Komunální politika v Praze

Off-topic pokec
Odpovědět
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

S tím přejmenováváním PID na MIND mě pořádně rozčílili. To je typické vytváření neexistujících problému a jejich následné řešení za x milionů kč. A to všechno v situaci, kdy nemáme MO, PO, metro D ...... ale oni řeší přejmenovávání něčeho, co není vůbec potřeba :kladivo:

Mimochodem, v diskuzi někdo navrhoval, že vzhledem ke zkratce by bylo dobré uvažovat o přejmenování na "Pražská Regionální Doprava " a nebo ještě razantnější "Metropolitní Regionální Doprava". :)
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od ElWapp »

Prejmenovani je pozadavek stredoceskeho kraje.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

Lynxi díky za hezké zkratky ! Jedna nebo druhá by se určitě uchytila !!!
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mike »

poučen porevolučními roky - až do 1.1.93 bych volil
Pražská Regionální Doprava - Metropolitní Regionální Doprava
to by se mělo ujmout :lol: :lol: :lol:
samo i ve zkratkách 8-)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

ElWapp píše:Prejmenovani je pozadavek stredoceskeho kraje.
No tak je mají kopnout do zadele s rozběhem a ne se snažit vyhovět takové krávovině, jen proto že si to někdo přeje. Beztak ten jejich návrh změny (Metropolitní integrovaná doprava) název Středočeského kraje také neobsahuje, takže o to je to absurdnější. Metropole je jen obecný název pro Prahu, Středočeský kraj v tom nikde není.

Středočeský kraj je holt zvláštní tím, že obklopuje Prahu, což je zároveň hlavní město, kde se logicky veškerá středočeská doprava sbíhá. Na názvu Pražská integrovaná doprava proto není nic zvláštního, ale právě naopak.

Ale když na tom trvají, tak ať tedy dají do názvu všechno, ať jsou všichni spokojení - "Pražská a Středočeská Metropolitní Regionální Doprava" - zkratka by byla:

PRASEČ-MRD
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kyk »

Hlavně ať kraj pak zaplatí veškeré změny a výměny publikací, plánů, jízdních řádů, webů, infografik a dopravních podmínek, prostě vše kde se stávající zkratka vyskytuje. Nebo ať si odmyslí jeden bus do Kladna na celý rok.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od michal »

Asi tohle vlakno prestanu sledovat, protoze tohle uz zacina byt fakt prilis... :crazy: :crazy: :crazy: :zvraci:
Tomas Eybl
Příspěvky: 201
Registrován: 30.8.2016 21:30:15

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Tomas Eybl »

Yes please, stop reading this thread before it harms Your metropolitan MIND (and all other Your englishcisms).
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Michal R »

Tomas Eybl píše:Yes please, stop reading this thread before it harms Your metropolitan MIND (and all other Your englishcisms).
Toto vlákno má jako diskuzní jazyk češtinu. Možná by bylo lepší psát česky, než špatně anglicky.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od michal »

Lynx: zapomenul jste na I jako integrovana... :D
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Michal R »

No, je fakt, že Lynx ve svém rozhořčení si skutečně servítky dvakrát nebere, ale má úplnou pravdu.

Ta šílená sestava, co vládne v Praze je schopna tak maximálně vysílat politickou agitku v MHD, za šílené prachy přejmenovat fungující systém a zamíchat si sójové latté...
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od michal »

Tomas Eybl píše:Yes please, stop reading this thread before it harms Your metropolitan MIND (and all other Your englishcisms).
Já být tak mimo mísu jako Vy teď, tak ze studu požádám adminy o smazání svého příspěvku...
Tomas Eybl
Příspěvky: 201
Registrován: 30.8.2016 21:30:15

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Tomas Eybl »

Považujete-li za mimomísní můj příspěvek podezírající nové pražské vedení za vnucování anglicismů do veřejných názvů, jistě mi vysvětlíte, proč (když už se teda pro nějakou změnu rozhodli) namísto odpovídajícího adjektiva "metropolní" navrhují adjektivum nečeské.

Ale jo, vezmu vás za slovo. Pokud vedení pražského magistrátu veřejně odvolá svůj mimomísní návrh na zbytečnou předraženou změnu názvu (požadavek Středočeského kraje je udička pro naivky), požádám admina o smazání svého komentáře.

