Ministr dopravy Dan Ťok

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět

Pro jaký čas jste?

SELČ (tzv. letní)
41
51%
SEČ (tzv. zimní)
32
40%
Jiný
8
10%
 
Celkem hlasů: 81

Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Tom od Budějc »

Aram96 píše:
Bobek píše:Tak vám nevím.
@Posledniskaut píše:12. 10. Dan Ťok plánuje privatizaci nákladního dopravce ČD Cargo.
21. 10. "Ťoka nelze brát vážně, ČD Cargo se privatizovat nebude." @AndrejBabis v @OtazkyVM.
31. 10. Dan Ťok: S prodejem souhlasí i premiér Andrej Babiš.
@AndrejBabis píše:31. 10. Jak jsem uvedl na tiskovce po vládě: žádná privatizace ČD Cargo, ani částečná, není v plánu. Ani jiných firem. NIC SE PRIVATIZOVAT NEBUDE.
Vždyť ten Babiš je k smíchu. Jestli to tady na fóru všichni nevidíte, tak je to smutné. Stačí se podívat na jakoukoli jeho debatu v TV, třeba teď jak byl u Moravca s Bartošem. Totální lempl, pardon, a s piráty nesympatizuji. :mrgreen:

Jinak já jsem pro letní, kvůli dennímu světlu. Proč jako mít v létě světlo ve 3 ráno a o půl 9 večer tmu ? Ale každopádně tohle musí rozhodnout odborníci a schválit možná i sněmovna, a ne že tady ten ocas bude vykládat na EU, že chceme zimní. :twisted:

Naprostý souhlas, s tím Babišem. Jednou tak a jednou jinak. Já bych ho jako šéfa nechtěl za nic a to ani jako ministr. Na něčem bychom se na schůzi dohodli a on by to pak před médii řekl úplně naopak. Na zabití...

Co se týká toho času, včera proběhla nějaká informace, že to, který čas budeme mít, rozhodne vláda po dohodě s okolními státy, na které máme vazby. Babiš se přiklání k zimnímu, protože to prý doporučují vědci a protože v létě, když je po 21:00 hod. ještě světlo, nechtějí jeho vnučky jít včas do postele. Takže asi tak.
Japao Joe
Příspěvky: 1049
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Japao Joe »

Já se divím, že věříte tomu co se zveřejňuje - tohle jsou jen tanečky před médii a skutečná dohoda bude už dávno uzavřená. Ono tady nejde ani tak o privatizaci jako takovou, ale o zajištění financování pro obnovu a to se zadluženýma ČD moc nejde, nebo spíš vůbec.

Čas - když nestřídat tak ten co máme skutečně mít - SEČ (GMT+1 aneb jak se nesprávně uvádí zimní).

A Babiše jako šéfa - pokud jste citlivá duše tak ani minutu, ale pokud snesete hrubší slovník a máte manažerské buňky možná byste se divil co jste schopen pod jeho vedením dokázat.
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Aram96 »

Japao Joe píše:A Babiše jako šéfa - pokud jste citlivá duše tak ani minutu, ale pokud snesete hrubší slovník a máte manažerské buňky možná byste se divil co jste schopen pod jeho vedením dokázat.
Tomu bych se nedivil. Ale to by člověk musel být pořádné hovado jak on, aby mu to nevadilo. Slovník bych neřešil nějak moc. Já bych se prostě za něj styděl jako za šéfa strany, ve které jsem. Protože když jde diskutovat, tak jediné co umí je brečet skákat do řeči a rozhazovat grafy. Když na něj Bartoš vytáhl výroční zprávu agrofertu, tak řekl, že to určitě není pravda :lol: :lol: Je to šašek.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Sosa »

Aram96 píše:
Japao Joe píše:A Babiše jako šéfa - pokud jste citlivá duše tak ani minutu, ale pokud snesete hrubší slovník a máte manažerské buňky možná byste se divil co jste schopen pod jeho vedením dokázat.
Tomu bych se nedivil. Ale to by člověk musel být pořádné hovado jak on, aby mu to nevadilo. Slovník bych neřešil nějak moc. Já bych se prostě za něj styděl jako za šéfa strany, ve které jsem. Protože když jde diskutovat, tak jediné co umí je brečet skákat do řeči a rozhazovat grafy. Když na něj Bartoš vytáhl výroční zprávu agrofertu, tak řekl, že to určitě není pravda :lol: :lol: Je to šašek.
Nevím, od Babiše jsme již něco viděli a není to vzhledem k dálnicím nic negativního, ale od pana Bartoše toho zatím moc, kromě kritiky, vidět nebylo. Ťok sice není můj šálek čaje, ale za něj se situace ve výstavbě dost zklidnila a postupuje se dopředu.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od P_V »

