D35 Staré Město - Mohelnice

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

To už podle mě ani nikdo neví.
Dostal si vůbec odpověď ze Správy Olomouc, kde ses minule ptal proč to trvá tak dlouho?
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Lenny »

Do roku 2013 se řešilo umístění, počet a tvar křižovatek v úseku od Mohelnice-sever po Mohelnici-jih. Původně tam byly 3 křižovatky. A taky nesmíme zapomenout, že stanovisko EIA z nich vypadlo až v lednu 2018. To celé přípravu hrozně protáhlo.
Na D 35 se projektuje DÚR a na I/44 nevím o tom, že by započali práce na DÚR. Tak jaképak zprovozňování v předstihu:
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Kuba »

Je úplný nesmysl, aby na úseku dálnice 21 km dlouhém nebyl sjezd!
Ať s těmi úsporami už jde MD a SFDI někam. Myslel, jsem že doba úspor formou osekávání standardu končí odchodem Ťoka.
https://sumpersky.denik.cz/zpravy_regio ... 90423.html
Pag3man
Příspěvky: 51
Registrován: 14.12.2011 11:18:58

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Pag3man »

To ze by zrusili sjezd by nevadilo kdy by tam nebyl tunel... stane se tam bouracka uzavreni tunelu a lidi pojedou zpatky do Mohelnice? Po dalnici v proti smeru nez se zase otevre? Komicka predstava...
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od bhs »

Kuba píše:Je úplný nesmysl, aby na úseku dálnice 21 km dlouhém nebyl sjezd!
Ať s těmi úsporami už jde MD a SFDI někam. Myslel, jsem že doba úspor formou osekávání standardu končí odchodem Ťoka.
Obávám se, že tohle může být (nejen pro Maletín) problém. A asi nepomůže i možnost následného propojení této MUK s MUK u Zvole na I44 a tím lepšímu napojení aglomerace Špk -Zábřeh na HK. To by totiž vyžadovalo další peníze na rekonstrukci té spojky
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Aram96 »

No já tedy žasnu, pokud se mají plány ubírat tam, že MÚK Maletín nevznikne :o Nejsem zastánce toho, že musí být každých 5 km sjezd (jak je na hromadě našich dálnic), ale vypustit tuhle křižovatku by bylo naprosto nesmyslné. To by pak bylo opravdu hodně km bez sjezdu, to si u nás ani neumím představit :mrgreen:
Co je ale mnohem závažnější a k smíchu a naprosto nepochopitelné, jsou argumenty ŘSD. Tak křižovatka je v ZUR, EIE, UP, obec s ní počítají, chystají plochy pro průmysl ale co hlavně, souhlasí se stavbou (to se v ČR cení zlatem) a najednou nevychází ekonomicky :zvraci: :zvraci: Pokud tomu tak skutečně je a z plánu z ničeho nic zmizela, tak je to naprostá neschopnost ŘSD. Proč tedy děláme sčítání dopravy ? Jako nedokážu si představit, že bych bydlel v obci, kde okolo má vést dálnice a plánují mi sjezd, tak tedy souhlasím se stavbou i když dojde ke zhoršení kvality života. A teď po x letech přijdou, že dálnice zůstane a křižovatka nebude, to bych jim to šel asi omlátit o hlavu.
Ať se "odborníci" z ŘSD a SFDI raději podívají, jak naprosto nesmyslnou a úplně k hovnu křižovatku plánují o 2 úseky vedle (tu kousek před Svitavami od Hradce), která navíc kvůli tomu dá úplně zbytečně na starou I/35 kruháč a bude ji využívat pár strejdů z asi 2 obcí, jen aby nemuseli jet na obě strany 5 km k dalšímu nájezdu :crazy:
Jinak co se týče tunelu, tak si myslím, že pokud by došlo k uzavření tunelu Maletín, tak se klidně mohou změnit značky před MÚK Mohelnice sever a dopravu vést po I/35 + I/43 na MÚK Staré město. Obdobně pro opačný směr. Stejně dojde k tomu, že hromadě aut už nezbyde nic jiného než využít MÚK Maletín a jet hočimínkama :)
Nejen z tohohle důvodu jsem velmi rád za dobrou zprávu, že MÚK Mohelnice-sever bude napojovat i I/35. To by bylo, aby ne, úplně jsem se polekal při pohledu do letáku. :kladivo:
ttc
Příspěvky: 431
Registrován: 9.2.2012 14:50:39

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od ttc »

Dokažu sice pochopit argument o III. tride, ale co ta vzalenost 20 km mezi sjezdy... To je preci silny protiargument.

