Komunální politika v Praze

Off-topic pokec
Odpovědět
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od theodor less »

Aram96 píše:Popravdě taky asi zastávám spíš názor, ať si na tom někdo namaže kapsu, než aby se nepostavilo nic.
Pomalu se začíná rozednívat, a já se zhrozím, co jsem to v noci napsal......
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Rekneme, ze zrat se muze (resp. neni k dispozici dost svetcu, aby se nezralo), ale nesmi se u toho mlaskat. A tehdejsi garnitura stran mlaskani ztratila uplne soudnost. To, co tam je dneska jde za nimi.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od theodor less »

Byl jsem znepokojen, že nikde nevidím "nového člověka", tedy člověka vytvarovaného novou společenskou epochou. A ejhle první vlaštovky jsou zde, lidé odkojení Rittigem, Janouškem a Bémem dávají o sobě vědět.
Je dobře, že velké myšlenky "tunelizmu" zůstanou zachovány pro příští generace vedle myšlenek Adama Smithe, Friedricha Augusta von Hayek a Miltona Friedmana.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od 1975 »

No, tak hlavně že teď to povedou "noví, transparentní, spojení" lidé...
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od theodor less »

Možná to dělám špatně: napřed sbírám fakta, potom si udělám názor. Možná převezmu vzorec: mám názor, potom vybírám fakta. Pro méně informované: vládě se vždy dávalo 100 dní, až poté se dělali úsudky.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od MPMP »

theodor less: úsudky zatím nedělám, ale zveřejněná prohlášení mne přílišným optimismem nenaplňují. :(
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Tak to se budu jeste do konce unora tvarit, ze tohle nikdo nenapsal a ja s tim tak nemuzu souhlasit.

A taky, ze squadra azzura na magistratu je tabula rasa a nikde se dosud neprojevila.
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od ML90 »

1) Jak ten text souvisí s magistrátem?

2) To jako vážně budeme brát texty od Stoniše jako argument? To je fakt neskutečný ideologický blábol a to už vůbec nemluvím o šíleném jazyku, jakým je to psané. Ne že by mě to teda zrovna u něj překvapovalo...
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od theodor less »

Jozko, trošku si to srovnej. Napřed obhajuješ "přiměřené kradení", tedy něco co je v rozporu s myšlením Adama Smithe, Friedricha Augusta von Hayek a Miltona Friedmana. A zrovna tito ekonomové jsou stavěni jako protipól "klinikářů" ve článku, na který odkazuješ.
Takže Smith, Hayek a Friedman jsou na jedné straně barikády a ty s "klinikáři na straně druhé.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Na barikady ja dlabu, na Smithe i na klinikare taky, do toho mne netahej. Smysl clanku je z meho pohledu nekde jinde. Totiz v tom, ze garnitura dnesnich velikanu prazske komunalni politiky zvlada prave ty detske hratky. Tady caknout trochu barvy, tady nechat zavest wifinu, tamhle postavit jerabem betonovej prefabrikat, do toho nekoho najmout aby nasypal pismenka na ctvrt kilo papiru aby zduvodnil, proc se nema stavet tohle nebo tamto a tim to konci. Na nic dospeleho nestaci a budou zit z podstaty, je jen otazkou casu, kdy se jim ta hracka (Praha) rozsype.

Obhajobu primereneho kradeni si racej vetknout kamsi. Nekonstatoval jsem nic vic nez ze neexistuje nikdo stoprocentne neuplatny a cestny, kazdej si driv nebo pozdejc neco skubne (pozdravuju toho pirata, co k laptopum a desktopum zavedl jeste primotopy). A ze garnitura Bemu, Janusku, Rittigu (a taky Paroubku, Brezinu a podobnych) dovedla ono skubani do absurdnich rozmeru, takze ackoliv neco budovala, byla po zasluze volici splachnuta.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Aram96 »