Já bych pro vše na západ od Německa zavedl GMT+0. Oni tam kvůli své poloze mají další hodinu navíc, takže na to střídání nahlížejí jinak než u nás.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Sosa »

To bude úžasné, budeme v jednom časovém pásmu a budeme mít rozdílné časy. Když už tedy ty změny času zrušili, měli dát jasná pravidla, jaký čas zůstane.
Japao Joe
Příspěvky: 1049
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Japao Joe »

Oni ty změny nezrušili, jen nebudou pro všechny povinné. :-/

EU je roztažená přes 3 časová pásma a je otázkou jestli je výhodnější mít jeden čas ať už pevný či střídající se a nebo je to jedno. Já vstávám na světlo a díky tomu, že mám klouzavku tak v létě můžu klidně na pátou a tak preferuji SEČ. A chápu že lidem, kteří chodí na devátou, bude odpoledne hodina chybět.

Na tomhle mě spíš vadí, že takovou zásadní změnu může v celé EU nastartovat hrstka (i když 3 milionová) aktivistů z jedné země.
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od kik »

Ťok zkouší kde jsou limity a díky za to. Aspoň se znovu ukáže co je "Bureš" zač. Jak pravil jeden kolega, jsem pro privatizaci ČD Cargo ale jen když ho koupí Agrofert....
A já jsem pro tzv. "zimní" čas, narodil jsem se v něm a považuji ho za přirozený. Poprvé jsem změnu času zažil na vojně v letech 1981 - 1983 a hned jsem kvůli tomu měl na podzim o hodinu delší službu jako dozorčí na rotě :evil: :mrgreen: :evil: Na jaře se mi ta zkrácená služba vyhnula...
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Lynx »

Japao Joe píše: A chápu že lidem, kteří chodí na devátou, bude odpoledne hodina chybět.
O tomhle to právě je. Většina lidí v administrativních profesích začíná pracovat někdy v 8-9 hod a končí někdy v 17-18 hod. Takže pokud pracujete např. od 9 do 17,30 hod, tak je pro vás zejména na jaře dost podstatné, jestli je tma v 18 hod nebo až v 19 hod. Pokud máte letní čas, tam máte tu hodinku po práci na venkovní aktivity, s zimním časem máte smůlu. Na jaře je toto nejvýraznější. Ale obecně celé jaro a léto platí , že se zimním časem přijdete o hodinu světla denně, protože to že je světlo ve 4-5 hod ráno většina z nás nevyužije, protože spí.

Nevím proč do toho vůbec začali soudruzi z EU vrtat a neponechali to, jak to je. Asi už mají všechno vyřešené, všechno je ideální, a tak se zabývají tímto ;)
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Aram96 »

Lynx píše:
Japao Joe píše: A chápu že lidem, kteří chodí na devátou, bude odpoledne hodina chybět.
O tomhle to právě je. Většina lidí v administrativních profesích začíná pracovat někdy v 8-9 hod a končí někdy v 17-18 hod. Takže pokud pracujete např. od 9 do 17,30 hod, tak je pro vás zejména na jaře dost podstatné, jestli je tma v 18 hod nebo až v 19 hod. Pokud máte letní čas, tam máte tu hodinku po práci na venkovní aktivity, s zimním časem máte smůlu. Na jaře je toto nejvýraznější. Ale obecně celé jaro a léto platí , že se zimním časem přijdete o hodinu světla denně, protože to že je světlo ve 4-5 hod ráno většina z nás nevyužije, protože spí.

Nevím proč do toho vůbec začali soudruzi z EU vrtat a neponechali to, jak to je. Asi už mají všechno vyřešené, všechno je ideální, a tak se zabývají tímto ;)
Začali do toho vrtat, protože byl nějaký celoevropský průzkum, co by měla EU řešit a vyhrálo zrušení střídání času.
Bohužel neřekli, že se toho hlasování zúčastnilo úplné hovno lidí :lol: Dle mě takový populistický krok od EU, aby se trochu zlepšilo její povědomí - chystají se volby. Asi to okoukali u nás. :lol:
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Tom od Budějc »

kik píše:Ťok zkouší kde jsou limity a díky za to. Aspoň se znovu ukáže co je "Bureš" zač. Jak pravil jeden kolega, jsem pro privatizaci ČD Cargo ale jen když ho koupí Agrofert....
A já jsem pro tzv. "zimní" čas, narodil jsem se v něm a považuji ho za přirozený. Poprvé jsem změnu času zažil na vojně v letech 1981 - 1983 a hned jsem kvůli tomu měl na podzim o hodinu delší službu jako dozorčí na rotě :evil: :mrgreen: :evil: Na jaře se mi ta zkrácená služba vyhnula...

Poprvé jste změnu nemohl zažít na vojně 1981, když letní čas byl zaveden v roce 1979... Později přišlo teprve to ustálení na březen-září...

https://cs.wikipedia.org/wiki/Letn%C3%AD_%C4%8Das
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od kik »

Tome, předtím jsem to tak nevnímal. To až na ty vojně díky té prodloužené službě dozorčího v září 1982.....
Mike
Příspěvky: 4983
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Mike »

Tom od Budějc píše: ...
Později přišlo teprve to ustálení na březen-září...
a to šlo, teď když je to až do října, je ten skok podle mě, větší
ale jsme tu hezky OT, ani Ťok, ani Bureš za to nemůžou - nebo jo ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jeni013
Příspěvky: 712
Registrován: 3.2.2010 22:20:52
Bydliště: ValMez

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od jeni013 »

Teda já tomu času moc nerozumim, ale jestli je to tak 50 na 50, tak by bylo demokratické, kdyby byl půl roku jeden a druhého půl roku zas jiný, ne?

A budou všichni spoko...
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Lynx »

Přesně tak. Půl roku zimní, půl roku letní .... jako je to teď :-)
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Aram96 »

Já si myslím, že vybrat zimní čas jen kvůli tomu, že je to ten "pravý" je blbost. Pokud půl roku ten a půl roku ten, tak si myslím, že bude dost lidí nespokojeno, protože jim dělají problémy změny. A to si nikdo neuvědomuje, co to způsobuje zvířatům, když najednou dostanou nažrat o hodinu jinak.
Já bych osobně zavedl čas jeden, ale letní, protože po zavedení celoročního letního bude světlo a tma v podobnou dobu jak je tomu teď, kdežto když bude zimní v létě, tak bude světlo ve 3 ráno a všem se bude hůř spat a navíc nevyužijí světlo. Pochybuju že by se kvůli tomu měnila "pracovní doba" že by se vstávalo průměrně ve 4 a na 5 do práce a ti co chodí dnes na 5 tak na 3.
Myslím, že zvolení času je ukázkový příklad, kde si zkusit referendum.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10799
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Lenny »

My máme v práci pohyblivou pracovní dobu. V létě na šest a v zimě na sedm. Klidně bychom v létě kvůli teplotám chodili na 4 nebo 5, ale je tu problém s hlukem, nelze dělat venku hlučné práce, neboť do 6 platí noční klid. Kdyby ho v létě zkrátili do 4, je po problému.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
vaclav
Příspěvky: 1831
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od vaclav »

to je cele na presun do noveho vlakna
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Lynx »

To nové téma bych nazval "Ťok času" :)
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Aram96 »

No buď ponechat, protože to souvisí s Ťokem nebo smazat, protože to moc nesouvisí s dálnicemi.
Lynx píše:To nové téma bych nazval "Ťok času" :)
:lol: :lol:
elrondecuba
Příspěvky: 123
Registrován: 15.3.2009 14:12:09
Bydliště: Praha 4

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od elrondecuba »

Já bych byl taky pro nestřídat. Nedělá mi to úplně dobře. Ale zimní určitě ne (jednak je to o další hodinu posun a ani se o něm neuvažuje), z SEČ a SELČ jsem pro SELČ.
musklin
Příspěvky: 459
Registrován: 10.11.2013 11:54:33

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od musklin »

Soudruzi z EU do toho vrtají aby ukázali, ze bez nich se státy nejsou schopny dohodnout. Už Praha Košice je lehce postřehnutelný rozdíl, takže šance, že všechny země EU budou preferovat stejný čas je nulová. A pak se ukáže "vidite potřebujete komisi EU" jinak se nedohodnete....
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Kubajsu »

Nejlepší je střídat, protože každá nestřídací varianta má problém.
Stálý letní - svítání okolo vánoc až před devátou
Stálý zimní - svítání v červnu už před 4 ranní
Ani jedno podle mě není v pořádku... Ale každý na to bude asi mít jiný názor; jen v rámci ČR je časový rozdíl 20 minut, v rámci našeho časového pásma EU přes 2 hodiny...
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Sosa »

Nevím, co je se střídáním za problém, neboť i těm nejvíc postiženým lidem netrvá přizpůsobení víc než týden. Dnes už navíc ani nemusíme spoustu hodin přeřizovat.
kot
Příspěvky: 10491
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od kot »

Soso, ale pro politika/y/ dobrý způsob zviditelnění a přitom je to mlácení prázdné slámy... Jak píšeš max po týdnu nikdo neví, že se čas změnil. Klidně střídat .
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“