Praha všeobecně

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
Dagger
Příspěvky: 21
Registrován: 29.9.2017 18:45:37

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Dagger »

V Dejvicích vznikla v Technické zkušební pěší zóna. V červenci by mohlo vzniknout trvalé řešení.

https://prahounakole.cz/wp-content/pnk/ ... cka_01.jpg

Ulice je neprůjezdná pro auta i pro cyklisty, ubylo i 70 parkovacích míst v návštěvnické fialové zóně.
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od kot »

A to se vyplatí... :zvraci:
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Super, tohle je přesně to, co Praha potřebuje. 8-)
R48 -> D48 se podařilo!
Honkl
Příspěvky: 65
Registrován: 15.8.2017 22:34:02

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Honkl »

A studenti se poserou kde budou parkovat :D Mě to je teda fuk osobně já z CVUT jsem :D :D
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od krtek700 »

Jo tohle je nejlepší. Šel jsem na cvičení a řikám si, co to tam vymýšlí s kvádry a pak jsem zjistil, co to má být :D Jinak to, že v červenci by mohlo vzniknout trvalé řešení je podle mě blbost, protože jsem četl, že to budou vyhodnocovat a případně by to bylo až příští rok. Mně to osobně moc nevadí, když už výjimečně jedu, tak mám možnost parkovat v areálu ČVUT/ jedu na skůtru. Spíš bylo vtipné, že to instalovali za plného provozu, takže ti lidé co vyjížděli měli docela překvápko. Nejlepší byl pán, co vyjížděl a chtěl jet druhým směrem zase zpět a pokoušel se projet mezi kvádry a zábradlím. :D

Jinak přidávám fotky s těmi kvádry, na té předchozí není nic vidět. Obrázek Obrázek
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mike »

čím dřív se vysokoškolák setká s pražskou realitou, tím dřív se zbavíme levičáckých aktivistů na magistrátu :ok:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jozka »

Ted jde o to, jestli si stihnou vychovat dorost rychlejc, nez nez uz vychovany zacne dostavat rozum. Nebyl bych tak optimisticky.
Honkl
Příspěvky: 65
Registrován: 15.8.2017 22:34:02

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Honkl »

Mike píše:čím dřív se vysokoškolák setká s pražskou realitou, tím dřív se zbavíme levičáckých aktivistů na magistrátu :ok:
Bych řekl že s Vysokoškolskou realitou. Protože CVUT je téma samo o sobě.. Ale to je jedno ..
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od JirkaS »

ČVUT je technická škola, tam se zelené myšlenky moc nelíhnou (kromě umělců z architektury...).
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Trupman »

Na technických školách se myšlenky obecně moc nelíhnou. Český školství razí metodu "našprtej se standardy a nediskutuj o nich".
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mstitek »

Trupman píše:Na technických školách se myšlenky obecně moc nelíhnou. Český školství razí metodu "našprtej se standardy a nediskutuj o nich".
No vidíte, a já mám zkušenost přesně opačnou. Ale ono to taky chtělo používat mozek, pak se dalo diskutovat o čemkoliv.
AF-1
Příspěvky: 560
Registrován: 16.3.2009 13:54:56

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od AF-1 »

Pokud chcete o necem diskutuvat, musite si o tom nejdrive utvorit povedomi. A to bez nezazivneho "nasprtani" nejde.
V opacnem pripade to bude vypad jako v diskuzich prednich politiku o hodnotach maximalnich prumernych hodnotach spotreby osobnich automobilu, jimz by ovsem musela predchzet novelizace prirodnich zakonu.
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Petanecek »

Mě spíše příjde, že si tam někdo udělal privátní parkoviště. Neb jsem měl možnost již vícekrát vidět odtamtud vyjíždět auta směrem na technickou knihovnu, kdy sjede sloupek, auto v klidu vyjede a sloupek se vrátí na své místo.
Jestliže ve "zklidnění" ulice nebylo více snahy dosáhnout pritáního místečka pro sebe.
Mimochodem, platí tam modrá zona?? :D
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od P_V »