theodor less píše:
Aram96 píše:Popravdě taky asi zastávám spíš názor, ať si na tom někdo namaže kapsu, než aby se nepostavilo nic.
Pomalu se začíná rozednívat, a já se zhrozím, co jsem to v noci napsal......
Nevím, co tím chtěl básník říct, ale řekl bych, že je lepší Blanka za 40 miliard místo 30 a auta jezdí, než kdyby nebylo vůbec nic. Nebo na to máte opačný názor ?? A to nejsem pražák ... ekonomicky se těch 10 miliard, věřím, vrátí cobydup ;) Samozřejmě je potřeba pokud možno zavřít toho, koho se podaří usvědčit (což se tady asi nestane, ale to na věci nic nemění).
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Geo »

theodor less píše:"přiměřené kradení"
Kdyz se me nekdo zepta co si predstavuju v Praze misto garnitury, ktera stavi a krade, tak mu odpovim, ze garnituru, ktere stavi a nekrade.

Bohuzel pro realitu je relevantni otazka: Preferujete garnituru ktera stavi a krade, nebo ktere nestavi a nekrade.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od theodor less »

Aram96 píše:Popravdě taky asi zastávám spíš názor, ať si na tom někdo namaže kapsu, než aby se nepostavilo nic.
Aram96 píše:Jak může prostě tunel Vinohrady s jednou MÚK stát 11 miliard, když tohle stojí 7 !!
To je tak, když má někdo konzistentní názory........
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Aram96 »

theodor less píše:
Aram96 píše:Jak může prostě tunel Vinohrady s jednou MÚK stát 11 miliard, když tohle stojí 7 !!
To je tak, když má někdo konzistentní názory........
A toto sem pletete proč ?? Jak to prosím vás souvisí ? Tohle jsem psal, protože jsem nechápal cenový nepoměr mezi tunelem Vinohrady a Budějovickým tunelem, co to má společného s tím, o čem se tu teď bavíme ? Radši počkejte na to rozednění vy ;)
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Sosa »

Geo píše:Bohuzel pro realitu je relevantni otazka: Preferujete garnituru ktera stavi a krade, nebo ktere nestavi a nekrade.
A berou se cesty po světě za městské peníze mezi kradení, nebo ne? Protože spousta z těch, co nic nedělají si za městské peníze spokojeně jezdí po světě a pro město z toho nic není. Ono těch, kteří se dostanou k moci a nějakým způsobem na tom nepaběrkují, je míň, než Kájů Maříků.
Ona ta skvadra byla smetena spíše bojem mezi jednotlivými kmotry, než tím, že by lidi tak štvali.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od theodor less »

Sosa píše:Ona ta skvadra byla smetena spíše bojem mezi jednotlivými kmotry, než tím, že by lidi tak štvali.
Tato myšlenka by zasloužila rozvést. My, co do toho tak nevidíme, žijeme v představě, že nová reprezentace Prahy vznikla na základě voleb a povolebního vyjednávání.
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od ML90 »

jozka píše:garnitura dnesnich velikanu prazske komunalni politiky zvlada prave ty detske hratky. Tady caknout trochu barvy, tady nechat zavest wifinu, tamhle postavit jerabem betonovej prefabrikat, do toho nekoho najmout aby nasypal pismenka na ctvrt kilo papiru aby zduvodnil, proc se nema stavet tohle nebo tamto a tim to konci.
No tak zrovna předchozí garnitura nedokázala ani tohle viz třeba rekonstrukce Václavského náměstí, které je opravdu odpudivé (ono obecně je veřejný prostor v Praze dost hnusný a fakt neodpovídá tomu, že je Praha jedním z nejbohatších regionů EU, takže i tohle je podle mě relevantní problém).
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Sosa píše:Ona ta skvadra byla smetena spíše bojem mezi jednotlivými kmotry, než tím, že by lidi tak štvali.
To sotva, zatím nejsme tak banánovou republikou, aby tam kmotři i házeli hlasy. Lidi byli naštvaní víc než dost a Babišovi jen stačilo tvrdit, že vše zařídí bez kradení. Výsledkem bylo, že nezařídil nic, ale to už je jiný díl příběhu...
V každém případě pokračování v Bémově politice by znamenalo dnes už dost zadluženou Prahu, takže bysme taky skončili jen u malování čar. Jen důvody by nebyly ideologické, ale finanční. A pokud jde o cyklostezky, ta nejdražší vznikla za Béma...
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Sosa »

