Jaroměř - obchvat

Jaroměř (D11, I/37) – Náchod (I/14) – Polsko
Odpovědět
Anonym
Příspěvky: 810
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od Anonym »

Honzl píše:Na jiném místě se na fóru diskutuje o rozšiřování dálnic, ale v souvislosti s touhle 33kou mám pro plánovače dva velké otazníky: Nebylo by možné postavit oba dva kruháky (ten po sjezdu z D11 u Jaroměře, kde po jejím otevření nastane šrumec a ten u Náchoda se 14kou) jako kruháky, ale přemostěné pro dva pásy v hlavním směru mostem? Jde mi o to, že Poláci se nyní rozhodli, že budou přestavovat silnici Vratislav - Kladsko na Sku (čtyřproudovku) a tak směr Pobaltí - Varšava - Vratislav - Kladsko - Praha - Linec/Norimberk bude stále víc vytížený a na obou kruhácích se budou tvořit zácpy kamionů. V Anglii jsem takové jednoduché kruháky s přemostěním pro dvouproudový hlavní směr viděl na několika místech a jak to urychluje dopravu je opravdu skvělé. Není to plnohodnotná mimoúrovňovka, ale stačí to odstranit zácpy!!! To už nemluvím o tom, že by se na 33 měla nechat na obchvatu Náchoda rezerva na 4 pruhy, jelikož přestavovat to později z plánovaného řešení bude velmi nákladné.
Trasu Vratislav - Norimberk je lepší jet přes Polské a Německé území okolo Drážďan, je to celé po dálnici a vzdálenost je zhruba stejná.
Trasu Varšava - Linz je rychlejší jet přes Ostravu a Brno, po dobudování Polské A1 bude tato trasa ještě výhodnější.
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od michal »

A plati to i po prihlednuti k tomu, ze kamiony musi platit myto?
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od ML90 »

Honzl píše:Kde ale asi pravdu nemáte je, že mezi Vratislaví a Kladskem mají být místy jen tři pruhy. Tam mají čtyři pruhy od Vratislavi až do Kladska
Jenom upřesním :) Už je zadané zpracování dokumentace (respektive řeší se přesné trasování) na modernizaci v profilu 2x2 z Vratislavi ke křížení s DK35 v obci Łagiewnkiki a dál do Kladska to má být 2+1. Nedávno k tomu ale ještě polská vláda přidala, že se má udělat zároveň s tím studie, jestli se vyplatí 2x2 (kategorie S) až do Kladska. Čili uvažuje se o tom, ale jenom jako o jedné z variant. Jinak pokud jde o nějakou eventuální rychlostní silnici přes Kladsko, tak se vždycky v Polsku uvažovalo o směru na Králíky a ne na Náchod.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od Honey72 »

Trasa dolů ke Králíkům by se mi líbila, ovšem bude mít logiku jedině, když se na ní napojíme z naší strany. A jelikož nejsme schopni postavit, či spíše obnovit ani kilometr Hitlerovy dálnice, tak je to hodně vzdálená budoucnost.

Michale: Kamiony platí mýto na všech trasách, tedy i přes Jaroměř a Náchod.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od michal »

Mam na mysli srovnani ceny za kilometr u nas a treba v Nemecku. Jestli je rychlejsi a kratsi trasa pres Nemecko taky levnejsi? To je ve vysledku asi dulezitejsi nez par kilometru ci minut navic.
Honzl
Příspěvky: 287
Registrován: 9.11.2017 23:11:08

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od Honzl »

Tak jsem si prostudoval mapu a ta trasa z Vratislavi do Norimberka přes Německo má tvar toho dřeva (tětivy) luku, tedy, zahnutý, zatímco přes ČR také sice není úplně rovná, ale spíš ohledně luku připomíná tu šňůru, takže je to přes ČR o dost kratší i nyní, i když ne kompletně po dálnicích... Až bude D11, pak ano a s D3 taky... Králíky by byly pro sever - jih dobré, i třeba dál napojené na 1/44 u Postřelmova, ale to je jen fantazie, To už je mnohem reálnější D19 (Plzeň - Humpolec). Ale to jsme už jinde. Ach jó...
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od Aram96 »

Ta šňůra luku je právě ta tětiva ;) :lol: Ale jinak naprosto souhlasím, hlavně s tou silnicí přes králíky.
Anonym
Příspěvky: 810
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od Anonym »

Honzl píše:Tak jsem si prostudoval mapu a ta trasa z Vratislavi do Norimberka přes Německo má tvar toho dřeva (tětivy) luku, tedy, zahnutý, zatímco přes ČR také sice není úplně rovná, ale spíš ohledně luku připomíná tu šňůru, takže je to přes ČR o dost kratší i nyní, i když ne kompletně po dálnicích... Až bude D11, pak ano a s D3 taky... Králíky by byly pro sever - jih dobré, i třeba dál napojené na 1/44 u Postřelmova, ale to je jen fantazie, To už je mnohem reálnější D19 (Plzeň - Humpolec). Ale to jsme už jinde. Ach jó...
A studoval jste tu trasu z Vratislavi do Norimberka pohledem nebo jste si ji reálně změřil v plánovači?
Přes D11 mi to vychází 582 km a to ještě v Praze vede trasa po Jižní spojce, po okruhu by to bylo dál.
https://www.google.com/maps/dir/Vratisl ... 521018!3e0

Okolo Drážďan 572 km, o 10 km méně:
https://www.google.com/maps/dir/Vratisl ... 521018!3e0
Honzl
Příspěvky: 287
Registrován: 9.11.2017 23:11:08

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od Honzl »

