MÚK Pelc-Tyrolka

Odpovědět
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od ElWapp »

http://urdeska.praha.eu/files/oop%20kom ... itgbb3lw==

Od Blanky do Holešovic se bude stavět odbočovací pruh. Jeho smysl do doby dokončení MO mi uniká.
Přílohy
Bez názvu3.jpg
Bez názvu3.jpg (266.4 KiB) Zobrazeno 15477 x
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Mosquit »

Tak buď je to nějaká relikvie ze stavby MO (a je potřeba to dodělat a peníze dočerpat), nebo je to příprava na dostavbu MO (pochybuju). Nebo nějak pokus o namalování 2 pruhů směrem do Holešoviček.

Edit: tak jsem měl pravdu:
http://www.tunelblanka.info/tri-roky-zkusebniho-provozu-tkb/ píše: V místech s většími kongescemi dopravy jsou na základě výsledků dopravních průzkumů prověřovány změny dopravního řešení. Jedná se aktuálně zejména o realizaci dvoupruhové rampy napojující ulici Povltavská na most Barikádníků pro odstranění kongescí v ulici Nová Povltavská (důvod regulací tunelů ve směru Troja), a prověřování úprav (ve spolupráci s FD ČVUT) na Barrandovském mostě, pro odstranění kongescí v ulici Dobříšská (důvod regulací ve směru Strahovský tunel).
(http://www.tunelblanka.info/tri-roky-zk ... ovozu-tkb/ je článek z 19.9.2018)
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od ElWapp »

Je to divné, protože po dokončení toho odbočovacího pruhu se stejně z pravého pruhu nebude dát udělat průběžný - v cestě bude stát vysazený obrubník toho trojúhelníkového ostrůvku. A dva pruhy na rampu se podle mě nemůžou nacpat, je to v oblouku a úzké, to snad i na Barrandovském mostě je na šířku víc místa...
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Mosquit »

Předpokládám, že proto tu rampu chtějí rozšiřovat?

Samozřejmě to taky znamená jen jeden pruh od Argentinské na mostě.

Nějaký komentář taky tady ve videu: https://www.ceskatelevize.cz/porady/109 ... deo/644847
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od jozka »

Pripoustim, ze jsem pomalejsi... ceho ma tahle zmena dosahnout?
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Mosquit »

pro ty pomalejší ;-) :

Má omezit uzavírání tunelu ve směru na Pelc Tyrolku. Auta vyjíždějící z Blanky pokračují většinou Holešovičkama nahoru k Liberecké. Úzké hrdlo nejsou Holešovičky samotné, ale připojení z této rampy do Holešoviček, aktuálně řešené jako připojovací pruh, pokud se nepletu. Aktuálně tedy 2 pruhy od Argentiské (z Holešovic) + připojovací od Blanky, které se musí porovnat do 2 pruhů nahoru k Vychovatelně.
Kolona pak vzdouvá až do Blanky, a provoz v něm je omezován.

Realizované opatření má nejspíš prověřit možnost vedení směru (Blanka)-Nová Povltavská-Holešovičky-(Vychovatelna) v dvoupruhovém uspořádání, tj. předpokládám, že směr z Argentinské bude nově jen jednopruhový, a to možná i připojovací zleva.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od mapman »

Já to slyšel jinak, bude to prý vypadat podobně jako na sjezdu z ulice K Barrandovu na Barrandovský most, tj. levý úzký a pravý pro všechny a z levého se bude na STOPku najíždět do pravého pruhu z Argentinské.
Jan Petzold
Příspěvky: 168
Registrován: 18.12.2009 14:15:01

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Jan Petzold »

mapman píše:Já to slyšel jinak, bude to prý vypadat podobně jako na sjezdu z ulice K Barrandovu na Barrandovský most, tj. levý úzký a pravý pro všechny a z levého se bude na STOPku najíždět do pravého pruhu z Argentinské.
Ten nájezd přes STOP není ideální, ale pomůže to. Ještě kdyby se povedl druhý pruh z Kbelské na Novopackou (Vysočanská radiála).....
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od jozka »

Pomalejsi budu stoprocentne... ale, jsme si jisti, ze po tomhle nebude pro Blanku problem samotne tohle priskrceni?
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Mike »

Mosquit píše:...
Úzké hrdlo nejsou Holešovičky samotné, ale připojení z této rampy do Holešoviček,
.
ale jsou
spolu s řidiči cpoucími se od Blanky z levého do pravého , a dosud do hlubšího povědomí neproniknuvší skutečností, že od Blanky se již v Holešovičkách neradaruje 8-)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Jirka L »

velmi zajímavá bude úplná uzavírka rampy pro pokládku obrusné vrstvy, jak dlouho to může trvat?
Jirka95
Příspěvky: 290
Registrován: 27.8.2014 12:39:31

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Jirka95 »

Podle mě to bude takový ten urychlovací pruh, kdy ostrá zatáčka ve dvou pruzích plus sloučení nahoře je rychlejší, než to samé v jednom pruhu. Známe to třeba při odbočení ze Seifertovi na magistrálu ve směru na Nuselák.

