Praha všeobecně

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od krtek700 »

Lynxi, tak například ty budovy o kterých mluvíte vůbec v plánu k přesunu nejsou. Ty ostatní moc reprezentativní nejsou, člověk dost často netuší, kde ti úředníci můžou sedět, například jeden máte ve Smečkách mezi bordely, to moc reprezentativní není :D Tak nevím, jestli je by to bylo u Karlína úplně v topu, tam je to metro také docela daleko, ale jde zejména o vlastnictví pozemků, pokud se nepletu, tak to všude vlastní soukromníci, v Letňanech město. V Bubnech snad 40 různých a stát asi nemůže nabídnout cenu jako soukromník. Ještě by to šlo možná na Letné, místo knihovny od Kaplického
Třeba nechápu, proč by MMR mělo sedět na Staromáku. Letňany zase zas taková periferie není a ten kámen dělá jaký problém, vždyť mezi tím stojí ještě Kbelská.
Většina z těch lidí jsou čistí úředníci co sedí u stolu, ty nějakou reprezentativitu nepotřebují.

PS.: K tomu, že chtějí seznamem dokázat blbost, to nevím, jak byl nějaký ten první nástřel budov, tak je to spoustu budov, které stojí třeba i ve čtvrtích, kde jsou okolo prakticky jenom byty, spousta i těch starých budov jsou původně obytné z první republiky. Nebo úplně v centru se o to soukromníci poperou, pokud to nebude obytné ale komerční.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od P_V »

Majitel tu šutrárnu sám ochotně prodá, až se takto ocitne "na dobré adrese".
Spíš tam ale vadí to letiště. Nedá se stavět do výšky, působí tam hluk, není to atraktivní území pro zástavbu ani pro bydlení. Ani snad pro tu nemocnici. Nebýt sysla aviatického, už se tam dávno developí.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od JirkaS »

krtek700 píše:Třeba nechápu, proč by MMR mělo sedět na Staromáku.
A proč by nemohlo? Vždyť jiné využití té budovy bude zas jen nějaký hotel. Praha takhle taky nesmyslně opustila budovy kolem radnice a dodneška pro ně nemá rozumné využití.
Popravdě řečeno doteď nechápu, k čemu má ta vládní čtvrť být. Jestli si chce Andrej postavit pomník, nebo jen spekulovat s pozemky či zajistit kšeft pro "Agrostav". Žádný rozumný smysl nedokážu najít a ta pohádka o úspoře miliard je jen blábol vycucaný z prstu, zvlášť když doteď není ani schopen předložit onen seznam budov a nákladů na ně.
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mstitek »

To už bych radši některý ministerstva rozstrkal různě po republice, než na jedno místo v polích u Letňan.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od krtek700 »

mstitek píše:To už bych radši některý ministerstva rozstrkal různě po republice, než na jedno místo v polích u Letňan.
To by bylo dobré, ale to pak skýtá pár problémů, zasedání vlády, to se budou sjíždět z celé republiky? Jednání ve sněmovně to stejné? Nebo tak teda hlavní sídlo v Praze zbydek po ČR, to je zase nesmysl kontaktu mezi zaměstnanci ministerstva. Možná by se dalo myslet o institucích, co jsou "pod" ministerstvy, ale nejsou jim podřízené, typu Policie, Fin. správa atd, tam neprobíhá tak častý kontakt a když, tak mezi nejvyššími představiteli.

JirkaS: Tak jestli budova přímo na Staromáku má jenom možné využití Hotelu, tak to je divné, jaké pak využití mohou mít jiné budovy, když taková budova má jen jedno.
Já teda nevím, ale cucáte si tady z prstu Vy, spekulovat s pozemky, jak, když se jedná o Praha->Stát, jako že by to Praha prodala přímo Babišovi? :D Agrostav je taky dobrý vtip.
Pokud prodám budovu na Staromáku, tak za ní pravděpodobně utržím tolik, že budu moc postavit větší a moderní budovu jinde ne? Jakou má přidanou hodnotu pro MMR pozice na Staromáku? Komerční prostředí to dokáže ocenit, a vyždímat peníze na rekonstrukce atd. Stát z toho podle mého názoru nemá nějakou výhodu, ale vyšší náklady. (Uvedl jsem MMR, ale to se podle mě prodávat nebude, ale ty budovy jsou všude možně i hodně v centru
)
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od JirkaS »

