I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Hradec Králové (D11, I/31) – Vamberk (I/14) – (I/43) – Šumperk (I/44) – Bruntál (I/45) – Opava (I/46, I/56, I/57) – Ostrava (D1, I/58, I/56, I/59) – Havířov – Český Těšín (I/48)
Odpovědět
Frenk
Příspěvky: 345
Registrován: 6.12.2015 12:33:35

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Frenk »

PETR007007 píše:V čem si protiřečím???

Odpověz tedy na jednoduchou otázku:

Proč nebylo VB uvedeno v kupní smlouvě při prodeji části tvého pozemku pro výstavbu PR?
A proč by mnělo? Já koupil pozemek a k němu vede cesta, abych neměl nikdy problém se k němu dostat, koupil jsem si VB na cestu( ta není a nebyla moje) Prodal část svého pozemku a VB neřešil, proč taky, jaký bych měl důvod. Pozemek, tam stále mám a VB, jsem neměl důvod prodat. Já, ani nevěděl ( ani mne to nezajímá ), kdy, proč a za kolik, ten co mi prodal VB na cestu, že ji prodal. To přeci není moje věc. Takže, kdo kupoval cestu, měl si zjistit, zdali, tam je něco k tíži. Možná ho měl na to upozornit původní majitel, ale to jsou věci, které nejsou můj problém, já u toho nebyl.
Takže my, až poté zjistili, že naše VB, najednou neexistují, kdo je smazal, nebo co se stalo, to nevím. Takže se to soudně řešilo a soud rozhodl, že naše právo, které jsme si koupili, někdo neoprávněně, nechal z KÚ vymazat. Takže znovu, můj pozemek je jedna věc, VB druhá. VB je na cestě, né na pozemku, takže nechápu tvoji otázku, proč bych měl řešit VB, při prodeji pozemku.?????
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

PETR007007 píše:V čem si protiřečím???

Odpověz tedy na jednoduchou otázku:

Proč nebylo VB uvedeno v kupní smlouvě při prodeji části tvého pozemku pro výstavbu PR?

tady se bohužel musím zastat Frenka. Já teď kupoval pozemek a jedním z prvních paragrafů smlouvy bylo to, že pozemek není zatížen žádným věcným břemenem ani exekucí. Takhle je formulována jakákoliv smlouva ke stažení na internetu, nechápu jak mohli smlouvu bez tohoto textu sepsat právníci ŘSD, když kupovali onu cestu. Pokud tam to břemeno dopsal dodatečně soud a tato věta tam byla, pak mi z toho logicky vyplývá, že kupní smlouva mezi ŘSD a bývalým majitelem cesty je neplatná.
Frenk
Příspěvky: 345
Registrován: 6.12.2015 12:33:35

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Frenk »

Ale pořád jsme u podstaty věci, já cestu nevlastnil a vůbec nevím, kdy a jak se prodávala a jakým způsobem. Jestli ji ŘSD kupovalo bez VB, pak se ptám, jak je to možné, kde ta chyba nastala, měli bordel na katastru, nebo se na to nikdo neptal??? Proč ŘSD, potažmo firma INKTOS, která to pro ně dělala, kupní smlouvu nezveřejní. Navíc v té době, tam VB mělo spoustu dalších lidí. Nechápu, že v dnešní době, kdy na vše musí být 10 razítek a podpisů, je problém zjistit, kde se stala chyba. Myslím, že to je otázka 5 minut, ale víme, jak to chodí....
hovi
Příspěvky: 1182
Registrován: 19.11.2010 10:41:31
Bydliště: Liberec

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od hovi »

Frenk píše:Ale pořád jsme u podstaty věci, já cestu nevlastnil a vůbec nevím, kdy a jak se prodávala a jakým způsobem. Jestli ji ŘSD kupovalo bez VB, pak se ptám, jak je to možné, kde ta chyba nastala, měli bordel na katastru, nebo se na to nikdo neptal??? Proč ŘSD, potažmo firma INKTOS, která to pro ně dělala, kupní smlouvu nezveřejní. Navíc v té době, tam VB mělo spoustu dalších lidí. Nechápu, že v dnešní době, kdy na vše musí být 10 razítek a podpisů, je problém zjistit, kde se stala chyba. Myslím, že to je otázka 5 minut, ale víme, jak to chodí....
Nyní to zní po vaší odpovědi logicky a jasně. A věc druhá, snad ji zodpovíte. Bude "vám stačit" za zrušení VB lávka přes PR? Výše PHS asi problém tedy není...
Frenk
Příspěvky: 345
Registrován: 6.12.2015 12:33:35

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Frenk »

