Rakousko všeobecně

Odpovědět
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od JirkaS »

AF-1 píše:No jo, no. Neomarxistiky nemecky mainstream..
Není nad to mít ideologicky jasno díky hloupým nálepkám. Které ovšem nic nezmění na podstatě věci - tedy že by dotyčný šéf strany klidně prodal svou babičku, kdyby mu to zajistilo funkci. A následně by zahájil kádrování, tak jako velká spousta dalších "spasitelů"...
mts
Příspěvky: 595
Registrován: 1.4.2009 8:19:14

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od mts »

to tomas eybl: njn, kdyz on mel to co vy nemate - zkusenost. Nejdriv treti republiku a 40% naroda, ktery si svobodne zvolil komunisty a za par let sprint pres Sumavu. Ovsem zase se tim ochudil o zkusenosti z uranovych dolu... Ale jen obracejte, snad vas to nedozene...
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od hh »

Zpátky k dálnicím. Jsem zvědavý jestli to bude mít nějaký přesah na Asfinag, ale asi i v Rakousku existující korupci ututlají.
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Geo »

Kdyz uz to nekdo vytah. Ja jako chapu, ze byl nakropenej, a mozna i sliboval to co by dodrzet nikdy nemohl. Ale OK, je to politik, ktery si tohle nemuze dovolit a odstoupeni je jedina moznost. Nicmene si myslim, ze s realitou ovlivnovani zakazek to, zas tak zhavy
nebude.

Co mne ale desi mnohem vic je, ze se nevi, kdo to video vypustil. Je dobre si uvedomit, ze i popularni komik a kritik FPO Boehmermann o videu vedel mesic dopredu, ale presto ho odmitl pouzit.
Takze to video nekdo tlacil s jasnym umyslem shodit vladu nebo ovlivnit vysledek voleb. V takovem pripade si myslim, ze by media bud takovy material nemela vubec zverejnit, nebo zverejnit, ale s uvedenim zdroje. A to tuplem v pripade, kdyz je kritizovano ovlivnovani voleb skrze media.

Treba to Rakusakum dojde a volebni vysledek FPO bude naopak lepsi.
AF-1
Příspěvky: 560
Registrován: 16.3.2009 13:54:56

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od AF-1 »

Omluva za OT.
JirkaS píše:Není nad to mít ideologicky jasno díky hloupým nálepkám.
Budte rad, ze tu u nas muzeme volne diskutovat.
Zrovna prispevek nad timto od Geo by treba na welt.de vydrzel maximalne minutu. Staci se trefit do zacatku diskuze pod clankem a v minutovych odstupech obnovovat stranku - a hned clovek v primem prenosu vidi, jak rychle mizi nekonformni prispevky. Nektere redakce maji nekolikaminutove prodlevy ke zverejnenim prispevku - vsechny do jednoho musi byt schvaleny redakcnim cenzorem.
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Mikulik »

Když diskutujeme o Rakouské politice, tak by Vám všem mělo být jasné, že Rakouští Svobodní prostě leží spousta lidem v žaludku. Tak asi zabili Haidera.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... ranicni_ad

Teď se potřebují před volbami zbavit Stracheho.
No a Kurz? To je zaměstnanec domu Rotschield....

No a u nás byl zabit Štefánik a Dubček. Ale to by bylo na jinou diskuzi.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od JirkaS »

Ano, to patří mezi UFO a jiné konspirační nesmysly...
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Tom od Budějc »

Chci se zeptat znalců cestování po Rakousku: Plánuji cestu po A10 dolu k Itálii a všude se píše, že je na cestě zpoplatněný tunel. Za nějakou cenu, a když se použije jen jeden tunel, je to za polovic. Znamená to, že jsou dva tunely za sebou, mezi nimiž může člověk dálnici opustit, nebo jeden tunel směrem na Itálii a druhý tunel směrem zpět? Jak mám rozumět tomu, že použití jen jednoho tunelu je za polovic? Jinak jsem taky koukal na stránky ASFINAG, že lze mýtné předplatit, buď jen jednu jízdu nebo dvě. Ale že elektronicky nejde koupit jen ten poloviční průjezd. Tak to už se v tom tedy vůbec nevyznám.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od adamos »

Určitě se platí (cestou od nás) na sjezdu na St. Michael (tedy mezi tunely) (jedna mýtnice). Pokud pokračuji až na jih, mám v cestě také jen jednu mýtnici přes Katschbergským tunelem, možná se na ní platí víc,to by odpovídalo těm dvěma tunelům.
Nikdy jsem neměl problém zaplatit bezkontaktní platební kartou. naopak nevím, co bych dělal, kdybych k mýtnici přijel v noci a nešel mi naskenovat QR kod z předplacené platby, který musím mít vytištěný na papíře. Cena předplacená i platba na místě byly za stejné peníze, pokud se pamatuji, takže bych jednoznačně zaplatil až při průjezdu.
Naopak mám dobré zkušenosti s Rakouskou elektronickou dálniční známkou.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od MPMP »

