[D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Odpovědět
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Mosquit »

na YT kanálu ŘSD se včera objevila vizualizace 511
https://www.youtube.com/watch?v=3w1CvjW9ySM

rozdíly oproti původní verzi jsem nezkoumal.
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Kuba »

Ta videovizualizace mi připadala stejná jako ta co zde byla diskutována v únoru.
Oproti letáku je na vizualizaci prohozena niveleta 511 a I/12 v MÚK Dubeč. Předpokládám, že aktuální stav je dle vizualizace - potvrzuje to výřez z DÚR, co sem dával mapman 27.2.

Naopak leták má mapku v místě MÚK Dubeč zcela blbě - původní verze nivelet, navíc jsou tam Českobrodská sjezd od ČM a nájezd směr ČM. Naopak v DÚR má Českobrodská sjezd a výjezd směr z centra / do centra a původní sjezd a nájezd na ČM je vyhozen.

mapmane - nebylo by možné zpřístupnit náhledy na celou DÚR?
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od krtek700 »

Je to ta vizualizace z února. Někdo to objevil a začalo se to všude objevovat. :D Já to například viděl na FB Újezd nad Lesy. Mosquit, nezačal jste to šířit Vy?
Viz pod videem: Publikováno 26. 2. 2019
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Mosquit »

Já to napsal jen sem, po tom, co jsem to viděl na FB Prahy 22.
A hned jsem napsal "včera", přičemž jsem si spletl únor s březnem... :oops:
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Aram96 »

Mohu se jako méně znalý jen zeptat, ta MÚK Lipany ... jaký je její smysl ? Není jaksi nadbytečná či zbytečná ? :) Se mě kolikrát zdá, že cpeme křižovatky někde jen proto, aby náhodou nebyl někde úsek dálnice přes 5 km bez křižovatky :mrgreen:
Martin Vedral
Příspěvky: 89
Registrován: 29.4.2009 23:09:02

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Martin Vedral »

Ad MÚK Českobrodská: Která informace tedy platí? V letáku je jasně napsáno, že budou zachovány nájezd a sjezd ze severu (tedy od ČM), naopak od jihu budou zrušeny. Popravdě mi to přijde jako logické, neboť v takovém případě nedochází ke křížení sjíždějících a najíždějících aut. Předtím zde ale zazněla jiná informace od mapmana včetně důkazu - výřezu dokumentace. Může se někdo informovaný vyjádřit, co platí a jestli už je to na 100 % jisté? Děkuji
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Aram96 »

Odpovím, i když to nevím 100%, ale mám za to, že bude nájezd a sjezd ze severu D0 + nájezd a sjezd ze Štěrboholské radiály (což docela dává smysl). Ale přímo na jih D0 se připojit ani sjet nejde. Jediné co asi ještě půjde navíc, je jet na tuto MÚK z I/12, protože zde právě dochází k průpletu aut (I/12>sever D0 s auty Štěrboholská>múk Českobrodská), opačně však ne. ;)
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od krtek700 »

Aram96 píše:Mohu se jako méně znalý jen zeptat, ta MÚK Lipany ... jaký je její smysl ? Není jaksi nadbytečná či zbytečná ? :) Se mě kolikrát zdá, že cpeme křižovatky někde jen proto, aby náhodou nebyl někde úsek dálnice přes 5 km bez křižovatky :mrgreen:
Podle mého je to 2. sjezd pro Říčany, tentokrát z jihu. Jiný význam tam asi není.
Pokud nejsou sjezdy příliš blízko u sebe, tak je to podle mého zrovna u okruhů potřeba, dost často jsou pak zacpané ty sjezdy a u toho jediného sjezdu Říčany by to podle mého určitě platilo. Proto je taky navržena tak jak je, vzhledem k očekávané intenzitě.
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Lynx »

Aram96 píše:Mohu se jako méně znalý jen zeptat, ta MÚK Lipany ... jaký je její smysl ? Není jaksi nadbytečná či zbytečná ? :) Se mě kolikrát zdá, že cpeme křižovatky někde jen proto, aby náhodou nebyl někde úsek dálnice přes 5 km bez křižovatky :mrgreen:
Odbočka na Říčany z křižovatky D0/D1 je poměrně dost zatížená a někdy i přetížená. Je tam průmyslová zóna atd. a u těch kruháčů se někdy tvoří fronty. Takže tohle je takové odlehčení pro tuhle křižovatku, část dopravy pojede jinudy.
Jen je škoda, že je ta křižovatka jen jednostranná (zřejmě na přání obce Lipany), obecně nemám jednostranné křižovatky v oblibě, přijde mi to škoda nenapojit obě strany.

