I/73 Bořitov – Svitávka

Brno (D1) – Boskovice (I/19, I/43) – Moravská Třebová (D35)
ttc
Příspěvky: 431
Registrován: 9.2.2012 14:50:39

Re: D43 Lysice/Bořitov - Svitávka

Příspěvek od ttc »

kot píše:2 ttc + Aram : Pánové nejdříve mi dovolte, ať se vám omluvím a prosím NIC z toho co sem píši nesměřuje proti vám osobně, ba naopak závidím vám vaše přímé a jasné argumentování bez kompromisu. (ttc ztráta půl roku v kanceláři ŘSD) /To stejné jsou nekompromisní kritiky Arama ve většině vláken týkající se výstavby tam i onde/. Arama jsem se nedávno zeptal, zda má nějaké děti. Odpověděl, že zatím nikoliv. Zatím tedy nemusí být ve stresu na téma : děti, školka, škola, "chytré" nápady učitelek, tchýně, větší byt, nemoce rodiny a podobné maličkosti, které člověka unavují a trápí /nasírají/ více než je zdrávo. Kdysi dávno jsem asi na rok a půl nastoupil od soukromníka do státní organizace. Když se mně zeptali v účtárně, jak se mi ve firmě líbí, nešetřil jsem chválou. Když se ptali dále, co je nejlepší, odvětil jsem, že to co tady mám za úkol NA CELÝ TÝDEN, jsem dříve udělal za dopoledne u toho soukromníka. koukali na mě, jako bych přiletěl z Marsu. Každý v podniku dělal, že dělá. Bylo mi z toho šoufl. V té době jsem neměl šedivý jediný vlásek a tu "bandu" starců jsem nechápal. Obávám se, že se toho za těch pár let tolik nezměnilo. Chlapi, zkuste nastoupit do ŘSD a změnit tuto organizaci zevnitř. Obávám se, že úkol je neřešitelný, ale pochopili byste, proč nikdo ve státní organizaci neuvažuje nad rámec platu a nechce si pálit prsty. Ještě jednou pánové, závidím vám váš elán a tah na branku. Nepřeji vám to, ale život vás časem zpomalí a vaše rigorózní soudy obrousí. Díky ale za ně na tomto fóru, neboť jsou bez servítku a přínosné. Ještě jednou a naposledy, není to osobní útok na vás, a že jich tady na fóru máme dost a dost, ale je to povzdech nad tím, jak funguje náš prašivý svět...

Ahoj, nedá mi to a odpovím...

... mám rodinu, mám děti (množné číslo), a 40 mi již bylo..... možná to otupení příjde pozdějí :-)

... možná jsem to nenapsal narovinu, ale mně nejvíc ser... že když padla ZUR, tak se všichni chvástali, jak by pracovali ale nemohou.... těd ji mají 2 roky, tak na to měli být připraveni, když byli takový chudáci ...

zkráceně a to nejen k D43 - vadí mi když někdo prezentuje 1 bod z douhého procesu jako mantru a tváří se že má viníka - kraj a on že je superman a to přesně dělali....

navíc - dělám v komerci jako ty, tak souhlasím jaký je rozdíl mezi prací tam a u státu.... což je další věc co nechápu - proč někdo zadá studii a nechá na to rok času?
vždyť to je dálnice co se projektuje již 80 let a navíc těsně po zrušení ZUR u soudu a následném schválení nové ZUR muselo být jasné, kde jsou podklady (staré projekty, studie apod) a proč to tam má stát.... tak co budou zkoumat? myslím že dodání studie do 2-3 měsíců by bylo normální a nikterak rychlé - jak sám píšeš šéf by parafoval smlouvu došel do kanclu, zavolal si inženýra a řek mu máš týden na sehnání všech podkladů a v komerci by to ten inženýr dal a ještě by na chatu odjížděl v pátek v klidu okolo 13h (právě proto že by mu stačilo spis od soudu + spisy ZUR + sčítání dopravy). za další týden by to dali do komplu provedli matematické modely zátěží v daných úsecích a v třetím týdnu by daly dohromady výsledek, čtvrtý týden by to sepsali a pátý by to dostalo nějákou grafickou úpravu a korekce. šestý je na odevzdání a sedmý na fakturaci:-)
A teď mi někdo řekněte na co mají těch několik měsíců navíc....

