ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Dnes se zase ukázalo, je to strašně nepružné.
Při nehodě na R35 na 281 km, na ZPI na D1 na 305,7 km svítilo provoz jedním pruhem i přesto, že R35 byla už zavřená.
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od Lenny »

Další dopravní informační systém přibude na R35, I/35 :arrow: http://www.isvzus.cz/usisvz/usisvz01007 ... 4105503001
dále pak na telematický systém na R6 :arrow: http://www.isvzus.cz/usisvz/usisvz01007 ... 4105003001
Informační portály na R4 a R7 :arrow: http://www.isvzus.cz/usisvz/usisvz01007 ... 4105403001
tak, že se máme na co těšit :P
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Kde to na té I/35 bude? Někde na tom 4-pruhu za Libercem nebo na těch střídavých 3-pruzích za Mohelnicí?
R48 -> D48 se podařilo!
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od pavel.hrdina »

Martin z Ostravy píše:Kde to na té I/35 bude? Někde na tom 4-pruhu za Libercem nebo na těch střídavých 3-pruzích za Mohelnicí?
Uz minimalne od soboty od vecera je v ostrem provozu na I/35 km 16,2 (za Chrastavou) smerem na Liberec. ID je 145.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od Lenny »

V pátek byla ještě vysoutěžena jedna zakázka "Dodávka a provoz zařízení pro provozní informace", kterou získal Kapsch.
http://www.isvzus.cz/usisvz/usisvz01007 ... 4115103001
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od martini »

To si zase vyslechneme věci, až na to kápne nějaký odborník na dopravní telematiku z řad aktuálně.cz :evil:
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od pavel.hrdina »

martini píše:To si zase vyslechneme věci, až na to kápne nějaký odborník na dopravní telematiku z řad aktuálně.cz :evil:
Na druhou stranu samotneho by me velice zajimalo co je predmetem zminenych zakazek, ponevadz na onech postovnich strankach je zatracene malo informaci. Z jednoradkoveho nadpisu zakazky se jen dost tezko da vestit jeji obsah a to dava saframentsky moc stupnu volnosti k ruznym spekulacim.

Vyjadril bych to krasnou "ceskou" vetou: Please, be more specific! :-)
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od dvs »

Stačilo by rozepsat aspon co je investice, co je servis, zda v tom jsou sluzby na provoz atd... Pak ta ZPI cedule je hrozne draha.

Když on ten stát, ale nikde nepočítá odpisy svého majetku...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od Martin z Ostravy »

pavel.hrdina píše: Vyjadril bych to krasnou "ceskou" vetou: Please, be more specific! :-)
Trochu ot, ale česky je to "Formuluj přesně" - hláška Petra Nárožného z českého filmu Ten svetr si nesvlíkej :D Ještě jednou pardon za OT. :?
R48 -> D48 se podařilo!
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od martin »

Myslím, že se to tu už kdysi dávno řešilo: čeština, srozumitelnost a ZPI pro cizince. Asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že současný stav je v tomhle ohledu naprosto katastrofální.

Já jsem navrhoval používát střídání text v ČJ a AJ po určitých intervalech tak, aby řidiči jedoucí před jedním ZPI mohli vidět jak českou, tak anglickou mutaci. Tenkráte jsem dostal odpovědi od osoby zodpovědné za koordinaci ZPI v CZ (znalci si dohledají), že nelze. Přátelé lze, minulý týden jsem při cestách po Jižním Tyrolsku viděl střídavé italsko německé nápisy.

Takže pokud lze textovou informaci doplnit piktogramem, pak je to ok. Pokud ne, mělo by se na tomto zapracovat. Sám dobře znám, jaké to je nerozumět lokálním hatmatilkám jako čeština je. Co bychom ale nechtěli, když ani v našem jazyce nejsme schopní ZPI účelně a typograficky(!) správně používat...
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od pavel.hrdina »

martin píše:Já jsem navrhoval používát střídání text v ČJ a AJ po určitých intervalech tak, aby řidiči jedoucí před jedním ZPI mohli vidět jak českou, tak anglickou mutaci. Tenkráte jsem dostal odpovědi od osoby zodpovědné za koordinaci ZPI v CZ (znalci si dohledají), že nelze. Přátelé lze, minulý týden jsem při cestách po Jižním Tyrolsku viděl střídavé italsko německé nápisy.
Ja osobne si o tom myslim presne to co Martin, tedy ze kdyz se chce, tak vsechno jde. Soucasni pantati ovsem hledaji duvody proc to nejde misto hledani zpusobu jak by to mohlo jit. To znamena, ze to nejsou ti spravni lide na tech mistech a je potreba je nahradit nekym kdo tomu bude chtit opravdu pomoct.
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od andy »

On-line: Chceme dálnice postupně vybavovat inteligentními technologiemi

Koordinátor Jednotného systému dopravních informací Jaroslav Zvára odpovídal na dotazy čtenářů...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od mapman »