Edit: Krtek mě předběhnul :)

Tady je obrázek z výjezdové rampy na Říčany, ten myslím sám o sobě potřebnost křižovatky Lipany obhájí :-)

https://goo.gl/maps/sGnZD2M6kas
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Aram96 »

Rozumím, dík chlapi. Právě mi to nedávalo smysl, že budou mít sjezd ze severu a ještě z D1, tak proč další, ale je fakt, že průmyslová zóna je obrovská.
Křižovatka není na obec Lipany napojena právě na přání této obce (takhle to říkali ve staré vizualizaci), ale na druhou stranu ... za 5-10 let se vymění zastupitelstva a situace se může změnit a spojení dostavět. Skoro bych řekl, že s tím ŘSD tak trochu do budoucna počítá, právě kvůli tvaru křižovatky. Současné řešení tomu nijak nebrání, takže bych to neviděl jako velký problém. :)
Martin Vedral
Příspěvky: 89
Registrován: 29.4.2009 23:09:02

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Martin Vedral »

Aram96 píše:Odpovím, i když to nevím 100%, ale mám za to, že bude nájezd a sjezd ze severu D0 + nájezd a sjezd ze Štěrboholské radiály (což docela dává smysl). Ale přímo na jih D0 se připojit ani sjet nejde. Jediné co asi ještě půjde navíc, je jet na tuto MÚK z I/12, protože zde právě dochází k průpletu aut (I/12>sever D0 s auty Štěrboholská>múk Českobrodská), opačně však ne. ;)
Taky by mi to přišlo celkem logické. Třeba na to ještě zareaguje někdo, kdo to ví s jistotou...
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od krtek700 »

Lynx píše: Tady je obrázek z výjezdové rampy na Říčany, ten myslím sám o sobě potřebnost křižovatky Lipany obhájí :-)

https://goo.gl/maps/sGnZD2M6kas
Jo tenhle sjezd je záživný :D, ale tady bych řekl, že jde často vina jenom za tím kruháčem a okolo je volno. Divím se, že zůstal pořád stejný.

PS.: K tomu jednostranné MÚK se radši nebudu moc vyjadřovat, protože to znám od nás ohledně MÚK Beranka na D11, kde se ani nediskutuje, ale naprosto brutálně se lže, protože si pár hloupých lidí koupilo baráky přímo vedle plánované silnice.
V Lipanech se asi báli průjezdu z Benic. Třeba mají spočítáno, že by tam projíždělo hodně aut, i přes fakt, že Benice asi nejsou úplně velké, jsou blíže Praze a mají v podobné vzdálenosti dva nájezdy na D1.
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Lynx »

Ad kruháč - to je podobný případ, jako jsem se rozčiloval například na 3. km D10, kde je ucpaný kruháč s frontou až na dálnici. Podobné je to mimo jiné v tom, že se tam nenechalo místo na bypasy, které by dost pomohly. Je k vzteku, že když se někde naprojektuje průmyslová zóna, tak se na tohle nemyslí a nechá se postavit nová zástavba až ke kruháči, takže bypasy nelze zřídit ani dodatečně :ko: .
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Aram96 »

Ještě mám jeden dotaz související se stavbou tohoto úseku .. je v plánu rozšíření rozpletu D1 na D1 a D0 směrem na Prahu ?? Protože po zprovoznění 511 se velmi velké množství aut přesouvá z přímého směru do Prahy na odbočení na D0, tak jak se teď jezdí pouze na Plzeň. A rozplet tak jak je teď mi přijde docela poddimenzovaný, 1 km jeden pruh pak 100 m 2 pruhy a konec. Když k tomu přidáme ta nová auta, chtělo by to 2 pruhový odbočovák minimálně 300-400 m dlouhý ;) Samozřejmě ideálně i s 3 pruhovým pokračováním rovně, ale to uznávám není opravdu tak potřeba. Na druhou stranu tam, kde to jde na 3 pruhy rozšířit, nevím proč to na ty 2 km nevyužít ... :? A to sbíhání postupně 3 pruhů v křižovatce kdy levý jede na Prahu a pravý na benzinku .. to by možná také chtělo nějak "zkomfortnit" ...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Lenny »

