Ministr dopravy Dan Ťok

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět

Pro jaký čas jste?

SELČ (tzv. letní)
41
51%
SEČ (tzv. zimní)
32
40%
Jiný
8
10%
 
Celkem hlasů: 81

Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Sosa »

Docela bych mu ten jeho vlastní odchod i věřil, hlavně proto, že Babiš za něj nemá náhradu. Ono se snažit, vyřešit hromadu problémů, rozběhnout výstavbu, dořešit mýto a pořád o sobě slyšet, že jsem neschopný debil, to nikomu nepřidá.
Chápu, že by někteří lidé chtěli i více, hlavně změny zákonů, ale podívejte se do sněmovny, ta se na výrazných změnách prostě v tomto složení neshodne.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

Sosa píše:Docela bych mu ten jeho vlastní odchod i věřil, hlavně proto, že Babiš za něj nemá náhradu. Ono se snažit, vyřešit hromadu problémů, rozběhnout výstavbu, dořešit mýto a pořád o sobě slyšet, že jsem neschopný debil, to nikomu nepřidá.
Chápu, že by někteří lidé chtěli i více, hlavně změny zákonů, ale podívejte se do sněmovny, ta se na výrazných změnách prostě v tomto složení neshodne.
Tak ve sněmovně si myslím, že to šanci projít má. Řekl bych, že by se mělo shodnout min. ANO, ODS, ČSSD. U KSČM vlastně netuším, ale skoro bych řekl, že také budou PRO. Proti pravděpodobně Piráti, STAN. KDU, TOP bych řekl spíš proti, ale nevím. U SPD taky nějak nevím, když tam nejsou imigranti a referendum, ale taky bych si tipl spíš PRO.
Už jenom ANO, ODS má většinu,takže podle mého sněmovna průchodná, ale vrátí se to ze Senátu, ta je ale lehce přehlasovatelná.
Navíc MD má teď poměrně méně problémů. Železnice(jednotná jízdenka; soutěže už zase bude dostávat spíš ČD), silnice(el. dálniční známky;+ místo na legislativu), voda(splavnost- jezy + diskuze nad DOL bez Labe :D)


PS.: Když byl živý přenos z příchodu Ťoka na vládu( v den kdy to potvrdil Novinkám), tak se ho někdo z reportérů ptal na nějakou "silnici", která vede v místě budoucí vodní nádrže. Ťok řekl něco ve smyslu, že si to přebírají od Min. zemědělství. Možná to bylo úplně jinak, ale nešlo to skoro slyšet a pokud reportér řekl nějaké konkrétní údaje (název, číslo), tak tomu nešlo rozumět. Neví někdo, co to je?
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Aram96 »

No tak zrovna tihle ministři nejsou z většiny nějak moc známí. Jediný, kdo se dostal asi do povědomí lidí je Ťok, teď asi Nováková, pak více známá byla a je asi Schillerová a Maláčová a o známost Petříčka se zasloužil hlavně Zeman. Takže jediný, komu media víceméně permanentně znepříjemňovaly život byl právě Ťok, všichni ostatní si za to mohou sami ať už pozitivně nebo negativně. U Ťoka uznávám, byla media negativní a to ne vždycky oprávněně. Ale jinak je to naprosto vpořádku, lidé, kteří nějakým způsobem působí ve veřejné sféře nebo zacházejí s veřejnými penězi, musí být nějakým způsobem pod drobnohledem médií a veřejnosti. Čili může mít chuť 4 roky pracovat, ale pokud vymýšlí kraviny nebo je dokonce dělá, tak patří vyměnit a ne ho bránit před mediální sprchou .. což není případ Ťoka. Nováková například je ukázkovým příkladem a to mi přišlo už dávno před jejími slavnými výroky.
Vilouch
Příspěvky: 117
Registrován: 10.8.2015 14:25:08

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Vilouch »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kaps ... lanky-home
Za mě velmi dobrý rozhovor. Tak nějak věřím Ťokovi vše, o čem zde mluvil. Podle mě správným směrem rozhýbal mnoho věcí (výstavba), některé vyřešil (mýto) a u všeho za pár let uvidíme, jestli směr byl dobrý nebo špatný. Myslím, že dalších 7 let se bude ukazovat, že příprava staveb probíhala směrem správným.
Takže fakt, že odchází, vidím spíše negativně.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Honey72 »

A za kterého ministra se vlastně nechala propadnou téměř veškerá EIA, na poslední chvíli se honil odklad, který neprošel, čímž se desítky staveb nemohlo začít stavět ?
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

Aram96: Tak jde o to, jak moc se zajímáte o politiku. Z nějakého důvodu ve výčtu chybí Hamáček, to je záměr? :D O tom Ťokovi je to přesně, ale zajímalo by mě, zda je zatím dojem, že tomuto ministerstvu všichni rozumí, mostík k útoku na Babiše, nebo je to fakt konspiračně někoho zájem?(Firmy)
PS.: Vilouch, odkaz už jsem tady dával.

