I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Hradec Králové (D11, I/31) – Vamberk (I/14) – (I/43) – Šumperk (I/44) – Bruntál (I/45) – Opava (I/46, I/56, I/57) – Ostrava (D1, I/58, I/56, I/59) – Havířov – Český Těšín (I/48)
Odpovědět
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Sosa »

Bohužel to vidím taky tak.
Hanes
Příspěvky: 1052
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Hanes »

Pro výstrahu zastřelit!!!!!
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
PETR007007
Příspěvky: 269
Registrován: 5.2.2017 19:53:36

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od PETR007007 »

Hanes píše:Pro výstrahu zastřelit!!!!!
Tam, kde končí rozumné vyjednávání, může pomoci pan prezident Zeman se svým doporučením:

"Zeman se výroku dopustil při diskusi na mítinku v Tišnově v Jihomoravském kraji. Na dotaz jedné z divaček, jak je možné se zbavit premiéra Sobotky, prohlásil: "Chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, prezidenta nevyjímaje, je k tomu jediná demokratická cesta - a to jsou svobodné volby, které v daném případě budou za rok. A pak existuje nedemokratická cesta - a ta se jmenuje kalašnikov."
agnes
Příspěvky: 2
Registrován: 19.10.2018 0:08:08

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od agnes »

Babiš začátkem října tvrdil, že "s Vondrákem vyřešil Rudnou"

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/ ... RmkyUY0hwc

čas čas 39:55
zitin
Příspěvky: 22
Registrován: 19.10.2018 0:15:42

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od zitin »

už to nějak vyřešte, zkuste si projet rano 17.listopadu nebo odpoledne Rudnou, oprava mostu Výškovic = kolona jak prase, ok, vsichni tedy jezdí spodem nebo přes vodárnu = kolony jak prase všude. Z Hrabůvky jsem dřív jezdil 12 minut do Poruby, teď 25-35 minut. Každý den blbých 10 km hodina jízdy ( sem/tam), to už není normální.
Ať se Spolek Skalka přejmenuje na Spolek Kálka = kálím na všechny a na vše... nechápu proč nedají podmínky, které jednoznačně zveřejní všem a odůvodní, např. chceme 60 mega, 10 metrovou stenu, tunel pod dalnici a 4 proudovy most nad dálnici ( kdyby v tunelu byla tlačenice k tomu jezírku ).... Stát se pak zamyslí a buď jim to "nějak" vyplatí nebo konečně zestátní a bude hotovo...
pane Františku proč to tak neuděláte ?
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Honey72 »

už to vyřešte ? :-) Řešit to nechtějí, chtějí zprovoznění co nejdéle pozdržet. Klasická Ráthova metoda.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Frenk
Příspěvky: 345
Registrován: 6.12.2015 12:33:35

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Frenk »

zitin píše:už to nějak vyřešte, zkuste si projet rano 17.listopadu nebo odpoledne Rudnou, oprava mostu Výškovic = kolona jak prase, ok, vsichni tedy jezdí spodem nebo přes vodárnu = kolony jak prase všude. Z Hrabůvky jsem dřív jezdil 12 minut do Poruby, teď 25-35 minut. Každý den blbých 10 km hodina jízdy ( sem/tam), to už není normální.
Ať se Spolek Skalka přejmenuje na Spolek Kálka = kálím na všechny a na vše... nechápu proč nedají podmínky, které jednoznačně zveřejní všem a odůvodní, např. chceme 60 mega, 10 metrovou stenu, tunel pod dalnici a 4 proudovy most nad dálnici ( kdyby v tunelu byla tlačenice k tomu jezírku ).... Stát se pak zamyslí a buď jim to "nějak" vyplatí nebo konečně zestátní a bude hotovo...
pane Františku proč to tak neuděláte ?

