I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

[1. úsek] (D1) – Benešov – Votice (I/18) – (D3)
[2. úsek] České Budějovice (D3) – Kaplice – Rakousko
Odpovědět
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Lenny »

Ani andrejovu se stavba nelíbí, dle jeho slov mu znehodnotí Čapí hnízdo.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Hanes
Příspěvky: 1052
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Hanes »

Bazarník udělá hlavní vjezd z druhé strany od obchvatu a nic víc............
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Tom od Budějc »

Já se obávám, že projekt bazarníkovi ten sjezd na druhou stranu nedovolí... :-) :-) :-)
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Jarda Š. »

Ano, proto "bazarník" nechce prodat svůj kousek pozemku v trase obchvatu a tím blokuje zahájení stavby.
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Svatosp »

Lenny píše:Ani andrejovu se stavba nelíbí, dle jeho slov mu znehodnotí Čapí hnízdo.
Kde to Andrej rekl, ze mu to znehodnoti dilo? Nova silnce se priblizi k Capimu hnizdecku jenom nepatrne.
Osobne ten obchvat take nepodporuji, protoze to jsou vyhozene penize a az bude D3 hotova, provoz tam bude minimalni. Misto obchavu by se melu penize dat na jine stavby a potrebnejsi.
Ten usek od Benesova k Meznu uz mohl davno stat, tam neni odpor a neni tak narocny, jako v Posazavi nebo se uz mimalne mohl stavet, kdyby nebyly nase organy totalne neschopne. Takhle se v CR vyhazuji miliardy!
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Bert »

to Svatosp: vyhozené peníze... jak se to vezme. Jednak je to stavba poměrně dlouho plánovaná (viz ono smrtící provizorní napojení u Zahradnic), jednak bych si dovolil nesouhlasit s minimálním provozem po otevření D3 (když se podíváte na mapu, D3 vede sice rovnoběžně (Voračice - Václavice), ale výrazně západněji. Pro tranzit a dálkovou dopravu ideální. Ale pochybuji, že převezme místní dopravu. Ta dle mého zůstane na současné I/3). A v neposlední řadě - k čemu by byla půlka dálnice, na níž se nedá najet a jejíž užívání by to časově/ekonomicky nesmyslné? To by ani Václavická spojka nezachránila. P.S: jste-li uživatel I/3, pak jistě máte představu o tom, co takový špunt v podobě Olbramovic dokáže už i v neexponované dny (pátek, neděle)...
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Honey72 »

Přesně tak. Středočeská část I/3 zůstane vytížená (i když už ne tranzitem) i po dokončení D3. I na jiných starých silnicích, které nahradila dálnice, se stavějí obchvaty a nové křižovatky a to je správné.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Svatosp »

S tou Vaclavickou spojkou myslim udelat D3 od Benesova, najizdelo by se sice trosku dale ale porad by to bylo lepsi, nez cekat na posazavskou cast, kde bude hodne problemu. Nadruhou stranu ten obchvat Olbramovic stoji pakatel cca 360 milionu :-(
MickeyMouse
Příspěvky: 847
Registrován: 13.8.2014 22:52:52

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od MickeyMouse »

to Svatosp: No ono to je to bohužel přesně opačně. Středočeská D3 stojí mj. právě kvůli Václavické spojce a napojení na D0, nikoliv kvůli Posázaví.
Abych byl přesný, samozřejmě jde o Posázaví, ale také a zejména o úsek na jih od Václavické spojky, kde leží obce Ješetice, Tisem a Václavice, které v r. 2013 uspěly se žalobou a dosáhly tak (dočasného) zrušení středočeské trasy D3. Ta žaloba ale mířila zejména právě na Václavickou spojku a na MÚK D3 a D0.
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49
matyyy
Příspěvky: 64
Registrován: 22.1.2014 17:41:53

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od matyyy »

update opravy u Miličína
kopec má nový povrch nyní se frézuje od konce stoupacího pruhu k zatáčce u Reskyně - opět semafor (dneska to tam bylo výživné když už v 1 rádio říkalo 40minut). Předpokládám, že pak budou ještě dělat ten poslední 1km k D3.

malé porovnání na I/34 u Třeboně taky frézujou asfalt - je pátek semafory jsou otočený do stoky jezdí se obousměrně, půlka je vyfrézovaná druhá ne, rychlost omezena na 30, kužely uprostřed nejsou, stroje uklizený na straně
Proč něco takového nejde i ve Středočeském kraji? Tam radši dopravní kolaps? Když se opravoval ten kousek u Oldřichovce tak se jezdilo na semafor přes víkend, ikdyž už byly namalované čáry...
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Bert »

update updatu: vyfrézováno, z části položeno v této části: https://mapy.cz/s/3auy4 Dnes v 9:00 jeden bagr hloubil pangejty, jinak nic. Je pravda, že lilo. Když porovnám co zvládli od počátku (de facto kopec) a co je čeká (celé stoupání), mám tak trochu pocit, že to nestihnou. Už takhle je ta kvalita taková... česká klasika.
P.S: ale abych jen nehaněl - když už jsme na tom Třeboňsku, tak u Veselí na I/24 opravují mostek, či spíš propustek. A pohled na ty dva ukrajince s kolečkem je už přes 4 měsíce (!!!) k nezaplacení. Doba rekonstrukce: 25.6.-21.12.2018. Nechápu. Pro ilustraci o jaké mostní dílo se jedná: https://mapy.cz/s/3auBk
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Petanecek »

K té české kvalitě, vodorovné značení je skoro sjeté. To ho budou opět obnovovat, neb člověk by si myslel, že ho už udělají v nějaké kvalitě, aby vydrželo, ne aby se ojezdilo během týdne...
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od jannnn »

Pokud je to myšleno na novém asfaltu u Miličína, tak už je to x-krát vysvětleno, proč tomu tak je a že je to cíleně.