Kdyby ŘSD ty roky předtím mlčelo a případně jen řeklo že na D43 (R43) nedělá tak OK. Ale toto jsou mistři v hledání výmluv proč to nejde....
Fascinuje mě však že to ZUR zmiňují i diskutující zde 2 roky poté co ZUR je.... (samozřejmě se teď bavím o stavu nad Černou horou nikoliv u Brna tam ZUR není).
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D43 Lysice/Bořitov - Svitávka

Příspěvek od kot »

Aram + ttc : Pánové souhlas s tím co píšete, nejsme v rozporu. Za mě spíš povzdech, že dříve jsem byl podobně /když ne stejně/ nabroušený na neřádstva a neschopnost jako vy. Teď už to holt nedávám ...
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D43 Lysice/Bořitov - Svitávka

Příspěvek od Aram96 »

kot píše:Aram + ttc : Pánové souhlas s tím co píšete, nejsme v rozporu. Za mě spíš povzdech, že dříve jsem byl podobně /když ne stejně/ nabroušený na neřádstva a neschopnost jako vy. Teď už to holt nedávám ...
Toho si vážím, díky.
Bohužel ... stejně to asi k ničemu není, pouze si tady na fóru "vybiju" zlost z ŘSD. Kdyby sem tak aspoň nějací pracovníci občas zašli přečíst moudra. Já bych řekl, že je tu spousta i smysluplných a konstruktivních řešení, ne pouze kritika a kecy. Např. dopravní značení, to si myslím, že by mohli vyloženě brát z těchto stránek a neztrácet čas svými někdy nesprávnými řešeními ...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D43 Lysice/Bořitov - Svitávka

Příspěvek od Martin z Ostravy »

V té hromadě keců která se tady v poslední době hromadí i sebelepší nápad zapadne.
Bohužel k původně odbornému fóru už to má tady daleko, už je to spíš lehce informovanější diskuze ve IV. cenové.
R48 -> D48 se podařilo!
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: D43 Lysice/Bořitov - Svitávka

Příspěvek od Mike »

myslím, že odbornost tu zůstala
co je špatného na debatě, že stavět dnes náročné úseky v kategorii, která při uzavírce, údržbě apod. neumožňuje vedení 2+2 ?
kdyby tam byly nárusty administrativy, ceny atp. v desítkách procent, pak to stojí za debatu, ale takhle ?

a ono v počátcích to vypadalo, že "zítra" pojedeme po dálnici do Hradce, do Budějovic, okolo Plzně
platí z toho jen to poslední a to jsem vynechal Ústí...
že si uživatelé začínají uvědomovat, že zdy byl kdysi bezplatný komfort a dnes platí za stání v kolonách
jen dobře !
že se tu asi pláče na špatném hrobě, ohledně "práce" pro stát- ve státním ?
málo platné, ale dobře že se pláče, alespoň někde
a když už jsem OT
Chlápek se uchází o práci na místním úřadě.
“Máte na něco alergii?”, ptá se úředník na pohovoru.
“Ano pane, na kofein. Nemohu pít kávu.”
“To by neměl být problém. Dále mě zaujalo, že jste byl v armádě.”
“Přesně tak, 4 roky a z toho roční služba v Afgánistánu.”
“To vám pomůže v platových tabulkách. Máte nějaké postižení?”
“Bohužel ano. Díky střepině z bomby jsem přišel o obě varlata.”
“To mě mrzí, ale díky tomu vám můžeme přidat na základě dotací. No výborně – pokud byste měl zájem, tak pracovní doba je 8-16 a bylo by super, kdybyste mohl zítra přijít na desátou. A stejně tak i další dny.”
“Omlouvám se, ale … pokud je pracovní doba od 8, proč mám chodit v 10?”
“Tohle je státní sektor pane. První dvě hodiny se tu škrábeme na koulích a pijeme kafe.”
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D43 Lysice/Bořitov - Svitávka

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Debata je v pořádku, ale nesmí to být v "hospodské rovině, kde je všechno jasné".
Psal jsem to tedy obecně, ani ne přímo k tomuto tématu.

