VMO: Žabovřeská I, I. etapa

VMO a jiné
Odpovědět
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Taky jsem na to narazil ale nechtěl jsem to nikde dávat a ani psát jméno toho koho nesmíme vyslovit. Třeba si toho nevšimne :-) V tom dokumentu není uveden.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Dneska diskuze s občany: https://zabovreska.webnode.cz/l/diskuze-s-obcany/

Padlo tam několik termínu, ale zatím si je nechám pro sebe, co mě zaujalo byla varianta stavby Žabovřeská II

Varianta 1 - Normální což bude dokončeno tak 2022
Zrychlená - Kdy by došlo k uzavření tramvajové trati na Bystrc a budoval se tunel pro tramvaj současně s cestou. Zde by to mohlo ušetřit dost času. Rozhodnutí bude na Brnu ale ŘSD umí obě varianty.

Obecně to byla plodná diskuze, kdy někteří starousedlíci říkali "My jsme měli tady barák než vznikla Bystrc tak když nechtějí D43 tak jim zavřeme cestu do města"
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Lenny »

Co to je za stavbu Žabovřeská II?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
KarelLer
Příspěvky: 694
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od KarelLer »

Padlo tam řešení, kudy by se MHD do Bystrce při té úplné uzavírce dostalo?
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Aram96 »

Předpokládám, že BUS nebo nedostalo .. každopádně zajímavé varianty :ok: , jsem zvědavý, co zvolí. Bohužel se obávám, že to bude varianta, kdy se MHD nepřeruší, protože tady ta linka nejde víceméně nahradit.
Ales
Příspěvky: 75
Registrován: 23.1.2013 20:40:49

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Ales »

Uměl bych si představit třeba BUS ze Svratecké/vozovny Komín k vozovně Pisárky. Šalina by pak jezdila přes Žabiny a Českou, nějaká x1 pak z vozovny v Pisárkách po standardní trati do Řečkovic. Ale taky se obávám, že to neprojde...
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

1cka by jezdila pres Mynskou a nejaka X1 do Pisarek. Spojeni potom Vozovna Komin - Pisarky busem. Uz to tak pri vylukach jezdi, ale nevim jestli maji na to zavrit to treba na rok.
xipecko
Příspěvky: 257
Registrován: 17.3.2017 21:02:37

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od xipecko »

Dále byl dotaz proč se na mostě pracuje v noci a nikdo nebyl informován. ŘSD práci v noci prověří.
Toto se mi líbí, někdo křičí, že v noci se dělá ve všech vyspělých zemích (nejvíc v těch okolo) a že jen v ČR to nejde. Pak když to jde, křičí jiní (možná ti samí), že se dělá v noci a jak je to sakra možné, že o tom nevím :)
xipecko
Příspěvky: 257
Registrován: 17.3.2017 21:02:37

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od xipecko »

Warcz píše:1cka by jezdila pres Mynskou a nejaka X1 do Pisarek. Spojeni potom Vozovna Komin - Pisarky busem. Uz to tak pri vylukach jezdi, ale nevim jestli maji na to zavrit to treba na rok.
Tak výluka na zábrdovickém mostě bude přes rok, tam ale neměli moc na vybranou.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

xipecko píše:
Dále byl dotaz proč se na mostě pracuje v noci a nikdo nebyl informován. ŘSD práci v noci prověří.
Toto se mi líbí, někdo křičí, že v noci se dělá ve všech vyspělých zemích (nejvíc v těch okolo) a že jen v ČR to nejde. Pak když to jde, křičí jiní (možná ti samí), že se dělá v noci a jak je to sakra možné, že o tom nevím :)
Náhodou ten borec byl rozumnej a chápal že se to musí udělat. Když nám řeknete kdy budete makat v noci tak s tím aspoň budeme počítat, ale takhle je to fakt pitomý. Hodně lidí tam nadávalo na přípravné práce, kdy se vymlátila zeleň na Bráfově a pak se dlouho nic nedělalo ( Výkupy pozemku a odvolání z Tetčic ) tak se tam pořád dokola ptali kdy bude hotový val, protože teď jak je to planina tak se ten hluk do kopce hodně nese.