A proč byli lidi naštvaní? Protože byli neustále krmeni, jak je vše špatně, předražený apod. O realitě se nikdy nemluvilo. A pak se stačí podívat, kde stojí za medii a proč novináři píší, jak píší.
No a podívejte se, kdo přišel po Bémovi. A kdo za těmito lidmi stojí. Jaké jsou ta provázanosti.
Ono se to dá dohledat i z veřejných zdrojů, jen to chce trochu úsilí.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Chcete snad tvrdit, že Kolibříci a Mazánci nebyli skuteční? To, že se zvlášť s povodněmi v Praze začalo krást ve velkém, prostě ODS a sekundující ČSSD těžko někdo odpáře. A je hloupé to svalovat na to, že jim nepřáli novináři. Každý průser časem prosákne a tohle byl průser příliš velkého rozsahu.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od theodor less »

Sosa píše:A proč byli lidi naštvaní? Protože byli neustále krmeni, jak je vše špatně, předražený apod. O realitě se nikdy nemluvilo. A pak se stačí podívat, kde stojí za medii a proč novináři píší, jak píší.
Když po Jakešovi zbyli sirotci, přičítal jsem to historickému předělu v dějinách. Nikdy jsem nepředpokládal, že sirotci budou i po Klausovi Bémovi). Že budou stejní v nedostatku reflexe, že v jejich voličské lásce nebude skulina pro pochybnosti. Klaus byl lídr, ale od jisté chvíle byly pochyby na místě, a od dalšího okamžiku se pochybnosti proměnily v jistotu. A já jsem volič, je moje výhoda, že nemusím být až za hrob věrný. Nemusím být "tvrdým jádrem" jen proto, že jsem si jednou udělal názor. Mohu se s někým nebo s něčím ztotožnit, ale musím najít sílu se od toho odstřihnout, když je to potřeba. Nebo je snad lepší k jednou vytvořenému názoru vybírat jen skutečnosti, které tomuto názoru neodporují? Zradil přece Klaus (Bém) mě a ne já jeho.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Sosa »

Nic takového jsem nenapsal, jen to, že ta nová parta je stejná jako ta stará. Ale to asi nechcete pochopit a věříte, že ti noví lidé jsou jiní a čistí. To by partička různých kmotrů v Praze nedovolila, oni se sice hádají mezi sebou, možná občas pustí někoho nového mezi sebe, ale pokud by přišel někdo čistý, šli by mu hned po krku.
Život není jen bílí a černý, ale je to změť různých šedých.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od theodor less »

Sosa píše:To by partička různých kmotrů v Praze nedovolila, oni se sice hádají mezi sebou, možná občas pustí někoho nového mezi sebe, ale pokud by přišel někdo čistý, šli by mu hned po krku.
Pak asi k volbám nechodíte.....
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Sosa »

theodor less píše:
Sosa píše:To by partička různých kmotrů v Praze nedovolila, oni se sice hádají mezi sebou, možná občas pustí někoho nového mezi sebe, ale pokud by přišel někdo čistý, šli by mu hned po krku.
Pak asi k volbám nechodíte.....
Co to má s tím společného? Nějak přestávám chápat myšlenkové pochody některých svých spoluobčanů.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Aram96 »

Taky někdy postrádám smysluplnost a souvislost příspěvků theodora ...
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“