To je slozita otázka, vy vidite tu situaci z dnešního pohledu, ja v kontextu tech let, kdy se vas stale nekdo snazi vysachovat a udelat z vas ten problém. V roce 2007,jsem zadal, at mi odkoupi zbylý, znehodnoceny pozemek, za beznou cenu, tehdejších vykupu. Poslali mne arogantně do háje. Výmluvy, že to zakon neumoznuje... Ok.. At ho zmeni, ja se obětovat nebudu. PHS stale jsou jen na papíře, ale ne v projektu. Ze svých požadavků dnes uz neslevim, ale jednat se da vzdy o všem, ale na to musi byt dva
josefnovak
Příspěvky: 74
Registrován: 20.5.2017 17:32:08

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od josefnovak »

Je to úsměvné :) , zase si hraješ na ukřivděného chudáka, kterému ti zlí vzali kus pozemku. Férovka by byla, kdybys napsal, že ty pozemky byly realizovanou záležitostí, díky které budete PR dlouhodobě blokovat. Tohle jste pečlivě připravovali roky, protože jste věděli, že ta stavba bude nevyhnutelná. A pevně věřím, že jste přesně věděli, že přes VB na cestu to bude nejúčinější, za to dám ruku do ohně. Nic v těhle obstrukcích není náhoda.
Ty různé data/roky, co tu dlouhodobě uvádíš, se neshodují ani omylem, ale to je také proto, že ze tvého účtu nepíšeš jen ty (ať žije šméčko-spolek Skalka).
Frenk
Příspěvky: 345
Registrován: 6.12.2015 12:33:35

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Frenk »

Pro normální lidi...….nebudu reagovat na některé komentáře. Doba Nováků, už dávno skončila.
hovi
Příspěvky: 1182
Registrován: 19.11.2010 10:41:31
Bydliště: Liberec

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od hovi »

Frenk píše:To je slozita otázka, vy vidite tu situaci z dnešního pohledu, ja v kontextu tech let, kdy se vas stale nekdo snazi vysachovat a udelat z vas ten problém. V roce 2007,jsem zadal, at mi odkoupi zbylý, znehodnoceny pozemek, za beznou cenu, tehdejších vykupu. Poslali mne arogantně do háje. Výmluvy, že to zakon neumoznuje... Ok.. At ho zmeni, ja se obětovat nebudu. PHS stale jsou jen na papíře, ale ne v projektu. Ze svých požadavků dnes uz neslevim, ale jednat se da vzdy o všem, ale na to musi byt dva
V roce 2007 ŘSD (asi) nepotřebovalo váš zbylý pozemek (byť pro vás bezcenný), když na pozemku, kde je plánována PR, VB nebylo (dle vašeho vyjádření jste jej ale v roce 1993/94 do katastru na pozemek nechal zanést). Bylo zpětně dopsáno až později (5/2017) na základě rozhodnutí soudu (2013).
Frenk
Příspěvky: 345
Registrován: 6.12.2015 12:33:35

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Frenk »

Data přesně nevím, ale zhruba to sedí......jen nechápu, to byl dotaz, nebo konstatování?
hovi
Příspěvky: 1182
Registrován: 19.11.2010 10:41:31
Bydliště: Liberec

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od hovi »

Frenk píše:Data přesně nevím, ale zhruba to sedí.
ŘSD tedy kupovalo pozemek bez VB. Nyní tam je, tak jak z toho ven... a kdy bude zprovozněna PR?
Frenk
Příspěvky: 345
Registrován: 6.12.2015 12:33:35

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Frenk »

No hlavně, by měli začít u toho, kdo to způsobil, myslím problém s VB, označit ho a netvrdit to, několik let o nás.
PETR007007
Příspěvky: 269
Registrován: 5.2.2017 19:53:36

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od PETR007007 »

On ten pozemek pro Frenka nebyl až tak bezcenný, pomocí něj dokázal rozšířit okruh osob ve věcném břemenu o 3ks Richtárových.

Doufám, že to čte i jednou zde přihlášený starosta Poruby pan Ing. Petr Mihálik a v rámci jeho pravomocí dohledá datum usnesení o územním rozhodnutí, od kdy byla PR kolem potížistů poprvé plánována.
Pokud je to opravdu před zakoupením VB, pak soud má ideální možnost nezákonné rozhodnutí o zakoupení VB zrušit. Porušení zákona nesmí být zneužito k ohýbání jiných zákonů.
Klingon
Příspěvky: 262
Registrován: 30.12.2015 13:26:09
Bydliště: Ostrava

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Klingon »

Ono ty data si každý může přečíst sám.
Viz: https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/126 ... -rudna.pdf
Je ale rozdíl mezi návrhem, který byl již v 60. letech minulého století což je videt i na ukončení rudné u ul. 17.listopadu. Dále uzemním plánem z roku 1995 kde se o něm pouze uvažovalo, ale oficiálně zanes až schválením záměru projektu 5/2003 a nakonec uzemní rozhodnutí který byl až 07/2011
Frenk
Příspěvky: 345
Registrován: 6.12.2015 12:33:35

