[D48] Rybí – Rychaltice

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět
Honzus
Příspěvky: 89
Registrován: 9.9.2018 10:48:12

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Honzus »

finch píše:Okolo 15:30 se u finišéru Colasu čile likvidoval již položený CB povrch, takže asi docela velký průser :(
Nelikvidovali jen ten kousek po první trny a první dilatační spáru, aby mohli hned ráno pokračovat s pokládkou? Dneska ráno se mi nezdálo, že by tam byl zlikvidovaný nějaký velký kus.
finch
Příspěvky: 16
Registrován: 4.5.2019 21:04:03
Bydliště: III/4474

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od finch »

Byl to mnohem větší kus, než po první spáru. Ale asi to nebude tak zlé, dnes ráno to vypadalo, že budou pokračovat s pokládkou.
bmw740d
Příspěvky: 416
Registrován: 1.1.2011 15:42:54

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bmw740d »

Dnes se pracovalo, i když bylo velmi horko a sobota. Finišer od Colasu se zdá byt v pořádku a připraven na pokládku směrem k MÚK Příbor- západ. Probíhala pokládka asfaltu před MÚK Příbor - Východ na hlavní trase. V prostorech kruhového objezdu zatím k pokládce nedochází. PHS v Příboře jsou cca z 1/3 hotové. Od MÚK Rychaltice až k MÚK Příbor- východ chybí na hlavní trase poslední vrstva asfaltu a bude celý úsek hotov. Na estakádě u Libhoště se dělá poslední úsek a bude směr na NJ hotov.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Lenny »

Kolem 11 asfaltovali na mostě u Hájova.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

dnes ráno cestou do práce jsem viděl oranžový CB finišér Colasu, jak se blíží k MÚK Příbor-východ, z toho usuzuji, že pokládka CB konečně pokračuje ... neboť v sobotu ráno ani odpoledne při průjezdu to nevypadalo, že by se mělo s pokládkou CB pokračovat ... tak snad jsou porodní bolesti pryč a po dokončení pokládky CB u Příbora se konečně pak rozjede finišér od Borovce směrem k Rybímu podle mě mají časový skluz ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Honzus
Příspěvky: 89
Registrován: 9.9.2018 10:48:12

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Honzus »

Dnes ráno cestou do práce jsem viděl, že pokládka CB skončila u MÚK Příbor-východ, takže je úsek Borovec-Příbor hotový. Teď by se mělo pokračovat dál. Všiml jsem si ale, že natáhnutý drát pro finišer je až od malého mostu těsně před benzínkou dál směrem na Libhošť. Takže uvidíme, kam se přesunou dál.
finch
Příspěvky: 16
Registrován: 4.5.2019 21:04:03
Bydliště: III/4474

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od finch »

Oranžový finišér je opravdu přesunut až na konec Libhoště (do prostoru bývalé MÚK).
bmw740d
Příspěvky: 416
Registrován: 1.1.2011 15:42:54

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bmw740d »

Finišer Colasu dneska započal pokládku CB povrchu od Libhoště (bývalé múk) směrem na Příbor. Postupně se na celém úseku pokládá asfaltový povrch (dva finišery), v místech kde se CB kryt nepokládal. Velmi dobrá zpráva - dochází konečně k pokládce asfaltu v prostorech budoucího kruhové objezdu na MÚK Příbor-východ. Dneska pokládali větev odbočovací od Rychaltic směrem k budoucímu kruhovému objezdu. Byl tam ale pouze jeden finišer.
Honzus
Příspěvky: 89
Registrován: 9.9.2018 10:48:12

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Honzus »

Platí stále, že doprovodná komunikace Hájov-Příbor bude otevřena v průběhu června nebo ta nestihnou?
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

Honzus píše:Platí stále, že doprovodná komunikace Hájov-Příbor bude otevřena v průběhu června nebo ta nestihnou?
už jsem zde psal, že je to posunuto na 1. srpna na den zprovoznění 1. poloviny D48, současně se zprovozní MÚK Příbor-východ včetně doprovodné komunikace Hájov - Příbor a kruhový objezd ...

současně na stejný termín je po dohodě posunut termín opravy silnice III/4806 přes Hájov ...

