Jak jezdíme

Off-topic pokec
Odpovědět

Kolik najedete kilometrů za rok?

0 - 5000 km
8
5%
5000 - 10 000 km
12
8%
10 000 - 15 000 km
32
21%
15 000 - 20 000 km
25
16%
20 000 - 25 000 km
18
12%
25 000 - 30 000 km
23
15%
30 000 - 40 000 km
15
10%
40 000 - 50 000 km
7
5%
50 000 - 75 000 km
13
8%
75 000 - 100 000 km
0
Žádná hlasování
100 000 a více
2
1%
 
Celkem hlasů: 155

Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mike »

tak byly doby, kdy řízení bez příslušné skupiny atp. byl trestný čin
ovšem s ohledem na určitou menšinu, se to vrátilo do přestupků...
z doby platnosti je známa ta kauza, kdy pán za své SUV připřáhl nějaký vlek, na který by měl mít B+E
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Oprava, nebude se dit nic. Jako se krome kratkodobe verbalni aktivity nedelo nic ani pred peti lety. Tenhle typ je nepostizitelny. Oni maji vsechno v pazi.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Lenny »

jeni013 píše:Lenny, je to zde. Bydlím odtud asi 4 km a nevěřím, co vidím. Tady prostor na předjíždění NA prostě není (plná čára, horizont, přejezd...).
Ad sanita: Pokud by kamiony stály za sebou, tak sanita najede v protisměru až k závoře a po tvednutí závor vyjede ze situace jako první, protože jí všichni dají přednost. V situaci na videu o ní neví ani předjížděný NA, ani BUS, proto se rozjedou a sanita jede pomalu za NA kolem celé protistojící kolony, protože tady není uhnout kam (sice je to I/57, ale šířka je s bídou na III. třídu).
Argumentace typu d-fens tady myslím neuspěje - pokud je výpověď svědka a řidič odmítne vypovídat, tak exemplární trest (myslím zákaz řízení, případně vstupu + citelný flastr).
Občas tudy jezdím, hrozná cesta.
Ad trest není to tak snadné, jak si většina představuje. I obviněný má svoje práva a tady z jednoho ustřiženého videa a výpovědi 1 svědkyně zákaz řízení nikdo nevykouzlí.
1. není zde osazena zákazová značka zákaz předjíždění, předjíždění na plné čáře je přestupek za 0 bodů a sazbou cca 1000 Kč a zákaz řízení se za to není.
2. na přejezdu nepředjížděl, před ním se vrátil zpět, což opět není porušení zákazu předjíždění dle ZPPK, neboť na něm nepředjížděl
3. proč je mezi NA vpravo a řidičem, co to celé natočil tak velká mezera?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Nase drahe dite ve trech letech tak dlouho cukalo dvoumetrovou lati kryjici sparu mezi dvema betonovymi deskami kryjici studnu tak dlouho az ji do te studny hodilo. Obrana byla jasna "Bylo to omylem!". Pripominam byly mu tri, svym zpusobem to bylo roztomile. U dospeleho pusobi snaha poprit vlastnimi fabulacemi svedectvi a zaznam trochu smesne.
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od MPMP »

Lenny píše:3. proč je mezi NA vpravo a řidičem, co to celé natočil tak velká mezera?
Kdybych viděl, jak mě předjíždí kamion a žene se přes další kamion na přejezd, tak bych si dal "sakra odstup", protože to nemusí dopadnout dobře a rozhodně v tom nechci zůstat s tím debilem, co tohle dělá.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Aram96 »

Mazec díky, asi máte tedy pravdu, jak říkám, nepomatuji, kdy jsem četl o nějakém řidičovi, který měl odebraný řidičák více než 2 krát. Díky za příklad :)
Tomas Eybl
Příspěvky: 201
Registrován: 30.8.2016 21:30:15

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Tomas Eybl »

Co se týče toho přejezdu, kamioňák neudělal největší chybu tím pokusem o předjíždění, ale tím, že když už blokoval protisměr, nepustil následně třívteřinovým počkáním sanitku. Tento (improvizační) způsob řešení dané situace nejspíše napadl i řidiče vozu s kamerou - proto mělo tak velký odstup (tedy pokud si nenechal odstup na kvalitnější nasnímání celé situace).
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

(Do telefonu) "Milacku, dneska uz muze ridit kazdy ho*ado, normalne predjizdim jako vzdycky a voni mi naschval neuhli! Jo a trochu mi odreli auto...".