Zajímavé je třeba toto:
Jaroslav Zvára píše: Buďmě rádi, že jsou klidové texty v 90 procentech času. Nebo bychom chtěli, aby tam pořád svítila nějaká nehoda, stavební práce apod.? Tedy nějaká omezení? Určitě ne. V klidových časech se zobrazují INFORMAČNÍ TEXTY - FM frekvence dopravního zpravodajstí rádia veřejné služby nebo odkaz na webové služby dorpavních informací, a PREVENTIVNÍ TEXTY - nabádající k dodržování předpisů a ohleduplné jízdě k ostatním. Připravujeme i TRAVEL TIME - dojezdové časy do vzdálených cílů.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od dvs »

K čemu mi je dojezdový čas na D8 ke křižovatce Zdiby. Mne zajímá jak projedu MUK na Kbelskou. Když je to jednotný systém, tak se musí s Prahou domluvit.
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od Geo »

To ZPI je fakt kvalitka. Na I/3 pred Benesovem nehoda, silnice prujezdna jednim pruhem. Ne a na ZPI pred Mirosovicema nemuze svitit informace, ze to bude lepsi objet pres Exit34 na Benesov.
Aspon, ze mi ale poradej, ze se otom dozvim na Radiozurnalu.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od Lenny »

Krásně a zcela správně fungující 10x levnější pražské ZPI.

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 4.JPG.html

Fotka od kasmeho :)
Přílohy
IMG_2744.JPG
IMG_2744.JPG (14.16 KiB) Zobrazeno 16829 x
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od pp21 »

Lenny píše:Krásně a zcela správně fungující 10x levnější pražské ZPI.
A to je ještě zázrak, že tam nesvítí jenom čas, kterej prej jde ještě blbě...

Jinak i takhle krásně funguje pražské liniové řízení dopravy. Proměnné značky rychlosti a směrové šipky nad pruhy jsou už asi rok zhasnuté i ve Zlíchovském tunelu směrem na Prahu 6, takže se tam smí jezdit 80 (eRko v městě), ale pššššt, nikomu to neřikejte ;o)
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od andy »

Petr Pokorný píše:Proměnné značky rychlosti a směrové šipky nad pruhy jsou už asi rok zhasnuté i ve Zlíchovském tunelu směrem na Prahu 6, takže se tam smí jezdit 80 (eRko v městě), ale pššššt, nikomu to neřikejte ;o)
Jsem si po pravdě myslel, že je to schválně :o
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od hh »

Mně tam spíš vadí jak se ten portál se značkami rozbil či co a vpravo je modrá cedule Smíchov a rovně je zelená bez jakéhokoliv nápisu ...
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od egelebege »

martin píše:
Já jsem navrhoval používát střídání text v ČJ a AJ po určitých intervalech tak, aby řidiči jedoucí před jedním ZPI mohli vidět jak českou, tak anglickou mutaci.
Užitečnější než angličtina by byla němčina. Jezdim hodně a s angličtinou si většinou nikde ani neškrtnu
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od Sosa »

Petr Pokorný píše:
Lenny píše:Krásně a zcela správně fungující 10x levnější pražské ZPI.
A to je ještě zázrak, že tam nesvítí jenom čas, kterej prej jde ještě blbě...

Jinak i takhle krásně funguje pražské liniové řízení dopravy. Proměnné značky rychlosti a směrové šipky nad pruhy jsou už asi rok zhasnuté i ve Zlíchovském tunelu směrem na Prahu 6, takže se tam smí jezdit 80 (eRko v městě), ale pššššt, nikomu to neřikejte ;o)
No bohužel už zase od minulého týdne sítí(teda jestli to nebylo na jeden den :lol: )
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od egelebege »

Ony ty informace jsou někdy dost matoucí. Už se to tu i řešilo
d1.JPG
d1.JPG (28.51 KiB) Zobrazeno 16645 x
Jako nezasvědcenej bych si u tohodle příkladu myslel, že buď je na dálnici nějaká práce v délce cca 10km, nebo že po deseti kilometrech nějaké omezení začíná (což v tomhle případě to náhodou plus mínus odpovídá), ale jako poslední by mě napadlo, že se něco děje právě na 10. km. Absence jednoho malého vlastně uplně toho nejmenšího symbolu dokáže změnit význam části nápisu a stím by se mělo už konečně pohnout. Nebo jsem snad jedinej kdo si toho všiml nebo jedinej komu to vadí?
Btw: ten panáček, co se opírá o lopatu je dost primitivně vyobrazenej. Né že by na tom tolik záleželo, ale za ty peníze si zasloužíme víc
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Stačilo by to "km" přesunout před ty čísla a bylo by po problému.
Jinak já nemám sebemenší problém pochopit o co jde. ;)
R48 -> D48 se podařilo!
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od pavel.hrdina »

Martin z Ostravy píše:Stačilo by to "km" přesunout před ty čísla a bylo by po problému.
Je videt Martine, ze v tymu ceskedalnice.cz jsme v tomto znacne konzistentni, ne tak s nulou. ;-)
Martin z Ostravy píše:Jinak já nemám sebemenší problém pochopit o co jde. ;)
To vetsina z nas na tomto foru, ale pravdou je, ze nepoucena verejnost muze byt zmatena.
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od pavel.hrdina »

martin píše:Ano, s nulou skutečně ne :)
A, potrefena husa se ozvala. :D
Zrovna na Tebe jsem predevsim myslel. ;-)
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“