Ministr dopravy Dan Ťok

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět

Pro jaký čas jste?

SELČ (tzv. letní)
41
51%
SEČ (tzv. zimní)
32
40%
Jiný
8
10%
 
Celkem hlasů: 81

Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Lynx »

krtek700 píše:Ok, tak ministr ještě 20 dní nebude ve funkci a Seznam zprávy mají jeden článek, který mi přijde jako dost pochybný. To snad není ani zpráva, ale spekulační tornáda + tweet Dolejšího.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/krem ... lanky-home

Pak se cítí ublíženě, když k nim politici nechodí na rozhovory.
Ad Kremlík - No já nevím, ale vzhledem ke jménu v něm není těžké odhalit proruského agenta :-)

Ale teď vážně, to že byl na úseku správy majetku za Řebíčka vypadá opravdu hrozivě. To se nedivím, že se toho chytá jak opozice, tak novináři.
Houdini
Příspěvky: 277
Registrován: 10.2.2011 9:42:32

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Houdini »

Lynx píše:
Ad Kremlík - No já nevím, ale vzhledem ke jménu v něm není těžké odhalit proruského agenta :-)
http://www.kremlik.cz/uvodrus.html
V podstatě to ani netají.
"Při plánování dálnic se nedívám na mapu Čech, ale na mapu Evropy."
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

Seznam nám zatajil, že je to agent Ruska. Zďýlejte než to zmažou !!!!
Ale zase u Řebíčka pracoval jenom rok :D Spíš mě pobavila ta konstrukce vedoucí k Nejedlému.
Mike: Tak já nevím, ale když mi řeknou 2 odborníci v 90 na ČT24, že nemáme jinou možnost, tak lžou? Technologie a suroviny jsou, ale jak je to s množstvím.
Podle mě je to obecně nesmysl, ale schválně, jestli si myslíte, že by se Agrofert nezapojil do těch ostatních výrob a budeme to zase rušit, protože na tom vydělá Agrofert?

Zkusil jsem směnka, ravak, atd. a teda nevím, co jsem měl najít.
Našel jsem, že Oleo dlužilo Ravaku peníze a když je chtěl Ravak zpět, tak Oleo vytáhlo falešnou směnku. Ještě mi teda k tomu vyskočili spojitosti Ole, Janoušek, Rittig a dopravní podnik. Nějak tomu nerozumím. :(
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Aram96 »

Mike píše:
krtek700 píše:...
Na paliva 2. generace nemáme technologii a pravděpodobně ani suroviny. ...
.
jo a to nejpodstatnější
v zákoně je samozřejmě podpora vázána JEN na metylester řepkového oleje,,,,
Přirozeně .. a logicky v zájmu občanů :lol: :lol:
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Mike »

2 krtek :
takže našel
ještě se tam motá jedna firma, která právě zvládá tu 2.gen
ale nepatří do holdingu, ačkoli holding ji moc chtěl
no a když ji nedostal, tak se uzákonila podpora jen pro 1.gen
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

Mike: Tak jsem se schválně podíval na ty biopaliva, povinnost a podporu. Nevím co mě to napadlo, ale asi mě moc nebavil fotbal :D. Reálně asi spíš kvůli tomu zákonu Pirátů, protože se v něm vůbec nemluví o biopalivech 1. generace, ale celkově o biopalivech. Dlouho jsem se k ničemu nedostal, až mě zachránil demagog.cz.
jde hlavně o zákon: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2003-353#cast3
Osvobození od daně z min, olejů: "Od daně jsou osvobozeny minerální oleje vyrobené z nepotravinářských částí biomasy nebo z biologického odpadu" Což tedy rozhodně není 1. generace, ale 2, možná třetí(ale ta asi moc zatím nefrčí).

Navíc, pokud to měl demagog správně, tak má v reálu 1. generace nižší podporu, akorát má samozřejmě mnohem vyšší objem.
hovi
Příspěvky: 1182
Registrován: 19.11.2010 10:41:31
Bydliště: Liberec

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od hovi »

alabastr píše:Na Ťokovu éru se může vzpomínat jako na „staré zlaté časy“
https://www.e15.cz/nazory/komentar-jana ... WDt-39GrSA
Nebude Ťok ještě zahajovat 17.4. D3 - 1. úsek obchvatu ČB? Myslím, že odvolání a jmenování nového ministra bude až na konci dubne, ne?
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od bumbik »

hovi píše:
alabastr píše:Na Ťokovu éru se může vzpomínat jako na „staré zlaté časy“
https://www.e15.cz/nazory/komentar-jana ... WDt-39GrSA
Nebude Ťok ještě zahajovat 17.4. D3 - 1. úsek obchvatu ČB? Myslím, že odvolání a jmenování nového ministra bude až na konci dubne, ne?
jmenování ministra Kremlíka proběhne 30. dubna
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Nystrom »