Přes benzínku byl plánovaný kolektor, měl být ubourán 1-2 stojany. Toto se mělo postavit v rámci stavby 512. Pak to nějak vyšumělo a zůstala dnešní podoba s tím, že někdy v budoucnu se to dostaví.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Bobek »

Modletický kruháč: v normálním vesmíru by se ta křižovatka přestavěla na něco kapacitnějšího, třeba světla s víc řadícími pruhy, na to by se tam místo najít mohlo. Případně by se dal protáhnout kolektor a udělat druhý sjezd, aby nemuselo úplně všechno přes OK, ale holt je ta výstavka bagrů společensky přínosnější.

(No anebo místo toho celou tu skladovou nádheru zavézt hnojem, ale to se asi nepovede. :P)
Království a půl princezny za 511.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od michal »

Stačí se podívat na letecký snímek, přepočítat stojící kamiony u těch krabic na metry délky a je jasné, že to tady územní plánovači na úřadech hrubě podcenili... Velká velká škoda vypuštění sjezdu na II/101 o Dobřejovic... A ano, světelná křižovatka s více pruhy by pomohla hodně. Ovšem evidentně to tady nikoho nepálí a ohání se nestojící 511kou. Ale něco mi říká, že ty krabice jen tak nezmizí, ubudou jen ta osobní auta jedoucí k Říčanům, pro které bude 511 lepší volbou. A kolony zůstanou.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od krtek700 »

No jo, vyrostlé areály přímo u dálnic jsou problém asi všude, kde stojí. Třeba u nás D11 Jirny je obecně špatný sjezd, ale zatím bych neřekl, naštěstí, že je problém s provozem do skladů(vozí to v pár kamionech). To D10 Počernice je jiné kafe :D. Tam by šel lehce a asi i s velkým efektem vybudovat sjezd ze směru z Prahy někde před mekáčem. Navíc se přistavují další a další sklady, tak se to nebude zlepšovat.
Snad to s 511 nebude stejné, tam jsou sklady u toho sjezdu na Říčany, ale tam je toho malinko.
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Kuba »

Ohledně před měsícem řešených neznámých vlastníků v trase 511. Je jich více. Zde na archívu úřední desky MČ Praha 22 jsou zveřejněna usnesení o ustanovení opatrovníka:
https://udeska.praha22.cz/?kshow=&col=n ... &dataYear=


https://udeska.praha22.cz/detail.php?id ... pe=archive
https://udeska.praha22.cz/detail.php?id ... pe=archive
https://udeska.praha22.cz/detail.php?id ... pe=archive
https://udeska.praha22.cz/detail.php?id ... pe=archive
https://udeska.praha22.cz/detail.php?id ... pe=archive
https://udeska.praha22.cz/detail.php?id ... pe=archive
https://udeska.praha22.cz/detail.php?id ... pe=archive

U těchto osob úřad tvrdí, že na listu vlastnictví není uvedeno rodné číslo a tyto osoby nelze identifikovat. Proto ustanovuje opatrovníka, který je nezávislý, má právnické vzdělání a bude zájmy neznámého vlastníka zastupovat.
Ten první vlastník - Václav Corna - skutečně nemá na LV rodné číslo. Nemovitosti leží poblíž nejbližší stavby, kterou je tzv. Cornův neboli Dolejší mlýn, ulice Cornova čp. 51. Podílovými Vlastníky okolních pozemků jsou další osoby s příjmením Corna - Jiří Corna a Staniskav Corna, kde je i bydliště, zřejmě děti nebo jiní příbuzní (parc.č. 277/8, 281, 283, 285 k.ú. Kuří). Z katastru lze celkem jednoduše zjistit, že nějaký pan Václav Corn má nemovitosti v k.ú. Pacov u Říčan a zde má i adresu.
Opravdu si zde nemyslím, že by nebylo nemožné skutečného vlastníka dohledat, nebo zjistit, že již zemřel a převést to na dědice. Ale je to holt práce, kterou nikdo nechce dělat, tak se radši ustanoví opatrovník a pojede se jednodušší cestou. Tohle se už mohlo dávno řešit, ale muselo by se chtít.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od 1975 »

