Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční) cíle

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od monin »

mapman píše:Dovolím si oživit toto téma snímkem z čerstvé realizace nového směrového značení v souvislosti se změnami na severním předmostí Hlávkova mostu:
Vypadá to, že se ledy začínají hýbat...
Neuvěřitelné. Fakt jak z říše snů. Kde to přesně je? :) A jak bude značena třeba např. tato křižovatka, když rovně dálnice, a doprava taky dálnice? https://mapy.cz/zakladni?x=14.4295746&y ... &fov=1.257
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od hh »

Nevím, zde se to ještě vyprojektovalo, ale obecně Praha chce a) v centru odstraňovat velkoplošky (takže malé směráky viz třeba ty zde ukázané Holešovice), b) ukázat nejkratší cestu k MO a pak si vyber. Jestli míříš na Plzeň, tak bych nedoufal, možná Smíchov nebo letiště. Na druhou stranu i exot by se na Václaváku měl kouknout do mobilu jestli Brno tudy nebo Ústí na druhou stranu.

Co značky v Německu nebo kams to emigroval? :)
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od monin »

hh píše:Nevím, zde se to ještě vyprojektovalo, ale obecně Praha chce a) v centru odstraňovat velkoplošky (takže malé směráky viz třeba ty zde ukázané Holešovice), b) ukázat nejkratší cestu k MO a pak si vyber. Jestli míříš na Plzeň, tak bych nedoufal, možná Smíchov nebo letiště. Na druhou stranu i exot by se na Václaváku měl kouknout do mobilu jestli Brno tudy nebo Ústí na druhou stranu.
Co značky v Německu nebo kams to emigroval? :)
:D Tak to jsem rád, že to tam klape i beze mě, a že to přeznačení neuvázlo díky tomu na mrtvým bodu. :) Asi ty zelený symboly dálnice ok, hlavně tedy aby to bylo všude stejný, po celým centru jednotný, tedy pokud už Holešovice, či Štvanice, tak to samý minimálně např. ten Karlák, Jiráskáč, či Sokolská.., atd. ;) A co se týče té emigrace, tak to je fakt velká prdel :D Já, který tolik bojoval v Praze proti těm šíleným místním cílům, nyní v rámci mé "nové" destinace, kam jsem se vrátil po 30 letech, tedy zase domů, budu snad zde bojovat paradoxně právě za ty místní cíle.. :lol: My zde z hlavní nemáme vůbec značenou, tu naší krásnou vesničku střediskovou. A co ještě větší megašílenství zde, to, že cca roky nazpět, byla celá zdejší náves doslova zaplevelena dopravními značkami, viz. foto. Což je snad ještě děsivější, už jen tím, že dvě značky vyšvihli přímo před pomník obětem světové války, naštěstí zatím jen vně. A zde ker všemu nemáme žádný "tranzit", takže se tu v podstatě každý zná s každým..
https://mapy.cz/zakladni?x=15.8182112&y ... &fov=1.257
Přílohy
217.JPG
217.JPG (355.98 KiB) Zobrazeno 11808 x
215.JPG
215.JPG (337.85 KiB) Zobrazeno 11808 x
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od Honey72 »

Škoda, že u nás není zákon, že značky upravující přednost by mohly být jen na průjezdných silnicích, tedy ne v obytných čtvrtích, kudy projede pár aut za den. To mě vždy dokáže rozladit, když vidím novou satelitní čtvrť nebo parkoviště supermarketu, kam stejně vede jen jedna příjezdová cesta, ale musí tam být značek jak na magistrále. Zřejmě chce obec ukázat, jak se o lidi stará :-) To samé v historických centrech měst. Je dokázané, že řidiči jezdí bez lesa značek opatrněji.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od JirkaS »

Proč by na to měl být zákon? Záleží jen na místní radnici, jakou úpravu zvolí. Čtvrti bez značek s předností zprava tu máme.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od kot »

Přesně tak Jirko !! "Naši milovaní" poslanci vymýšlejí zákonných kravin více než je třeba. Netřeba přidávat další zbytečnosti...
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od Mike »

větší legraci jsem viděl v 90. v Zurichu
značka "hlavní" tam byla opravdu jen na hlavních tazích, na sídlištích ne
ale v těch bočních uličkách trojůhelníky normálně byly
takže se koukalo, koukalo, koukalo...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od mapman »

Protože ve Švýcarsku nebo v Rakousku to tak funguje, tam se Hauptstrasse prostě neznačí před každou křižovatkou, ale jen na jejím začátku než člověk dojede k jiné křižovatce upravující přednost. Prostě jiný systém, jiné zvyky...
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od Honey72 »

Tím zákonem jsem myslel prostě nějaký bič nebo normu, která by zakazovala les značek na místních komunikacích. Opravdu je to dnes obec od obce, jak to řeší a výsledek pak bývá strašný.

