Právě je 15.9.2019 10:12:40

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 161 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
 Příprava staveb ŘSD 
Autor Zpráva
Autor

Příspěvek Re: Příprava staveb ŘSD
Od zítra bude zbývá připravit už jen 711,987 km, tj. 34 % výhledového stavu dálniční sítě. 6 % tj. 123,527 km, je ve stavbě a 60 %, tj. 1250,93 km, celkové délky je v provozu.
V případě započítání staveb D3 0310/I a 0310/II, D35 Opatovice - Časy a D48 FM-obchvat II, poklesne příprava na 32 %, tj. 675,328 km, celkové délky a výstavba vzroste na 8 %, tj. 160,186 km.
Pak nás čekají hubená léta.

3.12.2018 19:00:50

na stránkách ŘSD už nejsou přístupné stránky s letáky na jednotlivé stavby. přidali tam tlačítko přihlásit. Neví někdo co se děje, zda už letáky nebudou veřejné?

27.12.2018 14:33:58

Taky jsem na to narazil. Kolega vondr byl ale rychlejší. Půjde to nějak i bez přihlášení ? /nejsem fanda přihlašování, tak jak to dnes nabízí kdekdo/

27.12.2018 16:14:38

Buďte v klidu pánové. Tlačítko pro přihlašování tam bylo už předtím, jen jste si ho nevšimli a současné nezobrazování je určitě jenom chyba, protože v nástrojech prohlížeče se lze mj. dozvědět, že "Nastala chyba SEC_ERROR_EXPIRED_CERTIFICATE".

27.12.2018 18:47:48

Zřejmě někdo blbě naplánoval automatiku na obnovu LE certifikátu ...
Jde to obejít v Chrome tím, že si zkusíte zobrazít https://mapapp.rsd.cz/ , provedete potvrzení pokračovat i při chybném certifikátu a pak už odkaz https://www.rsd.cz/wps/portal/web/mapa-projektu funguje také ...

27.12.2018 20:04:01

Namátkově jsem zkusil pár letáků ŘSD a funguje mi to normálně. Stavbu jsem si vybral v mapové aplikaci a pak kliknul na odkaz s letákem.

27.12.2018 22:15:07

Protože už je certifikát obnovený. Platí do 27. března ;)

27.12.2018 23:16:10

Tak uz je na str. Rsd 2021
Je tam jen 1 dalnice
Krom byvale R3 .
Kdo urci která ?
Nechtel jsem zakl. subforum 2021 tak to pisi zde .

4.2.2019 19:19:53
Moderátor

na webu ŘSD je už mapa výstavby pro rok 2019
https://www.rsd.cz/wps/wcm/connect/750816c7-fba2-43af-a2c7-c9b2784f2d56/rsd-mapa-vystavba-2019-02-18_web.pdf?MOD=AJPERES

20.2.2019 22:03:41

Mapa letos vypadá lépe než dříve... Výrazně to vylepšuje pěkně dlooouhý sloupec staveb v realizaci. luxusní pohled. Všechny se sice nerozeběhnou, ale stejně.

20.2.2019 22:51:58

Jo jo, poslat Vaškovi Moravců, ať se ty úseky naučí nazpaměť, když jich je tak zoufale málo:o)

20.2.2019 23:18:23

Čemu se dá spíš věřit? Této mapě, nebo mapě projektů ŘSD (https://www.rsd.cz/wps/portal/web/mapa-projektu)?

21.2.2019 0:27:27

Týjo tak to mě mile překvapilo, že D43 tam je také, ještě s ní snad počítají :lol:

21.2.2019 0:42:07
Moderátor

mstitek píše:

Čemu se dá spíš věřit? Této mapě, nebo mapě projektů ŘSD (https://www.rsd.cz/wps/portal/web/mapa-projektu)?

Věřil bych spíš mapové aplilkaci (hlavně co se týče termínů)
V mapě projektů jsou ale zase nějaké stavby navíc, které ještě nemají leták.

