Nové úsekové radary (strategické detektory)

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
Abstinentak
Příspěvky: 15
Registrován: 22.10.2014 19:01:09

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Abstinentak »

Rok se s rokem sešel- nemáte nové info ohledně úsekovek,které by přibyly v roce 2015?Minulý rok to bylo v Auto Tipu i v lidovkách v březnu..
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od AUTOsro »

Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
Abstinentak
Příspěvky: 15
Registrován: 22.10.2014 19:01:09

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Abstinentak »

super díky moc! Já zjistil po aktualizaci Genova, že jsou i v Komořanský v tom esíčku..
Mě spíš zajímalo, jak se tu často probíralo, jestli se nepřeklopily na úsekovky nějaký ty starý, co byly z EU a uběhla doba x let...zatím evidentně nic..
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Standa »

Psalo se o Průmyslové ve směru na sever před Českobrodskou a většina řidičů si tam opravdu dává pozor.
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od caveman »

Průmyslová funguje oběma směry - pozor, jako úsekovka i okamžitá.
Pak je v provozu ne moc dlouho (kromě historicky Lamačovy) K Barrandovu v oblasti kolem té Geologické.
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od hh »

Nahoru nebo dolu?
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od caveman »

Křižovatka s Lamačovou - okamžitá směrem dolů (+červená)
Úseky kolem Geologické: oba směry, úsekovka + okamžitá na vjezdu.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Honey72 »

Zajímavé čtení, hlavně pro řidiče, co nechápu jak je mohli změřit :-)

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_taj
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od jozka »

Hm, parada, sice jsem si zvyknul, ze v Holesovickach dolu skoro pokazde nejaky tydyt, co jede pro jistotu 45 tacho ucpe levy pruh, ted jsem jeste zjistil, ze zbytecne, protoze jeste nemeri :-)
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Honey72 »

Těm jedoucím 45 se často nedivím. Já bych povinně dával k měřeným úsekům ty digitální ukazatele, aby řidič věděl kolik opravdu skutečně jede. Já se řídím údaji na GPS navigaci, takže jedu něco málo přes 50. Jenže, když mám jiné, třeba služební auto, tak si už nejsem jistý jak ten budík v onom autě ukazuje a radši jedu také s ručičkou na 50 :-) Digitální panely by ušetřily dost nervů všem, nevím proč je tam nedávají.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
xipecko
Příspěvky: 257
Registrován: 17.3.2017 21:02:37

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od xipecko »

i ten infopanel se dá nastavit s určitou odchylkou, pravidelně jezdím kolem jednoho, který mi při tachometrových 50 km/h ukazuje 57 km/h

apropo... https://mapy.cz/zakladni?x=17.5033851&y ... itch=0.102
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od jozka »

To, ze jedou 45 je jen jedna vec. To chapu, nekdo netusi, ze tachometry promeruji, nekdo nema svoje auto... ale proc se ku*va na zacatku nase*ou do leveho a absolvuji mereny usek bok po boku s jinym autem jedoucim 45, to mi hlava nebere. Kdyz uz jim nedochazi, ze porusuji predpisy, taky by aspon mohli pouzivat hlavu.
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od kyk »

Jaké předpisy V Holešovičkách porušují? Souběžná jízda není problém, ani 45km/h.
Jesltli se na ně někdo zezadu lepí a vytrubuje, tak to už se můžeme o něčem bavit.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od jozka »

Jenze ja se nebavim o soubezne jizde, zas takovej trotl abych se cpal davem aut pred sebou nejsem. Bavim se o situaci, kdy rychlost dotycneho tydyta neni ovlivnena autem pred nim, je tam volno (protoze jede 45 tacho a ti pred nim mu davno ujeli). Pak plati § 12 odst 2)

V obci na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy smí řidič motorového vozidla užívat k jízdě kteréhokoliv jízdního pruhu; přitom se nepovažuje za předjíždění, jedou-li vozidla v jednom z jízdních pruhů rychleji než vozidla v jiném jízdním pruhu. Pokud by vozidla jedoucí současně ve všech jízdních pruzích bránila v jízdě rychleji jedoucímu vozidlu, musí řidič jedoucí v levém krajním jízdním pruhu tento pruh co nejdříve uvolnit; to neplatí, užívá-li řidič levého krajního jízdního pruhu k odbočování, otáčení nebo při souběžné jízdě podle odstavce 3.
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od vaclav »

tak takovou situaci v holesovickach neznam, mozna tak mezi 23-05h.
chce to vic klidu a tolerance. dole u vltavy budete driv o kolik… 5 vterin?
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od jozka »

Ja nastesti nejezdim ve spickach, takze mne obvykle poposkakovani miji, ale tyhle ridice "safety cars" potkavam bezne.

A jasne, tolerance, slunicko, duha... k certu s plynulosti dopravy, k certu s predpisy, k certu s pouzivanim mozku. Ono totiz nejde o tu rychlost, cert vem pet vterin, jde o to ze se za takovym mistrem nahromadi auta a pak je to naraznik na narazniku (bohuzel). Je sice mozne hucet do deseti ridicu aby si dali rozestup, ale me by prislo jednodussi, kdyby jeden delal co ma.
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od vaclav »

nevim, jezdim hodne po nemecku a jet 45 na 50 je tam normalni. lidi jsou za volantem vic v pohode a tolerantni. chapu, ze jiné je to na balkane (vc. italie atp).
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od jozka »

Ja nerikam, ze to neni normalni. Jen ze ja povazuji za normalni jezdit podle predpisu a ohleduplne. Za coz tedy styl tady je JA a vy vsichni za mnou si vylizte nepovazuji. Sranda je, ze z levo/stredoproudaru jsou vsichni na dalnici ricni a ve meste najednou "tolerance, woe...". Proc maji vsichni tolerovat jednoho misto toho, aby to bylo obracene? Vzdyt ho nikdo nenuti jet rychleji nez chce. Jen proste zmeni pruh, nic sloziteho, dela to vetsina lidi vcetne mne.

Jeste dodatek specialne k tem Holesovickam. Dost casto se taky stava, ze takovy 45 TACHO (= cca 42 v realu) mine konec usekoveho mereni a most Barikadniku prehuci 70+, pritom limit je tam stejny. At zije plynulost dopravy.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Mike »

jen pro info
ta tabule zobrazující rychlost tam je
bohužel i při těch 42kmh ukazuje oK
čísla až od 54-55kmh
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od krtek700 »

Tak nějak jsem nevěděl, kam přesně tohle téma umístit, ale tak nějak mi přijde, že největší důvod změny na 50 souvisí s těmi radary.
Používal jsem tuhle cestu z východu do centra jako srovnatelné rychlou. Tak to holt budu zase projíždět přes Palmovku a Karlín, co se dá dělat, když nám nechce postavit ani Vysočanskou. Doufám, že se tam aspoň vejde cyklopruh.
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od caveman »

Jel jsem tam ve dne, ale připadá mi, že na Dobříšské směrem na Barrandovský most je nová (=vyměněná) úsekovka s posunutým začátkem a IR přisvícením.
Odpovědět

Zpět na „Praha“