Jedná se o 2 tunely za sebou, přičemž mýtné se vybírá mezi nimi na tomto místě. Kdo jede přes oba, projíždí hlavní mýtnicí za plnou cenu, kdo sjíždí/najíždí, projíždí mýtnicí v pravé horní části mapy a platí pouze polovic.
HP
Příspěvky: 195
Registrován: 18.1.2016 21:23:20

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od HP »

adamos píše: (…) Nikdy jsem neměl problém zaplatit bezkontaktní platební kartou. naopak nevím, co bych dělal, kdybych k mýtnici přijel v noci a nešel mi naskenovat QR kod z předplacené platby, který musím mít vytištěný na papíře. Cena předplacená i platba na místě byly za stejné peníze, pokud se pamatuji, takže bych jednoznačně zaplatil až při průjezdu.
Naopak mám dobré zkušenosti s Rakouskou elektronickou dálniční známkou.
Já mám dobré zkušenosti i s předplacenými úseky. Po A10 nejezdím, ale na A9 a A13 funguje krásně. Na mýtnici se vůbec nemusí zastavit, projede se speciálním pruhem, kamera přečte SPZ (na kterou je předplaceno) a otevře se závora. Papír máte mít u sebe, ale nikdy jsem ho nepotřeboval.
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Geo »

Ze je Rakousko tranzitni zemi z Nemecka na jih tady asi vsichni vedi. Nejvice je to trapi asi v Tirolsku. Tam bojuji proti LKW tim, ze v nektere dny omezuji pocet kamionu/hodinu ktere projednou pres Brener nebo Kufstein. Zatim tusim je v exponovanych dnech. Ted je tu dalsi novinka, a to uzavery objizdnych tras pri ucpanych dalnicich. To uz se tyka i osobnich aut. Zacina se zitra, a pak hlavne vikendy az do 14. zari. Mapka je v clanku: https://tirol.orf.at/stories/3001188/

edit: podle videa presneji: od 22.6. do 14.9. kazdy vikend v sobotu od 7.00 do nedele 19.00. Zakaz neplati pro ty co tam zacinaji/konci a mistni. A mluvi o PKW, takze pokud mate vic nez 3,5t tak tam mozna muzete ;).
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Geo »

Jinak na A10 taktez: https://salzburg.orf.at/stories/3000804/

Clanek je ponekdu nad moje schopnosti (nebo je proste trochu nejasny). Teprve po tomto vikendu bude jasne, kterych sjezdu se to bude trvale tykat (Urednik z Vidne to musi nejdriv posoudit :)). Krome sjezdu Zenderhaus, ktery uz jasny je. Predstava je takova, ze se budou postupne zavirat sjezdy tak, aby ridic (Stauflüchtlinge), ktery chce pred zacpou sjet a tim se ji vyhnout, sjet nemohl.
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Petanecek »

Tak to jsem zvědavý na ty uzávěry v praxi, neb rádi Ö3 (obdoba CR3) radí, tak jako v čr, kudy se vyhnout, takže prostě začnou říkat dřívější sjezdy. To by se musely zavřít všechny sjezdy. A mimochdem, ta mítnice se dá objet přes Katschberg. Super vyhlídky a i v létě je to skoro na zimáky. (využívám, neb najíždím ze západní strany)

Jinak začala další fáze přestavby A4 na 3+3. V nynější fázi se jedná o ca 14 km úsek, na který bude navazovat ještě 11 km úsek směr HU. Nyní je tam omezení na 80 km, a pokud máte blbý den, tak se táhnou kolony za letiště (jako dnes, kdy je zítra svátek).
Viz.: https://www.asfinag.at/verkehrssicherhe ... werbepark/
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Tom od Budějc »

To Adamos a MPMP: Díky za vyčerpávající odpověď. Už tomu rozumím. O tom předplaceném mýtném jsem uvažoval právě proto, abych nemusel stát před mýtnou bránou ve frontě. Nedokáži odhadnout, jestli tam vůbec fronty jsou, ale bude to v turistické sezóně, ve všední den odpoledne...
Lukasek
Příspěvky: 27
Registrován: 22.7.2009 12:03:13

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Lukasek »