21.2.2019 17:12:59

Letáky budou, Lenny je slíbil do konce února:o) Teda ty pro D55.

22.2.2019 11:28:22

Jirka L píše:
mstitek píše:

Dík, já si všiml rozdílů v datech zahájení staveb u Benešova, tak jsem nevěděl co je směrodatnější.

22.2.2019 11:54:32

V novém letáku, k dnešku, je:

Majetkoprávní příprava stavby není dosud ukončena z důvodu chybějícího jednoho listu vlastnictví. Poslední vyvlastňovací řízení k pozemkům místního podnikatelského subjektu stále
probíhají. Nabytí majetkových práv předpokládáme nejdéle do konce tohoto roku. Dne 30. 8. 2018 bylo vydáno SP na hlavní trasu, proti kterému byla podána odvolání. O odvolání účastníků stavebního řízení rozhodne nadřízený orgán Ministerstvo dopravy. V závislosti na znění vydaného výroku odvolacího orgánu půjde určit termín nabytí právní moci SP (v rozmezí od
dvou do osmi měsíců).

22.2.2019 15:20:37
Moderátor

mstitek píše:
Jirka L píše:

Dík, já si všiml rozdílů v datech zahájení staveb u Benešova, tak jsem nevěděl co je směrodatnější.

To, co jsem napsal, se týká většiny případů, ale ne všech. Výjimky jsou právě u toho Benešova.
V současnosti platí tyhle termíny zahájení:
I/3 Benešov, okružní křižovatka Červené Vršky: 2020
I/3 Benešov, Červené Vršky – U Topolu, uspořádání 2+1: 2022
I/3 Benešov, křižovatka u Topolu: 06/2019

22.2.2019 17:43:03

ttc píše:
na 12-15 tis. vozidel patri 2+2

mj. v Norsku maji pravidlo ze nad 6 tis. stavi dalnice a nic nepocitaji (drive to bylo 12 tis. ale dospeli k nazoru ze je to moc tak to srazili na polovinu)

Kez by nekdo konecne bouchl do stolu a rekl od XXX tis. vozidel neni co pocitat a stavime D26 vzdy.
Radsi misto ekonomickych poctu penize na projekt.

Popravdě jsem nevěděl kam dát řeči o kategoriích/počtu pruhů vs intenzit. :oops:

... Ale jinak souhlas, že u nás mi to přijde trochu podhodnocené ty počty. Já vím, že v Německu jezdí na hromadě dálnic, které jsou pořád 2+2 třeba i 60-70 tisíc vozidel, podobně jak na Pražském okruhu. Na druhou stranu se mi zdá, že na spoustě dálnic, které mají 3+3 tolik aut nejezdí.

U nás se staví 3+3 od 50 000 tisíc, osobně bych to viděl tak od 40 000. Pocitově mám hranici právě někde okolo 40 k. = Když jedu po D1 přijde mi, že už by to 3.pruh chtělo, když jedu tam kde jezdí 35 k, tam mi to přijde v pohodě. :D Myslím podle sčítání 2016. Ale uznávám, že na 2+2 50 000 aut ještě většinu dne jede docela dobře.
Ovšem bych chtěl třeba vidět, kolik aut jezdí na těch 8-pruzích v Rakousku jižně od Vídně. Slováci v Bratislavě také plánují rovnou 8-pruh, když už to rozšiřují.
Je to stejné jako např. to nejužší hrdlo D1 u Brna. 70 000 vozidel tam je teď, a my budeme za 8 let přestavovat na 3-pruh, když za dalších 10 let to bude chtít 8-pruh. :crazy: Je ovšem pravda, že tam jsou vidiny i na snižování intenzit, díky JT a postupnému dokončování VMO, ovšem po dostavbě D43 to rozložení bude nejspíš tak, jak je tomu dneska. Hlavně mezi 2 velkými MÚK se více pruhů hodí vždycky, logicky. Je jediná výhoda, že když tam bude plnohodnotný 6-pruh, tak když by bylo nutně potřeba, tak se dá 4.pruh vyznačit místo odstavného v tom krátkém úseku. Ale jako ideální řešení při takhle velké přestavbě bych viděl postavit 3+3 ale s pořádným SDP s rezervou na 8-pruh. Nechápu, proč se u nás takhle neuvažuje, když v celém Polsku ano a u Němců to také vidíme.