Ale abych to vrátil zase zpátky, tak výše uvedená studie se reálně rozbíhá, příští týden bude první projednání a to právě úseku, kterému je věnované toto téma.
Lze tak asi po čase konstatovat, že byla znovu zahájena příprava D43 nebo možná S43, i když doufám, že to bude D43.
R48 -> D48 se podařilo!
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D43 Lysice/Bořitov - Svitávka

Příspěvek od Aram96 »

Však jsem psal, že je to OT a že to stojí za přesun do "keců".
Jinak k tématu. Měl byste nějaké podrobnější info, nebo kde je najdu, k té tahové studii Bořitov/Svitávka-D35 ? Moc díky
Tomas 1975
Příspěvky: 702
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Tomas 1975 »

Už je to tady….
Tak jestli ty termíny budou reálné tak si nechám vytetovat HK na prdel...
Lorenzův oblouk... Posílám do Reichu....

https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/490 ... itavka.pdf
Sauce
Příspěvky: 610
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Sauce »

Takže nakonec S 26,0/130 - co si pod tím představit? Není někde dostupný řez?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Lenny »

Představ si R 25,5 s SDP širokým 3,5 m. (navíc + 0,5 m)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Sauce
Příspěvky: 610
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Sauce »

A S na to má nějaký vliv, nebo to je prostě jen jak ty říkáš, s širším SDP?
KarelLer
Příspěvky: 694
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od KarelLer »

Diky za zprávu.
Tomas 1975
Příspěvky: 702
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: D43 4303 Lysice/Bořitov - Svitávka

Příspěvek od Tomas 1975 »

Tak jsem ještě prokoumal leták a nechápu jednu věc. Silnice do Drnovic a most přes dálnici...
Je tam hotový dálniční most (netvrdím, že půjde použít), ale zároveň hotové zemní práce....

Pokud se bude muset most zbořit tak za mně je lepší postavit nový dálniční most. Podjezdná výška je tam dobrá, geologie dálnice a geologie v místech opěr mostu také ok....


Nevím proč tedy most přes dálnici.... Pokud by byla nízká podjezdná výška tak stačí udělat mírný zářez... Teď tam určitě 4 nebo 4,5 m jsou....


Za mně zbytečné....
kojal
Příspěvky: 106
Registrován: 13.8.2014 22:34:17

Re: D43 4303 Lysice/Bořitov - Svitávka

Příspěvek od kojal »

Značka u toho mostu je na 4.3 m. Ale bude tam ještě rezerva,takže asi těch 4.5m.
ppepe
Příspěvky: 279
Registrován: 26.12.2015 0:02:23

Re: D43 4303 Lysice/Bořitov - Svitávka

Příspěvek od ppepe »

Take mne to zarazilo hned na prvni pohled. Ale asi spis chyba malovani od stolu bez mistni znalosti. O vikendu uz letak opravili dle reality.
ttc
Příspěvky: 431
Registrován: 9.2.2012 14:50:39

Re: D43 4303 Lysice/Bořitov - Svitávka

Příspěvek od ttc »

z posledního letáku 7/2019
https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/490 ... itavka.pdf

V prosinci 2010 bylo vydáno souhlasné stanovisko k EIA. V červnu 2012 byla zpracována podrobná technická studie, která zohlednila závěrečné stanovisko EIA. V roce 2018 proběhly průzkumy v oblasti životního prostředí, v 06/2019 byla dokončena technická studie úseku. CK MD v dubnu 2019 stanovila parametry pozemní komunikace pro přípravu v úseku Lysice/Bořitov – Svitávka v rámci tahové studie D43 Bořitov – Staré Město. V návaznosti na tyto kroky bylo 06/2019 zahájeno zpracování záměru projektu, ve druhé polovině roku 2019 je předpoklad zahájení prací na projektové dokumentaci ve stupni DUR. V 05/2019 bylo vydáno souhlasné (ověřovací) závazné stanovisko MŽP k EIA.

Ví někdo jestli již je DUR zadána, neno běží výběrové řízení na zpracovatele?
Matezs
Příspěvky: 352
Registrován: 24.1.2020 0:21:07
Bydliště: Svitavy

Re: D43 4303 Lysice/Bořitov - Svitávka

Příspěvek od Matezs »

Dle ŘSD se předpokládá zahájení prací na DUR v dubnu 2020.

http://jaromiravitkova.cz/co-delam/bosk ... tel-řsd/#1
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D43 4303 Lysice/Bořitov - Svitávka

Příspěvek od Aram96 »