A obecně hodně se mluvilo o hluku a o tom, že trať se v případě Žabovřeské I neposunuje a ptali se kdy DPMB opraví koleje, že dělají velký kravál. Obecně je více štve hluk ze šaliny, než z cesty. Ono když tam auta jezdí 50tkou a někdy i méně tak zase hrozný hluk neudělají, ale stará šalina na rozpadlých kolejích dělá pěkný kravál.

Ještě se tam řešilo odvodnění Bráfovy u těch stromů. https://www.screencast.com/t/t0pKNXes Pak už kanalizace u garážní není a nevím jestli Val není projektovaný jenom pro srážky které spadnou na něj. Pak by to při dešti mohl byt problém.
Přílohy
2019-04-17_0845.png
2019-04-17_0845.png (482.54 KiB) Zobrazeno 8463 x
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od xcav8 »

VMO Žabovřeská I, etapa III vidím poprvé.
Buse se realizovat současně s druhou?
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Aram96 »

xcav8 píše:VMO Žabovřeská I, etapa III vidím poprvé.
Buse se realizovat současně s druhou?
A kde ji vidíš/čteš ? :)
xipecko píše:
Dále byl dotaz proč se na mostě pracuje v noci a nikdo nebyl informován. ŘSD práci v noci prověří.
Toto se mi líbí, někdo křičí, že v noci se dělá ve všech vyspělých zemích (nejvíc v těch okolo) a že jen v ČR to nejde. Pak když to jde, křičí jiní (možná ti samí), že se dělá v noci a jak je to sakra možné, že o tom nevím :)
Trošku na hlavu dávat na rovinu stavbu ve městě a stavbu někde na dálnici v polích, nemyslíš ?
Já rozhodně nejsem ten, který by ČR kritizoval, že se nedělá v noci, protože se toho dost dělá, ale v noci pracovat ve městě je trošku hloupé, samozřejmě podle druhu práce. Navíc bylo již výše vysvětleno. Ale je pravda, že největší randál zde dělá ta šalina, to mohu potvrdit.
Warcz píše:1cka by jezdila pres Mynskou a nejaka X1 do Pisarek. Spojeni potom Vozovna Komin - Pisarky busem. Uz to tak pri vylukach jezdi, ale nevim jestli maji na to zavrit to treba na rok.
Taky myslím, že na tak dlouhou dobu to neprojde.
Ono chlapi, když si vezmeme, že tahleta stavba měla stát už tak 15 let nebo nejpozději s dokončením Královopolských tunelů a staví se teď, tak si myslím, že dokončení 2022 nebo 2023 už je detail :D Hlavně aby se oficiálně mohlo začít a nezabrzdil to zase nějaký Vodník-trotl z Tetčic nebo podobná pakáž.
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od xcav8 »

Tady
Přílohy
Screenshot.png
Screenshot.png (398.15 KiB) Zobrazeno 8382 x
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Aram96 »

Aha, jestli to chápu dobře, tak je to jen ta lávka. Možná je to 3.etapa proto, že ji realizuje město a ne ŘSD, ale to je jen domněnka. Každopádně nevidím důvod proč by se neměla realizovat současně s 2. ;)
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Bude to podle mě úprava celého toho prostoru.
Přílohy
2019-04-17_0947.png
2019-04-17_0947.png (480.45 KiB) Zobrazeno 8334 x
xipecko
Příspěvky: 257
Registrován: 17.3.2017 21:02:37

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od xipecko »

Warcz píše:Bude to podle mě úprava celého toho prostoru.
Podle toho co si pamatuju z první diskuze, tak tento prostor je pouhý návrh a zatím se nevědělo, zda se vůbec bude něco takového realizovat. Ale třeba je už skutečnost jinde.
xipecko
Příspěvky: 257
Registrován: 17.3.2017 21:02:37

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od xipecko »