edit: ve dnech 24. a 25. srpna bude úplná uzavírka I/58 u Příbora na ulici Ostravské (u Motelu Zafír) pod mostem, zřejmě se bude bourat druhý most 48-027 (C242)

a současně nás od 1. srpna částečná uzavírka pod tímto mostem - jízda ve zúžených pruzích - asi příprava na demolici ... pak po zbourání až do 31. 7. 2020 zde bude zřejmě budován nový most, pak částečná uzavírka skončí ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Honzus
Příspěvky: 89
Registrován: 9.9.2018 10:48:12

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Honzus »

OK. Psalo se, že je to návrh na otevření Doprovodky Hájov-Příbor od 1. srpna takže ten, zdá se prošel. Otevření poloviny D48 1. srpna se tedy nemění?
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

Honzus píše:OK. Psalo se, že je to návrh na otevření Doprovodky Hájov-Příbor od 1. srpna takže ten, zdá se prošel. Otevření poloviny D48 1. srpna se tedy nemění?
zatím se zdá, že se nemění ... počasí přeje, asi není důvod obávat se o nedodržení harmonogramu, neboť práce jedou skutečně svižně ... viz. více AB finišérů na trase, a konečně už i pokládka CB v režii Colasu ...

no uvidíme, jak se to vyvine ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
ivko
Příspěvky: 62
Registrován: 15.8.2017 22:26:52

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od ivko »

Dnes odpoledne jsem se protáhl po doprovodce Příbor-Hájov. Tady je pár fotek:
https://photos.app.goo.gl/26K9PoCsgGfonnNu5
Na kruháči a v místě, kde byl sesuv, je úplně čerstvá vrstva asfaltu - museli na tom dělat dneska. Most vypadá taky připravený na pokládku. Ta vlastní dálnici se ještě v půl šesté pracovalo.

IMHO k zprovoznění 1/2 dálnice k 1.8. - dovedu si představit že v úseku Rychaltice-Příbor se to povede. Na zbytek bych si ale já nevsadil.
V Rychalticich začali betonovat 25.4 tj. skoro před dvěma měsíci a v tom úseku ještě není všechno hotovo (co jsem viděl chybí nějaké dodělávky na odvodňovacích žlabech a krajnici, teprve právě začali s dosypáváním zeminy okolo krajnice a žlabů, chybí jedna vrstva asfaltu na mostech, v Rychalticích chybí nainstalovat PHS, se svodidly ještě nezačali vůbec, nakonec přijde značení ...). To se asi do 1.8. dá stihnout. Ale v Libhošti začali betonovat teprve tento týden a do termínu je měsíc a týden - to by s následnými pracemi museli nasadit pekelné tempo, muselo by vycházet počasí a ještě by to bylo s odřenýma ušima.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

ano, potvrzuji, AB se na doprovodce pokládal včera tj. ve čtvrtek :-)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

dnes se připravoval vodící drát, a finišér k pokládce CB povrchu od bývalé benzínky Paramo/Benzina u Libhoště, směrem k Borovci ..., snad bude pokládka o víkendu pokračovat ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bmw740d
Příspěvky: 416
Registrován: 1.1.2011 15:42:54

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bmw740d »

Colas makal na pokládce CB povrchu i dnes v 19:30 - chybělo pár metrů k dalšímu mostu, tudíž dneska dodělají a budou opět převážet finišer. V Libhošti je komplet hotová betonáž mostovky ve směru Příbor - NJ. Docházelo už k rozebirání posuvného bednění. Výrazně se pokročilo v pokládce AB mezi jednotlivými úseky, kde se CB povrch nedělal, ale také v prostorech bodoucí MÚK Příbor- Východ. Pokud jsem dobře počítal, na celém úseky se nechází 5 finišerů Vogele - poslední dorazil od Mestrostavu společně s ,,válcem´´ na jednou návěsu. Můj subjektivní názor - dělají vše proto, aby se termín 1. srpna stihnul. Počasí zatím přeje, tudíž musíme věřit :)

P.S. Jedna věc mi není jasná - z jakého důvodu na všech úsecích, kde se pokládá AB povcrh, vynechávají poslední vrstvu a jdou na další úsek. Má to nějaký důvod? Nebylo by lepší AB zarovnat s CB povrchem a jezdit krásně v jedné rovině?
xipecko
Příspěvky: 257
Registrován: 17.3.2017 21:02:37

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od xipecko »

Řekl bych že to je kvůli tomu, aby obrusná vrstva nebyla zbytečně vystavována ještě dalším přesunům na stavbě a pracem kolem. Poslední vrstvy dodělají až těsně před dokončením (VDZ, knoflíky, zkoušky rovinatosti apod). Takto jsem to viděl na několika stavbách a myslím že to je právě ten důvod.
ivko
Příspěvky: 62
Registrován: 15.8.2017 22:26:52

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od ivko »

Myslím si (ale nevím jestli mám pravdu), že obrusná vrstva má trochu jiné složení než vrstvy podkladní. Takže možná teď dělají jednu směs pro podklad a až ten bude všude hotový tak začnou teprve vyrábět směs pro obrus.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Sosa »

Spíš aby nedošlo k poškození obrusné vrstvy při dalších práce, přeci jen může něco spadnout apod., a dále si to ještě může sednout, pak se to případně, při malém sednutí, srovná obrusem.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

Dnes ráno, cestou do práce jsem si všiml, že je uzavřena doprovodka Příbor - Borovec, říkal jsem si, že jde asi o opravu toho zvlněného úseku, a jak jsem se nyní dočetl, je to tak:
https://www.pribor.eu/obcan-1/aktuality ... 535cs.html
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
ivko
Příspěvky: 62
Registrován: 15.8.2017 22:26:52

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od ivko »

Pár postřehů z úseku Rychaltice - Hájov:
- u Rychaltic se znovu objevil stroj na pokládku AB - jestli už obrus položili, nebo se zatím chystají jsem si nevšiml
- u Rychaltic přibyl další materiál pro PHS (část už tam byla minulý týden) První dílec už byl instalován ve stěně.
- Instalují se svodidla - začali okolo mostu přes žabí podchod.
ivko
Příspěvky: 62
Registrován: 15.8.2017 22:26:52

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od ivko »

ivko píše:Pár postřehů z úseku Rychaltice - Hájov:
- u Rychaltic se znovu objevil stroj na pokládku AB - jestli už obrus položili, nebo se zatím chystají jsem si nevšiml
- u Rychaltic přibyl další materiál pro PHS (část už tam byla minulý týden) První dílec už byl instalován ve stěně.
- Instalují se svodidla - začali okolo mostu přes žabí podchod.
Doplnění z dnešního úterního rána (cca 7:30):
- u Rychaltic asfalt již položen
- na "žabím" mostě stál asfaltér a velká část nebo všechno už byla taky položena
bmw740d
Příspěvky: 416
Registrován: 1.1.2011 15:42:54

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bmw740d »

- Colas měl noční. Jel jsem ve 23:30 a pokládali CB povrch. Zřejmě jeli celou noc, aby udělali celý úsek na jeden zátah ( cca 1,2 km).
- Svodidla jsou hotové v celém stoupání nad Rychalticemi.
- PHS se dokončují v Příboře
- Pokud jsem dobře viděl, v prostorech budoucí MÚK Příbor- východ jsou již dvě vrstvy AB povrchu.
- Směrem od Rychaltic dochází k pokládce obrusné vrstvy a pokračuje se směrem na Příbor.
- Poslední část úseku před estakádou Libhoště bude zřejmě s AB povrchem, jelikož včera skládali finišer.

Za poslední cca týden se udělala hromada práce, tak že dělají vše proto, aby termín stihli.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

bmw740d: včera skládal Colas svůj oranžový CB finišér ? tzn. mají CB komplet položeno mezi Příborem a Rybím ? PS: ano, určitě bude před estakádou u Libhoště AB, nebo předpolí mostů a mosty AB, kousíček dál je bývalá MÚK Libhošť, kde je most, tudíž taktéž AB, takže mezi tím by byl skutečně extrémně krátký úsek CB, takže proto v kuse AB ... navíc AB je pak flexibilnější vzhledem k vedení dopravy během stavby a k možnosti tvořit přejezdy SDP pro vedení dopravy atd.
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Honzus
Příspěvky: 89
Registrován: 9.9.2018 10:48:12

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Honzus »

Celý úsek udělaný není, ale řekl bych, že je hotová tak 1/4 až 1/3 úseku mezi benzínkou v Libhošti a mostem na Borovci, takže ještě pár dní a mohlo by to být položeno. Řekl bych, že v noci dělají kvůli horku přes den nebo kvůli menší intenzitě dopravy.
Jinak na úseku Hájov-Příbor se dodělávají taky krajnice.
Na úsecích, kde je již dokončen CB povrch se už dělá podklad v místech přechodu CB-AB.
Odpovědět

Zpět na „D48“