A copak asi tenhle, Taky si urcite chtel jen popovidat... anebo za tim bylo neco, co na videu neni...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Lenny »

To nepochopíš :crazy: . Když ona navigace mu říkala, odboč doleva. :ko:
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Zaciname se blizit modu "Rusko", kazda situace bude nasnimana ze vsech stran. Klobouk dolu pred ridicem.

A mimochodem... zpet k nas nedavne debate o maximalni rychlosti na dalnicich... vztahovala by se i tady na ridice osobaku povinnost predvidat?
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od mstitek »

jozka píše:A mimochodem... zpet k nas nedavne debate o maximalni rychlosti na dalnicich... vztahovala by se i tady na ridice osobaku povinnost predvidat?
Dost pochybuju. Ale prohlídněte si to video dobře. Mysim, že ten řidič nějakou prasárnu od kamioňáka tušil, ale ne až tak hroznou.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Proc, cim se to lisi, od toho, co jsme diskutovali?
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od mstitek »

jozka píše:Proc, cim se to lisi, od toho, co jsme diskutovali?
Těžko lze předvídat, že to někdo střihne přes dvojitou plnou. Asi by šlo předvídat, že vjede do levého pruhu, zejména když má puštěný levý blinkr, ale něco takového sotva.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Takze kdyby to loupnul jen do leveho pruhu, tak by to bylo v poradku?

Mimochodem, v okamziku, kdy ridic kamion miji, je tento stale v levem pruhu, kdyby byl pres dvojitou plnou, nezachrtanil by ridice ani jeho velmi agilni strazny andel, uz takhle mel co delat aby nesel ven.

Otazka zustava. V cem se to lisi?
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od mstitek »

jozka píše:Takze kdyby to loupnul jen do leveho pruhu, tak by to bylo v poradku?

Mimochodem, v okamziku, kdy ridic kamion miji, je tento stale v levem pruhu, kdyby byl pres dvojitou plnou, nezachrtanil by ridice ani jeho velmi agilni strazny andel, uz takhle mel co delat aby nesel ven.

Otazka zustava. V cem se to lisi?
Mám dost velkou chuť se s váma přestat bavit, jestli chcete takhle dále trollovat. Kdo taky kde napsal, že by to bylo v pořádku?

Tak se na to podívejte znova. Kamion už přejíždí dvojitou plnou, když ho řidič objel.

Liší se to v tom, že vjetí do levého pruhu těsně před auto se děje každou chvíli a každý řidič, který nechce skončit slisovaný pod náklaďákem si na to dává pozor. Ale to co předvedl ten polák se, naštěstí, moc často nevidí.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Ja samozrejme souhlasim, ze to byla prasarna.

Jen si prestante lhat do kapsy. Ve chvili, kdy osobak zahajuje mysku je kamion (cas 0:06, 0:14) jeste pred dvojitou carou. To, ze se potom, kdyz je auto pred ni, dostane napric silnici je z hlediska manevru irelevantni. Takze z tohoto pohledu jsou situace shodne. Kamion udela neco, co ma zakonem zakazano a vy jednou po ridici osobaku pozadujete predvidavost a prisoudite mu spoluvinu a podruhe nikoli.

