Základní projekt specifické silniční stavby "polygon"

Jiné dotazy a diskuse k dálniční síti
Odpovědět
Maty
Příspěvky: 219
Registrován: 21.1.2015 20:00:24
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Základní projekt specifické silniční stavby "polygon"

Příspěvek od Maty »

Hezký den všem. Vím, že zde přispívá řada odborníků na silniční stavby. Rád bych požádal o nezištnou radu a pomoc. Hledám někoho kdo by byl ochoten konzultovat hodně hrubou vizi podnikatelského záměru výstavby tréninkového polygonu/malého autodromu, na zelené louce. Rád bych měl alespoň hrubé představy co to stavebně obnáší jestli má význam se tím zabývat. Děkuji za věčné komentáře a případné rady na koho se obrátit nebo co prostudovat. Pokud by to někoho zajímalo rád poskytnu základní představu. Již 10 let provozuji malé autocvičiště původně vybudované pro autoškolu Svazarmu a už mi se zdá být stísněné...
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Základní projekt specifické silniční stavby "polygon"

Příspěvek od ElWapp »

Pokud chcete nějaký hrubý cenový odhad, můžete se podívat na tohle http://www.uur.cz/default.asp?ID=899. Pokud dáte dohromady metry čtvereční komunikací, budete mít aspoň nějakou rámcovou představu.

Ale obávám se, že jen tak od stolu Vám nikdo moc víc neřekne, ani kdyby chtěl. Obraťte se na projektanta dopravních staveb a nechte si zpracovat aspoň nějakou minimalistickou studii, bez toho se nepohnete z místa. Nehledě na to, že se bavíme o investičních nákladech na stavbu, ne o výnosech z následné činnosti.
Maty
Příspěvky: 219
Registrován: 21.1.2015 20:00:24
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní projekt specifické silniční stavby "polygon"

Příspěvek od Maty »

Bezva díky za odkaz kouknu na to. Je mi jasné, že investiční náklady budou obrovské a celková návratnost investice na desetiletí... Ale prvni krok je alespoň hrubý odhad investičních nákladů.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Základní projekt specifické silniční stavby "polygon"

Příspěvek od theodor less »

ElWapp píše: Obraťte se na projektanta dopravních staveb a nechte si zpracovat aspoň nějakou minimalistickou studii, bez toho se nepohnete z místa.
Jedna věc je za kolik se to dá postavit, důležitější zda to vůbec lze postavit. Ufinancovat lze leccos, ale získat povolení, to je oč tu běží.
Maty
Příspěvky: 219
Registrován: 21.1.2015 20:00:24
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní projekt specifické silniční stavby "polygon"

Příspěvek od Maty »

To je mi jasné. Mám vytipovaných několik lokalit, kde by to z mého laického pohledu na územní plány mohlo teoreticky projít - výrobně obslužné zóny nebo Brown Fields. Ale jsem opravdu jen naivní laik... Nicméně jak zpívá Landa "nic není dost velkej cíl aby ses nepokusil" ;-) Několik podobných polygonů/malých autodromů v ČR v nedávné době vzniklo takže úplně nereálné to snad není.
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: Základní projekt specifické silniční stavby "polygon"

Příspěvek od JAnD »

Jako projektant mám vždycky mezi prvními otázkami - jaký je rozsah.
Když někdo chce parkoviště, může tím myslet 5 stání u večerky nebo naopak 1000 stání u obchodního centra.
A když chce někdo polygon, musí nejdřív specifikovat, zda chce něco takovéhoto
Obrázek
nebo spíš něco na tento způsob.
Obrázek
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Maty
Příspěvky: 219
Registrován: 21.1.2015 20:00:24
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní projekt specifické silniční stavby "polygon"

Příspěvek od Maty »

JAnD píše:Jako projektant mám vždycky mezi prvními otázkami - jaký je rozsah
Výborně díky za příspěvek. Hrubá představa je "něco mezi".. Jedna větší zpevněná plocha cca 200x30m a k tomu "zamotaný motokárový okruh" s délkou do 1km a šířkou cca 6m. Celková plocha do 50000m2.
Odpovědět

Zpět na „Dotazy a diskuze“