...jen doplním potvrzení z P22, že ŘSD bohužel stále podklady nedoplnilo..
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Majkii »

Kuba píše:Opravdu si zde nemyslím, že by nebylo nemožné skutečného vlastníka dohledat, nebo zjistit, že již zemřel a převést to na dědice. Ale je to holt práce, kterou nikdo nechce dělat, tak se radši ustanoví opatrovník a pojede se jednodušší cestou. Tohle se už mohlo dávno řešit, ale muselo by se chtít.
Možná že ta snazší (i rychlejší) cesta je právě tahle... Řešíme v rodině jeden případ pozemku po nedostatečně identifikovaném vlastníkovi (úmrtí 1978). UZSVM sice stačil úmrtní list, ale mají toho moc a než si to prohnali vnitřním ověřovacím kolečkem přes právníky apod. a poslali to na soud k projednání dědictví, uběhl skoro rok. Pak se po dvou měsících sice už ozvala notářka. Ale to je teprve projednání prvního dědictví, pak budou následovat další v linii.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Kuba »

Majkii - to je jasné, ale tyhle pozemky se měly prověřit x let nazpátek a ne že se to začne teď honit. Ten neznámý vlastník je na tom LV od roku 1981. To je amatérismus, pokud na tom visí stavba za 10 mld. Kč a další obrovské nepřímé náklady dané neexistencí této stavby. Ten proces přípravy nikdo nekoordinuje a nekontroluje? Vždyt se ty samé věci pořád řeší dokola. Je jich hodně ale tohle fakt není žádné překvapení. Promiňte jsem z oboru a u nás by za toto každý dostal od pana majitele takovou čočku nebo finanční postih, kromě toho jsou vedoucí odpovědní za to kontrolovat své podřízené. Jednotlivá chyba se udělá vždy, ale tohle je bordel a chaos. Promiňte pokud jsem se příliš rozohnil.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od kot »

Kubo vůbec jsi se moc nerozohnil, všechno co jsi napsal lze pouze podepsat... Bohužel je to tak !
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od 1975 »

...malinké světélko na konci tunelu....:o)
ŘSD:
Díky novele vyhlášky 189/2013 Sb., o ochraně dřevin a povolování jejich kácení, kterou vydalo MŽP, nyní očekáváme vydání stanoviska o kácení, které je posledním potřebným podkladem pro zahájení úkonů stavebního úřadu.

..zřejmě jde o tohle.... i když, vydávat novelu vyhlášky zrovna 1.dubna, to je tedy nápad:o) https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2013-189/zneni-20190401
§ 4

Náležitosti žádosti o povolení kácení dřevin a o závazné stanovisko ke kácení dřevin a náležitosti oznámení o kácení dřevin
(1) Žádost o povolení ke kácení dřevin (§ 8 odst. 1 zákona) a žádost o vydání závazného stanoviska ke kácení dřevin (§ 8 odst. 6 zákona) musí vedle obecných náležitostí podání podle správního řádu obsahovat:

a) označení katastrálního území a parcely, na které se dřeviny nachází, stručný popis umístění dřevin a situační zákres,

b) doložení vlastnického práva či nájemního nebo uživatelského vztahu žadatele k příslušným pozemkům, nelze-li je ověřit v katastru nemovitostí, včetně písemného souhlasu vlastníka pozemku s kácením, není-li žadatelem vlastník pozemku; to neplatí pro žádost o povolení kácení dřevin nebo o závazné stanovisko ke kácení dřevin v souvislosti se záměrem, pro který je zvláštním právním předpisem stanoven účel vyvlastnění,,

c) specifikaci dřevin, které mají být káceny, zejména druhy, popřípadě rody dřevin, jejich počet a obvod kmene ve výšce 130 cm nad zemí; pro kácení zapojených porostů dřevin lze namísto počtu kácených dřevin uvést výměru kácené plochy s uvedením druhového, popřípadě rodového zastoupení dřevin a

d) zdůvodnění žádosti.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od kot »

Díky pane kolego za vše vysvětlující příspěvek ! Kéž by byl náš optimismus namístě ....
Odpovědět

Zpět na „Pražský okruh D0“