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/praha ... zpravy_rsr
O radlické radiále nic nového, než že ji neupozaďují, ale zároveň ani neprioritizují. Ovšem u Vlasty zas vymýšlejí další odklad. Už se zadává studie, zde by nebylo lepší protáhnout MO zahloubenými Holešovičkami přes Vychovatelnu a Libeňskou spojku a nestavět nic v Povltavské.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od 1975 »

Jak nic nového s RR? Přeci uděláme další studii...:o)

„Nyní zadávám studii, která by měla začít výsledky studie technicky prověřovat,“ doplňuje Scheinherr.
Sauce
Příspěvky: 610
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Sauce »

Počkat to jako bude studie na vyhodnocení studie?
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od P_V »

Asi ano. A pak ještě určitě bude studie na to, jak se k tomu postavit :lol:
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od JirkaS »

A studie, jestli je třeba to dál studovat :-)
Sauce
Příspěvky: 610
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Sauce »

Oddělení ortopedie se už na tuto soutěž určitě připravuje :P
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Diaľničiar »

V úterý 4. června začne rekonstrukce Vídeňské ulice v Praze v úseku mezi Dobronickou až po ulici K Zeleným domkům. S tím budou spojená také dopravní opatření v místě.

V rámci rekonstrukce budou provedeny komunikační úpravy, které zahrnují kompletní novou konstrukci vozovky, osazení žulových obrub, sanaci podloží v místě rozvolnění a propadů, opravy poškozených uličních vpustí a jejich přípojek a nové vodorovné dopravní značení. Stavební úpravy dále spočívají v opravě propustků a stávajících vjezdů k nemovitostem, zřízení nového příkopu a přeložce stožárů a kabelů veřejného osvětlení.
Práce si vyžádají úplnou uzavírku předmětného úseku Vídeňské ulice v Praze. Doprava bude vedena po vyznačených objízdných trasách. Individuální automobilová doprava povede ve směru do centra po Kunratické spojce na Chodov, bude možná i alternativa do ul. Libušská, ve směru z centra bude vedena z Vídeňské do ul. Jalodvorská a Libušská.
Autobusová doprava bude vedena ve směru do centra ul. K Zeleným domkům na Vídeňskou a ve směru z centra do Kunratic ul. K Zeleným domkům a ve směru do Vestce a Jesenice z Vídeňské ul. přes Zálesí, Štúrova a dále po Libušské.
Kompletní uzavírka Vídeňské ulice v úseku od Dobronické po ulici K Zeleným domkům bude platná od 4. června do konce srpna. Následně bude provoz v místě obnoven a do začátku října zde budou probíhat ještě dokončovací práce, které ale již do provozu nezasáhnou.

Základní informace:
Název: Rekonstrukce Vídeňská, Praha, v úseku Dobronická – K Zeleným domkům
Objednatel: TSK Praha
Zhotovitel: EUROVIA CS
Doba realizace: 06 – 10/2019

Obrázek
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Vilouch
Příspěvky: 117
Registrován: 10.8.2015 14:25:08

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Vilouch »

Zklidnění Modřanské na základě podnětu občanů:
Zrušená NPR 70 v úseku Na Floře - Čs. exilu.
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Geo »

Obcanu? Tech co tam dojizdeji? Vzdyt tam jsou same firmy. Ale chapu to, ze po upravach na Strakonicke tam od jihu provoz stale roste. Takze ze by to byla inciativa odnekud z Komoran? Nebo tam jen bylo prilis rozstrelenych aut na vyjezdech z tech ulicek?
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jozka »

Mate pocit, ze urednik neni obcan?
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Bobek »

Upřímně když to srovnám se situací za řekou, překvapuje mě, že tam vydržela tak dlouho.
Království a půl princezny za 511.
Odpovědět

Zpět na „Praha“