VMO: Žabovřeská I, I. etapa

VMO a jiné
Odpovědět
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Tak tento rok jsem se prošel už 2x. Makají naplno a vrtají i o víkendu. Přes týden se pustili do kácení dřevin u zastávky Bráfova. V budoucí cestě je připraveno potrubí ( asi kanalizace ). Přišlo mi že jedou pomaleji, ale hlavně makají na základech lávky.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Aram96 »

Chlapi, můžu se zeptat někoho kdo do toho víc vidí, jak je plánována ta obslužná komunikace vedoucí přes současný most přes řeku a pak má vést podél 4-pruhu, mají tam být zastávky, přechody 50 atd. - Myslel jsem prvně, že bude třeba i pro auta, ale i kdyby byla jen pro autobusy, nevadí. Co ale nechápu, jak je to myšleno pro směr z Pisárek do Bystrce. Protože i podle vizualizace tam silnice končí, resp. umožňuje akorát odpojení aut jedoucích z Bystrce k výstavišti.
Autobusy jedoucí z Bystrce se normálně odpojí z rampy v MÚK Kníničská, ale co opačný směr ? Pokud je to myšleno jen pro autobusy, tak mi tam někde chybí točna. Navíc si nedovedu představit, jak by autobusy jezdily, teď zastavují normálně na hlavní trase, což není dobré samozřejmě, ale jak je to myšleno do budoucna ? Vyhodí lidi a otočí se a pojede zpátky přes most a na múk hlinky nebo jak ? :?: Pokud se to tu řešilo tak pardon, rád si to najdu, ale radši prvně napíšu než to celé prolezu.
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Podle mě to je správný dotaz a trochu neznámá.

Trochu to jde vidět tady: https://zabovreska.webnode.cz/l/jak-bud ... dokonceni/ ,kde to napojení je.

Tady zase ve finálním plánu není: https://zabovreska.webnode.cz/l/mistni- ... id=1&pid=1
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Aram96 »

Fakt by mě to zajímalo, zdá se mi to trochu jako chyba v matrixu. Protože zastávky jsou namalované na obou stranách (logicky), ale točna žádná. O nějakém pokračování nemůže být snad ani řeč, to by musela vzniknout rampa pro bus přes celou křižovatku i přes koleje šaliny ... :lol:
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od adi88 »

Vizualizace třeba brát s rezervou. Stačí Tomkovo náměstí, kde dle vizualizace měly domky v dolní části Provazníkovy zůstat, ale realita je taková, že se nakonec bourají. Tipoval bych, že se tam udělá nějaká prasárna typu semafor a vyasfaltuje se zelený pás mezi rampami Bystrc-Pisárky a Královo Pole-Bystrc. Stejně ta zastávka bude s největší pravděpodobností sloužit jen náhradní dopravě za tramvaj, stejně jako slouží nyní. Linky 44 a 84 už přes zastávku Bráfova nejezdí snad 15 let od dob stavby MÚK Hlinky.
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Napsal jsem na ŘSD a tohle prý z VMO Žabovřeská vyhodili, protože tam byl nějaký problém s napojením, takže samotné napojení bude věc města. Zaujala mě tahle kanalizační síť, třeba tam město něco plánuje...
https://zabovreska.webnode.cz/_files/20 ... PR4673.JPG
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Aram96 »

2Adi88: Však já to nebral jen kvůli vizualizaci, spíš selským rozumem, pokud to má být obslužná komunikace tak by asi měla odněkaď někam vést :lol: Ta myšlenka se semaforem atd. ta si myslím, že je naštěstí nereálná, i když víme, čeho jsou někteří lidé schopni.

2Warcz: tuším, že tam byl problém s napojením přesně tím, o kterém jsem psal ... oni plánují obslužnou komunikaci, akorát jaksi zapomenou na to, že jim končí v polích ... chápu :lol:

Každopádně, pokud tam ty autobusy nejezdí, tak je to malý problém. Ovšem bych řekl, že to napojení by se mělo vyřešit, pak může ta obslužná komunikace být využívána i OA k místním účelům. Hlavně důchodci, kteří jedou na zahradu nebudou zaplňovat okruh svojí sváteční 30-40 ...
StavošUskanski
Příspěvky: 97
Registrován: 3.2.2018 15:09:56

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od StavošUskanski »