Aram96 píše:
xcav8 píše:VMO Žabovřeská I, etapa III vidím poprvé.
Buse se realizovat současně s druhou?
A kde ji vidíš/čteš ? :)
xipecko píše:
Dále byl dotaz proč se na mostě pracuje v noci a nikdo nebyl informován. ŘSD práci v noci prověří.
Toto se mi líbí, někdo křičí, že v noci se dělá ve všech vyspělých zemích (nejvíc v těch okolo) a že jen v ČR to nejde. Pak když to jde, křičí jiní (možná ti samí), že se dělá v noci a jak je to sakra možné, že o tom nevím :)
Trošku na hlavu dávat na rovinu stavbu ve městě a stavbu někde na dálnici v polích, nemyslíš ?
Já rozhodně nejsem ten, který by ČR kritizoval, že se nedělá v noci, protože se toho dost dělá, ale v noci pracovat ve městě je trošku hloupé, samozřejmě podle druhu práce. Navíc bylo již výše vysvětleno. Ale je pravda, že největší randál zde dělá ta šalina, to mohu potvrdit.
Warcz píše:1cka by jezdila pres Mynskou a nejaka X1 do Pisarek. Spojeni potom Vozovna Komin - Pisarky busem. Uz to tak pri vylukach jezdi, ale nevim jestli maji na to zavrit to treba na rok.
Taky myslím, že na tak dlouhou dobu to neprojde.
Ono chlapi, když si vezmeme, že tahleta stavba měla stát už tak 15 let nebo nejpozději s dokončením Královopolských tunelů a staví se teď, tak si myslím, že dokončení 2022 nebo 2023 už je detail :D Hlavně aby se oficiálně mohlo začít a nezabrzdil to zase nějaký Vodník-trotl z Tetčic nebo podobná pakáž.
Já nesrovnávám, ale konstatuji.
ttc
Příspěvky: 431
Registrován: 9.2.2012 14:50:39

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od ttc »

ta etapa III je lávka přes řeku v místě kde do války byla).

Ale s ohledem na přístup Bystrce k R43 navrhuji zastavit tram1 po celou dobu stavby bez nahrady. To je dle mně zcela fer. A můžou být rádi že se jim nezablokuje cela Kniničská
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Co se tyce D43 a Bystrce tak bych na cele Kninicske udelal 50tku a usekove mereni...

Nicme tohle tema bych nechal v sekci D43 a tady resil pouze Zabovreskiu
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Aram96 »

Warcz píše:Co se tyce D43 a Bystrce tak bych na cele Kninicske udelal 50tku a usekove mereni...

Nicme tohle tema bych nechal v sekci D43 a tady resil pouze Zabovreskiu
Jako dobrý, ale nešly by pak peníze z těch pokut do Bystrce ? Nemyslím to ironicky fakt se ptám :)
ttc
Příspěvky: 431
Registrován: 9.2.2012 14:50:39

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od ttc »

peníze z pokut končí tam kde se vyberou.

Tj. přímá platba PČR jde státu, přímá platba Měšťákům městu.
Správní řízení dle jeho místa tj. městu.

MČ nedostane nic. (navíc ta Kníničská je na území Komína a Žabovřesk nikoliv Bystrce ten se jen napojuje - Bystrc končí na mostě u Lidlu tedy na jejím konci)
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Aram96 »

ttc píše:peníze z pokut končí tam kde se vyberou.

Tj. přímá platba PČR jde státu, přímá platba Měšťákům městu.
Správní řízení dle jeho místa tj. městu.

MČ nedostane nic. (navíc ta Kníničská je na území Komína a Žabovřesk nikoliv Bystrce ten se jen napojuje - Bystrc končí na mostě u Lidlu tedy na jejím konci)
Díky za upřesnění.
Jo, že to není v Bystrci jsem si jaksi neuvědomil. :oops: :D
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od siesa »

Warcz píše:Co se tyce D43 a Bystrce tak bych na cele Kninicske udelal 50tku a usekove mereni...
To snad ani nemuzete myslet vazne tohle, co jste ted vyrkl....
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Proč ? :-) Když Bystrc řeší tak hodně hluk a emise, tak by si to Jundrov a Komín zasloužil.

Jinak dneska Žabovřeská totální kolaps. V nejhorším místě stál kamion. Policie se snažila řídit dopravu, ale neměli šanci.
Odpovědět

Zpět na „Brno“