Jen rychlý dotaz na zkušenost se zaplacením průjezdu tunelem přes internet. Měli jste někdo problém s průjezdem, pokud jste zaškrtli, že chcete okamžitou platnost a vzdává te se práva na reklamaci - tedy to 18ti denní období?
Dnes jsem koupil, pozítří jedu, zaškrtl jsem, ale pak už se to nikde vic nezmiňuje (v procesu nákupu, ani v potvrzení), tak doufam, že to bude v pořádku.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od adamos »

Já jsem tímhle modelem jako "podnikatel" kupoval 10denní dálniční známku a bez problému. Opravdu je to jen kvůli té 18denní záruce na vrácení peněz.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Geo »

Tunel jsem takhlen platil uz vicekrat, a vzdycky to fungovalo. Znamku taky, ale tam tezko poznam, jestli to nekdy kontrolovali.
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Geo »

Od pondeli muzete jezdit po A12 a A13 (Inntal a Brenner Autobahn) 130 km/h. Tedy jen pokud mate e-Auto nebo auto na vodik. Jo a jeste musite mit rakouskou zelenou SPZ. https://tirol.orf.at/stories/3002024/
Roman813
Příspěvky: 151
Registrován: 15.7.2017 13:53:58

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Roman813 »

Jeste k te platbe jako podnikatel - pouzil jsem to uz nejmin 15x, vse funguje - je to jen kvuli vyjimce v reklamacni lhute nakupu pres web. Jinak znamky taky kontroluji, a velmi casto, stahuji (hlavne o vikendech a vecer) dopravu pres ty kontrolni mista na vazeni a kontroly kamionu - jezdim nekolikrat tydne trasu CZ (Brno) - Maribor (A2 pred Grazem smerem z Vidne), (A9 hned za SLO hranicema smerem na GRAZ) a maji tam vzdy na trojnozce umistene kamery a stoji tam policajt s tabletem a hned vidi platnost znamky na skle nebo vyctenou ze systemu dle SPZ.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od dvs »

K tomu zakazu sjizdeni: Nemcum se to moc nelibi. Uvidime, zda se nezkusi soudit. Po tom co prohrali soud o to myto, tak bych se nedivil. https://www.lidovky.cz/svet/v-tyrolsku- ... ranici_ele
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Geo »

Tak od pristiho vikendu davkovaci semafory a zakazy prujezdu i v Kufsteinu (prekvapuje mne, ze po zruseni vyjimky ze znamek to prichazi az nyni) a mozna i v Reutte. https://tirol.orf.at/stories/3002412/

Jinak Italove by chteli zavest zvlastni myto pro rakouska LKW jako odplatu za zakaz jizdy v Rakousku (ten ale plati pro vsechny). Coz vyhrozovat tim muzou, ale u soudu si to nemaji sanci obhajit.

Jinak pro pochopeni toho s cim v Tirolsku bojuji: https://tirol.orf.at/stories/3002006/
Zatimco v CH a F tranzit smerem S<->J ubyva, v Rakousku roste. Duvodem je, ze se jedna o nejlevnejsi spojnici. Bohuzel extra ji zpoplatnit nejde (extra myto za prujezd Rakouskem uz totiz neproslo). Tak se tvori opatreni jako omezeni mnozstvi projizdejicich kamionu.
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Petanecek »

Rád bych zde dal poznatek k té nové rychlsoti 140km/h na dálnici A1.
Jezdím ji (ne)pravidelně a kdyby tam nebyly značky 140, tak člověk nepozná rozdíl vůči zbytku A1 od Vídně po St.P. a pak dál na Linz (vyjma IGL). Lidé jezdí stejně rychle, kdo jel předtím jako prase, jede i tam, kdo jel 140 km/h, jede i tam tu samou rychlost na tempomat.
Za mě osobně doufám, že se tato rychlost rozšíří i na zbytek Autobahnu, neb dle mého to nebude činit rozdíl v bezpečnosti etc. Neb ti lidé tam nyní jezdí, jak jezdí a zda-li je tam o 10 km/h více již nečiní rozdíl jak pro rychle jedoucí, tak i pro pomalu jedoucí.
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
xsedivy
Příspěvky: 55
Registrován: 22.7.2018 23:43:57

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od xsedivy »

Ked bude vsade 140 tak pojdu vsetci 150. Kazdopadne ja som urcite zato aby to bolo vsade
AF-1
Příspěvky: 560
Registrován: 16.3.2009 13:54:56

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od AF-1 »

A kdyz bude vsude 160 pojedou vsichni 170.
Tak nejak se nam to v mediich prezentuje.
: o )

Petanecek: kdo jel jak prase - myslite rychlost nebo styl jizdy?
Odpovědět

Zpět na „Rakousko“