Jaké má stát vyšší náklady z toho, že má budovu na Staromáku. Žádné, barák už tam stojí, stát neplatí žádnou přemrštěnou cenu za pozemek. Jiná věc by byla, kdyby tam byl v nájmu.
Pokud to má komerční subjekt speněžit, tak co se v centru Prahy vyplatí nejvíc - právě ty hotely. Kancly na Staromáku moc nefrčí a dělat byty z baráku úřadu moc nejde. A to už Praha fakt nepotřebuje. Už tak je z centra turistické gheto.
Spekulovat se samozřejmě nebude s pozemky v Letňanech, ale s těmi opouštěnými baráky, ty bude možné "výhodně" prodat.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od krtek700 »

JirkaS píše:Jaké má stát vyšší náklady z toho, že má budovu na Staromáku. Žádné, barák už tam stojí, stát neplatí žádnou přemrštěnou cenu za pozemek. Jiná věc by byla, kdyby tam byl v nájmu.
Pokud to má komerční subjekt speněžit, tak co se v centru Prahy vyplatí nejvíc - právě ty hotely. Kancly na Staromáku moc nefrčí a dělat byty z baráku úřadu moc nejde. A to už Praha fakt nepotřebuje. Už tak je z centra turistické gheto.
Spekulovat se samozřejmě nebude s pozemky v Letňanech, ale s těmi opouštěnými baráky, ty bude možné "výhodně" prodat.
Já nevím, byl jste někdy v takhle staré budově jako je na Staromáku? Ve většině je naprosto nevyhovující propozice pro kanceláře. Sedí tam tak, jak byla ta budova ve většině postavena, moc zdí tam nebude probouráno. Údržba a energie se nedají srovnat s novostavbou.
Už to chápu, jako že ty baráky, pokud se nebudou prodávat Praze, tak se prodají někomu levně? Tomu snad nevěříte ani vy. Hlavně když je okolo toho taková mediální pozornost, tak ta by se při prodeji zvýšila a i kdyby ne, tak si pište, že realitky a další by se o ty budovy popraly.
jozka
Příspěvky: 2779
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jozka »

Sysel aviaticky dosysloval.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od krtek700 »

Letiště Letňany je přitom od roku 2005 právě kvůli ochraně syslů národní přírodní památkou.
a
Pravidelně se u letiště odehrává například studentský Majáles. Všechny akce si musejí kvůli syslům vyjednat výjimky ze zákona o ochraně přírody a krajiny.
To je geniální :D, doufám, že třeba v Bubnech se za ty léta neobjevily vzácné krysy, nebo potkani :D
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mike »

nevím, jestli víte, jak letiště Letňany funguje a vypadá
každopádně vedlejší základna Kbely dokáže generovat větší hluk
a "okruhu" na dohled nemluvě
čili pro nemocnici to místo rozhodně není, pro ministerstva možná
narozdíl od centra, kam se nedá rozumně dostat ( a kde zaparkovat ) je tohle místo perfektně dostupné ( a parkování úřednictva jistě zdárně vyřeší, plebs na tom bude stejně jako u katastru v Kobylisích )

a Hřibovi se nedivím, mají-li se mu ve městě uvolnit budovy, o kterých ani neví kde a čí jsou, tak chápu, že se zajímá
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od JirkaS »

krtek700 píše:Já nevím, byl jste někdy v takhle staré budově jako je na Staromáku? Ve většině je naprosto nevyhovující propozice pro kanceláře. Sedí tam tak, jak byla ta budova ve většině postavena, moc zdí tam nebude probouráno. Údržba a energie se nedají srovnat s novostavbou.
Ano, openspace tam vybudovat nejde. Takže být úředníkem, tak si ten barák bráním... Pokud jde o údržbu - tu potřebuje každá starší stavba. Není důvod, aby byla výrazně dražší, pokud se udělá rekonstrukce a jen se neflikuje až do rozpadu. Navíc Babiš tvrdí, že historicky cenné budovy (což je na Staromáku vše) prodávat nebude a udělá z nich muzea nebo je jinak zpřístupní veřejnosti. Takže náklady dál zůstanou na státu a bude se pracně vymýšlet využití pro tu budovu.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od krtek700 »