Jen by tohle mohli udělat i na nájezdu z Kbelské na Vysočanskou radiálu, tam se kamiony sunou méně než třicítkou a taky by hodně pomohlo, kdyby osobáky mohli přejet z pravého pruhu na nájezd, když se tam stejně hned rozdvojuje.

V simulátoru asi takhle.
Obrázek
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Sosa »

Už jsem se lekl, že tam bude přechod. :o
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Mike »

ale něco už se tam čile bagruje
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Lynx »

Na rampě se stále pracuje, tentokrát na vnitřním okraji kde jsou částečně odstraněny obruby a svodidla a zřejmě se budou dávat nová. Jestli se bude měnit dopravní režim a jak , to bohužel stále není poznat. Stále je to v režimu, že se najíždí jedním pruhem, který je oddělený cca 100-200 metrů dlouho hradbou balisetů od průběžného pruhu z Argetinské. Takže zařadit se můžete až po chvíli souběžné jízdy.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Mike »

což schvaluji
protože se předpokládá srovná rychlosti obou proudů
oním českým zvykem, že " mě tam přeci pustí " se tvoří nejen kolony, ale i zbytečné narušování plynulosti
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od MiKu »

Nevíte někdo, kdy má být rampa zprovozněna ve 2 pruzích? Stavebně se zdá být hotovo a žádná činnost tam dle mě neprobíhá.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Mosquit »

Zajímavé, že původně byla MÚK plánována jinak, viz https://imgur.com/CfbixPf
Obrázek pochází z přednášky Karel Prager: Zmařené stavby http://www.youtube.com/watch?v=TbrZRoWtjzo kolem dvacáté minuty
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od FlakY` »

Dříve byl okruh plánován v jiné trase než je dnes. Most Barikádníků měl být napojen přímo na SJM, která se nikdy realizovat nebude, takže i samotný most bude po dokončení MO a radiál dost předimenzovaný.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od balance »

Úprava nájezdové rampy Povltavská > V Holešovičkách dokončena.
Podvečerní průjezd:

dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od dvs »

Tak aspoň takto, když to tam o těch pár cm rozšířili a posouvali kvůli tomu i obrubník. Doufám, že to není konec salámu. :) :)
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Lynx »

Takže teď se dá jet i levým pruhem až nakonec "šneka", dříve byl na odbočení jen jeden pruh a tvořila se dlouhá fronta v pravém pruhu mnohdy až téměř k výjezdu z tunelu. Máte-li někdo zkušenost zda nová úprava něčemu pomohla ve špičkách, tak jí prosím napište. Problém možná bude, že se teď bude ucpávat i směr rovně, který bude blokován levým odbočovacím pruhem .....
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od krtek700 »

Lynx píše:Takže teď se dá jet i levým pruhem až nakonec "šneka", dříve byl na odbočení jen jeden pruh a tvořila se dlouhá fronta v pravém pruhu mnohdy až téměř k výjezdu z tunelu. Máte-li někdo zkušenost zda nová úprava něčemu pomohla ve špičkách, tak jí prosím napište. Problém možná bude, že se teď bude ucpávat i směr rovně, který bude blokován levým odbočovacím pruhem .....
Zatím jsem jel ve špičce jenom jednou, ale ty kolony tady bývají nárazové, takže jsem asi chytil čas bez kolony odbočujících. Bez kolony ten levý nikdo nepoužíval, od světel jsme jeli pomaleji v pravém pruhu. Asi na to ještě moc lidí není zvyklých(já jel zrovna poprvé a netušil jsem, že oba pruhy odbočují.).
Při pořádné koloně se asi budou plnit oba pruhy. Bohužel to ale bude kolabovat na klasické bolesti, ZIP, zařazení do pruhů, ohleduplnost k ostatním.
Dneska jsem jel po D10 z Brandýsa a po D11 z Jiren a je to fakt tragédie. Na D10 nejezdilo tolik aut, ale nájezd byl ucpán až do Záp/Brandýsa, protože řidiči nejsou ochotni při volné dálnici uhnout doleva a nechat najíždět auta.(Někde jsem četl, že je to snad nelegální, uhýbat do levého, ale to by mi nikdo nedokázal, jsem prostě udělal preventivní úhyb :D). Podobně na D11, když jsem uhnul do levého pruhu, aby mohlo Tatra najet do pravého ze staveniště, jel jsem 115 na 100 a borec zamnou mě nechápavě problikával.
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od michal »

Tak jako moc jsem od toho necekal, ale ze smer Balabenka nebude mit ani prubezny pruh, ze se bude muset odbocovat do pruhu, ve kterem je sipka rovne, to jsem teda fakt cumel...
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od ElWapp »

Čeká nás nějaké adrenalinové zkapacitnění... https://deska.praha.eu/files/NCOGgHAS81 ... omplet.pdf PKD-79268/2021
Přílohy
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (104.68 KiB) Zobrazeno 3752 x
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“