Kdyby byla obec proti, tak prosim, ale takto to aby jsme se nedivili ze zmeni nazor a zacnou dalnici blokovat (kdybych byl starostou tak to asi udelam).
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Aram96 »

ttc píše:Dokažu sice pochopit argument o III. tride, ale co ta vzalenost 20 km mezi sjezdy... To je preci silny protiargument.

Kdyby byla obec proti, tak prosim, ale takto to aby jsme se nedivili ze zmeni nazor a zacnou dalnici blokovat (kdybych byl starostou tak to asi udelam).
Úplně přesně. Většinou dávají sjezdy i tam, kde o ně někdo nestojí. Tady s dálnicí souhlasí výměnou za sjezd (který je i tak víceméně potřeba) a najednou ho chtějí vypustit. To nevymyslíš :roll:
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od kot »

Jak vidno nějaká "chytrá" hlava to dala jako nic...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

To pomalu vypadá na sabotáž...
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Lenny »

Cože? On vypadl sjezd u Maletína, vždyť v EIA tam byl a na DÚR se pracuje.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Aram96 »

Opravdu jak kdyby ŘSD hledalo poslední možnost, jak dát někomu důvod tuhle stavbu blokovat :zvraci: Zatímco vedlejší úsek má téměř pravomocné UR. Bravo do Olomouce nebo kdo to připravuje :ko:
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Když nad tím, přemýšlím, tak je to divné. Ale pokud vítr vane ze SFDI, tak se ničemu nedivím, protože ti neřeší podstatu staveb a dalších okolností např. možný odpor obce ale jen čísla. Komu se bude chtít, nechť pošle na SFDI dotaz.
Každopádně je schválený Záměr projektu, tak nevím, proč to někdo rozporuje.
V tomto je Správa Olomouc patrně nevlastní vinou.
R48 -> D48 se podařilo!
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Aram96 »

No dobrá, ale jak může tohle přijít v tuto chvíli ? Přece nemůže projít EIA a chystat se DUR, aby přišel SFDI a řekl, na MÚK peníze ne, je neekonomická .. právě když už je záměr projektu. Ale jak jsem psal výše. Ať klidně zruší MÚK Mikuleč (schválně jsem se na tu kravinu šel podívat) a peníze z ní dají sem. Ta křižovatka je naprosto nadbytečná, když je každým směrem na D35 max 5 km ke křižovatce po krásné rovné široké a hlavně "vylidněné" I/35. Nemluvě o tom, že múk Maletín bude potenciálně využívat rozhodně více řidičů než Mikuleč, protože v té křižovatce na ni budou najíždět jen řidiči z 3 obcí poblíž, nikdo z větší dálky. Měli by si v tom udělat trochu jasno :?
Naposledy upravil(a) Aram96 dne 25.4.2019 22:48:24, celkem upraveno 1 x.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Napiš na SFDI dotaz podle 106 a uvidíš.
R48 -> D48 se podařilo!
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Aram96 »

Martin z Ostravy píše:Napiš na SFDI dotaz podle 106 a uvidíš.
Asi jo, nemám s tím nějakou zkušenost, ale chystal jsem se psát i na brněnské ŘSD, tak možná si s tím tu práci dám ...
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Majkii »

Off-topic: Arame, to jsi tady někde psal už minimálně před půl rokem, že na ŘSD Brno napíšeš... Jak vidím, skutek utek. Hlavně že tady chrlíš stovky příspěvků, kde máš jasný názor na vše...
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Aram96 »

Majkii píše:Off-topic: Arame, to jsi tady někde psal už minimálně před půl rokem, že na ŘSD Brno napíšeš... Jak vidím, skutek utek. Hlavně že tady chrlíš stovky příspěvků, kde máš jasný názor na vše...
Pro někoho, kdo nikdy nikam nepsal podobný typ dopisu to není jen tak, navíc teď jsem to vypustil kvůli škole z časových důvodů ;)
A k tvé druhé části .. jak si tedy vysvětluješ, že přijde někdo v této době a instanci připravy s tím, že křižovatku zruší ? :?
Pokud je to myšleno na jiné příspěvky .. ano, já to asi vidím všechno moc jednoduše, škoda že v jiných zemích to i jednoduše “jde”, jen u nás se hledají důvody, proč to nejde, viz. právě např. MÚK na I/19. :kladivo:
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od kyk »

