Kastastrální mapy pohodlněji a rychleji

Aktuálně z různých webů o dopravě atp.
Odpovědět
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Kastastrální mapy pohodlněji a rychleji

Příspěvek od P_V »

Neznámý dobrodinec naprogramoval kříženec map Google a katastrálních map.
http://katastr2.appspot.com/
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastastrální mapy pohodlněji a rychleji

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Dobrý nápad, dobře vymyšleno, akorát ty katastrální mapy jsou špatně čitelné.
R48 -> D48 se podařilo!
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Kastastrální mapy pohodlněji a rychleji

Příspěvek od P_V »

Ony ani v originále na cuzk.cz, odkud se přímo dotahují, neoplývají čitelností. Asi to vyplývá z toho že nejsou vektorové ale naskenované.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastastrální mapy pohodlněji a rychleji

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ano, všiml jsem si, že se to tahá přímo z čuzk, no ale je to lepší než drátem do oka. ;)
R48 -> D48 se podařilo!
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Kastastrální mapy pohodlněji a rychleji

Příspěvek od pp21 »

Už delší dobu je to dostupné i na mapy.1188.cz. Dokonce to tam bylo dřív, než byla zprovozněna oficiální mapa ;o) Nevím jak na tom 1188, ale na té google maps aplikaci se obrázky katastru tahají přímo z WMS severu katastrálního úřadu, takže to bude aktuálnější než ta aplikace 1188.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Kastastrální mapy pohodlněji a rychleji

Příspěvek od dvs »

Na tom google, ale nejde vykreslit pozemkový katastr (=staré mapy).

Takže v katastrech obcí kde neproběhla digitalizace jsou "bolševické" lány.

Výhoda proti nahlizeni je, že na tom google je to větší.

Ale jinak je to dobrá práce.
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: Kastastrální mapy pohodlněji a rychleji

Příspěvek od GiuseppeS »

Petr Pokorný píše:mapy.1188.cz
Ty mě z počátku právě z tohoto důvodu navnadily, ale úroveň mapového podkladu je katastrofa (hledám dost často konkrétní adresy a moje pořadí pro ČR je jednoznačné: mapy.cz, pak google, pak dlouho nic, pak tři kopky hnoje a až pak mapy.1188.cz)
Věřím ale tomu, že autor http://katastr2.appspot.com/ se právě nápadem 02 inspiroval a posunul ho o dost dál - v propojení do Nahlížení :idea: - "Záznam v katastru nemovitostí do záložky / do okna " které FUNGUJE :!: :!:
Chybějící PK za minus nepovažuju, protože tam není propojení na mapu ani přimo v nahlížení

Takže závěr: BOMBA a dík za link, ulehčí mi práci
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastastrální mapy pohodlněji a rychleji

Příspěvek od pavel.hrdina »

GiuseppeS píše:Ty mě z počátku právě z tohoto důvodu navnadily, ale úroveň mapového podkladu je katastrofa (hledám dost často konkrétní adresy a moje pořadí pro ČR je jednoznačné: mapy.cz, pak google, pak dlouho nic, pak tři kopky hnoje a až pak mapy.1188.cz)
Absolutni souhlas s poradim pouzitelnosti. Mapy.cz povazuju za jednoznacne nadstandardni pocin i pres problemy typu aktualizace podkladu ci databaze pro vyhledavani.
GiuseppeS píše:... http://katastr2.appspot.com/ ...
Takže závěr: BOMBA a dík za link, ulehčí mi práci
Opet souhlas - i presto, ze je tam videt trosku problem s performance (tahani a vykreslovani tech katastralnich map neni nic extra rychleho) ci s citelnosti (on ty katastralni mapy evidentne invertuje do negativni verze a zavadi pruhlednost, cimz dochazi jeste k dalsi male degradaci uz tak spatne kvality).
Vizi
Příspěvky: 434
Registrován: 8.5.2009 15:31:12
Bydliště: Beroun nad Mží

