Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Odpovědět
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Sosa »

Spíše bude pokračovat nynější stopka. Nebo se snad někde něco děje?
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Kuba »

Tady je k tomu ještě jeden článek od Dolínka:
https://www.parlamentnilisty.cz/profily ... rani-88360
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Lynx »

Dostavba vnitřního okruhu v Praze získává obrysy, z poloviny povede tunely

Zdroj: https://praha.idnes.cz/mestsky-okruh-pr ... zpravy_rsr

"Definitivně se tak rozhodli pro variantu nazývanou Vlasta. Název byl údajně inspirován aktivistkou z Prahy 8, která prosazovala zahloubení Holešoviček."

Takže paní Vlastislava Šenarová, známá odpůrkyně vedení dopravy v ulici V Holešovičkách, bude mít svůj pomník za 40 miliard. Kdo z vás to má ? :-) Jen bude muset žít asi tak do sta let, aby se toho dožila.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Mike »

je úplně jedno čí to bude pomník a kolik mazánku si na tom zajistí několik pokolení
hlavně aby se běžný občan konečně svezl a nestál v kolonách.... :!:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od kot »

Lynxi, pomníky se staví pro ty, co už to mají za sebou...
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Lynx »

Tak někteří si je postaví i za života, třeba v podobě nějáké stavby. Jinak je to samozřejmě jen nadsázka
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Honey72 »

Samozřejmě to jméno je náhoda, stejně jako Blanka vyhrála nad ostatními ženskými jmény - dalšími variantami okruhu přes Letnou, tak i zde bylo více variant s ženskými jmény. Nevím proč takové řeči vůbec píšou do novin. Možná jen proto, aby někdo tu aktivistku naštval :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od mapman »

No pokud já vím, tak to úplně náhoda není...
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Sosa »

Nevím jak Vlasta, ale Blanka vznikla z pojmenování variant B, D, H - Bubeneč, Dejvice, Holešovice. A aby to nebyly jen písmena, varianty se pro jednoduchost pojmenovali Blanka, Dana, Hana.
Nevzniklo to nějak podobně?
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Lynx »

Od písmene "V" tam nic nezačíná, takže to možná opravdu pojmenovali podle paní Šenarové. Samozřejmě neoficiálně.

Já jsem s tou paní osobně nikdy nemluvil, ale kolegu, který tam něco řešil zahrnula celou litanií výčitek a paragrafů kombinovaných se vzpomínkami jak to bylo v ulici V Holešovičkách před šedesáti lety za jejího mládí skvělé a jak by se to mělo vrátit do tohoto stavu. Mluvil s ní tenkrát (telefonicky) velmi dlouho a ani si neškrtnul, ač je jinak dost ukecaný. Takhle zřejmě udolala leckoho a získala si značnou proslulost.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Mike »

V
jako
Vyhýbá se všemu :lol:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Honey72 »

Tak aby ještě neměli na krku soud za neoprávněné použití jména a nedopadlo to jako s předabováním Návštěvníků :-) To byla taky fraška.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Sosa »

Pokud si dobře pamatuji, tak největší problémy to mělo na začátku, tedy u bílé skály. Jestli to není V jako Vltava, že to vede přímo kolem Vltavy. Ve zbytku to bylo asi stejné, neboť tam to moc jinudy vést nejde.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Mosquit »

A ono vybrané varianta V vede přímo kolem Vltavy? Já myslel, že směr k Blance povede skrz Bílou skálu tunelem (zatímco nějaké kdysi uvažované varianty zmiňovaly třeba patrové vedení podél Vltavy)
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Sosa »

To nevím, jen mě to napadlo. Takže to, že to jedním směrem pojede povltavskou a druhým tunelem pod skálou již padlo? Nějak se již v těch variantách neorientuji.
S_M_Lomoz
Příspěvky: 195
Registrován: 15.3.2009 23:02:26

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od S_M_Lomoz »

To, že se tunel Vlasta pracovně jmenuje "podle jedné zasloužilé odpůrkyně", přiznal v rozhovoru pro LN loni šéf IPR Boháč. Soudu o jméno bych se nebál, paní je Vlastislava ;--)

https://byznys.lidovky.cz/mestsky-okruh ... _domov_ELE

Pokud si chcete užít paní Vlast(islav)u naživo, zkuste záznam ze zastupitelstva z loňského 2.11., kde se probírala dostavba okruhu. Video bohužel funguje jenom v prohlížečích podporujících Silverlight, takže nejspíš jen v Internet Exploreru. Hledejte bod 26, ve videu stopáž cca 0:15:55.

http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/prim ... vniho.html

(No, ono stojí za to podívat se, jak Krnda vede rozprau, ale to je jiná pohádka)
Aegeus
Příspěvky: 14
Registrován: 13.8.2018 20:54:58

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Aegeus »

Podle mne porad jsou na stole 2 varianty: budto jeden směr po nabrezi+druhy směr tunelem nebo dvoupatro po nabrezi... Opravte mne pokud se mylim...
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Lynx »

Podle stránek to je,tak jak píšete:

http://mestskyokruh.info/popis-projektu/stavba-0081/

Jen nevím, kdy se má definitivně rozhodnout, která varianta bude zvolena.