Viz např.: http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 42#p151042
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Bert »

to jannnn: značení je mi u zádi, jde mi o povrch. Nejvíc to vynikne při nižších rychlostech. To je snad hrbolatější (resp. dírovatější) než před rekonstrukcí. Proč mám pocit, že dříve - myslím tím tak 10 let nazad - byly i ty silnice rekonstuované lépe? To se tak zhoršila kvalita firem, nebo na to peče stavební dozor?
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od jannnn »

Já jsem ale reagoval na Petaneceka a jeho dotaz k vdz.
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Bert »

to jannnn: já vím, díky za odpověď. Můj příspěvek vůbec nebyl proti Vám, to jsem měl jen potřebu si ulevit po čerstvé zkušenosti s tímto opravovaným úsekem. A ta ve včerejší noční mlze byla nedobrá.
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Petanecek »

Já vím a děkuji. Jde o to, že tam je často mlha či snížená viditelnost. A bohužel je vidět, že VZ již vidět není, díky přejíždění do protisměru. Jde hlavně o tu zatáčku zde https://mapy.cz/s/3bxFd kde je již VZ skoro smyto a určitě to tam bude horší díky zmíněné viditelnosti, neznalosti tamní silnice (pro některé, ale stačí jedna blbá nehoda a ... ) a chybějící VZ. Proto jsem si postěžoval. Jinak to chápu.
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Petanecek »

A ještě jedna věc, která se mi nelíbí na I/3. (ono je jich více, ale již mi to bylo vysvětleno, že se s tím nic neudělá a nebo výhledově bude dělat)
I/3 - Mirošovice směr Pha/Brno, most přes potok a údolí, jak je tam řešený nájezd z 508 a sjezd na D1 směr Brno. https://mapy.cz/s/3bxIL
Proč to tam nelze úplně jinak překreslit a použít V3 s možností připojením z pravého do levého ale zákazem z levého do pravého, následně by se z toho stal odpojovací s přerušovanou čarou, tedy možnost ještě přejet jakz zleva-doprava tak i zprava-doleva (podobně, jak je to řešeno v protisměru) a nechat tam tedy celý pruh průjezdný a ne nutnost zařadit/odřadit se štrafovaným ostrůvkem. Opakovaně jsem si všiml, že auta od Mirošovice se musí řadit do levého a pak zpět doprava, do odbočovacího směr D1.
Představoval bych si to nějak takto https://goo.gl/maps/3JVzJZisTyB2 kdy připojovací je následně zároveň jako sjezdový a je to tam krásně a jednoduše řešeno bez nějakých šikmých čar (zálivu - nutnost se zapojit a zase odpojit).
Snad jsem byl pochopen..
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Bert »

Info od Miličína - rekonstrukce skončila tady: https://mapy.cz/s/3duA3. Směr na Prahu je průjezdný, ve směru na ČB je položený asfalt bez VDZ tady: https://mapy.cz/s/3duBt. Jestli to mají mít hotovo až k D3, tak to tímhle tempem nemůžou stihnout. Podle mě letos padla.
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Petanecek »

Ne. Dneska tam byly opět semafory s krásnou cedulkou "Probíhá technologická přestávka". Jinak v pátek průjezdné oba pruhy, dnes opět se semaforem. Také jsem se domníval, že pro tento rok již padla, ale ....
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Bert »

to Petanecek: cedule "Probíhá technologická přestávka" tam byla i v sobotu v noci. Stejně jako semafory. A teď se podíváme, co o ceduli říká wikipedie: "Probíhá technologická přestávka znemaná, že jsme dělníky převeleli jinam. A termín dokončení máme do 8.12., čili to dřív neotevřeme, aby to nevypadalo, že to jde stihnout rychleji. Takže budeme řidiče šikanovat semaforem co nejdéle, koneckonců, jsou zvyklí....". Ach jo. Ale rád se budu mýlit.
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od martas »

O tom znehodnocení pozemků v souvislosti s Čapím hnízdem a stavbou obchvatu bude dnes reportáž v Reportérech na ČT1.
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Svatosp »

To bude zajimave, copak reporteri zase asi vymysleli?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Lenny »

Však to sám prohlásil Andrej, že obchvat Olbramovic mu znehodnotí čapí hnízdo.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Svatosp »

Reportaz zase hraje na profibabisovskou notu a chudaci lidi, co nemuzou dychat a prejit silnici. Ziju u silnice v casti Prahy, kde na drive klidne silnici , diky mohutne developerske vystavbe, vzrostl velice provoz na podobnou hruzu a nikomu to vubec nevadi.
U nas fakt Kocourkov, stavba se o rok odklada, nechapu ten system ze odvolani odsune stavbu o rok a predtim uz dalsi posuny. Vzdyt takhle to vazne nejde dale v takovem ceskem bordelu, to nema preci obdoby.
Odpovědět

Zpět na „I/3“