MÚK a komunikační spojka Beranka

Praha – Hradec Králové – Trutnov – Polsko
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od Mosquit »

10.8.2018 vydáno Územní rozhodnutí
https://edesky.cz/dokument/2226437
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od Mosquit »

9.10.2018: Proti ÚR byla podána 2 (3) odvolání.
https://www.pocernice.cz/urad/uredni-deska/1595/
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od kot »

No, poctivě jsem se "prokousal" všemi stránkami a leccos je třeba opravdu doplnit. Např. argument o přerušené cyklostezce na dva roky má podle mně určitě opodstatnění...
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od Mosquit »

A co bys očekával, náhradní dočasnou lávku?
Na kole by to mělo jít objet přes Xaverov taky skoro bez provozu, ne?
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od kot »

Mosquite, očekával bych mazanější jednání od úředníka. Přece šmejdi všeho druhu /vodní i pozemní/ nemají nekonečné množství připomínek a obezliček. A co se týče té cyklostezky, neříkej, že by se nedalo na něco přijít, jak to vyřešit, aby stavba fungovala a cyklista problemlos projel. Neříkej mi, kdyby se jednalo o stavbu na našem /tvém/ pozemku v rámci tvé /naší/ firmy, že bychom mozkové závity nenamáhali a věc nevyřešili. Ale bez urážky, to je složité čekat od úředníka s mizerným platem, kterého dle zákona o padajícím h..... jebe kde kdo podle židle, na které šarže sedí...
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od Mosquit »

Tak "problemlos projel" znamená postavit lávku, když ten most půjde k zemi. Není to nerealizovatelné, ale přijde mi, že to za to nestojí, protože se to dá jednoduše objet.

To říkám jako cyklista nedaleko bydlící...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od Lenny »

Třebas by tam mohli postavit takovou lávku pro pěší, jak byla v Kutné Hoře u nádraží během výstavby nadjezdu.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od krtek700 »

Mosquit: Tak zase tak dobře to objet, ale zase si nedokážu představit tu lávku, která by musela být umístěna tak, aby nepřekážela stavbě, takže pravděpodobně dost dlouhá a posunutá dál od Prahy(asi o stovky metrů). Jsem z Klánovic a občas jezdím přes Zeleneč na kole, takže vzhledem k intenzitě na okolních silnicích je cesta po stezce na tomto mostě jediná bezpečná :D.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od kot »

Pánové, já se omlouvám, že jsem to takhle "cyklisticky" rozvířil. Na kole jsem seděl naposledy před 4 - 5 lety. Mně šlo pouze o to, že já být zasažen takovouto stavbou, brblal bych určitě výrazně méně, kdybych viděl, že projektant + stavba dělá co nejvíc, abych mohl žít svůj "standart" a byl co nejméně omezován ve svých zvycích, ať dobrých či hloupých, a tím pádem neměl důvod nadávat a brousit vidle.
Lojzik
Příspěvky: 78
Registrován: 16.12.2018 0:35:47

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od Lojzik »

tak ona se nová lávka prý i plánuje, má jí stavět tušim TSK, dokonce je snad naznačena i v ÚP. Problém byl v tom, že zatimco lávka byla v oblasti velice nekonkrétních příslibů, tak MÚK už se reálně řeší a není nijak zajištěno, aby byla hotova před realizací MÚK. Původně byl teda požadavek, aby jí dělalo ŘSD, ale to udělalo dlouhý nos. A adekvátní objízdné trasy moc neexistují. Jako dá se to objet přes Xaverov, ale tam jde o nezpevněné polní a lesní cesty a pro pěšáky je to i dost zacházka.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od krtek700 »

Klánovická spojka a podklady pro EIA.
https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_STC2221

Nemáte to někdo prostudováno, nebo jste znalí, kde a zda vůbec lze v tomto dohledat něco o vztahu k VRT?
Podle starších vyjádření projektantů o VRT vůbec nevěděli/ neuvažovali jí do projektu.
Přitom VRT zde by se měla podle vyjádření stavět cca od 2025 a Klánovická spojka by se měla stavět 2022/2023. Chápu, že se asi nedá naprojektovat most/ podjezd, když není znám projekt VRT, ale když jsem to pročítal, tak mi přišlo, že se nikde o VRT ani nepíše. Při dodržení termínů by se skoro měla 2 roky po dokončení překládat. :D
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od Mosquit »

Nečetl jsem to, ale Šestajovičtí to někde v diskuzích zmiňovali, že při výstavbě VRT by musela být Klánovická spojka po nějakou dobu uzavřena. Ale je to teprve EIA, to počitám, že než projde (vzhledem k velkému odporu místních), tak bude VRT v podobném stavu a synchronizuje se to.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od krtek700 »

Mosquit píše:Nečetl jsem to, ale Šestajovičtí to někde v diskuzích zmiňovali, že při výstavbě VRT by musela být Klánovická spojka po nějakou dobu uzavřena. Ale je to teprve EIA, to počitám, že než projde (vzhledem k velkému odporu místních), tak bude VRT v podobném stavu a synchronizuje se to.
No předpokládám, že Šestajovičtí je myšlen spolek Šestajovice pro život (Nikdo jiný se k tomu nevyjadřuje). Jejich slova je nutno brát s velkou rezervou, všechno jsou to jejich domněnky jako odpůrců hlavně Klánovické spojky, případně jsou to i odpůrci MÚK Beranka.
Uvedu třeba jenom tvrzení, že v Horních Počernicích se na Náchodské po postavení MÚK Beranka zvýší doprava o 20%, ačkoli všechny data ukazují klidně i na 50% pokles. Což lze tedy domyslet i selským rozumem :D.
Nebo například připisují Klánovické spojce, že se kvůli ní omezí cyklostezka, přitom to proběhne při výstavbě MÚK, která se bude stavět tak jako tak, nezávisle na Klánovické spojce.

