Autokamera v Německu?

Jiné dotazy a diskuse k dálniční síti
Odpovědět
Skinny67
Příspěvky: 9
Registrován: 15.6.2017 22:40:01

Autokamera v Německu?

Příspěvek od Skinny67 »

Dobrý den, jednou už jsem tu řešil výběr autokamery a nakonec jste mi dobře poradili a jsem s truecam spokojený. Proto se obracím i s další radou co potřebuji. Pojedu do Německa na služební cestu a tak se chci zeptat jestli není v Německu zakázáno používat kameru v autě? Četl jsem něco o Rakousku, ale o Německu nic. Za každou radu budu rád. :)
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Autokamera v Německu?

Příspěvek od Honey72 »

Jezdím po celé Evropě, nikdy kameru ani navigaci nesundávám, nikdy mě nikdo nebuzeroval. Prostě, když se najde důvod proč buzerovat, tak se vždy něco najde - plyšák na okně, navigace na okně v zorném poli ... když se jezdí slušně, nemá žádný policajt důvod ani auto zastavovat. Pokud ovšem nejste někde na divokém východě jako pojízdná kasička :-) Podle mě se to se strašením u kamer přehání. Ani radary v navigaci mi nikdy nikdo nekontroloval :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Hanes
Příspěvky: 1052
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: Autokamera v Německu?

Příspěvek od Hanes »

V Německu je kamera povolená, jen nesmíš šířit někde veřejně, co jsi nahrál. Podle posledního rozhodnutí soudu (cca 3 měsíce zpět) je záznam z kamery důkazní materiál pokud se něco stane. Ale i před tím zde nebyl žádný problém pokud jsi záznam nikde nešířil. Přeji šťasnou cestu na přeplněných silnicích a dálnicích.
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: Autokamera v Německu?

Příspěvek od Tom od Budějc »

Skinny67
Příspěvky: 9
Registrován: 15.6.2017 22:40:01

Re: Autokamera v Německu?

Příspěvek od Skinny67 »

Děkuji všem za odpovědi. Snad to tedy bude v pohodě. Radši jsem se zeptal. Člověk nikdy neví. Záznam je čistě jenom jako případný důkaz. Nikam ho nezálohuju. Klasicky se časem přepíše sám. Do zahraničí moc nejezdím autem, takže se vůbec nevyznám jak to tam chodí.
Skinny67
Příspěvky: 9
Registrován: 15.6.2017 22:40:01

Re: Autokamera v Německu?

Příspěvek od Skinny67 »

Tak už jsem se vrátil a kameru jsem měl celou dobu zapnutou jako tady v ČR a bez problémů. Ještě jednou díky.
Odpovědět

Zpět na „Dotazy a diskuze“