D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od vaclav »

prosím, rozdělte to vlákno na ty dva úseky I a II, chci primárně sledovat, jak to půjde italům. děkuji.
Baron
Příspěvky: 111
Registrován: 12.3.2019 23:18:14
Kontaktovat uživatele:

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Baron »

Taky bych se přimluvil o rozdělení tématu :-)
Jixm
Příspěvky: 271
Registrován: 19.4.2018 21:37:50

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Jixm »

"Harmonogram (úseku Hodějovice-Třebonín) běží podle plánu a používáme tam drony. Není to vůbec standardní věc, je to výjimečné opatření," řekl Studecký (mluvčí ŘSD)

Na stavbě D3 u Třebonína nasadilo ŘSD výjimečně drony
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Tom od Budějc »

Už to převzala i Budějcká drbna: https://www.budejckadrbna.cz/z-kraje/ce ... dLgqCTeE4k
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Jirka L »

včera jsem si projel Úsek Hodějovice - Třebonín
bez skrývky jsou v tuto chvíli jen dva krátké úseky:
https://mapy.cz/s/3sroh
a https://mapy.cz/s/3sroE
u silnice na Otmanku už je navezená i vrstva strusky
16 směr Praha.jpg
16 směr Praha.jpg (414.49 KiB) Zobrazeno 17635 x
trasa na úrovni Včelné:
10 směr Linz.jpg
10 směr Linz.jpg (468.85 KiB) Zobrazeno 17635 x
další foto zde:
https://jl1.rajce.idnes.cz/D3_0310_II_H ... 18.5.2019/
mapa umístění fotek:
https://mapy.cz/s/3srra
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Jirka L »

ještě video MÚK Krasejovka, začíná pohledem na obec Krasejovka


a MÚK Třebonín (začíná pohledem na konec stavby ve směru Linz)
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Cajkowski »

Jen postreh k ochrane zivotniho prostredi. Pri podminkach to urednici berou asi stylem CTRL+C a CTRL+V. Nevim jak je to dlouho (drive jsem si toho u vystavby dalnic nikde nevsiml) se davaji takove ty zabrany kolem stavby proti "zabam". Ty nizke bile folie. A davaji se do podminky proste vsude. Vtipne je nyni napr umisteni u silnice mezi Plavem a Plavnici kolem rybniku. Je to silnice pro auta do 6t. Ani ted pri stavbe tam nakladni nejezdi. Maji na odvoz zeminy do deponie udelanou svoji trasu v trase dalnice. Takze jako kdyz se tu nestavi, tak ty auta co tu jezdi ty zaby prejizdet muzou, ale ted pri stavbe dalnice je jako vyplasi a oni prchaji pres tuto silnici? Jejich koridor je nyni spis nahanen do trasy nakladaku tim, ze prave kolem rybnika nemohou jinudy nez do te trasy odvozu.
Jinak nemohu ted najit nejak DIO k dalnici. Jde mi konkretne o to co se dela nyni. Odvoz zeminy ze skryvky do deponie - MUK Roudne. Vsiml jsem si DIA napr na MUK Krasejovka, kde bude snizena rychlost az na 50km/h. Pri tom prevazeni prejizdi nakladaky stavajici silnici. Provoz je tu dost. Odhadem to vozi cca 15 aut. Docela huste za sebou. U prejezdu pres silnici stoji jeden nebo dva pracovnici ve veste a mavaji na auta (rukou). Zadna znacka pozor, zadne snizeni rychlosti, zadne placky v ruce, zadne cisteni silnice od bordelu, .... Ocekavam prvni bouracku. OT: Stejne tak jako jsem cekal o kousek dal u fotbaloveho hriste Roudne. Je zde spatne udelane napojeni na hlavni silnici spolu s nedostatecnym parkovistem. Dockal jsem se jiz nekolikrat. Naposledy vcera. Auto nema sanci se zlomit pri odbocovani z hlavni ve smeru od CB ke hristi. Musi do protismeru.
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od JAnD »

Mezi MÚK Roudné a Malší se chystá staveništní komunikace, včetně provizorního mostu přes Malši
Přílohy
staveništní most
staveništní most
most_pres_Malsi.jpg (235.42 KiB) Zobrazeno 15982 x
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od vondr »