No nevím, jestli se to synchronizuje. Přece jenom je VRT pořád dost na začátku. Navíc, místní jsou proti, ale Klánovice jsou součást Prahy, takže na stavbu prakticky nemají vliv. (změny územního plánu jsou pod magistrátem, který na změnu pro možnou stavbu tlačí, osobně pan Hlaváček). Šestajovice ji v plánu mají, ale prý ji obec nechce. V tom je zajímavé, že investorem je Středočeský kraj, který tedy chce financovat něco, o co jediná obec, která může být ovlivněna (pozitivně i negativně) stavbu odmítá. Klánovice taky odmítají, podle odpůrců je hlavním důvodem ke stavbě developerská výstavba na poli, což tedy podle mého Střed. kraj nezajímá, protože je to na území H.P. a on z toho žádný užitek mít nebude.
alabastr
Příspěvky: 555
Registrován: 5.11.2017 12:50:18
Bydliště: Praha

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od alabastr »

Středočeský kraj souhlasí se stavbou Klánovické spojky

https://nasregion.cz/praha/stredocesky- ... cke-spojky
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od krtek700 »

alabastr píše:Středočeský kraj souhlasí se stavbou Klánovické spojky

https://nasregion.cz/praha/stredocesky- ... cke-spojky
Taky jsem to sem chtěl dát, ale jediná hodnotná věc je v nadpisu :D Ten článek je fakt špatný :D.

PS.:Mám lehkou nemohoucnost v dopravních dopadech, co jsou u EIA.
U prvního obrázku v modrém kroužku je "křižovatka", která je sice na mapě, ale v reálu je to polní cesta. Bez stavby nové komunikace se tam tedy nikdo nedostane, ale je to tam použito, to se takhle normálně dělá? Nikde jsem nic o té křižovatce nenašel, nemělo by být vyhodnoceno i zvýšení dopravy na těch komunikacích k té křižovatce? Podle logiky ze směru Šestajovic by tam najíždělo třeba 3000 aut. To už je zásah. V hlukové ani dalších se zvýšení dopravy na silnici ke křižovatce nic neřeší, naopak je v její blízkosti mnohem nižší hluk/emise, takže podle mě v těch studiích o křižovatce vůbec nevěděli a je započítána jenom v dopravě.

Další zajímavou věcí jsou situace ve žlutých kruzích. V stituaci bez spojky tam je zajímavá situace, kdy v úseku dole jezdí v každém směru o cca 1000 aut více, než v následujícím.(To také způsobuje zvláštní situaci, kdy se v dolním sektoru nezmění počet aut, ale v dalším o 2 tisíce) Je tam škola, takže to dává jistou logiku, ale je zvláštní, že prakticky všichni, kdo by děti vezli do školy pak následně jedou na spojku.(škola má kapacitu 650 dětí, vychází to skoro, že děti odváží do cca 500 aut :D ze školy dalších 500 :D) Nechápu ale rozdíl 1200 AUT! ve směru ke a od spojky. Jestli ty směry chápu, tak je to o 1200 aut více od spojky. To mi při znalosti místních poměrů přijde jako nesmysl. Ráno, bych to možná pochopil, dítě se vozí do školy častěji než z, ráno jsou v Běchovicích větší zácpy, takže by také ráno do Prahy mohlo jet přes Klánovice více aut, ale z Prahy?


Obrázek Obrázek
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od kot »

Pokud se to někomu nepodaří vysvětlit lépe a reálněji vypadá to na "nasliněný prst". az něj vycházející čísla...
Sauce
Příspěvky: 610
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od Sauce »

kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od kot »

No, jo - už rok se řeší námitky. Takže ZS je otázkou...
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od Mosquit »

Kraj shodil šestajovickou petici ze stolu.
https://benesovsky.denik.cz/z-regionu/p ... 90801.html
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od Mosquit »

https://www.pocernice.cz/app/uploads/eu ... s/4260.pdf

Odvolací řízení proti umístění stavby bylo přerušeno do 29.11.2019,
Dne 7.6.2019 obdržel Magistrát hlavního města Prahy, odbor stavebního řádu žádost Ředitelství
silnic a dálnic ČR o přerušení řízení do 29.11.2019 z důvodu obstarání a doplnění dalšího
podkladu pro rozhodnutí.
(od ŘSD)

:roll:
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od kot »

Tak se budeme těšit na to, jak rychlé to doplnění bude... :?:
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od 1975 »

...a vyčetl prosím někdo z toho ptydepe, CO má ŘSD doplnit? Díky.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od jozka »

Ja to pochopil tak, ze se ceka na to, jak dopadne odvolani u MHMP (a tam ma RSD neco doplnit). Takze podrobnosti ve spisech s uvedenymi cisly.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od Mosquit »

https://www.irozhlas.cz/ekonomika/silni ... 020627_gak

Beranka je uvedena mezi stavbami, "které se nejspíš zpozdí".
Lojzik
Příspěvky: 78
Registrován: 16.12.2018 0:35:47

Re: MÚK a komunikační spojka Beranka

Příspěvek od Lojzik »

Tak ŘSD požádala o prodloužení přerušení řízení do 28.2.2020. Pořád doplňují...
Odpovědět

Zpět na „D11“