[D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Odpovědět
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od 1975 »

..nebyl by ten harmonogram v lepší rozlišení? Nicméně se tam počítá s výkupem do konce 2019 a vyvlastněními do 06/2020... to počítá už s použitím 416?
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Kuba »

Nemám. Tady je to taky v blbém. Jedině jim napsat:

https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/st ... ealne.html
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Aram96 »

Když si to přiblížíte pomocí Ctrl, tak to jde přečíst krásně ;) Spíše trochu nechápu, proč se ta stavba 520 už naplno bere jako že bude poslední, přitom by určitě pomohla i v předstihu před 518 a 519, ne ? Samozřejmě za předpokladu, že bude u 518+519 jasně dané, že se postaví tam, jak jsou plánované teď.

Jinak vyjádření pirátů po té schůzce vidím tak, že řekli: úřednická čtvrť nebude, ale postavte nám okruh, železnici na letiště a do Kladna a ještě nám přispějte na městský okruh, protože ho má Brno. A to, že radlickou radiálu stavět nechcou, to pro jistotu ani neřekl. Že by primátor řekl, že určitě pomohou s výkupy pozemků pro 511, to ne.
Jediné, co mě trochu udržuje v naději, je že se má Scheiner sejít s Ťokem, aby se na tom domluvili. Čili to je možná myšleno tak, že Praha bude určitě vykupovat pro ochranné pásy a na výkupu se "ještě domluví" - proč, není to náhodou domluveno už rok, možná více ?
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Lynx »

Takže v úterý má být podle harmonogamu vydáno ÚR. Tak jsem zvědav :-)
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od mapman »

V článku je jedna důležitá informace:
Ve středu pan náměstek Scheinherr potvrdil, že podporuje dostavbu severní části podle platného územního plánu a že nebude docházet k průtahům při hledání jiných alternativních tras.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od vondr »

Ministr Ťok a zástupci Prahy se shodli na výkupu parcel k okruhu, rozhodnutí pro stavbu chtějí získat letos
https://www.lidovky.cz/byznys/doprava/m ... HjSeCAc7fc
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Kuba »

„Dneska jsme se dohodli, že uděláme dodatek k memorandu, na základě kterého bude ŘSD schopna vykupovat větší podíl pozemků a ty potom předá Praze tam, kde budou potřeba kvůli dalším zeleným plochám a ekologickým opatřením,“ uvedl ministr Ťok po jednání.

Náměstek pražského primátora Scheinherr označil za obrovský úspěch, že výkupy pozemků začnou už před tím, než bude ke stavbě vydáno platné územní rozhodnutí. „Je vidět, že jak pro nás, tak pro ministerstvo dopravy je tato stavba prioritou,“ uvedl.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/doprava/m ... HjSeCAc7fc
A to umí ŘSD vykupovat ještě před pravomocným ÚR? To jsem myslel, že právě nejde a proto byl původní záměr, aby pozemky letos vykupovala Praha a ŘSD jim to pak proplatí. Podle mě to na základě zákonů č. 416/2009 (zák. o urychlení výstavby) a 184/2006 (zákon o vyvlastnění) nejde, protože tam je v §18 potřeba předložit ÚR. Nebo je na to nějaká další výjímka?
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od mbmat »

Mě spíš zajímá, co znamená, že ŘSD bude vykupovat "větší podíl" pozemků. Myslel sem, že ŘSD muže vykupovat pouze pozemky pod budoucí komunikací a toto je již navrhnuté, tudíž mi není jasný, jaké další pozemky by mělo ŘSD vykupovat. Přece snad postupuje podle zákona, ne?
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Kuba »

Tahla nová starostka Horních Počernic, to je taky dílo:

"Mimo politiku jsem však byla novinářkou a už tehdy jsem nabyla pocitu, že v politice můžete řadu věcí změnit a něčemu prospět.
...vykonávala jsem v předminulém volebním období post radní pro školství a sociální oblast, takže určité zkušenosti v tomto ohledu mám.

V prvé řadě musím říci, že nejsme proti dostavbě. Pražský okruh je z hlediska hlavního města klíčový, ale chtěli bychom především, aby komunikace v naší oblasti, tedy 510 a 511 (již postavený úsek mezi Satalicemi a Běchovice – pozn. redakce) byly vedeny jako městské komunikace, protože si neumím představit, že bychom touto městskou částí vedly kamiony. Dokonce by tudy měl být veden evropský kamionový tranzit, což je nemyslitelné. Horní Počernice svírají dálnice ze všech stran, jejich středem vede železnice. Na našem území je navíc velký logistický průmyslový park. Už tím vším jsou místní občané sužováni hlukem a znečištěním, proč je zatěžovat více?"