Na tohle upozornuju, na naprosto gumove chapani pravidel. Nic vic. A to, ze se to deje kazdou chvili nema z hlediska prava vubec zadny vyznam.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Jeste takova douska... tahle situace je paradoxne jednodussi, nez kdyz vam to posle kamion do leveho. Tady mate k manevru protismer, u situace "kamion predjizdi" mate na vyber "traverza navesu" nebo "svodidla a pak traverza navesu".
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Kubajsu »

A nebo taky odstavnej, případně pruh trávy...
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Ostavnej taky, ale uprimne... kdo z nas ma pohotovost a koule na to cuknout do protipohybu kamionu. Nehlede na riziko, ze on muze cuknout zpatky, vy mu vletite do traverzy a nebude-li svedek nebo zaznam mame kamion v pravem, osobak narvanej do jeho traverzy a bud tvrzeni proti tvrzeni nebo (v horsim pripade) jenom jeho verzi, protoze to, co by mohlo podat tu skutecnou bude omotane kolem jeho traverzy.

S pruhy travy... to je u nas slozitejsi. Malokde, co bezne jezdim je misto na dalsi auto.
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Kubajsu »

Jednou jsem takhle musel cukat do připojováku (jenom teda z pravého a kolem osobáku, ale stejně), když se expert rozhodl zhruba v 50 připojit, děj se co děj (a v levém další auto).
Z levého asi ta tráva... Bez šrámů by se to asi neobešlo, ale lepší než traverza napřímo.
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od kyk »

Výtečná je tato křižovatka na konci obchvatu Moravské Třebové, kde z vedlejší vjíždí řidiči prakticky bez ohlédnutí, jestli jede někdo za nimi zleva. Pár měsíců zpět jsem musel do protisměru, když mi chtěl děda vjet do dveří spolujezdce.
Zde u Velvar se na mne před pár lety řítily dva kamiony vedle sebe.
To nečekáš. Zlatá Praha s řidiči bez blinkrů.
jeni013
Příspěvky: 708
Registrován: 3.2.2010 22:20:52
Bydliště: ValMez

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jeni013 »

jozka píše:Takze kdyby to loupnul jen do leveho pruhu, tak by to bylo v poradku?

Mimochodem, v okamziku, kdy ridic kamion miji, je tento stale v levem pruhu, kdyby byl pres dvojitou plnou, nezachrtanil by ridice ani jeho velmi agilni strazny andel, uz takhle mel co delat aby nesel ven.

Otazka zustava. V cem se to lisi?
Ten maník si taky dělal záznam a je z z něj vidět, že předvídat se tam dalo kulový. Kamion vyjížděl z vedlejší do připojovacího pruhu a blikal doleva (tedy běžná situace), v zatáčce si najíždí si do pravého, což OA akceptuje předjížděním do levého a jediné co naznačuje tu prasárnu je, že nezrychluje.

Za mě OA to vyřešil skvěle, kamion tak na kriminál.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

S timhle vubec nepolemizuji, v tom mate naprostou pravdu. Ta moje pripominka byla k debate o zvyseni rychlosti na dalnicich na 160km/h, kdy padl nazor, ze pokud budu predjizdet kamion, ktery vyboci do leveho a ja to do nej v tech 160km/h naperu, tak:

Ano mate predvidat. Pokud pojedete neprimerene rychle, ale porad v limitu, a neco se stane, tak mate spoluvinu.

A ptal jsem se jak se ty dva pripady lisi. Podle mne v principu nijak, v obou pripadech osobak jede v ramci pravidel a kamion ta pravidla porusi a z hlediska prava je podle mne jedno, jestli v prvnim pripade porusi jeden paragraf a v tomto dva.
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od bhs »

Nezlobte se na mě, ale některé Vaše závěry jsou fakt mimo

- v případě, který se teď probírá šlo předvídat kulový (napsal velmi trefně jeni013) - to je klíčové
- pokud jedete po dálnici v levém pruhu a kamion (ale i OA) vám do něj vjede, protože se rozhodl předjíždět, vám přijde něčím zvláštní ? Tohle se na dálnicích děje dnes a denně - a dít se to bude i nadále.

Jinými slovy - mezi těmito dvěma příklady je nebetyčný rodíl ..
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“