[D35] Křelov - Slavonín, 2. etapa

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Mohla se z toho udělat odstavná plocha pro kamiony, do doby než se postaví dostatek odpočívek.
R48 -> D48 se podařilo!
havlma1
Příspěvky: 24
Registrován: 18.8.2014 19:51:54
Bydliště: Křižovatka D35 s I/44

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od havlma1 »

https://olomoucky.denik.cz/zpravy_regio ... 90207.html

"Poslední neexistující úsek dálnice mezi Mohelnicí a Lipníkem nad Bečvou se připravuje.
Na důležité tři kilometry u obce Křelov – Bruchotín podá Ředitelství silnic a dálnic ČR do poloviny letošního roku žádost o územní rozhodnutí. Stavět se bude za pět let."
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od Honey72 »

Martin z Ostravy píše:Mohla se z toho udělat odstavná plocha pro kamiony, do doby než se postaví dostatek odpočívek.
Stejná obec, kvůli které musíme jezdit kolem Globusu, by takové využití asi nikdy nedovolila :-( Já bych tu komunikaci nerekultivoval a nechal jako rezervu do budoucna, až tam vznikne nějaká výstavba, tak jako obslužnou komunikaci. A do té doby nechat bruslařům :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od bumbik »

nový leták:
https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/55/ ... in-2et.pdf

v 1. polovině roku by měla být podána žádost o územní rozhodnutí
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Radši to tu ani nedávej, mě to vždycky akorát zvedne ze židle...
R48 -> D48 se podařilo!
Martin Vedral
Příspěvky: 89
Registrován: 29.4.2009 23:09:02

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od Martin Vedral »

Teď zcela vážný dotaz na zkušenější uživatele fóra - proč se vydání ÚR předpokládá v polovině letošního roku, ale SP až 2023? To se očekávají tak zásadní problémy s výkupy?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od Lenny »

To aby mohli 3x nechat přepracovat DSP, podobně jako DÚR. :lol:
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od Martin z Ostravy »

A nakonec nechali R22,5 :D

to Martin Vedral - napiš dotaz na správu, co je tam tak složitého. V letáku naznačují 180 listu vlastnictví pro výkupy, ale to podle mě není zásadnípřekážka.
Když jsem se na to párkrát ptal, tak jedou na plné obrátky. Prý to vidíme všechno moc jednoduše.
R48 -> D48 se podařilo!
Gejza
Příspěvky: 267
Registrován: 13.9.2016 21:56:11

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od Gejza »

Martin Vedral píše:Teď zcela vážný dotaz na zkušenější uživatele fóra - proč se vydání ÚR předpokládá v polovině letošního roku, ale SP až 2023? To se očekávají tak zásadní problémy s výkupy?
A nebude to tím, že si dělají vatu v SFDI? Přeci jen máme v letácích tolik stachanovských plánů, že by na to stěží stačil státní rozpočet. A na tuhle stavbu možná padnul Pešek.
Pro ŘSD/ministra by to mělo tu výhodu, že jakmile se jim odsunou jiné stavby, budou moc prezentovat urychlení této stavby jako kompenzaci :kladivo:
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od Lenny »

Na základě stanoviska KÚ Olk se na stávající I/35 nebude rekultivovat jedna polovina, ale bude zachována v celé šířce. Špatná zpráva je, že to ovlivní vydání ÚR o pár měsíců.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od bumbik »

tak zasmluvněna přeložka VN či NN s ČEZem
https://vestnikverejnychzakazek.cz/Form ... lay/129570
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od vodouch2000 »

Vždycky jsem si myslel, že smutným vítězem o poslední úsek D35 bude ve finále Litomyšl-Janov. Ale ne, bude to fakt asi tenhle zatracenej kousek (3,25 km). ÚR 20, UP 26, to je panečku "kalup" :-(
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od vodouch2000 »

Vypsána zakázka na zpracování podrobného GTP (08/2019):
https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/55/ ... in-2et.pdf
_jan91
Příspěvky: 973
Registrován: 4.9.2011 16:14:35
Bydliště: D1