Někde to jde:
odkaz

Někde ne:
https://www.google.cz/maps/@50.1054019, ... 312!8i6656

(Jsou to jen příklady)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od Majkii »

Tak tam kde "to jde" je to hlavně vyřešeno jednou dodatkovou tabulí na vjezdu do areálu...
https://goo.gl/maps/5G3pewwb9VN2
wazer.cz
Pište česky, prosím!
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od kasme »

Směr D5 :jidlo:
Přílohy
IMG-20190222-WA0002~2.jpg
IMG-20190222-WA0002~2.jpg (87.2 KiB) Zobrazeno 11313 x
IMG-20190222-WA0001~2.jpg
IMG-20190222-WA0001~2.jpg (67.39 KiB) Zobrazeno 11313 x
IMG-20190222-WA0003~2.jpg
IMG-20190222-WA0003~2.jpg (100.35 KiB) Zobrazeno 11313 x
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od hh »

Ta zelená a červená vypadá na té bílé úžasně!
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od Honey72 »

Bomba, i ten černý rám okolo. Připadá mi to jak fotky někde z ciziny :-)
Pro porovnání, původní stav :
https://www.google.cz/maps/@50.0501626, ... 312!8i6656
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od hh »

Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od Aram96 »

Na tom bílém to fakt vypadá parádně ? :ok: Jinak se jen zeptám, číslo dálnice vedle města se v ČR neplánuje nikde ? Např. Chomutov 7 K.Vary 6, ať už v přerušovaném obdélníčku nebo bez .. ? :)
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od monin »

Hmm, fakt luxuska ta bílá. Ani tomu nemohu pořád uvěřit, že to je už reál, zvlášť když už tam nejsem. :)
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od ElWapp »

Aram96 píše:Na tom bílém to fakt vypadá parádně ? :ok: Jinak se jen zeptám, číslo dálnice vedle města se v ČR neplánuje nikde ? Např. Chomutov 7 K.Vary 6, ať už v přerušovaném obdélníčku nebo bez .. ? :)
A to by bylo dobre k cemu? Prerusovany ramecek dalnice se tu navic jiz diskutoval mnohokrat.
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od Petanecek »

Je jenom za mě škoda, ze tam nedodali zkratky možných zemích, kam to cílí (SK/AT/PL); (D) . Asi by to bylo ještě o hodně lepší a pro projíždějící jako doplnková orientace velice příznivé.
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od hh »

To se tu řešilo už asi 10x, u nás by to nefungovalo, tady např. se do Německa jede do všech směrů ...
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od monin »

No ale z např. z té D0, tam ten Norimberk nově bude, ne? To pořád platí?
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od mapman »

Ano.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od monin »

Tak super. Trochu jsem se díval do historie tohoto vlákna, a vzpomněl jsem si, jak mi to kdysi připadalo jak z říše snů, při pohledu na ty tehdejší tvé návrhy s bílými plochami, a novými dálkovými, či místními cíli. Nikdy by mě nenapadlo, že by se to v té Praze, která byla totálně v tomto zakonzervovaná, kdy jednu chvíli to vypadalo, že i navěky, že se to někomu podaří prosadit. A ono se to podařilo. Fakt obdiv, že jste to dokázali, skvělá práce. Vypadá to skvěle.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od mapman »

Díky Tomáši ;) :ok: Taky jsem tomu zprvu úplně nevěřil. Když se podívám do historie, tak první konkrétní návrhy na úpravu Rozvadovské se tady na fóru objevily v září 2016:
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 20#p135620

Návrhy bílých značek jsou ale mnohem starší a např. symbol okruhu v dnešní schválené podobě se objevil poprvé v prosinci 2010 a nápad na šikmý ovál se šipkou měl náš dlouholetý diskutér "jannnn":
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 571#p39571

Tady je vidět, že zdejší fórum má obrovský vliv na to, kterým směrem se značení v Praze i v ČR ubírá...
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Značení komunikací v Praze - dálkové vs místní (uliční)

Příspěvek od Aram96 »

ElWapp píše:
Aram96 píše:Na tom bílém to fakt vypadá parádně ? :ok: Jinak se jen zeptám, číslo dálnice vedle města se v ČR neplánuje nikde ? Např. Chomutov 7 K.Vary 6, ať už v přerušovaném obdélníčku nebo bez .. ? :)
A to by bylo dobre k cemu? Prerusovany ramecek dalnice se tu navic jiz diskutoval mnohokrat.
Ať už přerušovaný nebo ne, to je jedno, ale mnoho řidičů převážně zahraničních nebude znát nebo chtít hledat nějaký cíl na dané dálnici, potřebuje číslo té dálnice. Já bych tady takovéhle podobné křížení značil možná i jen číslo dálnice, bez názvu města. Ale to uznávám, by byl extrém :D
Navíc na té bílé návěsti je zajímavé, že pro směr rovně už tam je červená 5, přitom se po ní v tu dobu ještě nejede. Jsem rád, že tam je a že tam jsou i ty červené nuly pro odbočení, ty nuly alespoň částečně nahrazují to, co bych považoval za ideál, aby tam byly u Chomutova či Brna 7 a 1. Co by to komu udělalo .. :)
Odpovědět

Zpět na „Praha“