Měřil jsem to sečítáním vzdáleností na mapě, ale pokud Vám to vyšlo tak, jak ukazujete, nebudu se přít. Jen jsem vycházel z pohledu na mapu a z toho tvaru luku a opticky to přece tak vypadá. Přeměřil jsem to svou metodou a nyní mi to zas vyšlo jinak než předtím, takže Vám musím (chtě nechtě) dát za pravdu. A Aramovi se se studem omlouvám: ano ta tětiva je opravdu u luku ta šňůra (blb)...
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od michal »

Takze vime, ze kolem Drazdan je to kratsi. Ale je to pro kamiony take levnejsi trasa? Kdyz vidim SPZ kamionu na D11, tak bych hadal, ze nikoliv...
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od Honey72 »

Polské kamiony na D11 však nemusí jezdit jen směr Norimberk a dál západ, ale i Mnichov nebo Linec a pak dál Švýcarsko či Itálie, což je přes nás už fakt kratší. A spousta zboží z Polska končí i u nás. Třeba přímo ke mě jezdí materiál ze dvou míst Polska, z Gliwic a Źar, zajížďkou přes Náchod. V polském kamionu s ukrajinským řidičem :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Jixm
Příspěvky: 271
Registrován: 19.4.2018 21:37:50

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od Jixm »

Část trasy je již zanesena do katastru a běží první převody pozemků :ok:
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od michal »

Tak to je velmi prekvapujici velmi dobra zprava, kterou jsem tedy rozhodne koncem roku neocekaval :ok: Napada nekoho, jak asi vznikla situace u pozemku 313/42 v k.u. Svinistany, kde uz RSD vlastni pozemek v trase budouci silnice, a pritom parcely kolem jeste ani nejsou rozdeleny? :shock:
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od Honey72 »

Zákresy rozdělení parcel jsou zadávány do systému se zpožděním, dle pilnosti jednotlivých úřadů. takže změny a prodej uvidíme až třeba po týdnech. Jak vidím, rozdělení je zakresleno jen v katastru Dolany, přesně od hranice k hranici. Je tam vykoupen ŘSD jeden malý pidipozemeček :-) A také existují lidé a obce, které naopak stavby silnic a dálnic podporují a protože vědí, že jim obchvat velice pomůže, tak své pozemky poskytnou bez spekulací. Jsou dokonce obce (třeba tam kde bydlím :-), které pozemky v trase dálnice vykupují s předstihem v rámci urychlení, aby je pak "předaly" státu.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od martas »

Jixm: díky za zjištění. Už jsem si udělal přehled jednotlivých pozemků, takže směle do zelenění. Převodů už tam běží celkem dost, takže u toho jediného pozemečku nezůstane ;)
Jixm
Příspěvky: 271
Registrován: 19.4.2018 21:37:50

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od Jixm »

Zatím jsou převedeny asi tři pozemky v katastru Dolan + ten jak o něm píše michal, ale běží spousta převodů, jak částí pozemků, tak celých. Tak se nám to brzy zazelená, jak píše martas :ok:
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od kot »

Ale soudruh soudce asi ten případ nebude, co ?
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od 1975 »

Honey72 píše:Zákresy rozdělení parcel jsou zadávány do systému se zpožděním, dle pilnosti jednotlivých úřadů. takže změny a prodej uvidíme až třeba po týdnech. Jak vidím, rozdělení je zakresleno jen v katastru Dolany, přesně od hranice k hranici. Je tam vykoupen ŘSD jeden malý pidipozemeček :-) A také existují lidé a obce, které naopak stavby silnic a dálnic podporují a protože vědí, že jim obchvat velice pomůže, tak své pozemky poskytnou bez spekulací. Jsou dokonce obce (třeba tam kde bydlím :-), které pozemky v trase dálnice vykupují s předstihem v rámci urychlení, aby je pak "předaly" státu.

...to je jako u nás v Praze..pan Dolínek a pan Scheinherr už vykoupili spoustu pozemků v trase 511 :o)) OK, zpátky ze sna, my už ale hledáme Koordinátora, heč.
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od michal »

V k.ú. Čáslavky už má ŘSD na listu vlastnictví 5 pozemků, k tomu ten jeden pozemek v k.ú. Svinišťany. V katastrální mapě zatím celá trasa není.
alabastr
Příspěvky: 555
Registrován: 5.11.2017 12:50:18
Bydliště: Praha

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od alabastr »

Nový leták:
https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/248 ... bchvat.pdf

"V rámci daší přípravy stavby pokračuje inženýrská činnost pro stavební povolení. Byl odevzdán čistopis dokumentace pro SP a jsou vyhotoveny geometrické plány. Výkupy pozemků byly zahájeny v 11/2018. Během majetkoprávní přípravy bude nutné vypořádat celkem 175 listů vlastnictví."
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od michal »

V katastrální mapě zatím beze změny - zůstává zanesena jen část trasy. Vývoj u jednotlivých parcel jsem nesledoval.
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od Japao Joe »

To sakra nemůžou napojení původní I/33 za Dolany řešit jako MUK, nakonec se to bude pytlíkovat jak u Slatiňan. Grrrr
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od vodouch2000 »

Ona tam ta velkorysejší MÚK Dolany někdy do června byla. Pak to nějak zkrouhli na jednovětvovou (či jak se to zove) MÚK, jako u zmiňovaných Slatiňan. Ale nevidím v tom problém.
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od Japao Joe »

Tak měla být z druhé strany. Převažující provoz ze staré I/33 v tomto místě bude směrem z/na Náchod a takhle tam vznikne dost nebezpečné místo.
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: Jaroměř - obchvat

Příspěvek od martas »

Jen poznámka k výkupům: dneškem doběhl převod podílů na čtyřech parcelách. Nebyly to ale všechny podíly, takže v mapě se to zatím nijak barevně neprojeví. Jinak žádný další převod neprobíhá.
Odpovědět

Zpět na „I/33“