 10:11:25
- Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy na internetu
Té zelené je na těch Mapách.cz více než je zdrávo. Kupříkladu I/11 mezi Ostravou a Havířovem rozhodně není SMV, v Českém Těšíně mají zelený i kruháč před hranicemi s Polskem na I/48, a v neposlední řadě (ale jen v některých úrovních přiblížení střídá se zelená a oranžová) I/35 u Olomouce mezi kruháčem a D35 ve směru na Ostravu. Kruháč je rovněž zelený...
O zahraničí se ani bavit nemusím. Taková Ukrajina je z půlky zelená...
O zahraničí se ani bavit nemusím. Taková Ukrajina je z půlky zelená...
-
- Příspěvky: 5269
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Mapy na internetu
Třeba ta zelená nemá znamenat SMV, ale jen silnice dálničního typu, jako v mnoha autoatlasech. A v některých zemích, hlavně na východě, jsou ještě často tyto polodálnice s úrovňovým křížením, následující křižovatka už je zase mimoúrovňová ... v Litvě jsou i dálnice s úrovňovým křížením a bez svodidel. Není jednoduché to zaznamenat správně a nepřerušovaně, jednodušší je udělat dlouhou lajnu
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Re: Mapy na internetu
Ty Postoloprty už vidím opravené. Tedy krom zoomu 12 a 14 (reload bez efektu).
Království a půl princezny za 511.
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele: