VMO: obecné info

VMO a jiné
Odpovědět
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Warcz »

https://www.facebook.com/WazeCZ/photos/ ... =3&theater

Tak první tunel v Brně s Waze majáky. Podle času instalace asi Pisarecký.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Warcz »

Tak Waze majáky dostanou prý všechny tunely v Brně ! Pecka
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Majkii »

Chtěl jsem k tomu napsat něco, až to bude "hotové".
Tak snad jenom, že Husovický tunel bude o něco později ;)
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Lenny »

O čem, že se to bavíte?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Majkii »

wazer.cz
Pište česky, prosím!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Lenny »

Máš pravdu, vystačím si s mapou. ;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od kot »

V 304 metrovém tunelu fakt hrozí velká možnost zabloudění. Že by v něm jezdily samé blondýny ? Lenny to my dva dáme i bez mapy... :lol:
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Aram96 »

V Blance bych to pochopil určitě. Možná v Královopolských tunelech, kde jsou na obou stranách hned za výjezdem z tunelu sjezdy, ale v Pisárkách ? ... :lol: :lol:
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Warcz »

Když jedeš směr výstaviště tak máš hned výjezd.

Musíte to brát tak, že když to bude mít Brno bude to dobrý argument pro Prahu :-)
Přílohy
2019-04-04_1004.png
2019-04-04_1004.png (268.01 KiB) Zobrazeno 10898 x
Hanpav
Příspěvky: 147
Registrován: 3.11.2016 10:15:46

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Hanpav »

Přesně tak! Smysl to má! Jezdím z waze každý den. Navíc bude možné v tunelu přidávat informace o předmětech na vozovce, případně odstaveném autě, nebo dalších překážkách v provozu. Prostě za mě bez diskuse a palec nahoru :ok:
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Aram96 »

Však jasny, já to myslel trochu ze srandy. Je to super, že se s tímhle pohlo a jak říkáte .. super, že má Brno něco dřív než Praha :lol:
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od balance »

O Waze majících oficiálně informuje i ŘSD:
https://www.rsd.cz/tiskova-zprava/825ec ... e4cfb7c1cd
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od kot »

Doufám, že se chystá instalace rovněž do tunelu Valík. Při jeho délce je to přímo NUTNOST !!!
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Warcz »

Tak ještě "tunel" Hlinky. Zde to bude super protože tady je často kolona a půjde jasně poznat jak dlouhá.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Majkii »

kot píše:Doufám, že se chystá instalace rovněž do tunelu Valík. Při jeho délce je to přímo NUTNOST !!!
Cítím tady jistou ironii. Letos se ve Valíku bude provádět generálka za více než 100 mil. Kč. Majáky tedy součástí nejsou, ale v ceně hardwaru by přišly na asi 20 tis. Kč. To mi přijde jako slušná cena za zlepšení komfortu průjezdu velké části jeho uživatelů/řidičů.

Jinak pro zajímavost: instalace majáků do obou trub Královopolského tunelu trvala přesně tři hodiny.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Majkii »

Od víkendu už fungují i majáky v Královopolském tunelu i Hlinkách.

Husovický tunel až po prázdninové uzavírce.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Aram96 »

Tak tady máme leták na celou východní část VMO. Nejsem žádný pamětník, ale tipuju, že zatím nevznikl žádný leták, kde by cena stavby dosáhla bezmála 20 miliard korun :D :kladivo: :ok:
https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/497 ... nt-vmo.pdf
Vypadá to dobře, jen mám pocit, že jim v mapce chybí jaksi v MÚK Ostravská radiála rampa od Olomouce na VMO směr Svitavy. Ale termíny ZS a UP, ty jsou parádní, třeba to nebude překlep o 10 let :jidlo: :mrgreen:
Myslím, že tohle stavět v této době je nereálné a to výjimečně i kvůli penězům. Do Brna je v plánu sypat cca 45 mld. Kč na nové vlakové nádraží a modernizaci celého uzlu, takže si myslím, že tohle si ještě počká. Jinak za mě horizonty let naprosto na místě, přesně tohle je potřeba když se D43 plánuje někdy okolo 2035. :lol:
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od siesa »

Aram96 píše:v mapce chybí jaksi v MÚK Ostravská radiála rampa od Olomouce na VMO směr Svitavy
Ano, jestli to opravdu je takto naplanovano, tak je to tedy opravdu paskvil...

Jinak si myslim, ze je zcela bezpredmetny tunel Vinohrady. Domnivam se, ze by to slo resit pohodlnejsi (polo)povrchovou variantou v pokracovani Jedovnicke ulice. Tim by odpadla asi nejproblematictejsi cast celeho useku. (To by ovsem znamenalo zmenu i ve stavbe Rokytova, takze takova zmena je dnes jiz asi pase, bohuzel...)
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od bumbik »

tak se člověk napojí na MÚK Bělohorská, je to na té mapce vidět ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
KarelLer
Příspěvky: 694
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od KarelLer »

I s tunelem Vinohrady to má být v roce 2026? Pokud vím, tak tam pořád není ani průzkumná štola. Já to tipuju kompletní nejdřív v roce 2035...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od mapman »

siesa píše:
Aram96 píše:v mapce chybí jaksi v MÚK Ostravská radiála rampa od Olomouce na VMO směr Svitavy
Ano, jestli to opravdu je takto naplanovano, tak je to tedy opravdu paskvil...
Na toto jsem se kdysi ptal, když jsem prvně viděl projekt. Bylo mi řečeno, že výškový rozdíl a prostorové poměry mezi odpojením z radiály a připojením na VMO jsou tak nepříznivé, že se tam ta větev nedá vecpat. Tudíž se za účelem tohoto dopravního vztahu využije Bělohorská, kde půjde o dvě pravá odbočení s preferencí...
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od bumbik »

mapman píše:Tudíž se za účelem tohoto dopravního vztahu využije Bělohorská, kde půjde o dvě pravá odbočení s preferencí...
takže, jak jsem psal MÚK Bělohorská, pěkně na :zvraci: :zvraci: řešení ... pokaždé budu muset jet takto krkolomně, připomíná mi to nekompletní MÚK Olešná u FM na D48 Příbor - D56 Ova ... :crazy: :ko:
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Aram96 »

mapman píše:
siesa píše:
Aram96 píše:v mapce chybí jaksi v MÚK Ostravská radiála rampa od Olomouce na VMO směr Svitavy
Ano, jestli to opravdu je takto naplanovano, tak je to tedy opravdu paskvil...
Na toto jsem se kdysi ptal, když jsem prvně viděl projekt. Bylo mi řečeno, že výškový rozdíl a prostorové poměry mezi odpojením z radiály a připojením na VMO jsou tak nepříznivé, že se tam ta větev nedá vecpat. Tudíž se za účelem tohoto dopravního vztahu využije Bělohorská, kde půjde o dvě pravá odbočení s preferencí...
Aha. Já myslel, že to tam opravdu jen chybí namalovat :D
Tak pokud je tomu tak, tak to tam musí vzniknout zcela určitě další pruh, aby se to dalo projet bez omezení, jinak to jaksi postrádá smysl. Tenhle směr - Olomouc>I/43 a obráceně - bude pravděpodobně tím nejvytíženějším v celém uzlu, takže zastavovat tyhle auta na světlech nebo je muset někam připojovat si nedovedu představit.
Navíc tahle část VMO bude pro tento směr sloužit i po kompletní dostavbě D43, minimálně pro OA, pochybuju, že bude rychlejší jet dál po D1 až na D43, když tady povede mnohem kratší cesta s 80+110 km/h rychlostí. :?
Jinak je to zajímavé, podle obrázku bych řekl, že se tam to místo na tu rampu přímo nabízí, právě v té "díře" mezi rampou Olomouc>jih a rampou centrum>Vinohrady. Ta první zmíněná rampa se začíná bez pochyby zvedat nahoru, tudíž nevidím problém dát tam rampu i směrem na VMO směr Vinohrady. I kdyby ta rampa neměla být na 50 km/h ale třeba na 30, tak bych řekl, že by to bylo lepší řešení než zacpávat jinou křižovatku a "uliční" prostory :?

Pokud to opravdu nejde technicky realizovat, tak jak říkám, alespoň přidat pruh na ulici Jedovnická a připojení v MÚK Bělohorská udělat směrem na Svitavy dvoupruhové. :kladivo:
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Aram96 »

bumbik píše:
mapman píše:Tudíž se za účelem tohoto dopravního vztahu využije Bělohorská, kde půjde o dvě pravá odbočení s preferencí...
takže, jak jsem psal MÚK Bělohorská, pěkně na :zvraci: :zvraci: řešení ... pokaždé budu muset jet takto krkolomně, připomíná mi to nekompletní MÚK Olešná u FM na D48 Příbor - D56 Ova ... :crazy: :ko:
Tak myslím, že pokud to půjde projet bez přimíchávání dalších aut do toho jednoho pruhu, kterým budu odbočovat, tak by to mohlo stačit, jenže je to tam místní komunikace s nějakými připojováními, takže si to nedovedu dost dobře představit. :(
Snažil bych se tam tu rampu asi narvat, i kdyby měla být méně komfortní :D

A jinak k těm termínům .. myslím si, že to bude spíš překlep o 10 let, něco je na EIA, MÚK Ostravská radiála na záměru projektu. Bohužel bez Ostravské radiály nemá asi ani jeden druhý kousek moc smysl, nebo velmi malý. Buď MÚK a část na D2 nebo tunel směrem na sever, ale bez toho prostředního to ničemu extra nepomůže :kladivo:
Kdyby MÚK Průmyslová byla obsažena v jižní části, tak je to jiná ..
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Warcz »

Člověk musí být optimista. Snad se toho moje děti dožijí. 3 roky na výstavbu mi přijde taky nereálné.

Můžeme udělat anketu. Já typuji
ZS 2025 - UP 2030
Odpovědět

Zpět na „Brno“