Nechci tím nic nijak zlehčovat, ale pokud dáme rezervu na koronavirus, a reálně by se pořádně začalo (i když tedy zpracování dokumentace k DUR dle mě patří k profesi, která jde pohodlně dělat jako home office) makat na DUR ke konci tohoto roku, tak za rok by mohla na tak krátký úsek DUR být hotová, konec 2022 by mohlo být pravomocné UR i s rezervou, rok na DSP bohatě, rok na pravomocné SP a výběr zhotovitele, jaro 2025 opravdu lze reálně začít výstavbu, pokud to nezatrhnou soudy podobně jako D49 či bude opravdu velký nedostatek financí pro S43. Pozemky na tomto úseku jsou vlastněny nějakou formou státu z cca 99% + mezitimní rozhodnutí.
Těleso a mosty nachystány, takže pokud bude problém s penězi, bude to řekněme hloupá výmluva. Čili jedinou reálnou překážkou může být politická nevole. :jidlo: Zajímavé ale je, že ŘSD plánuje tento úsek začít stavět 2025, ale na současné I/43 plánuje x úprav na místech, které tento úsek nahradí, které jsou v plánu cca 2024-2025. Některé beru, protože budou dávat smysl i po realizaci tohoto úseku, některé /především ty zkapacitňovací/ nechápu.
AF-1
Příspěvky: 560
Registrován: 16.3.2009 13:54:56

Re: D43 4303 Lysice/Bořitov - Svitávka

Příspěvek od AF-1 »

Treba jsou pouceni realiste...
: o )
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D43 4303 Lysice/Bořitov - Svitávka

Příspěvek od Aram96 »

No, jenže na tomto úseku nějakých 200 metrů 3-pruhu opravdu nic nevyřeší, je to házení peněz oknem. Most, který překlene I/43 je určitě super nápad, ovšem nyní. Pokud se 3 roky po něm postaví dálnice, tak by se zase hodilo ty vedlejší silnice na v tu dobu "II/643" mít napojené :crazy:
Popravdě nejraději bych viděl dálnici zprovozněnou 2028, ale úpravy do 2 let, strašné, že nechali I/43 dojít takhle daleko a příprava takových pidi úprav má trvat cca 3-4 roky. A to nemluvím o mnohem potřebnějších "malých" úpravách nebo dokonce o velkých úpravách v podobě MÚK, které jsou v plánu až 2025 v ideálním případě :ko: Ty nicméně mají rozhodně několikanásobně větší smysl i v těch letech, protože tam nebude dálnice dříve než v roce 2032 cca, ale to už jsem OT.
Tomas 1975
Příspěvky: 702
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: D43 4303 Lysice/Bořitov - Svitávka

Příspěvek od Tomas 1975 »

Tak ŘSD se tluče v prsa kolik zahájí projektových prací.... To je dobře....
Jediné co by mně zajímalo, kterej koumák odhadoval cenu na S 43 Svitávka - Lysice....
Z takovéto přípravy by jeden :zvraci: :zvraci: :zvraci:
Zemní práce jsou hotové, technické parametry v kterých je stavba provedená neodporují žádným současným normám....
Provedený důkladný geo průzkum trasy, podrobný geo průzkum v místech opěr a pilířů mostů jak realizovaných rozestavěných tak i nerealizovaných...
I když budu muset všechny mosty zbořit, vybagrovat propustky, středovou kanalizaci atd..
Tak cena 2,9 miliardy za 7,3 km dálnice je trochu moc....
To jsem se zase vytočil... Odborníci.... :crazy: :crazy: :crazy:
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D43 4303 Lysice/Bořitov - Svitávka

Příspěvek od Aram96 »

Bohužel někteří lidé z ŘSD Brno ani netuší, že tam nějaké těleso je nachystáno, moc bych se nevzrušoval. :roll:
Kupříkladu stavba I/43 Lom Černá Hora - cena v letáku: 119 066 942 Kč (bez DPH), cena v přehledu: 279 980 000 Kč (bez DPH). Takže si o tomto přehledu můžeme myslet ledacos, byť mě na první pohled určitě potěšil. :ok:
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D43 4303 Lysice/Bořitov - Svitávka

Příspěvek od Aram96 »

Info z ŘSD Brno: práce na DUR na tenhle úsek byly zahájeny v 06/2020.
No, sice říkali, že to bude podzim 2019, ale buďme rádi, že se začalo alespoň teď. :ok: Osobně a výjimečně tady uznávám argument, že bohužel není kam spěchat.
goldfinger
Příspěvky: 432
Registrován: 10.12.2019 1:24:50

Re: I/43 4303 Bořitov - Svitávka

Příspěvek od goldfinger »

Čím dřív se zahájí první úsek, tím dřív se začne pracovat na navazujících úsecích, přičemž úplně nezáleží,zda to bude na jih, nebo na sever, i když směrem na jih by to bylo dopravně daleko přínosnější, ale to by se musel vyřešit průchod přes Malhostovice a obchvat Kuřimi.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/43 4303 Bořitov - Svitávka

Příspěvek od Mike »

Když to bude hotové od Lichkova po Lipůvku, tak už se s tím Brno nějak popasuje
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Odpovědět

Zpět na „I/73“