0309/II Ševětín - Borek (v provozu)

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od ElWapp »

Já se teda nechci ŘSD zastávat, ale nějaké volání po rezignaci nebo odvolání odpovědných mi nepřijdou na místě… nebo si snad někdo myslí, že když přijde někdo nový, s nulovými zkušenostmi, že to bude dělat bez chyb, lépe než stávající pracovníci? Naopak, noví lidé, kteří neměli šanci poučit se z vlastních chyb, ty chyby zákonitě udělají znova, což je ještě horší varianta než když tam zůstanou stávající.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

Já primárně nevolám po nějákých hlavách, ale nelíbí se mi, nechat si kálet na vlastní hlavu. Tady jde o to, jak se k tomu ŘSD staví.

Já mluvím o tom, že Rýdl s naprostou samozřejmostí předjímá, že to bude dost množná stejně nevyřešeno jako s Bratránkovými u Tábora. To je přece neskutečná drzost, něco pohnojit a ještě předjímat že to bude pohnojeno né na rok nebo na dva ale třeba na 10 nebo 20 let. A přitom se tvářit, jakože je to normální a že vlastně ještě ŘSD všechno skvěle vyřeší, akorát holt uporostřed dálnice bude kousek chybět a budeme to něják provizorně 20 let objíždět.

Tohle opravdu normální není a nechci něco takového tolerovat.Pokud k tomu někdo přistupuje takto arogantně, bez soudnosti a bere za normální takové neřešení situace, tak to ať radši přijde někdo jiný.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od ElWapp »

Já teda nevím, co by měl říct jiného, aby to bylo Lynxovsky správně... Situace nastala a mluvčí představil dvě realistické varianty. Co jiného měl říct? Spáchat veřejné harakiri? Jasně že je to jejich průser, ale aspoň je v šuplíku řešení, které stavbu úplně nezablokuje.
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od Tom od Budějc »

A jak to tedy budou chtít dostavět? Tím pádem nemůžou udělat ani tu 1/2, tj. profil silnice I/3, po které se teď jezdí, protože nemají kam dopravu převést... :-(
alabastr
Příspěvky: 555
Registrován: 5.11.2017 12:50:18
Bydliště: Praha

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od alabastr »

Kvůli sporu o 50 metrů nemůže ŘSD dokončit 11 kilometrů dálnice D3

https://www.novinky.cz/ekonomika/491218 ... ce-d3.html
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

ElWapp píše:Já teda nevím, co by měl říct jiného, aby to bylo Lynxovsky správně... Situace nastala a mluvčí představil dvě realistické varianty. Co jiného měl říct? Spáchat veřejné harakiri? Jasně že je to jejich průser, ale aspoň je v šuplíku řešení, které stavbu úplně nezablokuje.
Pokud je realistická varianta alá Bratránkovi, tedy že to bude 10 a více let provizorní, a to kvůli chybě ŘSD, tak bych očekával poněkud jiný přístup, než se tvářit, jakože je to vlastně v pohodě. My nic, my muzikanti. V normálně fungující organizaci, v zemích západního typu, by měly následovat rezignace odpovědných osob zcela automaticky. Minimálně bych očekával daleko pokornější přístup a ne předkládat Bratránkovi, jako vlastně pohodové uspokojivé řešení.
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od Japao Joe »

A co byste si představoval jako adekvátnější řešení než ukončení pracovního poměru (které proběhlo)?
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od ElWapp »

Pořád marně čekám, jaké pokorné řešení, které bude odlišné od varianty Bratránkovi, si tady představujete... tohle je v dané situaci maximum možného. Dálnice se zprovozní.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

Japao Joe píše:A co byste si představoval jako adekvátnější řešení než ukončení pracovního poměru (které proběhlo)?
1) Opravdu proběhlo ukončení pracovního poměru v souvislosti s tímhle ? Já jsem četl jen to, že zmíněný člověk už u ŘSD nepracuje, ale proč tam už nepracuje jsem nikde nečetl. Prosím o odkaz, kde se píše o tom, že ho vyhodili za tohle.

2)Další věc je, že tohle nemůže záviset na jednom člověku. ve fungující firmě musí fungovat kontrolní mechanismy. Pokud nefungují, je to odpovědnost vyšších míst.

