Městský okruh České Budějovice

Odpovědět
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Lenny »

To bylo ještě před otevřením D3 0309/III. Od té doby jsem naštěstí tudy neprojížděl.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od AUTOsro »

21.3. od 17:00 bude na radnici prezentována návrhová část Strategického plánu udržitelné mobility.

Návrhová + analytický část:
http://www.c-budejovice.cz/strategicky- ... ility-sump
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Cajkowski »

Mohl by mi nekdo vysvetlit, jak tyto navrhy vlastne funguji? Je to tak, ze nekdo si neco kresli jen tak, aby byla prace, pak se o tom debatuje, aby byla prace a ve finale se dela uplne neco jineho?

Rychle jsem kouknul na par priloh a nedovedu si nejak vysvetlit, proc je zde pocitano napr s obchvatem pres Litvinovice vcetne mostu k nemocnici, kdyz Litvinovice jsou kategoricky proti a mam za to, ze se od teto varianty jiz upustilo. Uzavera a pozemky napr pod Svabakem tam na silnici ale porad jsou. Nebo je to tak, ze se ceka, az se vymeni vedeni Litvinovic a ono se to jednou preci jen nejak protlaci? ;o)

napr "priloha_01.3_zasobnik_projektu_-_celkovy_navrh_opatreni.pdf"
- propojeni Strakonicka x M. Horakove je zde jen pro kolare, kdyz uz nyni se stavi stezka vcetne silnice pro auta
- zminovane propojeni M. Horakove az na Litnovickou je naopak kreslena jak pro auta, tak pro kolare.

Nebo neumim koukat do map.
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od AUTOsro »

Jihočeský kraj opraví vytíženou českobudějovickou Mánesovu třídu

Nevíte někdo, jestli se jedná o toto?: https://edesky.cz/dokument/810199

Bude se rozšiřovat, nebo jen měnit povrch?

EDIT: našel jsem ještě jeden odkaz na to územní rozhodnutí: http://budweis.eu/cz/magistrat/stranky/ ... tail=17830
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
prof2
Příspěvky: 212
Registrován: 16.8.2009 9:37:10

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od prof2 »

AUTOsro píše:Bude se rozšiřovat, nebo jen měnit povrch?
Mám za to, že na čtyři pruhy není dost místa, i kdyby se ukrojilo z chodníků, nevejdou se čtyři pruhy na most.
Nedávno byl rozkopaný úsek mezi Novohradskou a Čechovou, kdy se zjevně měnila vedení pod silnicí, řekl bych že se v tom bude pokračoval dál směrem k mostu.
A protože je v plánu světelná signalizace na křižovatce s Dukelskou, řekl bych, že bude v rámci tohoto projektu osazena včetně vybudování levých odbočovacích pruhů.
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od AUTOsro »

prof2: Blbě jsem to napsal, měl jsem na mysli ten projekt v odkazu, v rámci kterého se silnice přeznačí na třípruhovou.
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Nystrom »

Na Mánesce by mělo v r. 2019 z peněz kraje dojít k tzv. "Modernizaci" - ve většině úseku 3 pruhy, světelná signalizace u Dukelské bude pouze pro volitelný přechod, nikoliv pro celou křižovatku. Dukelská směrem na jih bude jednosměrná ven z města, zůstane pouze pravé odbočení ve směru na jih a pravé na sever a od severu.
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od AUTOsro »

Nystrom: Děkuji, takže to bude vypadat jako v odkazovaných dokumentech, to je super :)
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
Moucha
Příspěvky: 71
Registrován: 13.9.2016 21:44:01

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Moucha »

Kde by měla vyrůst ta nová světelná křižovatka? V ČB jsme na světelné křižovatky už docela alergičtí..
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Tom od Budějc »

Podle toho popisu v Deníku bych tipoval někde u Mane...
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od AUTOsro »

Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od AUTOsro »

Z Facebooku HOPB:
Konec zbytečných červených na prázdné křižovatce! Dali jsme prověřit intenzitu dopravy a časového nastavení světelné signalizace, a na několika místech došlo na základě zjištění k úpravám.

Nejzásadnější změna režimu se týká vypnutí červeného světla v noci. Nově řidiči uvidí blikající žlutou, a to v křižovatkách:
Nádražní x Průmyslová
M. Horákové x A. Barcala / O. Nedbala
Levobřežní x J. Boreckého (Tesco).