Dodatek: anglická gramatika mi nikdy nešla, ale Britové českou sekci stejně nečtou. Přesto se jim touto cestou omlouvám.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od michal »

Mimo misu je Vase reakce na muj prispevek. Protoze ja nereagoval na zde uvedene, mimochodem dost vtipne navrhy ceske slovesnosti, nybrz na zpravy z MhmP, ktere se tady objevuji a ktere pro jejich nesmyslnost uz radeji nechci vubec cist ani tady a ani jinde... Pokud to snad mel byt pokus o vtip, tak to byla forma dost nepruhledna...
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Michal R »

No vidíte, Tomáši, že to jde i v mateřském jazyce... Teď už máte pouze maličko hloupý příspěvek. Před tím to bylo navíc i trochu trapné ;)
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Michal R »

Nové znělky na pražském zastupitelstvu, rozhodnutí o vyvěšení tibetské a duhové vlajky, starost o rozpočet novoročního ohňostroje... konečně je na magistrátu reprezentace, která skutečně maká...
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Navrhovane nazvy podle mne nepusobi prilis "cool", predstavoval bych si neco ve smyslu Integrovany Dopravne Inzenyrsky Oblastni Trust.

Pripada vam ta debata absurdni ? Me prijde absurdni, ze se tim nekdo vubec na urovni kraje a magistratu vazne zabyva.
medvid
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2010 10:26:49

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od medvid »

Mě přijde tato kritika nemístná. Všechny ty věci o kterých tu píšete jsou podružné. Nás by měla zajímat hlavně doprava a to jestli je Scheiner dobrý ukáže čas. U mě má dobu hájení. Jestli u toho Hřib vyvěšuje tibetskou vlajku je mi úplně jedno.
Anonym
Příspěvky: 810
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Anonym »

Piráti jsou v Praze u moci již půl roku. Je čas na zhodnocení. Bohužel splnili očekávání. Z nových staveb pro auta se dopředu neposunulo nic.
Libeňák se bohužel bude jen opravovat, místo stavby nového mostu.
V MHD se trochu posunulo metro D, nicméně tempo přípravy je pomalé, mají plán na zprovoznění v roce 2028. Dále se trochu posunula příprava Dvoreckého mostu, který bude jen pro MHD.
Naštěstí D0 má na starosti stát, ale i tam je tempo pomalé.
Mezitím se v Praze a středočeském kraji hodně staví a lidé přibývají. Více lidí znamená více aut na silnicích, delší kolony, větší opotřebení vozovek a tím i více oprav. Za 5 let budeme vzpomínat na dnešek, jak byla Praha krásně průjezdná.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

Pane kolego nehodlá Praha zprovoznit metro dokonce až 2029 ?
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

Současné vedení Prahy řeší s nadšeními jiné, zásadnější věci, než nějáké dopravní stavby:

https://www.lidovky.cz/domov/vedeni-mag ... _domov_ele

Ono právo na to, projít se v latexovém oblečku s otvory na intimních místech Prahou, je mnohem důležitější než nějáký Pražský okruh
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Aram96 »

Tohle je teda ale opravdu na :zvraci: :zvraci:
Pochopil jsem, když chtěli odněkudsi vymazat to o té Číně. To nebylo politickým projevem, politickým projevem bylo, že se tam to vyjádření předtím dalo, tudíž chtěli napravit chyby z minula, ale tohle je fakt mimo. Co má co magistrát souhlasit nebo nesouhlasit s legislativou naší země.
Musím říct, že sněmovním pirátům dělá tento magistrát medvědí službu z pohledu velké části voličů pirátů. Ne většinu, většina voličů (hlavně mladých) tohle určitě ocení, ale mě či hlavně starší ročníky voličů pirátů vedení Prahy dlouhodobě odrazuje ...
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od krtek700 »

Aram96: Já to chápu tak, že je to prostě nejvyšší post pirátů, takže se přes něj musí ventilovat jejich názory. Stačí se podívat do novin a prakticky co udělá primátor je v médiích. Jak se říká je to jako vést nějaké větší Ministerstvo, ale trochu mi přijde, že to Hřib bere doslova.
Je ale i možný, že on se takhle vyjadřuje a myslí to jenom jako svůj názor, akorát to působí, že se vyjadřuje k velké politice.
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od ML90 »

Můžu se zeptat jak tohle souvisí s dopravou? Řešit jako "obrovský problém" zrovna takovouhle věc mi přijde fakt na hlavu.
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Michal R »

ML90 píše:Můžu se zeptat jak tohle souvisí s dopravou? Řešit jako "obrovský problém" zrovna takovouhle věc mi přijde fakt na hlavu.
Ale jako jo, ale....

- je okurka, a tak se řeší okrajové věci.
- vlákno se jmenuje "Komunální politika v Praze", takže to sem snad i patří
- a taky má Lynx pravdu v tom, že v Praze vládne sestava, která by řešila palčivé problémy jedenapůl milionového města (doprava, zablokovaná výstavba, bezpečnost a další) tak řeší okrajové / aktivistické nesmysly typu nové znělky na zastupitelstvu, přejmenování PID, vyvěšování vlajek apod.). Parta přerostlých dětí bez schopností a zkušeností řídit velkoměsto.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“