Re: I/38 Doksy – Obora

Příspěvek od _jan91 »

Lenny píše:CK vrátila záměr projektu na tuto stavbu k přepracování s tím, že bude řešen primárně obchvat Obory s využitím stávajícího mostu přes žel. trať a dalším vedením podél trati a přestavba křižovatky se silnicí II/290 v Doksech.
Jsem docela rád, že se nebude stavět obchvat obchvatu, vždyť to bylo na hlavu.
Ještě by CK mohla vrátit 2. etapu stavby D35 Křelov - Slavonín - dělá se naprosto zbytečně také obchvat obchvatu, osmičková MÚK (co by za ni jiní kde dali?) zůstane ladem a ještě je to nesystémově ve staré kategorii D22,5...
NIGKDO
Příspěvky: 93
Registrován: 11.11.2015 21:48:47

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od NIGKDO »

_jan91 píše:
Lenny píše:CK vrátila záměr projektu na tuto stavbu k přepracování s tím, že bude řešen primárně obchvat Obory s využitím stávajícího mostu přes žel. trať a dalším vedením podél trati a přestavba křižovatky se silnicí II/290 v Doksech.
Jsem docela rád, že se nebude stavět obchvat obchvatu, vždyť to bylo na hlavu.
Ještě by CK mohla vrátit 2. etapu stavby D35 Křelov - Slavonín - dělá se naprosto zbytečně také obchvat obchvatu, osmičková MÚK (co by za ni jiní kde dali?) zůstane ladem a ještě je to nesystémově ve staré kategorii D22,5...
To by se tato stavba nepostavila asi vůbec. Tento úsek se nestavěl se západním obchvatem Olomouce právě proto, že Křelov chtěl dálnici dále od obce...
LibBr
Příspěvky: 37
Registrován: 19.10.2018 0:14:25

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od LibBr »

Prijde mi velmi nesmyslne, ze napr. lide jedouci do obce Horka nad Moravou (mestys?) musi, nez tam dojedou, projet nekolika obcemi navic, at uz z kterekoli strany, protoze se nepridal exit...

Edit: Nenici to nahodou zbytecne navic zivotni prostredi kvuli vice exhalacim zpusobenym rozjezdy a brzdenim? Nebylo by nahodou lepsi, kdyby se v dalsi fazi exit dostavel, v ramci ochrany zivotniho prostredi?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od Martin z Ostravy »

To si tady teď děláte srandu, ne?
R48 -> D48 se podařilo!
LibBr
Příspěvky: 37
Registrován: 19.10.2018 0:14:25

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od LibBr »

Martin z Ostravy píše:To si tady teď děláte srandu, ne?
Nerozumim. Proc?

Edit: Ja ale nerikam, ze to ma uskutecnit RSD. Pokud by se zvolily jako reseni obchvaty obci, resi to kraj / jiny vlastnik komunikace.

Edit2: A pokud by se resil obchvat, jevil by se mi optimalni exit mezi obcemi Skrben a Bruchotin. Doprovazeny obchvatem obce Skrben od kraje.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Jednak _jan91 s tím obchvatem obchvatu (neplynulost D35 mu asi nevadí), jednak ty s tím, že se nepřidala další MÚK.
Pokud řešíš obchvat Skrbně pro pár aut z městyse, tak to nepatří do tohoto tématu.

Přidávat další MÚK na silnici určenou pro dálkové relace, podél které navíc vede pohodlná dvojka mezi exity mi přijde úplně na hlavu.
R48 -> D48 se podařilo!
LibBr
Příspěvky: 37
Registrován: 19.10.2018 0:14:25

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od LibBr »

Martin z Ostravy píše:Jednak _jan91 s tím obchvatem obchvatu (neplynulost D35 mu asi nevadí), jednak ty s tím, že se nepřidala další MÚK.
Pokud řešíš obchvat Skrbně pro pár aut z městyse, tak to nepatří do tohoto tématu.