JirkaS: Přiznám se, že fakt netuším, jak to vypadá na většině úřadů, ale kde jsem byl, tak moc Ppenspacu tam nebylo, možná náhoda, možná to není z jejich náplně práce není ideiální(ochrana dat s kterými pracují). Není důvod, aby byla údržba staré budovy výrazně dražší? Energeticky jsou ty budovy úplně jinde, z vlastní zkušenosti vím, že rekonstrukce starých budov je tak trochu nekonečná cesta. Rozdíl mezi údržbou a rekonstrukcí úřednických prostor a nějakou vystavovatelskou je také velký rozdíl.
K tomu, že se Staromák nebude prodávat(psal jsem to předtím, že to zmiňuji hlavně kvůli známosti), o takové místo bude mezi vystavovateli velký zájem, kvůli přidané hodnotě umístění, která tak trochu u toho ministerstva chybí.

Mike: Vím, ale tak nějak mě pobavilo, že se chrání něco mezi průmyslovou zónou a výstavištěm :D. Nějak nechápu, jak tam dostali stanici metra, autobusů a parkoviště, nebo už tak daleko syslové nedojdou? :D
K nemocnici, tak Bulovka také není na klidném místě. Motol také ne, myslím, že moderní nemocnice nemusí být někde v přírodě.
Já bych chápal, že chce Hřib znát budovy pro případ zájmu Prahy o ně.(Hlavně byty, nebo některé kulturní instituce Prahy, protože Praha chce udělat něco podobného a přesunout úředníky do Karlína) On je problém, že z jeho vyjádřeních není jasné, jestli jsou nakloněni prodeji, nebo ne. Připadá mi to tak, že zatím naházeli podmínky, ale neřekli, že když jim bude předložen seznam, domluví se na převodu Karlína atd, podobě těch Letňan, tak se domluví. Reálně mi příjde, že chtějí všechno, ale stejně tu stavbu něchtějí povolit.
KH
Příspěvky: 98
Registrován: 15.3.2014 16:42:24

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od KH »

Bydlím na Praze 1 a s tím, že Hříb chce seznam budov a zajímá se o to, co s nimi bude, souhlasím. V centru Prahy je těch nevyužitých a prázdných budov docela dost, není potřeba přidávat další. Stačí se projít po Národní nebo v okolí Jindříšské.

Jak dopadla ta Mazánkova akce s přestěhováním magistrátních úředníků do Škodova paláce a následným prodejem uvolněných budov je myslím obecně známo. Není potřeba to opakovat na státní úrovni.

Já nějaké jiné využití pro tyhle baráky moc nevidím. Nějaké větší stavební úpravy a změny vnitřních dispozic narazí na památkáře, navíc možnosti využití limituje nedostatek parkovacích míst. Nakonec zůstanou prázdné nebo z toho budou další hotely a zase to tu bude o trochu mrtvější.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od krtek700 »

KH píše:Bydlím na Praze 1 a s tím, že Hříb chce seznam budov a zajímá se o to, co s nimi bude, souhlasím. V centru Prahy je těch nevyužitých a prázdných budov docela dost, není potřeba přidávat další. Stačí se projít po Národní nebo v okolí Jindříšské.

Jak dopadla ta Mazánkova akce s přestěhováním magistrátních úředníků do Škodova paláce a následným prodejem uvolněných budov je myslím obecně známo. Není potřeba to opakovat na státní úrovni.

Já nějaké jiné využití pro tyhle baráky moc nevidím. Nějaké větší stavební úpravy a změny vnitřních dispozic narazí na památkáře, navíc možnosti využití limituje nedostatek parkovacích míst. Nakonec zůstanou prázdné nebo z toho budou další hotely a zase to tu bude o trochu mrtvější.
Tak Praha má zájem stavět byty a drtivá většina z těch budov je původem obytných a památkově chráněných budov tam zase tolik nebude. A pokud se nepletu, tak Škodův palác není Prahy, takže ten přesun dával poměrně malý význam, navíc Praha se chce přesunou do Karlína, takže nás přesun zase čeká.