6.5.2019 18:40:31

všiml jsem si, že v poslední době zadává ŘSD vypracování DUSP (dokumentace pro vydání společného územního rozhodnutí a stavebního povolení, což jak jsem se dočetl je nově možné díky novele 416 od září loňského roku) je to teď nový trend, že ŘSD chce urychlit přípravu a tak bude spojovat územní a stavební řízení do jednoho, aby případně bylo jedno odvolání a jedna žaloba a zdržování se neopakovalo zvlášť u samostatných řízení? bylo by to fajn, ještě to spojit i s EIA a projít všemi 3mi řízeními současně u staveb, které jsou s přípravou na začátku a možná to fakt přinese ovoce ... za mě super!

6.6.2019 9:09:23

Zde je celkem přehledně rozepsán přehled aktuálně rozpracovaných územních, stavebních a dalších řízení a běžících soudních sporů.

https://zdopravy.cz/prehledne-co-spojuje-a-brzdi-d48-d55-d3-a-nemase-seznam-soudnich-sporu-miri-na-vladu-31316/

12.7.2019 11:09:26

Nevím, kam jinam to dát :oops:
https://www.denik.cz/ekonomika/mizerne-silnice-dusi-ekonomiku-dalnicni-sit-pritom-uz-mohla-byt-kompletni-20190802.html

2.8.2019 14:05:14

..do blábolů...:o)
Rozporují, že síť nebude do roku 2030, což "je vidět prostým pohledem do mapy"....na které mají nejpozdější rok 2028:o) (OK, dva mají neurčeno a termíny, jak víme, jsou, "optimistické")

2.8.2019 15:10:38

Tak vzhledem k prvnímu odstavci bych to dal mezi Novináři a jejich bláboly.
Dobře, tak i po přečtení celého článku bych to zařadil mezi bláboly :D.
Nerozporuji podstatu, ale spíš komentáře.
Citace:
Na příkladu Polska přitom ukázali, že není možné vše omluvit dědictvím po komunistické éře.

Že by se zrovna někdo vymlouval na komunisty, to už jsem dlouho neslyšel :D.

I když i proti té analýze bych něco měl. Třeba srovnání Ostravy a ČB mi přijde jako vyloženě blbost. Ta města/aglomerace budou vždycky odlišná a dálnice hraje fakt malou roli.

Závěr taky pobaví. Mimo další:
Citace:
Politici tak nemohou očekávat, že je za miliardy smysluplně investované do silnic voliči u příštích voleb ocení.

Já bych hlavně podotkl, že ani novináři za to nikoho nepochválí :D.
PS.: Nevím jak moc je to pravda, nechce se mi to ověřovat, ale o Pákistánu jsem zrovna četl, že jejich dálnice jsou dost dobré a síť na tom není taky špatně. Ty okresky budou asi jiná kapitola.

2.8.2019 15:14:21

Je prosím někd k dispozici metodika toho Indexu?

Index kvality silnic se v té době na sedmibodové škále v zemi posunul ze 3,6 na hodnotu 4,0. Například v sousedním Polsku se za stejné období index posunul z 2,6 na 4,1.

Navíc koukám, že je do roku 2017. A řekl bych, že právě poslední dva roky, díky mohutným rekonstrukcím, jde kvalita dálnic nahoru. Jasně, tohle se těžko zkousává v koloně v opravovaném úseku D1, na druhou stranu ten rozdíl mezi původním stavem a novým by poznali snad i v Respektu:o)

2.8.2019 15:36:16
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 161 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další