Jak pokračuje stavba?
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Michal R »

vondr píše:Jak pokračuje stavba?
Zcela subjektivně.
Techniky i lidi se po stavbě pohybuje vcelku dost, zejména pak v jižní části stavby, v prostoru mezi MÚK Třebonín a MÚK Roudné. Mezi Roudným a Plavem (tam co je ten velký odřez svahu) se začíná budovat přeložka silnice, na Otmance zakládají piloty pro estakádu, mezi MÚK Krasejovka a Třebonín se už válcuje souvrství nosných vrstev z plešovického kamení.

Omlouvám se za případné nepřesnosti...,
Haward
Příspěvky: 299
Registrován: 22.10.2014 19:03:04
Bydliště: Roztoky

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Haward »

vondr píše:Jak pokračuje stavba?
Dodavatel je “profesionál”, takže dobře :D https://www.businessinfo.cz/cs/clanky/s ... 22193.html
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od kot »

No, tak to se máme na co těšit !!! :twisted:
KarelLer
Příspěvky: 694
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od KarelLer »

Ten inzerát je doufám fake :D
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Cajkowski »

TO vondr: Jak pise Michal R, jen bych upresnil, ze s tou prelozkou to nebude tak horky. ;o) Podle mne jsme stale ve stavu odvozu zeminy na deponie. MUK Krasejovka az MUK Roudne. MUK Roudne az Hodejce bych rekl, ze ticho po pesine. Delaji si stavebni cestu mezi MUK Krasejovka pres MUK Roudne a nyni cekaji na to provizorni premosteni Malse u Vidova (nekdo me doplni, zda uz je most cely). Par neduhu odvozu zeminy - 1. jak je fotka 10 smer Linz od Jirka L, tak bohuzel, ted pri tech vetsich destich vsechna voda tece po vykacenem useku smerem k silnici a bere sebou zeminu. Zemina jiz zaplnila "skarpy" a odvodneni pole a tak vsechna voda je bud na silnici nebo podmaci pole. Tento tyden to nekomu doslo a tak se jeden bagr cely den bavil tim, ze obnovoval odvodneni a navezli dost zeme pred silnici, aby az neco potece opet se zarazilo o tuhle barieru. Takze snad jiz ok. Dale u MUK Roudne prejizdi stabilne vsechny nakladaky pres silnici. Je tam zaparkovany i cistici stroj lec. ;o) Jeste jsem ho nevidel v akci a podezrivam ho, ze je nafukovaci. Kdyby neprselo, tak je tam uz polnacka. Dale probiha vytrhavani parezu dodatecne pokacenych stromu podel silnice a odvoz na sloziste.
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Michal R »

No, koukejte na to pozitivně. Prostě probíhá výběr zhotovitele :D jakmile bude vybrán, může začít pracovat bez možnosti odvolání ....

Ale vážně. Skutečnost, že vítěz veřejé soutěže fakticky nemá kapacity, smrdí poměrně průserem. Pokud se jim podaří nabrat zpoždění, tak nechci domýšlet všechny možné hořké konce.... a že mě jich pár napadá.
Sauce
Příspěvky: 610
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Sauce »

A jak se před stavbou honosili, že rozhodně žádný problém jako na Slovensku nebude...
Jixm
Příspěvky: 271
Registrován: 19.4.2018 21:37:50

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Jixm »

Chtěl bych poděkovat všem, kteří zde sdílejí informace o výstavbě buď obrazovou nebo psanou formou. Za to Vám patří :ok:

Od minulého pondělí by mělo platit omezení provozu ve Vidovské ulici (zhruba zde) kvůli zakladání pilířů nového mostu. Tak bych se chtěl zeptat místních, co kolem projíždějí, zda se tam něco děje. Děkuji za případnou odpověď
KIV
Příspěvky: 171
Registrován: 12.3.2012 23:35:51
Bydliště: České Budějovice

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od KIV »