Mně jde spíš o to, že kdybych se chtěl já s někým domluvit, tak mu řeknu, jsem v pohodě s výměnou pozemků za budovy v Karlíně + nějaké další ústupky Praze, pojďme se teď podívat na budovy, které chcete prodat, měli bychom zájem hlavně o baráky, kde jdou udělat byty.(můžeme v nich udělat byty my, nebo je vyměnit se soukromníky za jiné obytné budovy, ale na horší adrese, ale větší/opravené). Ale nikde jsem neslyšel od Hřiba, že je s tím v pohodě, naopak při nějakém rozhovoru ve sněmovně říkali Piráti, že to dělá dobře a myslí si, že háže přemrštěné nabídky, aby to nevyšlo. Pak tedy řeknu, nechceme nic stavět na tom místě/ máme tam svoje plány výstavby, buď se na to Babiši vyser, nebo si najdi jiné místo.
jozka
Příspěvky: 2779
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jozka »

Vidim, ze sibri zas dostavaj roupy. Aspon tedy ja neverim tomu, ze "skupina architektu" sama od sebe zacala piklit neco podobneho. Jestlipak si taky ty hlavy pomazany vsimli PROC je to uzemi ladem?
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od P_V »

Je to nějaké divné. I kdyby vsadili na dlouhodobá sucha, furt nevím, jak v té naprosto placaté krajině udělají sjezdovku. A kdyby někde sehnali tu potřebnou kubaturu navážky, proč tu sjezdovku neudělají kdekoli jinde, kde už nějaký kopec je. V Praze o kopce nouze rozhodně není.
michal
Příspěvky: 4577
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od michal »

Zasadni problem vidim ve spatnem zakresu do mapy ze strany Novinky.cz. Evidentne pod tou sjezdovkou vede trat Praha - Plzen, takze existujiciho kopce to vyuziva.
jozka
Příspěvky: 2779
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jozka »

Tak mohli by to oprit o svah nad trati, o tom zadna, tam maji na 250m cca 105 metru vyskovych. Problem je spis ta uzasna plocha ladem, ktera saha od reky po pesunk trati a pohybuje se mezi 192-193 m.n.m., pricemz Berounka ma nejakych 190,7 m.n.m.
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Lynx »

michal píše:Zasadni problem vidim ve spatnem zakresu do mapy ze strany Novinky.cz. Evidentne pod tou sjezdovkou vede trat Praha - Plzen, takze existujiciho kopce to vyuziva.
Máte samozřejmě pravdu, novinář chybně umístil puntík do mapy. Na vizualizaci je vidět, že je to opřeno o ten svah a sjezdovku podjíždí železniční trať.

Napadlo mě ovšem také to samé co jožku a to sice, co povodeň ? To mě tedy napadlo hned jak jsem slyšel, že to má být v Lahovicích. Leda by zároveň s tím měli naplánovaná dosti náročná protipovodňová opatření.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od P_V »

Aha, ona je tam vizualizace, mně to adblock sežral. :)

To zdánlivě volné místo, kdysi vyhražené pro SOKP, není zas tak volné, neboť jím prochází vedení vysokého napětí. Z hlediska dopravní dostupnosti taky nic moc, přesně uprostřed mezi dvěma vlakovými zastávkami, docházková vzdálenost 2 km.
Mosquit
Příspěvky: 922
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mosquit »

Protipovodňová opatření by byla velice drahá, druhak by to snížilo retenční kapacitu v blízkosti soutoku, což taky Prahu chrání a "vyhlazuje" to průtokové špičky ...
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Lynx »

Tohle je sice jen okraj toho dosti širokého údolí, ale jednoduché by to asi nebylo. To máte nepochybně pravdu. Bůhví, zda se nad tím vůbec někdo seriozně zamýšlel z tohoto hlediska.
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2061
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Jirka L »

tady je pár dalších informací o projektu SAL
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kryt ... &source=hp
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od dvs »

A ja si rikal, ze by tam mohlo byt pořádné P+R jih až se udelaji ty prujezdne S linky železnice ...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jonáš »

jozka píše:Tak mohli by to oprit o svah nad trati, o tom zadna, tam maji na 250m cca 105 metru vyskovych. Problem je spis ta uzasna plocha ladem, ktera saha od reky po pesunk trati a pohybuje se mezi 192-193 m.n.m., pricemz Berounka ma nejakych 190,7 m.n.m.
Tam má být natahaná běžkařská trať a povodňový zábrany jsou malovaný až u haly, kde končí oficiální průtočný území. Zřejmě se počítá s konvertibilitou na mokřady :)

Od Žst Chuchle asi 600 metrů. Akorát s tim trošku koliduje, že ten svah je přírodní rezervace, a na tom rovnym place je "plánovaná radotínská laguna". https://mapy.cz/s/3pqOc
Odpovědět

Zpět na „Praha“