3) Když ŘSD udělá průšvih, očekával bych větší pokoru a slušnost. Ne tváření se, jakože řešení ala Bratránkovi je vlastně v pohodě a nic se neděje. Připadá vám to tak moc ?

A to je odpověď i Elwapovi, prostě když někdo udělá průšvih, měl by minimálně sklopit uši a ne se tvářit jako, že nějáké provizorium je plnohodnotné řešení, a že se vlastně nic nestalo. o to jde. Ne o to, že bez provizoria by to bylo ještě horší.

Jinak mi připadá, že se tady už mnozí dostali do stavu, že když jim někdo nakálí na hlavu, tak mu ještě poděkují, že je nepokálel zas tak moc. Nechtěl bych tak dopadnout, nechci se smiřovat s fungováním institucí alá divoký východ nebo Balkán.
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od Japao Joe »

No tak se tam nechte zaměstnat a ukažte nám to jak se to dělá.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

Prosím, dejte mi nejdřív ten odkaz, kde se píše o tom, že toho zaměstnance vyhodili za tohle, ano ? Když to tvrdíte, tak by to pro vás měla být hračka. A nebo se omluvte, za to že kecáte. Děkuji.
Japao Joe píše:No tak se tam nechte zaměstnat a ukažte nám to jak se to dělá.
I když je váš argument irelevantní, a vlastně to není vůbec argument, tak vám mohu říct, že jsem o práci na ŘSD uvažoval. Odradilo mě mimo jiné to, že nabízeli jen pracovní poměr na dobu určitou (což může být mimochodem, také jeden z možných důvodů toho, proč tam zmíněný člověk už nepracuje).

To že chci, aby státní instituce fungovaly podle západních standardů neznamená, že se na všech musím zároveň nechat zaměstnat a dokazovat, že to umím lépe. Já to nemusím umět vůbec. Já si platím lidi ze svých daní, aby to dělali kvalifikovaně za mě. A pokud nedokáže vedení ŘSD to kvalifikované fungování zajistit, tak má rezignovat nejpozději dnes. A nemůže se vymlouvat, na to že nemají peníze, nemají tohleto, nemají támhleto. Je součástí jejich práce (alespoň co se týče nejvyššího vedení), aby si na ministrovi dopravy ty peníze vydobyli a zajistili slušné odměňování, aby mohli najmout kvalitní lidi.
Naposledy upravil(a) Lynx dne 6.12.2018 13:50:25, celkem upraveno 1 x.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od ElWapp »

Potreti a naposled se ptam, co tedy mel mluvci sdelit, aby to odpovidalo vasi predstave o pokore a slusnosti. Jinak me ta debata az tak nebere, jen jsem doufal, ze nam ukazete, jak to melo RSD resit podle vas...
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

Lynx píše:3) Když ŘSD udělá průšvih, očekával bych větší pokoru a slušnost. Ne tváření se, jakože řešení ala Bratránkovi je vlastně v pohodě a nic se neděje. Připadá vám to tak moc ?

A to je odpověď i Elwapovi, prostě když někdo udělá průšvih, měl by minimálně sklopit uši a ne se tvářit jako, že nějáké provizorium je plnohodnotné řešení, a že se vlastně nic nestalo. o to jde. Ne o to, že bez provizoria by to bylo ještě horší.
Čemu na tomhle nerozumíte, pane Elwapp ?

Ono by kolikrát stačilo použít slovo "omlouváme se". Slíbit, že budou přijata opatření, která zajistí že se to nebude opakovat. A podobně. A ne jen napsat, udělal chybu někdo, kdo už u nás nepracuje (tím je to jakoby vyřešeno, my ostatní za nic nemůžeme) a když tak se bude jezdit provizorně (bůhví jak dlouho). A v podtextu jakoby znělo - takže vám motoristům vlastně žádná ujma nevznikne, nemáte si na co stěžovat.