Minulý týden jsem jel po obchvatu Třince a tam mne utvrdilo ještě více, že protihlukové stěny na PR jsou výsměch. I nad záseky 6m, jsou protihlukovky 4,5m, jinde 6,5m,vše z akustických, pohltivých hmot a né sprostý beton 1,5m vysoký, bez záseku.
Až bude v projektu toto garantováno, lze postoupit...
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Honey72 »

Takže kvalitní protihlukovky jsou to jediné co je třeba k ukončení sporů ? Pokud ano, tak spor plně chápu, i já bych se bránil zuby nechty. Jenže proč to čarování s břemenem apod. Celý humbuk v médiích se neustále točil jen kvůli problémům s pozemky, ale protihlukovky šlo vyčíst maximálně někde mezi řádky. Je potom jasné, že lidi jsou naštvaní. Pokud by se jim vysvětlilo, že stejně jako Poruba chce být zbavena vozidel, tak i lidé u nové trasy chtějí žít normálně, určitě by tu podpora obyvatel byla. I kdyby tu protihlukovku měli Porubští postavit v akci Z. Jenže teď už je na to pozdě. Lidé jsou po těch letech vytočení a je jim už všechno jedno, i kdyby to mělo vést někomu přes dvorek, hlavně ať to stojí. Na druhou stranu, nelze chránit všechny domy, které si někdo postaví v zasaženém území v době, kdy je jasné, že tím místem něco povede. To by byl precedens. Právo na ochranu před novou komunikací by měli mít jen obyvatelé domů, které stojí už dávno. Ale to jsem už zase zpátky na začátku.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Frenk
Příspěvky: 345
Registrován: 6.12.2015 12:33:35

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Frenk »

Honey72 píše:Takže kvalitní protihlukovky jsou to jediné co je třeba k ukončení sporů ? Pokud ano, tak spor plně chápu, i já bych se bránil zuby nechty. Jenže proč to čarování s břemenem apod. Celý humbuk v médiích se neustále točil jen kvůli problémům s pozemky, ale protihlukovky šlo vyčíst maximálně někde mezi řádky. Je potom jasné, že lidi jsou naštvaní. Pokud by se jim vysvětlilo, že stejně jako Poruba chce být zbavena vozidel, tak i lidé u nové trasy chtějí žít normálně, určitě by tu podpora obyvatel byla. I kdyby tu protihlukovku měli Porubští postavit v akci Z. Jenže teď už je na to pozdě. Lidé jsou po těch letech vytočení a je jim už všechno jedno, i kdyby to mělo vést někomu přes dvorek, hlavně ať to stojí. Na druhou stranu, nelze chránit všechny domy, které si někdo postaví v zasaženém území v době, kdy je jasné, že tím místem něco povede. To by byl precedens. Právo na ochranu před novou komunikací by měli mít jen obyvatelé domů, které stojí už dávno. Ale to jsem už zase zpátky na začátku.
Nechci se Vás dotknout, ale z toho, co píšete, zřejmě o celé záležitosti nemáte informace.
Ranma
Příspěvky: 45
Registrován: 4.6.2009 17:10:43
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Ranma »

agnes píše:Babiš začátkem října tvrdil, že "s Vondrákem vyřešil Rudnou"

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/ ... RmkyUY0hwc

čas čas 39:55
To byl asi předvolební mítink :D
agnes
Příspěvky: 2
Registrován: 19.10.2018 0:08:08

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od agnes »

Ranma píše:
agnes píše:Babiš začátkem října tvrdil, že "s Vondrákem vyřešil Rudnou"

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/ ... RmkyUY0hwc

čas čas 39:55
To byl asi předvolební mítink :D
Čekal jsem kdy to použije k agitaci (bylo týden před volbama), ale pak opět ticho po pěšině...
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Honey72 »

Frenku, dopodrobna jsem tuto záležitost nikdy nestudoval, to je fakt a od začátku se v tom vůbec nedokážu jaksi orientovat. A nejen já. Píšu jak to vidí lidé z jiných oblastí republiky, kteří mají přístup k informacím čistě přes média nebo sítě. Už se v tom ztrácíme. Pro většinu republiky je to okrajová záležitost, nemusí tam tudy jezdit nebo tam bydlet. A pak také píšu jak na to nahlížím já, jako člověk co bydlí přímo u silnice a ještě také necelých sto metrů od obchvatu, taktéž obtěžován hlukem.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od 1975 »

bumbik píše:včera bylo zahájeno stav. řízení na prodlouženou rudnou, viz.
https://www.msk.cz/elud_detail.html?c=V ... 41JMFQ%230
Pokud se nepletu, lhůty již doběhly. Je tedy nějaký "ortel"?
Frenk
Příspěvky: 345
Registrován: 6.12.2015 12:33:35

