Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Odpovědět
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od JirkaS »

Pravdou je, že když se stavělo metro na Petřinách, největší obavy z problémů se statikou byly u nové výstavby z 90. let postavené právě Metrostavem :-)
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od ElWapp »

Jaky je soucasny stav pripravy? A existuji nejake realne terminy?
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od krtek700 »

ElWapp píše:Jaky je soucasny stav pripravy? A existuji nejake realne terminy?
Před pár měsíci pražští radní(v čele s Hlaváčkem) s oslavovali, že se jim podařilo upravit křižovatky a estakády na Balabence udělat tunel, ale zatím k tomu nedali žádné slibované obrázky, tak o nějakých termínech si asi můžeme nechat zdát.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od ElWapp »

Jo, tohle jsem postřehl. Ale není mi jasné, jak může o takto klíčové a nákladné stavbě být tak málo informací..
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od krtek700 »

ElWapp píše:Jo, tohle jsem postřehl. Ale není mi jasné, jak může o takto klíčové a nákladné stavbě být tak málo informací..
Tak ono je to dost politicky citlivé. Minulá koalice se na tom zásadně zasekávala, protože Zelení byly proti okruhu.
Teď tam zase dělají nějaké změny, spíš politického rázu a jak někde na fóru psal, tak Bursík navrhuje zastavit přípravu dopravní infrastruktury, protože ubyde aut a bude stačit stávající, tak třeba to k tomu směřuje :(
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od P_V »

Bursík je mimoň. I když budou auta mít výfuk v Prunéřově a bude jich polovina, furt budou na ulicích překážet. Hluku taky neubude, jelikož při vyšších rychlostech pochází z gum a při nižších rychlostech se bude muset vyluzovat povinně.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od ElWapp »

12.9.
Velké změny Prahy: Městský okruh
https://www.facebook.com/events/441296799929403/
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od krtek700 »

ElWapp píše:12.9.
Velké změny Prahy: Městský okruh
https://www.facebook.com/events/441296799929403/
Tak snad konečně předvedou ty změny co hlásali na jaře. Zrovna odjíždím do zahraničí, tak doufám, že Vás tam pár zajde a můžete se ptát.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od 1975 »

...taky doufám, že někdo půjdete, bohužel nemůžu. I když, blábolení p.Scheinherra na 511 mi možná stačilo:o)
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od ML90 »

Po Blance má přijít Vlasta. Takto se má jezdit po Praze, až bude hotový okruh

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/po-b ... &source=hp
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od mapman »

Zajímavé představení nové podoby projektu, teď by to ještě chtělo zveřejnit ty podklady - v podstatě z předneseného vyplývá, že od mostu Barikádníků až po Černokosteleckou to bude jeden dlouhý tunel s několika podzemními křižovatkami, takže skutečně Blanka II a ještě o něco delší...
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od 1975 »

...takze to urcite bude driv a levnejsi, nez se planovalo puvodne, ze jo? :o)))
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od mapman »

Mluvili o roku zprovoznění 2031. Tak určitě to bude dražší na provoz a do určité míry i na výstavbu, ale pravdou je, že nový návrh má mnohem menší zábor pozemků a povrchových ploch - celkově se mi to nové řešení zdálo přijatelné. I pro mě jako řidiče je lepší jet 6 km v tunelu, než za jasných dní neustále střídat tunel a světlo. Navíc díky vedení v kontinuálním tunelu se návrh vyhýbá různým krkolomným řešením, zatáčkám, PHS, estakádám atp. - nevypadalo to úplně blbě, jen bych to chtěl vidět v detailu :)
kuzzzma
Příspěvky: 180
Registrován: 18.4.2009 16:55:14

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od kuzzzma »

více zde:
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pr ... &source=hp

ve zkratce bych řekl více tunelů ale také více úrovňových křížení namísto MUK na povrchu...
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Kuba »

To nové řešení má strašně malé rozlišení a prakticky z toho nejde moc poznat. Prodloužení tunelů je určitě dobrá volba. Nelíbí se mi několik věcí - zrušení křižovatky do ul. V Olšinách (to ale podle mě bylo už v minulé variantě), změna křižovatky u depa Hostivař a hlavně změna křižovatky Na Jarově. Podle mě ta semaforová řešení jsou zastaralá, nebude to kapacitně dostačovat a na výjezdech budou kolony. Ale třeba to bude vycházet jinak. Dostavbu MÚK Rybníčky nelze posoudit, tam není nic vidět. Obecně jsem k pánům Hlaváčkovi a Scheinherrovi krajně nedůvěřivý a jejich nápady se mi nelíbí. Architekti prostě často vymýšlejí nepraktické kraviny.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od ElWapp »