Napadlo mě, jestli to nechcou napojit až na Veslařskou u Opela?
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Urcite by to davalo smysl a bus by mohl jezdit obema smery + by to bylo pohodlne i pro cyklo.
StavošUskanski
Příspěvky: 97
Registrován: 3.2.2018 15:09:56

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od StavošUskanski »

Warcz píše:Urcite by to davalo smysl a bus by mohl jezdit obema smery + by to bylo pohodlne i pro cyklo.
Přesně! A nebyl by potřeba semafor ani točna.
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Tak obratiště bude formou křižovatky T: https://www.screencast.com/t/BC2jpoXLuY0t

Podle mě mají hromadu jiných starostí a až se to rozběhne tak si to kdyžtak propojí. Navíc v cestě jsou i zahrádky, nicméně chodník tam bude.
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Tak snad už přesně informace:
- https://zabovreska.webnode.cz/l/zastavk ... e-dopravy/
- Zastávka bude pouze pro směr do města
- pro směr do Bystrce bude zastávka u Proficraftu
- V budoucnu město uvažuje s protažením obslužné komunikace s Oplu.
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od xcav8 »

Když už jsme u toho dokončování, doufám, že se jednou udělají ty sjezdy u vozovny v Komíně.
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

No to je téma na samostatnou diskuzi. Ta cesta na Bystrc by potřebovala celá upravit. Hlavně nechápu proč město vyměnilo to staré osvětlení s kabeláží a dalo to na stejné místo.

Měli ideální příležitost ty lampy o metr posunout i s chodníkem: https://mapy.cz/zakladni?x=16.5584211&y ... itch=0.194

Ale k Žabokrtské. Snad se to vše hýbe kupředu bude to trvat, ale trofám si tvrdit, že tahle stavba pomůže tak půlce Brna.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Aram96 »

To s tou Veslařskou byl dobrý nápad a potvrzuje to i příspěvek Warcze, ve kterém je napsáno, že město to opravdu v budoucnu plánuje takhle propojit.
Hlavní je, což jsem nevěděl, že jde o náhradní linku a proto chápu, že řešení je takové dočasné, polovičaté, ale nevadí to.
Každopádně díky za vyjasnění problému, všem ! :)
Ales
Příspěvky: 75
Registrován: 23.1.2013 20:40:49

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Ales »

V sobotní MF Dnes v jihomoravském vydání vyšel krátký článek o dalším vývoji. Bohužel, než jsem jej stihnul aspoň vyfotit, noviny skončily v kontejneru a na webu jsem ten článek nenašel. Tak aspoň co si pamatuju, koncem února/začátkem března by měly být zahájeny práce na mostě přes VMO do Bystrce, objízdné trasy Bystrc-Kr. Pole jsou kolem Oplu a přes Žabiny po Královopolské, pro Pisárky-Bystrc je to dále rovně po VMO až na kruháč u Dobrovského, na něm zpět o 180 stupňů a pak už klasicky kolem vozovny v Komíně. Tuším, že psali do srpna. Ještě si pamatuju, že tam byla pohozená věta ve smyslu "žádná objížďka nebude přes Veslařskou"...
A pak tam byla zmínka o tom, že zahájili výstavbu té doprovodky, a že dělají na stavbě lávky přes VMO, víc už si nepamatuju.
tanjanek
Příspěvky: 40
Registrován: 11.1.2011 9:30:24

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od tanjanek »

Uzavírky asi nastanou až v dubnu:
https://brnensky.denik.cz/zpravy_region ... 90206.html

Co od té uzavírky očekáváte? V ranní špičce to hlavně ze začátku bude totální kolaps severní části Veslařské, Hlavní, Štursovy, Krofotovy, Královopolské. Možná část Bystrce to bude zkoušet přes Kohoutovice a Pisárky.

Směr Krpole - Bystrc má zůsta většinou beze změny?

Škoda, že byl smeten návrh Kníniček na vybudování jejich obchvatu východně od zoo a propojení s Medlánkami kolem letiště (ideálně někam do Technologického parku, kam míří z Bystrce ráno nemálo vozidel.