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Frenk »

Honey72 píše:Frenku, dopodrobna jsem tuto záležitost nikdy nestudoval, to je fakt a od začátku se v tom vůbec nedokážu jaksi orientovat. A nejen já. Píšu jak to vidí lidé z jiných oblastí republiky, kteří mají přístup k informacím čistě přes média nebo sítě. Už se v tom ztrácíme. Pro většinu republiky je to okrajová záležitost, nemusí tam tudy jezdit nebo tam bydlet. A pak také píšu jak na to nahlížím já, jako člověk co bydlí přímo u silnice a ještě také necelých sto metrů od obchvatu, taktéž obtěžován hlukem.
Rozumím, já, jen pro vysvětlenou.

Jinak k tomu projevu AB, tuším, za dva dny se k tomu vyjadřoval hejtman ve smyslu, že nic mu o tom není známo.
A ohledně zahájení řízení...….jako obvykle....
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od 1975 »

To znamená konkrétně co?
Marekp
Příspěvky: 1
Registrován: 19.10.2018 0:11:31

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Marekp »

Jako důvod blokace . se rovněž často uvádí, že pozemek za Rudnou není po dostavbě silnice použitelný. Vzhledem k tomu, že je v katastru Poruby už měl být dávno vykoupen. Rybáři by se určitě zaradovali, z jejich pozemku se nesmí chytat
PETR007007
Příspěvky: 269
Registrován: 5.2.2017 19:53:36

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od PETR007007 »

1975 píše:
bumbik píše:včera bylo zahájeno stav. řízení na prodlouženou rudnou, viz.
https://www.msk.cz/elud_detail.html?c=V ... 41JMFQ%230
Pokud se nepletu, lhůty již doběhly. Je tedy nějaký "ortel"?
Jelikož se nikdo neobtěžuje informovat občany o čemkoliv co se týká dostavby PR, pak soudím, že i lhůty jsou neomezené.
Jen se divím občanům, kterých se dotýká nadměrný provoz na ulicích Opavská a 17.listopadu, že mají neomezenou trpělivost. Kdybych tam bydlel já, pak bydlení vyděračů na skalce by se stalo už dávno nesnesitelným.
zitin
Příspěvky: 22
Registrován: 19.10.2018 0:15:42

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od zitin »

Jelikož se nikdo neobtěžuje informovat občany o čemkoliv co se týká dostavby PR, pak soudím, že i lhůty jsou neomezené.
Jen se divím občanům, kterých se dotýká nadměrný provoz na ulicích Opavská a 17.listopadu, že mají neomezenou trpělivost. Kdybych tam bydlel já, pak bydlení vyděračů na skalce by se stalo už dávno nesnesitelným.

Nejde o to vyvolávat zbytecny boj, ja jako otec od 3 deti nemam cas nekam chodit a neco zarizovat nebo montovat. Jsem rad ze stiham praci a bezne rodinne zalezitosti a pak ze jdu v jakz-takz normalnim case spat. Jakou mas predstavu o nesnesitelnosti bydleni pro "Skalku". Jako ze namontujes nekam nejakou reprobednu a tak bude hulakat na cele kolo ? nebo ze zacnes hazet predmety do oken ? nebo ze jim zablokujes jejich prijezdovou cestu a oni si zavolaji odtahovku, kterou ty budes platit ? nebo ze jim budes posilat vyhruzne dopisy na ktere jsou jiz zvykli ? Vsechno je zbytecne ... Jedine eventuální reseni je zablokovat 17. listopadu aby nikdo neprojel ani tam ani zpet a ukazat Porubskemu okrsku(+RSD) ze kdyz se ucpe hlavni tepna tak z toho krome hlavy bude trpet cele telo. Ale to zas nekoho neco bude stat a ponese za to zodpovednost... komu se do toho bude chtit jit ? protesty uz byly a kam to vede, nikam, predvolebni sliby taky byly a taky to vede do pr..... ("prodlouzene rudne :-)) ...
Je to jen na vůli tech co to blokuji a kdyz to budou chtit blokovat tak s tim nikdo nic neudela, je jedno ze se vyhodilo x miliard na stavbu ... nakonec fyzicky ty penize nebyly nikoho z nas, tak co ?
At jim Poruba nebo RSD misto konzervaci za desitky milionu ty desitky milionu vyplati a oni budou konecne spokojeni a budou po zbytek zivota spat s klidnym (s)vedomim, ze udelali to nejlepsi pro svou rodinu a sve potomky a ze se jiste nebudou muset za sve činy stydět...
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Sosa »