Dříve byla ještě varianta "vše v tunelu" a ta zdá se byla v EIA zamítnuta.
Pavel Q
Příspěvky: 329
Registrován: 5.10.2010 17:49:14

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Pavel Q »

Nemůžu si pomoct, ale mně se Vlasta nelíbí z důvodu:
1) neřešení Holešoviček, když už se musí kopat tunely pod Bílou Skálou a pod Libní, proč tudy nevést i dopravu směřující z centra nebo z Blanky na D8?
2) Stávající Povltavská nezůstane zachována pro místní dopravu.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Mosquit »

Pokud by měla být Povltavská zachována, jak by se tam ta auta dostávala třeba ve směru od Pelc-Tyrolky?

Cyklistům se tam jistě nějaký kočkopes na břehu Vltavy vymyslí...
Pavel Q
Příspěvky: 329
Registrován: 5.10.2010 17:49:14

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Pavel Q »

Mosquit píše:Pokud by měla být Povltavská zachována, jak by se tam ta auta dostávala třeba ve směru od Pelc-Tyrolky?
Například kvůli lepší obsluze ul. Bulovka včetně nemocnice. Zapojila by se to do ul. Pátkova.
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Michal R »

Pavel Q píše:Nemůžu si pomoct, ale mně se Vlasta nelíbí z důvodu:
1) neřešení Holešoviček, když už se musí kopat tunely pod Bílou Skálou a pod Libní, proč tudy nevést i dopravu směřující z centra nebo z Blanky na D8?
2) Stávající Povltavská nezůstane zachována pro místní dopravu.
ad 1) je to hodně dávno, ale viděl jsem studii vyrubané MÚK kompletně v podzemí včetně nového tunelového úseku Prosecké radiály v úseku MO - MÚK Bulovka. A jestli byly náklady na Blanku astronomické, tak v této variantě by byly náklady na Vlastu přímo kosmologické... ;)
Mě se to řešení technicky líbí, městské tunely se mi líbí a tohle řešení by bylo i velmi ekologické. A taky chápu, že technologická složitost činí variantu tak drahou, že to prostě nedává smysl.

ad 2) Opět Cost-Benefit analýza. Taky mi to bude chybět, až nebudu moct z Bulovky přímo dolů k vodě. Ale ruku na srdce, ten podjezd je ve špatném technické stavu, ulice dolů dopravě to na ty kapacity ani omylem nestačí. A pokud přijmeme bod č.1 logicky vyplyne, že v žádné z povrchových variant nedává smysl křížení s MO, stejně tak se pokoušet vměstnat do toho prostoru místní komunikaci.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Lynx »

Pavel Q píše:Nemůžu si pomoct, ale mně se Vlasta nelíbí z důvodu:
1) neřešení Holešoviček, když už se musí kopat tunely pod Bílou Skálou a pod Libní, proč tudy nevést i dopravu směřující z centra nebo z Blanky na D8?
2) Stávající Povltavská nezůstane zachována pro místní dopravu.
Podzemní křižovatka byla opravdu prověřována a nevycházelo to sklonově. Narozdíl od zdejšího vševěda MichalaR, který si jako obvykle vymýšlí, jsem u toho byl, takže s tím mám osobní zkušenost. To je hlavní příčina toho, proč se od toho ustoupilo. Tedy žádná cost-benefit analýza a podobné bláboly.

Jako rozumné řešení mi připadá zahloubenmí ulice v Holešovičkách, na které také existuje technická studie a je to narozdíl od podzemní křižovatky pod Bílou skálou technicky reálně proveditelné. Toto řešení sklonově vychází na normové hraně a to díky tomu, že ulice V Holešovičkách nejde přímo na sever ale kroutí se. Čili vzdálenost je delší, sklon nižší.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Mosquit »

Komunikace v tunelu by se kroutit nemohla? :jidlo:
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Michal R »

Lynx píše:
Pavel Q píše:Nemůžu si pomoct, ale mně se Vlasta nelíbí z důvodu:
1) neřešení Holešoviček, když už se musí kopat tunely pod Bílou Skálou a pod Libní, proč tudy nevést i dopravu směřující z centra nebo z Blanky na D8?
2) Stávající Povltavská nezůstane zachována pro místní dopravu.
Podzemní křižovatka byla opravdu prověřována a nevycházelo to sklonově. Narozdíl od zdejšího vševěda MichalaR, který si jako obvykle vymýšlí, jsem u toho byl, takže s tím mám osobní zkušenost. To je hlavní příčina toho, proč se od toho ustoupilo. Tedy žádná cost-benefit analýza a podobné bláboly.

Jako rozumné řešení mi připadá zahloubenmí ulice v Holešovičkách, na které také existuje technická studie a je to narozdíl od podzemní křižovatky pod Bílou skálou technicky reálně proveditelné. Toto řešení sklonově vychází na normové hraně a to díky tomu, že ulice V Holešovičkách nejde přímo na sever ale kroutí se. Čili vzdálenost je delší, sklon nižší.
:-)
No jasně, doktore, ekonomické vyhodnocení je blábol.... Není nad to, když někdo dokáže při pondělním ránu pobavit :lol:
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“