Přidávat další MÚK na silnici určenou pro dálkové relace, podél které navíc vede pohodlná dvojka mezi exity mi přijde úplně na hlavu.
V Horce nad Moravou je velke konferencne / spolecenske centrum. Kdyz se zaplni, byva tam vice nez par aut a ty musi nekudy prijet. Souhlasim, ze II/635 vyresi vztahy zapad - vychod.

Podle me by RSD melo take tlacit na kraje, at resi navaznosti na nove dalnice. Vetsina kraju (s vyjimkou napr. Kraje Vysocina nebo Jihoceskeho kraje) investicni aktivitou u silnic prilis neoplyva. Takze jsem presvedcen, ze OLK obchvaty obci ve smeru sever jih hned nepostavi. A ty II/635 resit nemuze.
_jan91
Příspěvky: 973
Registrován: 4.9.2011 16:14:35
Bydliště: D1

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od _jan91 »

Martin z Ostravy píše:Jednak _jan91 s tím obchvatem obchvatu (neplynulost D35 mu asi nevadí), jednak ty s tím, že se nepřidala další MÚK.
Pokud řešíš obchvat Skrbně pro pár aut z městyse, tak to nepatří do tohoto tématu.

Přidávat další MÚK na silnici určenou pro dálkové relace, podél které navíc vede pohodlná dvojka mezi exity mi přijde úplně na hlavu.
Já ale nemyslím zbytečnost úseku jako takového, ale trasování úseku. Navrhované řešení se odklání ze stávající trasy již u Břuchotína čímž vznikne luxusní čtyřpruhový obchvat vesnice Křelov s krásnou a totálně zbytečnou osmičkovou MÚK a současně už bez návaznosti lokální dopravy na dálnici D35. Už vidím, jak bude Olomoucký kraj a SÚS ochotně tento čtyřpruh přebírat a udržovat.
Určitě byla jednou z možných variant odpojení stavby 3508.2 až za nadjezdem místní komunikace s obloukem (ano, nevím jak vyjde poloměr pro Vn 120) a s rekultivací původního tělesa až po sjezd z 635 na 35.
Vím, že Křelov protestuje ale je to stará hluková zátěž, je to řešitelné protihlukovými opatřeními a nebudeme přece donekonečna ustupovat jedné vesnici, která navíc stávající D35 významně dotčená vůbec není. O dalším záboru zemědělské půdy a dělání obchvatu obchvatu ani nemluvě. Kategorie 22,5 už je to nejmenší, ale tady chápu, že už byla chyba v minulosti dělat takto I. etapu.
Je mi jasné, že se to tu již řešilo, reagoval jsem na rozhodnutí CK pro podobnou situaci u obchvatu Doks na I/38 a aktualizovaný leták stavby, který jsem po dlouhé době otevřel.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od Lenny »

V roce 1989 se počítalo s tímto vedením https://mapy.cz/s/durudujoce

Čtyřpruh se měl zužovat na dvoupruh, ale už je to přešlo.

Uvidíme, co s tím udělá v 06/2020 odevzdaná studie na modernizaci úseku Mohelnice-jih - Slavonín na D 27,5. Možná pak Správa Olomouc dostane pokyn k přepracování.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od Aram96 »

Alespoň, že studie se dělá, je potřeba to mít vše připraveno na nejbližší opravu. Jen pro ujištění ? D 27,5 umožňuje 2+2 v jednom pásu ? Je to tedy D 28 akorát že se SDP 3m místo 3,5 ? :)
A jinak zpětně je určitě lepší vést tu dálnici trochu dál od měst. Jednak se rozšiřují města a jednak vznikají haly a je určitě lepší, když vzniknou na okraji města mezi městem a dálnicí než pak už vně okolo malých obcí podél dálnice. Žel pořád plánujeme stavět nemálo úseků, které se plánují "postaru".
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od kot »

No, jestli to není tím, že se jedná o stavby, které byly připravovány před sakra dlouhou dobou.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D35] Slavonín - Křelov

Příspěvek od Lenny »

D 27,5 umožňuje 2+2 při opravách a má 0,5 m užší SDP než D 28.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Odpovědět

Zpět na „D35“