zitin píše:At jim Poruba nebo RSD misto konzervaci za desitky milionu ty desitky milionu vyplati a oni budou konecne spokojeni a budou po zbytek zivota spat s klidnym (s)vedomim, ze udelali to nejlepsi pro svou rodinu a sve potomky a ze se jiste nebudou muset za sve činy stydět...
Pokud by to pomohlo, asi by se ty peníze našly. Ale ani peníze nepomůžou. Dnes už tu agitují, že jim jde o protihlukovky, ale zároveň tvrdí, že nechtějí betonové, ale z pohltivých materiálů.
Zatím jsem nezaznamenal, že by byla přímá odpověď, co chtějí. Jen že už to pan Frenk řekla a vyjadřovat se nebude.
Frenk
Příspěvky: 345
Registrován: 6.12.2015 12:33:35

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Frenk »

Pokud by to pomohlo, asi by se ty peníze našly. Ale ani peníze nepomůžou. Dnes už tu agitují, že jim jde o protihlukovky, ale zároveň tvrdí, že nechtějí betonové, ale z pohltivých materiálů.
Zatím jsem nezaznamenal, že by byla přímá odpověď, co chtějí. Jen že už to pan Frenk řekla a vyjadřovat se nebude.[/quote]

Od samého počátku, co tady jsem, tj. myslím, tak 3 roky, se nic nezměnilo, stále stejné podmínky, kdo chce, najde si to.
Odpovědní to vědí o nějaký, ten rok dříve, zatím výsledek nula v každém bodě.
hovi
Příspěvky: 1182
Registrován: 19.11.2010 10:41:31
Bydliště: Liberec

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od hovi »

Jediná dohledatelná informace od 'Frenk' trochu zpřesňujícího charakteru je ze strany 120:

"Psal jsem to tady 100x, nic komplikovaného.
Protihlukové stěny, které minimalizují dopad na všechny, kteří v blízkosti bydlí.
Kompenzaci za znehodnocení bydlení, pozemku tj. majetku a vzdání se legálně koupeného VB na přístupovou cestu ke svému pozemku..."

Ale více konkrétního, aby i my neznalí veděli jeho myšlenkové pochody, nevidím. Stačilo by JASNĚ:
1) Protihluková stěna z toho a toho materiálu, výšky y m, délky x m.
2) Kompenzace za výše uvedené x mil. Kč
3) něco jiného?

Můžeme i doufat, že předal ŘSD požadavky, za kterých je ochoten VB podstoupit. Ale tomu moc nevěřím - takže to nejspíš hraje/píše pro srandu tady ve fóru jako výplň v rámci zdržovací taktiky s ŘSD. Kdyby byl "chalp s koul...", napíše to na rovinu, ne?
Frenk
Příspěvky: 345
Registrován: 6.12.2015 12:33:35

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Frenk »

Vidíš, napsal jsi to přesně 1+2....a ŘSD....Ti to vědí velice přesně a podrobně o pár let dříve, ostatně, můžeš se ptát i tam, tedy, pokud ti řeknou, ovšem pravdu....což pochybuji, dle všeho co vypouštějí
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od 1975 »

Ano, zeptáme.
Ale proč to nemůžete napsat sem? Tu Vaši pravdu? Stydíte se? za bod 1 nebo za bod 2?
Frenk
Příspěvky: 345
Registrován: 6.12.2015 12:33:35

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Frenk »

jakou pravdu????
Odpovědět

Zpět na „I/11“