Teď na ČT24 zase další geniální komentátor Kroupa. To jsou názory stejné hodnoty, jako když se TV NOVA ptá na ulici obyčejných lidí. Ví o tom asi tak stejně, akorát komentátor to umí hezky říct.: Když Ťok nastoupil, tak se zastavila výstavba dálnic, mýto je úplně špatně vysoutěžené a celé to trvalo hrozně dlouho, ministr podlézající stavebním firmám(tak zastavil výstavbu, a nikdo nic nestaví, nebo teda podlézá firmám). Ještě jsem to trochu přepsal do logičtější formy.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Lynx »

Honey72 píše:A za kterého ministra se vlastně nechala propadnou téměř veškerá EIA, na poslední chvíli se honil odklad, který neprošel, čímž se desítky staveb nemohlo začít stavět ?


O tomhle toho moc nevím a rád si to nechám vysvětlit, ale není tenhle problém dlouhodobější ? Tedy že česká politická scéna dlouho ignorovala požadavek EU na to jak má EIA vypadat a dlouho se tady dělala EIA v podobě pro EU neakceptovatelné ? Ťok tady u toho hasil požár, který vzniknul za jeho předchůdců. Třeba mohl hasit lépe, nevím, ale zdědil to už "v plamenech".
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od mapman »

krtek700 píše: PS.: Když byl živý přenos z příchodu Ťoka na vládu( v den kdy to potvrdil Novinkám), tak se ho někdo z reportérů ptal na nějakou "silnici", která vede v místě budoucí vodní nádrže. Ťok řekl něco ve smyslu, že si to přebírají od Min. zemědělství. Možná to bylo úplně jinak, ale nešlo to skoro slyšet a pokud reportér řekl nějaké konkrétní údaje (název, číslo), tak tomu nešlo rozumět. Neví někdo, co to je?
Na 99% to budou Nové Heřmínovy - přeložka I/45 kvůli vodnímu dílu.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

Lynx píše:O tomhle toho moc nevím a rád si to nechám vysvětlit, ale není tenhle problém dlouhodobější ? Tedy že česká politická scéna dlouho ignorovala požadavek EU na to jak má EIA vypadat a dlouho se tady dělala EIA v podobě pro EU neakceptovatelné ? Ťok tady u toho hasil požár, který vzniknul za jeho předchůdců. Třeba mohl hasit lépe, nevím, ale zdědil to už "v plamenech".
Pokud si to pamatuji, tak to bylo nějak tak. Teď jsem to schválně rychle hodil do google a vylezlo toto z MŽP. https://www.mzp.cz/cz/news_160505_EIA_myty_fakta
Souhrn: Červenec 2006- řízení pro nesplnění povinností

Červen 2010 – Česká republika odsouzena u Soudního dvora EU za neplnění svých povinností

Leden 2014 - 8 dní před nástupem současné vlády - Evropská komise odmítá vznikající návrh novely a požaduje nápravu.

Březen 2014 - novela EIA a stavebního zákona předložena Komisi a meziresort

Duben 2014 - Přesto Komise posouvá řízení dál(hrozí zastavení dotací) kvůli dlouhodobé ignoraci.

2015 - přijetí zákona v PSP
---
EDIT: Při projednávání novely zákona v roce 2014 a 2015 požadovala Evropská komise díky 10 let trvajícím řízením pro nesoulad českého zákona EIA s evropskou legislativou zneplatnění všech již vydaných stanovisek EIA.

Všechny projekty, které byly podle ŘSD plánovány v letošním roce(2016) k realizaci, tzn., byly ve stavu připravenosti pro vydání stavebního povolení, již stavební povolení získaly a jsou realizovány.

Ve stavební sezóně 2017 může reálně zdržení staveb dopadnout podle ministerstva dopravy na 10 silničních a dálničních staveb v hodnotě 65 miliard Kč. O těchto projektech bude ještě vyjednávat vláda v Evropské komisi.
---
Co s tím má společného Ťok(který vyjednal ty vyjímky) a Brabec(které to vyřešil) fakt nevím.



Díky mapman. Musím uznat, že webovky jsou dobré. http://prehradanoveherminovy.cz/vizualizace/
alabastr
Příspěvky: 555
Registrován: 5.11.2017 12:50:18
Bydliště: Praha

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od alabastr »

Na Ťokovu éru se může vzpomínat jako na „staré zlaté časy“
https://www.e15.cz/nazory/komentar-jana ... WDt-39GrSA
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

Hezky, zrovna E15 mi přišla během působnosti dost útočná, nebo se pletu? Tyhle prckové se mi pletou.
Už se omlouvám, ale ještě jeden komentátor na ČT24 Martin Šulc, už to snad vypnu :D
"Opravují se opravené silnice a neopravují se ty neopravené a podobné zvláštní úkazy". Asi myslel D1.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