Já teda nevím, ale 2031 mi přijde jako dost vzdálený termín i na takovouto stavbu. Jaké budou mezikroky - odhad - 2021 ÚR, 2024 SP, tak to by klidně kolem 2028 mohlo jít do provozu, ne?
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Aram96 »

No já si teda myslel, že každý nový úsek městského okruhu či dostavěných radiál je v prvé řadě obrovské plus právě kvůli absenci úrovňového křížení ... Ty změny, samozřejmě jen na první pohled a ne s velkými detaily, nějak moc nechápu. Za mě přijde logičtější raději nedělat ten tunel okolo řeky a všechny MÚK tam vrátit a vyjde to cenově na stejno ... :?

Scheinherr:
Stavbu se podařilo udělat tak, aby město nerozdělovala, dýchalo a nevznikaly krátery, které by vytvořily mimoúrovňové křižovatky
Nedovedu si představit ten proud aut, který jede okruhem, že najednou zastaví na světlech a celý štrůdl se rozjede ... to těm "odborníkům" ještě nikdo neřekl, že nejvíce hluku a emisí je při rozjíždění ? :crazy: :ko:
Edit:
Já teda nevím, ale 2031 mi přijde jako dost vzdálený termín i na takovouto stavbu. Jaké budou mezikroky - odhad - 2021 ÚR, 2024 SP, tak to by klidně kolem 2028 mohlo jít do provozu, ne?
2031 moc ? Ještě před vydáním letáků na D43 se oficiálně mluvilo o termínech 2035-2040 v době kdy jsou peníze. Myslím, že takový rok na takovou stavbu by mohlo být reálné ... Vemte si VMO v Brně, či VRT, většina těchto staveb je také v plánu 2030-2040. ;)
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od mstitek »

ElWapp píše:Já teda nevím, ale 2031 mi přijde jako dost vzdálený termín i na takovouto stavbu. Jaké budou mezikroky - odhad - 2021 ÚR, 2024 SP, tak to by klidně kolem 2028 mohlo jít do provozu, ne?
Však taky sami řekli, že to je velmi optimistický odhad.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od krtek700 »

Tunelům asi nikdy nikdo z důvodu přijatelnosti nebude nadávat. Zajímavá bude cena a ty křižovatky.
Jako upřímně jsem pořád přívržencem povrchové varianty od Blanky na Balabenku. Nepřijde mi to jako území, které se vyřeší tunelem, stejně je tam vlak.

PS.: Jak je to s vysočanskou radiálou? Ta je předpokládám variantou tunelů asi odepsána úplně ne? Předpokládám že neplánují dělat odbočky z tunelu, když radiálu neplánují stavět a dá se z postaveného tunelu vykopat nová odbočka.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od P_V »

Sauce
Příspěvky: 610
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Sauce »

A dokonce i Břevnovskou a Hostivařskou... Soudruzi počítají s ložiskem ropy?

Samozřejmě se mi to všechno líbí, ale jakmile oznámí cenu tak se začnou ozývat jedinci že je to předražené a že nechtějí druhou blanku apod. což vyvrcholí v přerušení a navrácení se k plátnu.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od 1975 »

...nechci být paranoidní, ale skoro bych řekl, že to je i záměr...vizošky jsme ukázali...klasické, přesvícené, krásné zelené versus ten původní tmavý šedý hnus, tak co byste chtěli? My se snažili.... a teď můžeme zase zpátky řešit čínu, duhové vlajky a tak....ale třeba jsem jen zapšklej, a oni to vážně chcou.

aebo je tam pak s radiálama omylem ukázaná ta původní představa...
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Mike »

2031 ?
to už by museli začít kopat...
jinak tunely jsou rozhodně správně, bohužel očekávám, že stávající komunikace přemalují na 1+cyklopruh...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od P_V »

dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od dd »

Asi budu patřit k menšině, ale přijde mi to přehnané. Těch tunelů je moc a jsou i na zbytečných místech. Porovnejte si Jižní spojku a sever. To je obrovský nepoměr.

Tunel ještě před Černokosteleckou? Stačil by 300-500 metrů severněji, vždyť je tam jen průmyslový areál a železnice.
Blanka - Balabenka? Souhlas s krtkem. To není rezidenční lokalita, tam by stačil zářez nebo galerie.
Na Balabence tunel místo stávající silnice? Když je vedle železniční křižovatka?
Vysočanská radiála celá v tunelu? Proč nemůže vést alespoň část trasy podél železnice na povrchu?

Závěrem mi nezbývá než souhlasit, že pravděpodobným cílem celé akce je ukázat velké plány. A místo umírněného postupu nebude nic.
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“