To tam už fakt nebyl někdo horší? Člověk nepolíbenej dopravou, právník z Úřadu pro zastupování státu. Jak dlouho byl před lety na MD?Pár měsíců? Zajistil právní firmě kontrakt a šel pracovat k ní? Slušný... Budeme na Ťoka hodně vzpomínat.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

Tak Seznam zase pokračuje ve spekulacích.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vsic ... &source=hp
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Aram96 »

Nystrom píše:To tam už fakt nebyl někdo horší? Člověk nepolíbenej dopravou, právník z Úřadu pro zastupování státu. Jak dlouho byl před lety na MD?Pár měsíců? Zajistil právní firmě kontrakt a šel pracovat k ní? Slušný... Budeme na Ťoka hodně vzpomínat.
No, když nebude debil a nezačne si honit ego na vyhazování a měnění lidí na ŘSD SŽDC apod., tak si myslím, že právník a změna legislativy je přesně to, co je na řadě. Příprava je jakštakš rozjetá, peníze zatím jakštakš jsou (s tím ministr dopravy stejně nic neudělá), jen je potřeba přípravu zrychlit a krouhnout trochu ekoteroristy :mrgreen:
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

Zdravím, hledal někdo víc k té smlouvě, co podepsal ten Kremlík?
Jak všude píší, že tu smlouvu kritizuje NKÚ, tak ten odkaz na aktuálně je na nějakou kontrolu, co se zaměřovala na roky 2010-2013(k té smlouvě se tam vyjadřuje vzhledem k těmto rokům).
Mám tam nějaké nejasnosti, které v těch článcích nejsou moc zmiňovány.

1)"Vše proběhlo podle zákona o veřejných zakázkách a soutěž nebyla nikdy nikým zpochybněna."
To znamená, že to proběhlo soutěží?(nebo to byla nějaká "soutěž" podle tehdejších zvyklostí :D)

2) Podle článku to tedy byla rámcová smlouva s 3 kancelářemi a sdružením advokátů( kde byl i ten Volopich). Je to tedy smlouva ve stylu, tady je napsaná hodinová mzda a my si u Vás budeme v nějakém časovém rozmezí objednávat služby a je na nás za kolik celkem. Nebo je tam, že máte taxu za hodinu a my si od Vás objednáme služby (třeba) za 100 miliónů?
Aktuálně nám dá do článku fotky kusů smlouvy, ale celou to už ne.

3)NKÚ zejména kritizuje uzavření smluv těsně před koncem rámcové smlouvy a které měly pochybné plnění.

Jestli to chápu z mého laického pohledu správně. Tak Kremlík udělal soutěž a podepsal rámcové smlouvy s 4 subjekty. Je to někdy z listopadu 2007 a v roce 2008 už na ministerstvu nebyl. Na základě těch rámcových smluv byly uzavřeny konkrétní smlouvy, kde některé měly zvláštní obsah práce. Pokud je to takhle, tak tam asi nic divného není ne? To, co se později objednávalo pak nijak s Kremlíkem nesouvisí, ne?

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/polit ... -internetu
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

Ťok hostem interview ČT 24 od 18:30 dnes.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od theodor less »

Aram96 píše:No, když nebude debil a nezačne si honit ego na vyhazování a měnění lidí na ŘSD SŽDC apod.
Třeba nebude debil, ale už mu jeden debil radil, ať vyhodí Kroupu....
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Aram96 »

theodor less píše:
Aram96 píše:No, když nebude debil a nezačne si honit ego na vyhazování a měnění lidí na ŘSD SŽDC apod.
Třeba nebude debil, ale už mu jeden debil radil, ať vyhodí Kroupu....
Uvidíme, nezní to jako dobrý začátek teda :D
Nejdůležitější je, aby se udržel elán a zahájily se ty nepotřebnější úseky v nejbližších 4 letech, D0 511, D35, D3+D11+D52 (alespoň Mikulov) na hranice. A samozřejmě evergreen 0136 :lol:
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Lynx »

theodor less píše:Třeba nebude debil, ale už mu jeden debil radil, ať vyhodí Kroupu....
Kdo ?
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Tom od Budějc »

theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od theodor less »

Tak minimálně jeden člověk lituje odchodu Dana Ťoka. Prohlásil to před televizními kamerami. Je to karikaturista Miroslav Kemel. Pan exministr se dobře kreslil....
Já odchodu nelituji, ale považuji ho za zbytečný. Odchod nic neřeší, akorát se zapomene na sliby ANO:"Dálnice, dálnice, dálnice"
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Geo »

Ono hlavne bude zacinat obdobi sklizne, kdy snad dojde na zprovoznovani novych useku, pripadne se v r. 2021 budou blizit zprovozneni. Takze odchodem Toka ANO doufa, ze vse negativni odejde s nim, a novy ministr se bude moci pred volbami prezentovat jako uspesny. Coz by s Tokem nikdy neslo.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Standa »

Exministr míří do správní rady SŽ:
https://zdopravy.cz/exministr-dopravy-d ... nic-76970/
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“