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Frenk »

Takže to trvalo skoro 50 let,....navíc díky dálnici se naskytly jiné možnosti. Ale, teď, už, je to vše jedno.
josefnovak
Příspěvky: 74
Registrován: 20.5.2017 17:32:08

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od josefnovak »

Frenk píše:Pro normální lidi...….nebudu reagovat na některé komentáře. Doba Nováků, už dávno skončila.
Stačí si uvědomit, kdo býval Richtárův soused a kde pracoval (Třebovice-chemik). Sice byl velký spiťák, jeho červený nos (doslova) zářil hodně do dáli, ale také dost v minulosti prozradil. Tak ze sebe laskavě nedělej na oko chudáka :(
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

díky pondělní nehodě u Lva odpoledne a včerejšího ploužení přes hybrid světelnou křižovatku ve směru na Krpole musím něco napsat

Sakra, Frenku a spol., zajděte na kraj, domluvte se spolu, že chcete TO a TO a ať Vám to dají. Nesouhlasím s tím, ale pořád bude levnější varianta dohoda než třeba 10 let placení údržby a stání stavby.
PETR007007
Příspěvky: 269
Registrován: 5.2.2017 19:53:36

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od PETR007007 »

Sobotka nadělal manko ve výši biliónů, v klidu odstoupil a nikdo na něj nemá. Dá se jmenovat Klaus a jeho politický byznys, kde se ztratilo až na dvacet biliónů, taky ho nikdo nesoudí.

To jste politici takoví srabi, že nedokážete ze dne na den rozhýbat dostavbu PR, která stála necelé 4 mld, jediným politickým rozhodnutím?

Co tam v tom parlamentu za ty prachy děláte?

Taková jednoduchá věc a děláte cavyky!

Běžte se podívat co každodenním lelkováním způsobuje vaše apatie na Opavské ulici a ulici 17.listopadu!

Ulhaný Ťokův náměstek mi letos na jaře dopisem sliboval, urychlené řešení. Kde ho máš, to řešení, Ťoku?
Frenk
Příspěvky: 345
Registrován: 6.12.2015 12:33:35

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Frenk »

paja píše:díky pondělní nehodě u Lva odpoledne a včerejšího ploužení přes hybrid světelnou křižovatku ve směru na Krpole musím něco napsat

Sakra, Frenku a spol., zajděte na kraj, domluvte se spolu, že chcete TO a TO a ať Vám to dají. Nesouhlasím s tím, ale pořád bude levnější varianta dohoda než třeba 10 let placení údržby a stání stavby.
To snad je na nekom jiném... informací maji dost.
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

Frenk píše:
paja píše:díky pondělní nehodě u Lva odpoledne a včerejšího ploužení přes hybrid světelnou křižovatku ve směru na Krpole musím něco napsat

Sakra, Frenku a spol., zajděte na kraj, domluvte se spolu, že chcete TO a TO a ať Vám to dají. Nesouhlasím s tím, ale pořád bude levnější varianta dohoda než třeba 10 let placení údržby a stání stavby.
To snad je na nekom jiném... informací maji dost.
a hlavně že se už ví, jak to udělat s penězi pro vás 3 ... ale za mne je mi z toho na blití :cry:
Frenk
Příspěvky: 345
Registrován: 6.12.2015 12:33:35

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Frenk »

Tak to vis více, jak já
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

Frenk píše:Tak to vis více, jak já
dyt to bylo v tom videu s Vondrakem a je to asi jedina legalni cesta bohuzel
Mipe
Příspěvky: 271
Registrován: 21.1.2015 19:53:34

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Mipe »

Co bolo to bolo !
Co takhle schůzka Babis Tok a vy .
At si to vyjasnite a vyridite během 1 az 5 hod .
A v pondělí se muze stavet .
Frenk
Příspěvky: 345
Registrován: 6.12.2015 12:33:35

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Frenk »

Mipe píše:Co bolo to bolo !
Co takhle schůzka Babis Tok a vy .
At si to vyjasnite a vyridite během 1 az 5 hod .
A v pondělí se muze stavet .
To uz tu bylo loni, sice bez Babise, ale sliby, chyby
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Sosa »

Mipe píše:Co bolo to bolo !
Co takhle schůzka Babis Tok a vy .
At si to vyjasnite a vyridite během 1 az 5 hod .
A v pondělí se muze stavet .
To by snad šlo, pokud by se chtěli obě strany dohodnout. Tady to moc nevidím, spíše to půjde postupnými kroky, budou se muset vyvlastnit VB a vyřešit spory. Nečekejte rychlé řešení.
Frenk
Příspěvky: 345
Registrován: 6.12.2015 12:33:35

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Frenk »

Myslim tak 2-3roky,pokud to půjde rychle
Odpovědět

Zpět na „I/11“