Tak vyhrál to Vladimír Kremlík.
Hanpav
Příspěvky: 147
Registrován: 3.11.2016 10:15:46

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Hanpav »

Nový ministrem dopravy bude právník Vladimír Kremlík!
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od vodouch2000 »

A to je dobře nebo špatně?
milanek
Příspěvky: 200
Registrován: 25.12.2015 23:43:50

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od milanek »

Warcz píše:Tak mě napadá jaké by měl mít vzdělání ? Bude lepší když to bude právník a bude mít focus na zákony a technické věci nechá ŘSD ? Nebo zase někoho z oboru, co rozumí kde se co staví a proč.
Myslím, že to je vcelku trefné shrnutí. A možná, že je to dobře, protože výstavba a příprava nastartovaná mužem z praxe je, teď potřebujeme hnout s právním rámcem.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

Myslel jsem, že se Warcz docela spletl, ale trefil to úplně přesně :D. Ale je pravda, že rozsah MD je takový, že se snad nedá vybrat někdo, kdo by měl nyní kvalifikaci. Vemte si, že ani my jsme tady nevymysleli jména, kromě lidí z ANO.
Z webu ÚZSVM:
Náměstek pro Právní služby a hospodaření s majetkem přímo řídí ředitele Územních pracovišť a generálním ředitelem určené útvary. Zpracovává koncepci v oblasti právních služeb a hospodaření s majetkem státu. Odpovídá generálnímu řediteli za řízení svěřeného úseku a výsledky jeho práce, za koordinaci jeho činnosti a zabezpečení jeho spolupráce s ostatními útvary ÚZSVM.

Za ministra dopravy Aleše Řebíčka (ODS) vedl v roce 2007 na úřadu právní úsek.

Letiště Praha či ČD Cargo, v nichž působil jako člen dozorčí a správní rady

Až na to jedno jméno to zní nakonec jako docela dobrá zkušenost. Okolo roku 2000 byl spojen s ČSSD, tak když byl náměstek ministra z ODS, tak tam byl snad z pozice odbornosti.
Honkl
Příspěvky: 65
Registrován: 15.8.2017 22:34:02

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Honkl »

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zmen ... domaci_kop
Tak kdo mi řekne zda jak to vypadá v následujících letech ? Já jsem hrozný laik a nezmar. Chci vědět názor od nějakého mástního experta prosím :D :D :D :D
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

Honkl píše:https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zmen ... domaci_kop
Tak kdo mi řekne zda jak to vypadá v následujících letech ? Já jsem hrozný laik a nezmar. Chci vědět názor od nějakého mástního experta prosím :D :D :D :D
Cože? To by chtělo asi napsat, co vůbec chcete vědět. Jméno nového ministra už tady párkrát máte.
PS.: Ještě si přïdám jednu ke komentátorům na ČT24. Pořád tam seděl ten Šulc. Komentovali to 2 opoziční poslanci a mluvili snad více objektivně než on :D.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Warcz »

Co vy víte. Třeba se Babiš ráno vzbudil, vzal mobil a napsal "ceskedalnice vymenit ministra dopravy Dan Tok" tam našel můj příspěvek a vybral nějakého právníka :-)

Praxe ukáže, ale shodneme se že legislativa je největší nedostatek MD.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

Ok, tak ministr ještě 20 dní nebude ve funkci a Seznam zprávy mají jeden článek, který mi přijde jako dost pochybný. To snad není ani zpráva, ale spekulační tornáda + tweet Dolejšího.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/krem ... lanky-home

Pak se cítí ublíženě, když k nim politici nechodí na rozhovory.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Warcz »

https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/ ... prava_evam

Hrozně se těším až tihle tragédi vypadnou. Firmu s horším jménem v ČR aby člověk pohledal.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

Já to fakt pořád nechápu, že je to rakouská firma :D. Asi nám jsou ti Rakušani blíž, než jsem si myslel a asi za to u nás nemůžou komanči.

PS.: Jak funguje mýto u mýtných bran, při výstavbě nových km dálnice. To se musí výrazně oproti satelitům zvyšovat cena, kterou se platí KAPSCHi ne?
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od theodor less »

Zapomeňte, že Ťok odchází dobrovolně.
Možná byl Ťok špatný ministr, Babiš ho propouští až po letech kritiky, není tedy Babiš špatným premiérem?
Možná byl Ťok dobrý ministr, ale Babiš ho propouští, není tedy Babiš špatný premiér?
Nebo používání pojmů "dobrý" a "špatný" je v politice naivní?
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Mike »

krtek700 píše:...
Na paliva 2. generace nemáme technologii a pravděpodobně ani suroviny. ...
.
ale máme, jen nejsou v holdingu ;)
zkuste směnka, ravak, atd.

něco určitě vypadne 8-)

jo a to nejpodstatnější
v zákoně je samozřejmě podpora vázána JEN na metylester řepkového oleje,,,,
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“