U dalších patnácti křižovatek dochází k úpravě časů začátku a konce provozu světel v pracovní dny a o víkendu. Například světelná signalizace na křižovatce Pekárenská x Jírovcova bude místo 05 až 23 hodin, nově v provozu v pracovní dny v čase 06 – 21 hodin, v sobotu od 8 hodin a v neděli až od 9 hodin. Opatření by mělo zlepšit průjezdnost městem.
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Cajkowski »

Dnes jsem si vsiml skryvky ornice u kruhaku u Globusu. Zeby spojka Globus - Okruzni?
Jirka95
Příspěvky: 290
Registrován: 27.8.2014 12:39:31

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Jirka95 »

@Cajkowski
K té bude ještě dlouhá cesta viz.
https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/189 ... spojka.pdf
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Cajkowski »

TO Jirka95: Tak to se tam bude neco stavet? Prijde mi ti skryvka ornice pomerne velke dilo. Odbocovaci pruh z hlavni? Prijde mi, ze koliky na skryvku jsou i jako dalsi rameno toho kruhaku. Nechame se tedy prekvapit.
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od JAnD »

Myslím, že jde o poslední úsek horkovodu z Temelína na výměník na sídlišti Vltava.
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
mishak
Příspěvky: 137
Registrován: 15.2.2016 19:55:22
Bydliště: České Budějovice

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od mishak »

Je to horkovod z Temelína, pokud by někoho zajímalo kudy vede. Na ikatastr.cz dejte věcná břemena podle listiny a tam je zakreslenej.
JAnD píše:Myslím, že jde o poslední úsek horkovodu z Temelína na výměník na sídlišti Vltava.
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Cajkowski »

trochu mimo tema, ale je smutne sledovat jak to dopadlo s horkovodem, divajic se na datum prispevku predemnou. Hlavne ze firma byla nejlevnejsi. To je kriterium, ze by jeden padl.
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od JAnD »

Cajkowski píše:trochu mimo tema, ale je smutne sledovat jak to dopadlo s horkovodem, divajic se na datum prispevku predemnou. Hlavne ze firma byla nejlevnejsi. To je kriterium, ze by jeden padl.
Na tom je smutné i to, že Čez měl zájem na rychlém dostavění, byl prý ochotný i vyplatit dložné peníze subdodavatelům a rychle vysoutěžit jiného dodavatele, ale nesměl.
A já jsem docel rád, že i když jsem měl původně přislíbenou spolupráci na dopravním značení, nakonec to dostal někdo jiný - a peníze nedostali oni.
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od skuby »

Nevím jestli sem, ale bylo to tu kdysi zmíněno: most přes Vltavu + přestavba Papírenské.
Jen to Kuba otevřel, jsou pochopitelně dotčení obyvatelé proti, už mají spolek (články v Deníku i na Drbně...). Zmínili mj. studii z r. 2016, podle které to dopravně nedává smysl. Je někde k vidění návrh, jak by to mohlo vypadat?
Podle plánů měla být Tangenta+D3 letos, tak by se líp vidělo, jestli je to potřeba. S posunem kvůli Pohůrce neuvidíme ještě dlouho nic a Kraj už přitom vyslovil termíny 2023 SP + 2 roky výstavba...
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Michal R »

To Cajkowski:
Tepelný přivaděč JETE - čb je podstatně složitější písemka... Primárně se hrála stará dobrá hra: vítězná nízká cena - "nečekaná zjištění" během realizace - vícepráce - navýšení ceny....
Tenza do téhle hry šla, jenomže v mezičase se ukázalo, že výhodnější bude nechat GD v tom těžce vykoupat, převzetí aktiv Tenzy taky nebylo k zahození.... Vše ostatní jsou jen mediální tanečky a PR argumentace.
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Cajkowski »

TO Michal R: nevim jak blizko mate ke zdroji, ale kamarad dela v JETE a jezdil kontrolovat vystavbu. Experti neumeli ani svarovat potrubi. Takze asi tak za nejlevnejsi firmu. Nevim ci to byli zamestnanci - mozna nejaka subdodavka, ale fakt tragedie. Predavaci stanice byla od zacatku vystavby pod vodou. Stejne tak ty kontrolni jimky po ceste. Osobne nic necerpam ze medii. Jen co se ke me doneslo primo od zdroje. A ano. Mate pravdu s tim cilenym krachnutim.
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Michal R »

to Cajkowski: před nějakým časem jsem měl nabídku, zda bych se jako arbitr zúčastnil v dohadovacím řízení k této kauze.... tak jsem se maximálně posnažil zjistit, co a jak. No a protože jsem měl zdravý rozum, tak jsem ani Cenovou nabídku neposlal s odkazem na nedostatek kapacit a poděkoval za důvěru :-) ale stejně bych řekl, že o tom vím dost....

Jinak to s tou kvalitou subdodávek máte zcela pravdu, pokládka potrubí se datuje už do pokročilejší fáze výstavby, kdy už zavěcení museli vědět, která bije... tak se to vybodli, kvalitu neřešili a zadali to nějakým magorům a jim dali vydělat
darwousek
Příspěvky: 929
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od darwousek »

Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Odpovědět

Zpět na „Jihočeský kraj“