Napsat e-mail lze za stejný čas, jako trvá napsat výmluvu v posledním příspěvku.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Aram96 »

kyk píše:Napsat e-mail lze za stejný čas, jako trvá napsat výmluvu v posledním příspěvku.
To jistě, ale mám toho víc a hlavně chci aby to mělo hlavu a patu. Prostě jsem to teď neřešil. Navíc určitě chci napsat dopis, ne mail. Každopádně bych se vrátil k D35 :mrgreen:
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Lenny »

Zase na druhou stranu na co by se tam MÚK Maletín napojila? Kdysi jsem tama jel a nevěděl jsem, jestli jsem ještě na silnici III. třídy anebo lesní cestě. Je to tam hodně úzké a představa, že tudy povedu provoz při uzavírce tunelu je zcela mylná. Stačí se podívat na Panoramu na mapách.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Aram96 »

Jasne, psal jsem, že k odklonu dopravy a zavření dálnice bude muset logicky docházet v MÚK Mohelnice-sever na I/35. Ale jak se případně řeší ta auta, která už projela dál ? :)
Navíc myslím, že tu MÚK si zaslouží i těch pár obcí prostě. Spojení s Mohelnicí se o hodně zkrátí.
Jiná řeč by byla, když by ta MÚK od začátku v návrhu nebyla, to bych za ni tak "nebojoval" ale přijde mi fakt zcestné ji vypustit teď, kdy byla slíbena obcím výměnou za souhlas s dálnicí :crazy:
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Lenny »

Bude se to řešit stejně jako např. na Pražském okruhu anebo na D8.

Toto se děje u spousty staveb, že něco jiného je na začátku a něco jiného se postaví. Stavby prochází přirozeným vývojem.

V letáku je špatně zakreslený tvar MÚK Mohelnice-sever.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Aram96 »

Lenny píše:Bude se to řešit stejně jako např. na Pražském okruhu anebo na D8.

Toto se děje u spousty staveb, že něco jiného je na začátku a něco jiného se postaví. Stavby prochází přirozeným vývojem.

V letáku je špatně zakreslený tvar MÚK Mohelnice-sever.
Jo, všiml jsem si, že tam ještě není to napojení I/35. Že stavby prochází přirozeným vývojem je pravda. Také se stalo, že přišel na ministerstvo jeden blázen a hromada křížení se stala mnohem méně komfortní nebo někdy dokonce slušně řečeno zprasená. Po jeho odchodu však plány zůstaly i když jsou v některých případech naprosto proti selskému rozumu. Pokud ale je pravdou, že obce souhlasily s dálnicí výměnou za křižovatku a SFDI ji teď nebude chtít financovat, je nutné, aby ŘSD vyjednalo její financování. Pokud nevyjedná, tak jim přeju ještě klidně 10 leté tahanice, odvolání a já nevím co všechno. Jednou byla nějaká dohoda, tak se má držet. Znovu opakuji, pokud je pravda, co je nám předloženo :)
Pag3man
Příspěvky: 51
Registrován: 14.12.2011 11:18:58

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Pag3man »

Protože jsem se nudil, tak jsem napsal na SFDI a asi na špatné oddělení, když odpověděli...


"Chtěl bych se zeptat, jestli jste i místo finanční stránky věci řešili to, co se stane s řidiči, kteří dojedou až k tunelu u Maletína, který bude z důvodu havárie uzavřen. Protože mezi vámi zrušený sjezdem Maletínem a Mohelnice Sever je podle mě asi 16 Km to budou muset jet po dálnici v protisměru? A to se nebavím ani o zkrácení dojezdu IZS, který jinak musí překonávat velké převýšení. A to, že vesnice plánují v okolí sjezdu udělat průmyslové zóny.

Je vůbec možné vypustit sjezd když je v EIA, nemuselo by se to dělat pak celý znovu?
"
Přílohy
Inked2019-05-05_LI.jpg
Inked2019-05-05_LI.jpg (285.39 KiB) Zobrazeno 7075 x
Odpovědět

Zpět na „D35“