Opravdu vám to přijde tak moc, chtít po nich aby se omluvili a zajistili nápravu alespoň do budoucna ?
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od ElWapp »

Myslím, že pokud mají za co se omlouvat nebo co vysvětlovat, tak svému zřizovateli - ministerstvu. Veřejnost není stavebníkem, investorem ani účastníkem řízení. ŘSD se nezodpovídá veřejnosti. Na vyjádření ŘSD neshledávám nic arogantního, odpověď byla korektní a věcná. Nějaké zkušenosti s českým stavebním právem mám a kdyby měl být za každé pochybení někdo vyhozen nebo trestán, za chvíli by neměl kdo tu stavbu řešit - ono to právní prostředí je prostě takové, že svou nejednoznačností k chybám nebo rozporům svádí.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

Pokud to berete takto, tedy že ŘSD se nezodpovídá také veřejnosti a nemá se jí tedy co omlouvat, tak se není o čem bavit. Já to přirozeně lidsky vnímám zcela jinak a ne jen formalisticky jako vy. ŘSD je tady podle mého mínění pro nás, pro občany, platíme si jí z daní a když něco poseje, tak je přirozené se omluvit za způsobené potíže občanům. Na těch cedulích u staveb to už zvládli, mohli by to zvládnout i na úrovni vedení. To je taková obyčejná lidská slušnost, omluvit se, když něco pokazím a má to vliv na někoho dalšího. Byť se třeba přísně úředně vzato tomu dalšímu dotčenému člověku formálně nezodpovídám. V tomto se tedy nemůžeme shodnout.

No a co se týče trestání, tak já píšu, že by měli zajistit alespoň řešení do budoucna. Není nutné trestat, ale nastavit kontrolní systém tak, aby se to nestávalo. A ne říct jenom, za to může Franta a ten už tady nepracuje - a tím je to vyřešeno.
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od Kuba »

Je to chyba jejich systému, ve státní organizaci, ani v soukromé firmě nic podstatného nemůže stát na jednom člověku. Na druhou stranu, nikdo nadřízený nemůže kontrolovat všechno. Jedna chyba se ale udělá vždy. Hlavně je to o pečlivosti konkrétního člověka/lidí, částečně o nastavení kontrolních procesů.

Pokud jde o ty pozemky, tak pokud jsem to dohledal správně, tak je to část parcel na LV č. 77 k.ú. Lhotice u Českých Budějovic, vlastník Jiří Zevl. Žádná z těch parcel není přímo v tělese dálnice, pouze jsou to části zářezu nebo ochranného pásma. Podle mě tam tedy nebude nějaké zúžení jako u Motocentra, ale bude tam jenom sížená rychlost. Ale prosím o info někoho informovanějšího.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od ElWapp »

A technická. Je opravdu za co se omlouvat? Pořád přece existuje šance, že dálnice bude dostavěna včas.
hovi
Příspěvky: 1182
Registrován: 19.11.2010 10:41:31
Bydliště: Liberec

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od hovi »

Kuba píše:Je to chyba jejich systému, ve státní organizaci, ani v soukromé firmě nic podstatného nemůže stát na jednom člověku. Na druhou stranu, nikdo nadřízený nemůže kontrolovat všechno. Jedna chyba se ale udělá vždy. Hlavně je to o pečlivosti konkrétního člověka/lidí, částečně o nastavení kontrolních procesů.

Pokud jde o ty pozemky, tak pokud jsem to dohledal správně, tak je to část parcel na LV č. 77 k.ú. Lhotice u Českých Budějovic, vlastník Jiří Zevl. Žádná z těch parcel není přímo v tělese dálnice, pouze jsou to části zářezu nebo ochranného pásma. Podle mě tam tedy nebude nějaké zúžení jako u Motocentra, ale bude tam jenom sížená rychlost. Ale prosím o info někoho informovanějšího.
Je to pozemek 2869/34, Obec: Lišov [544779]
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od Kuba »

Ano, to je jeden z těch pozemků na tom LV č. 77 k.ú. Lhotice, jak jsem psal. Ale je jich víc - např. 2869/48 okolo budoucího kruhového objezdu. Navíc je tam zprasená a ne zcela digitalizovaná katastrální mapa, část zákresu je v PK evidenci.
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od Michal R »

to ElWapp & Lynx:
Jakkoliv se tu s Lynxem málokdy shodneme, tak v tomto má přeci pravdu. Vzniklá situace není průšvih, ale dost velký průser.
- Ze strany ŘSD skutečně měla zaznít v prvé řadě omluva, a následně nástin toho, co všechno udělají proto, aby se to v budoucnu neopakovalo a jak chtějí problém řešit (což tak trochu řekli).
- Je asi nesmysl požadovat nějakou jakobínskou čistku na ŘSD, ale v normální fungující společnosti (firmě) by toto fatální pochybení stálo hlavu odpovědného člověka a jeho přímého nadřízeného.
- ad Lynxovo bod 1) - Já sice rozumím, ale tady vidím potíž se zvěřejňováním pracovně-právní dokumentace, což je i znění výpovědi a její odůvodnění. Myslím, že stačí - "Byl propuštěn."