:(

https://www.blesk.cz/clanek/regiony-pra ... KNxKkxTkiQ
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Kuba »

Zde příspěvek na FB Adama Scheinherra.

https://www.facebook.com/sokp511/posts/2242829822660644
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od 1975 »

511 je na samém počátku přípravy...tak to jo:o) Ach jo, pořád nikde, co tedy konkrétního s těmi starosty dohodl... a bude tedy Praha NYNÍ, kdy ještě ŘSD nemůže vykupovat pozemky v hlavní trase? Kdy začne, kolik jich vykoupí dejme tomu v Q1/2019?

Oprava/doplnění po té zmínce z Lidovek.
Praha plánuje vykoupit 150 pozemků, majitelé jednají se starosty obcí
Pozemků, které bude vykupovat Praha, je podle náměstka zhruba 150. „Minulý týden jsem se sešel se starosty všech dotčených městských částí a požádal jsem je, aby nám i v rámci jejich sousedských vztahů pomohli například s dohodami s jednotlivými majiteli,“ uvedl. Doplnil, že starostové mu vyšli vstříc a sami už se s majiteli pozemků scházejí. Scheinherr je proto ohledně postupu výkupů optimistický.


Jde tedy o ty pozemky na "zalesnění", anebo v hlavní trase?
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od 1975 »

z FB pana Scheinherra po schůzce s ministrem:

Podle dnešní dohody uzavřeme s Ministerstvem dopravy dodatek k memorandu, který jasně definuje, že pozemky přímo pod plánovanou komunikací vykoupí ŘSD a Praha naopak okolní pozemky, kde vzniknou pásy zeleně, které zmírní hluk pro okolní obyvatele nad zákoné limity. S panem ministrem jsme se navíc domluvili, že ŘSD začne s výkupem pozemků už před vydáním územního rozhodnutí.

A jak to má udělat??? Nebyl naopak smysl celého toho Memoranda, že do vydání ÚR bude vykupovat, protože Praha může, zatímco ŘSD nesmí? Máte někdo k tomu nějaké smysluplné vysvětlení? Změnily se nějak podmínky? Podle všeho přeci i 416 vyžaduje ÚR...
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od JirkaS »

mbmat píše:Mě spíš zajímá, co znamená, že ŘSD bude vykupovat "větší podíl" pozemků. Myslel sem, že ŘSD muže vykupovat pouze pozemky pod budoucí komunikací a toto je již navrhnuté, tudíž mi není jasný, jaké další pozemky by mělo ŘSD vykupovat. Přece snad postupuje podle zákona, ne?
Ne jen pod budoucí komunikací, ale i ty nutné k provozování té komunikace. Jestliže EIA nařídí třeba vedení v zářezu kvůli hluku, pozemky se o to rozšíří.
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od mbmat »

JirkaS píše:
mbmat píše:Mě spíš zajímá, co znamená, že ŘSD bude vykupovat "větší podíl" pozemků. Myslel sem, že ŘSD muže vykupovat pouze pozemky pod budoucí komunikací a toto je již navrhnuté, tudíž mi není jasný, jaké další pozemky by mělo ŘSD vykupovat. Přece snad postupuje podle zákona, ne?
Ne jen pod budoucí komunikací, ale i ty nutné k provozování té komunikace. Jestliže EIA nařídí třeba vedení v zářezu kvůli hluku, pozemky se o to rozšíří.
Jasně, takhle sem ty pozemky myslel, jen sem to zjednodušil.
Mě jde o to, že takto už asi ty pozemky bude ŘSD vykupovat v maximální možné míře, tudíž mi není jasné, jak po nich ministr muže chtít "větší podíl", když víc jakoby ze zákona nemůže.
Maty
Příspěvky: 219
Registrován: 21.1.2015 20:00:24
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Maty »

Třeba to myslí tak že ta "větší míra" jsou právě ty pozemky co bude vykupovat a zalesňovat Praha... Známe novináře jak melou páté přes deváté a oni i ti tiskový mluvčí občas mlží jak se jim zrovna hodí.
Jixm
Příspěvky: 271
Registrován: 19.4.2018 21:37:50

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Jixm »

Události v regionech na ČT o Pražském okruhu
https://www.ceskatelevize.cz/porady/101 ... 669,668670
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Michal R »