Zdravím všechny! Byl jsem se dnes projet na kole na jih od CB. Jel jsem zhruba od Velkého jezu po levém břehu po modré do Roudného a protože jsem nechtěl zažít nepříjemné překvapení, zahnul jsem raději na Plavskou. V prostoru MÚK u krouhárny se pohybovala (ano v neděli) těžká technika a doleva (k mostu) i doprava (dál na jih) byla hotová staveništní komunikace. Na můj dotaz zda se po ní dá dojet na Včelnou mi dobrý muž s vestou Dopravstavu odvětil "ja něvjem". :D
Ač jen s trekovým kolem, směle jsem vyrazil vstříc dobrodružství. Cestou jsem udělal pár fotek. (Porovnejte změny oproti fotkám Jirky L.) Celá staveništní komunikace končí asi 50m před spojnicí Plav - Plavnice. Pak je nutné projet vysokou trávou. V dalším úseku je to stále neupravené pro mé přibližovadlo a už jsem si netroufal jet v trase D3. Tak jsem na Římov pokračoval po žluté a na křížení s D3 opět udělal fotky (ty vrtné soupravy).
Od Pořešína jsem se vracel po pravém břehu Malše. K mému překvapení byl provizorní most již hotový a plně funkční. Na sever od něj ještě není uválcovaný štěrk, ale dalo by se to projet až k Vidovské i na treku, o horském kole nemluvě.

Nechce se mi zřizovat si účet na rajčeti a spol. Ani je zmenšovat a dávat přímo na fórum. Tak jsem je hodil do úschovny, kde si je může prvních třicet stáhnout a prohlédnout. Odkaz je https://www.uschovna.cz/zasilka/OC3XZ5NTT6ZT4G9D-22M/. Pokud je někdo dá na rajče či jinam, nebráním se ničemu, včetně jejich úprav a uvolňuji je tímto pod licencí "public domain". ;)

Pro Jixm uvádím že na Vidovské ve vrcholu stoupání v zatáčce je padesátka, ale pokud vím tak již několik měsíců. Nic víc než "běžné" zemní práce se tam nedají vidět (na fotkách z toho nic slušného nebylo).

Občas se podívám k tunelu, ale zatím jsem tam (naposled před 14 dny) neviděl nic k focení. Mimo "hnědého pruhu". Jakmile se začnou vrtat piloty, něco sem dám. Slibuji. :)
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od JAnD »

MÚK Roudné-Malše odvoz zeminy dokončen
Malše - silnice III/15532 - zůstávají tři kopečky ornice (odvoz probíhal přes provizorní most na deponii u Plavu)
Silnice III/15532-přeložka trati - pohyb techniky, bez viditelných změn
přeložka trati - je tam omezení rychlosti, jinak asi měsíc nic nového
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Jixm
Příspěvky: 271
Registrován: 19.4.2018 21:37:50

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Jixm »

Stanovení přechodné úpravy provozu kvůli výstavbě mostu Otmanka - https://www.c-budejovice.cz/stanoveni-p ... -stavba-d3
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Tom od Budějc »

alabastr
Příspěvky: 555
Registrován: 5.11.2017 12:50:18
Bydliště: Praha

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od alabastr »

Už i na iDnes: Dálnice D3 je ve skluzu. Silničáře zbrzdil obchvat u Budějovic
https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/ ... oprava_rts
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Michal R »

Jakkoliv tři týdny zpoždění nejsou problém, který by nebylo možné dohnat, tak stejně cítím v kostech, že to bude průser. Mluvil jsem s pár subdodavateli, kteří pro Doprastav vozí v tuto chvíli skrývku a kámen, a ti jsou z čobolů úplně na větvi... Itala tu pro jistotu ještě nikdo neviděl.
ku8a
Příspěvky: 316
Registrován: 7.10.2016 22:29:38

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od ku8a »

Navíc až bude zima, harmonogram se začne upravovat, dle počasí a na jaře to může být skluz 6 týdnů a nebo placání po zádech s tím, že jsou tři týdny v plusu a jak to všechno klape :)
D3 nad zlato
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od kot »

Může mi někdo vysvětlit větu : Italové zpackali dokumentaci... Děkuji :D
Odpovědět

Zpět na „D3“