Jinak souhlas s Kubou, je to systémová chyba kontroly činností a nastavení procesů. Jinak (a v tom se Lynxem třeba neshodneme) samotné ŘSD rozhodně není "špatná firma" a jejich práce v podmínkách stávajícího právního prostředí, podmínek práce a oceněnní lidí fakt není špatná. Což ovšem nijak nesnižuje velikost průseru s D3... tedy tohle je průser konkrétní skupiny lidí, ale ne organizace.
drtikol
Příspěvky: 36
Registrován: 11.11.2018 0:27:05

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od drtikol »

Myslím, že to jak s Bratránkovýma nedopadne, pochybuju, že pán má žaludek nechat se x let pomlouvat politikama a ŘSD, když je to jejich chyba.
Průser je to ale grandiózní, tohle se může stát v malé projekční firmě o deseti lidech, kde jsou kontroly projektů formální (rozuměj žádné), ale ŘSD prostě na tohle musí mít lidi a nexistuje, aby za to nesl odpovědnost jeden člověk.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

Díky Michalovi, že reaguje souhlasně, i když jsme třeba v něčem jiném ve sporu, to oceňuji jako mužný čin (a to bez nadsázky, protože ne každý tohle dokáže - spousta lidí je v opozici už jen z principu, když je s někým předtím třeba nepohodla).

ad 1) Já jsem četl jen to, že dotyčný na ŘSD už nepracuje. Takže z toho se nedá soudit, zda byl vyhozen nebo odešel sám a zda jeho odchod vůbec souvisí s tímhle problémem, třebas mu jen skončila smlouva na dobu určitou. Je ale taky možné, že jsem nečetl všechno. Bohužel sem Japao Joie stále nedal ten odkaz dokládající jeho tvrzení, že byl dotyčný vyhozen.

Co se týče vnitřního fungování samotného ŘSD, tak to já nejsem schopen posoudit, nevím jak to tam chodí, takže nejsem ani s nikým ve sporu. Vidím jenom vnější výstupy jejich činnosti a ty bohužel nejsou mnohdy moc lichotivé, To alke neznamená, že tam neporacuje spousta nadšenců co dělají všechno nejlepší (předpokládám, že je tam řada takových, i když taky nemohu soudit). Spíš je problém jejich vedení, že si nedokážou u Ťoka vyjednat lepší pozici, více lidí, více peněz ......Třeba to aby dokázali vyčlenit na každý projekt skupinu lidí, která se tomu bude věnovat opravdu důkladně.
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od MiKu »

Lynx: viz odkazovaný článek zdopravy.cz:
„ŘSD ČR pochybilo nezaplacením za vyvlastnění v řádném termínu, zaměstnanec odpovědný za toto pochybení už není v zaměstnaneckém poměru ŘSD,“ přiznal mluvčí Jan Rýdl
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

Z toho, že není v zaměstnaneckém poměru ovšem niják nevyplývá, že by byl vyhozen, jak mi tvrdil Japao Joe.

Zaměstnanecký poměr se dá opustit nejen výpovědí ze strany zaměstnavatele, ale také výpovědí ze strany zaměstnance, dohodou a nebo také uplynutím doby zaměstnaneckého poměru na dobu určitou.

Z ničeho také nevyplývá, že by to ukončení zaměstnaneckého poměru muselo mít nutně souvislost se záležitostí nepodařeného vyvlastnění.
petrsida
Příspěvky: 207
Registrován: 14.8.2011 22:18:31

Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba)

Příspěvek od petrsida »

To Lynx: to já se prosím přidám, mnohdy se taky neshodneme, ale toto jste vystihl zcela přesně, klidně bych se pod to podepsal
Odpovědět

Zpět na „D3“