Michal R píše:Tak aktuální info je, že na včerejším jednání se vláda rozhodla (čti: Andrej se rozhodnul), upozornit Hřiba a jeho melody boys, že ať si projektují cyklomagistrály a nestaví MO, ale že sebemenší obstrukce či nečinnost ohledně 511 bude "závažnou překážkou spolupráce"...
Teda já toho Bureše fakt nemám rád, ale tohle byl jednoznačné dobrý počin a bohudík za to.
No a pak že to nepude...
Sice to zvenku vypadá, že těm chronickým oddalovačům stavby celou dobu šlo jen o širší ochranné zelené pásy, ale co už. Kdybych byl cynik, napíšu, že tohle bude Andreje stát minimálně rychlodráhu na letiště...
Benedikt
Příspěvky: 154
Registrován: 6.1.2019 21:02:03
Bydliště: D11

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Benedikt »

mbmat píše:
JirkaS píše:
mbmat píše:Mě spíš zajímá, co znamená, že ŘSD bude vykupovat "větší podíl" pozemků. Myslel sem, že ŘSD muže vykupovat pouze pozemky pod budoucí komunikací a toto je již navrhnuté, tudíž mi není jasný, jaké další pozemky by mělo ŘSD vykupovat. Přece snad postupuje podle zákona, ne?
Ne jen pod budoucí komunikací, ale i ty nutné k provozování té komunikace. Jestliže EIA nařídí třeba vedení v zářezu kvůli hluku, pozemky se o to rozšíří.
Jasně, takhle sem ty pozemky myslel, jen sem to zjednodušil.
Mě jde o to, že takto už asi ty pozemky bude ŘSD vykupovat v maximální možné míře, tudíž mi není jasné, jak po nich ministr muže chtít "větší podíl", když víc jakoby ze zákona nemůže.
ŘSD může vykupovat na základě ÚR. Pokud něco požaduje EIA (protihluky, souběžné komunikace, retenční nádrže), je to již v rámci DÚR a i to spadá do trvalého záboru, tedy to může ŘSD vykupovat. Co se týče pozemků navíc, jediné co mě napadá, tak to může být odkaz na 416, §3b, odst. 6:
"Postup podle odstavců 1 až 5 lze rozšířit i na právo k pozemku nebo stavbě, které není nezbytné pro uskutečnění stavby dopravní infrastruktury, pokud by v důsledku převodu práv podle § 3a tento pozemek nebo stavbu nebylo možné užívat vůbec nebo jen s nepřiměřenými obtížemi."

Co ale myslel pan ministr, že začne ŘSD vykupovat bez ÚR? To mi stále hlava nebere. Přeci aby mohli nabídnout osminásobek, musí být stavba umístěná a nikdo normální to neprodá za znaleckou cenu.
alabastr
Příspěvky: 555
Registrován: 5.11.2017 12:50:18
Bydliště: Praha

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od alabastr »

Stát začne vykupovat pozemky pro část Pražského okruhu, chce tím zrychlit přípravu

https://zdopravy.cz/stat-zacne-vykupova ... avu-22124/

žádné vysvětlení výkupů před UR jsem tam ale nenašel, jen tato věta: "Vykupovat pozemky ještě před získáním územního rozhodnutí není zvykem, mělo by to ale stavbu urychlit."
Gejza
Příspěvky: 267
Registrován: 13.9.2016 21:56:11

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Gejza »

Že by se sódruzi inspirovali tady na fóru? :D

Určitě je to velmi záslužný počin, ale přidám k tomu obligátní: proč to proboha nešlo už dříve :x

Proč na tohle nemohla přijít Krnda, která měla mobil na šéfa? Aby se nakonec neukázalo, že za tím bohulibým činem stojí zde obávaná Hřibova parta...
Gejza
Příspěvky: 267
Registrován: 13.9.2016 21:56:11

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Gejza »

Pánové, co vysvětlovat. "Nekecáme makáme". Asi by nebyl takový problém udělat novelu, co by výkupy před ÚR umožnila... Teď jen aby opravdu nekecali...
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od 1975 »

Gejzo, ten tvůj Houbař to mohl dělat už od listopadu, memorandum je z minulého roku. A kolik vykoupila Praha? Podle všeho nula... a mezi řádky to vypadá, že pod hlavní trasou ani nevykoupí...
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Mike »

pánové,
je tak trochu - novinářsky - mrtvá sezona, k tomu "průser" s ministrem
tak se musí ukázat, že ten ministr taky něco "pozitivního" dělá
čili nepřikládal bych tomu větší význam
v televizi nás viděli, čárka odškrtnuta a teď vzhůru k cyklomagistrále
až se nás zase zeptaj, tak něco vymyslíme, třeba že za to můžou kmotři a tak....
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Až se po půl roce někho zeptá, tak řeknou, že zjistili, že zákon to neumožňuje a že je třeba změna zákona, což je podle některých klíč na všechno.
R48 -> D48 se podařilo!
Odpovědět

Zpět na „Pražský okruh D0“