Ales píše:V sobotní MF Dnes v jihomoravském vydání vyšel krátký článek o dalším vývoji. Bohužel, než jsem jej stihnul aspoň vyfotit, noviny skončily v kontejneru a na webu jsem ten článek nenašel. Tak aspoň co si pamatuju, koncem února/začátkem března by měly být zahájeny práce na mostě přes VMO do Bystrce, objízdné trasy Bystrc-Kr. Pole jsou kolem Oplu a přes Žabiny po Královopolské, pro Pisárky-Bystrc je to dále rovně po VMO až na kruháč u Dobrovského, na něm zpět o 180 stupňů a pak už klasicky kolem vozovny v Komíně. Tuším, že psali do srpna. Ještě si pamatuju, že tam byla pohozená věta ve smyslu "žádná objížďka nebude přes Veslařskou"...
A pak tam byla zmínka o tom, že zahájili výstavbu té doprovodky, a že dělají na stavbě lávky přes VMO, víc už si nepamatuju.
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Tak nejhorší bude oprava toho mostu, tam se mají osazovat protihlukové stěny a bude to trvat. Objízdné trasy mam tady: https://zabovreska.webnode.cz/l/setkani-s-obcany/
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Tak velká akce vypukne 30.3. Jsem překvapen jak hodně věci je doladěno, snad to nebude taková dopravní katastrofa: https://zabovreska.webnode.cz/l/most-bu ... 30-3-2019/

Největší potíže očekávám na okružní křižovatce v Komíně
ppepe
Příspěvky: 279
Registrován: 26.12.2015 0:02:23

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od ppepe »

od 1.6. budou ohňostroje na pryglu - to bude první velká zkouška, jak to bude vypadat celé prázdniny...
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Dneska jsem byl na Žabovřeské několikrát.
Udělal jsem článek https://zabovreska.webnode.cz/l/most-uzavren/
Ale obecné pocity
- Lidi jedou po paměti až přijedou k té zákazové značce zastaví a nevěřícně koukají.
- Kruháč v Komíně bude největší zlo. Celou sobotu je tam doprava na hraně propustnosti. A to je Sobota. V pondělí to bude masakr. Ráno se tam chci stavit na kole a nafotit armagedon :-)
tanjanek
Příspěvky: 40
Registrován: 11.1.2011 9:30:24

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od tanjanek »

Přesně tak, špunt je ten kruháč na Hlavní.

Můžu dodat vlastní drobnou reportáž ze včerejška a dneška:

Včera i dnes jsem tudy jel před 7:00 a ještě se to dalo. Jel jsem kolem BSAuto a cesta se mi prodloužila o nějakých 7 minut. Sice kolona kolem vozovny Komín byla dlouhá, ale hýbalo se to.
Normálně jezdím Bystrc-Krpole 10minut, včera to bylo 17 minut. Dnes dokonce snad jen 13 minut. No ale v 6:47 jsem byl dnes už v cíli, včera jsem byl v cíli v 7:05.

Ovšem známí, co jeli později, tak jeli trasu Bystrc-Krpole i hodinu. Např. ten oblouček kolem BSAuto od semaforu ke křižovatce s Veslařskou (200-300 metrů) jel jeden kolega včera rovných 30 minut... Kolona údajně ráno byla i na Kníničské na odbočení na Branku.

Odpoledne to už bylo bez problému, žádné kolony už jsem neviděl, pouze pár minutová klasika v žabovřeském "trychtýři".

--
Koho zajímá aktuální stav, stačí mrknou na provoz na maps.google.com. Poslední dobou se na to často dívám a musím uznat, že to velice přesně odpovídá realitě. Řídím se podle toho, jestli má smysl trasu Krpole-Bystrc jezdit přes Žavobřeskou nebo přes Královopolskou.
belkolam
Příspěvky: 43
Registrován: 10.6.2009 23:09:47

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od belkolam »

Dnes i včera po 8h zdržení cca 25 minut včera jsem jel po Hlavní dnes po Absolonově výsledek totéž. Dnes byli na kruháči 2 dopravní policisté a jakštakš to regulovali. Stejně ale zázraky nedokážou když jsou ke kruháči ze čtyř směrů dlouhé kolony.
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Tak mě napadlo co by nastalo kdyby byla nehoda na Štursově u bordelu ( https://www.screencast.com/t/xEFnytD9Uov ) a muselo by se jinudy...

Veslařská a přes Žabovřeskou zpátky ?
Zákazem přes Medlánky ?
Kuřim ?

Masakr že tak velká oblast má jedinou cestu.
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od bumbik »

seznámení s podklady před vydáním rozhodnutí o rozkladu Vodníka z Tetčic
http://www.mdcr.cz/Ministerstvo/Uredni- ... 3-prvni-et
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Odpovědět

Zpět na „Brno“