Re: Kastastrální mapy pohodlněji a rychleji

Příspěvek od Vizi »

A není lepší přímo WMS portal ČÚZK? Třeba u nás v Berouně má o pár měsíců novější ortofotomapy než Google a Mapy.cz, akorát v trošku horším rozlišení.
Musítobýtčtyřpruhové všech zemí, spojte se!
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastastrální mapy pohodlněji a rychleji

Příspěvek od pavel.hrdina »

Vizi píše:A není lepší přímo WMS portal ČÚZK? Třeba u nás v Berouně má o pár měsíců novější ortofotomapy než Google a Mapy.cz, akorát v trošku horším rozlišení.
A Vam se to UI libi? Vyhovuje Vam ovladani? Uz jste nekdy videl mapovy UI od nejake oficialni instituce s intuitivnim ovladanim?

Mozna prilis mnoho otazek, ale ja v nich mam vyznamne jasno. O par mesicu novejsi ortofoto je sice plus, ale nespasi ty ostatni veci.
TomHula
Příspěvky: 1
Registrován: 19.8.2010 10:49:05

Re: Kastastrální mapy pohodlněji a rychleji

Příspěvek od TomHula »

Zdravím našel jsem stránky, kde je vhodně popsáno jak postupovat při nahlížení do katastru nemovitostí online. Takže pokud se Vám také hodí návod na prohlížení navštivte stránky http://www.nahlizeni-katastr-nemovitosti.eu/ ,ale určitě najdete i další webové stránky zabývající se tímto tématem.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Kastastrální mapy pohodlněji a rychleji

Příspěvek od adamos »

Byly spuštěny nové stránky na webu katastrofálního úřadu: http://nahlizenidokn-test.cuzk.cz. Oproti stávající verzi jsou neuvěřitelně pohodlné a přehledné, troufnu si říct i lepší, než http://www.katastr2.cz :-)
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: Kastastrální mapy pohodlněji a rychleji

Příspěvek od MiKu »

Mám jeden dotaz ohledně katastrálních map. V jaké fázi přípravy se do nich zamaluje trasa silnice? Po vydání ÚR nebo až když začnou výkupy?
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Kastastrální mapy pohodlněji a rychleji

Příspěvek od P_V »

MiKu píše:Mám jeden dotaz ohledně katastrálních map. V jaké fázi přípravy se do nich zamaluje trasa silnice? Po vydání ÚR nebo až když začnou výkupy?
Zajímavá otázka. Logické by asi bylo, že se tak stane během výkupů, kdy se smluvně nebo vyvlastněním zanese do katastru změna vlastníka, účelu a popř. rozdělení parcely na silnici a zbytek, který zůstane původnímu vlastníkovi. Jenže jak je možné, že se v katastru vyskytují pozemky už rozdělené, ale ještě s původním vlastníkem?
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Kastastrální mapy pohodlněji a rychleji

Příspěvek od Standa »

P_V píše:
MiKu píše:Mám jeden dotaz ohledně katastrálních map. V jaké fázi přípravy se do nich zamaluje trasa silnice? Po vydání ÚR nebo až když začnou výkupy?
Zajímavá otázka. Logické by asi bylo, že se tak stane během výkupů, kdy se smluvně nebo vyvlastněním zanese do katastru změna vlastníka, účelu a popř. rozdělení parcely na silnici a zbytek, který zůstane původnímu vlastníkovi. Jenže jak je možné, že se v katastru vyskytují pozemky už rozdělené, ale ještě s původním vlastníkem?
Třeba u obecních chodníků se většinou pozemky vykupují až po dokončení stavby (pro SP stačí smlouva o smlouvě budoucí) a provedení přesného geometrického zaměření, na jehož základě se nejprve se oddělí příslušné části parcel a teprve následně se dořeší vlastnictví (aby se mohla sepsat smlouva o převodu nově odděleného pozemku, musí být doklad o tom, že ho původní majitel vlastní). Takže bych si tipnul, že u silnice se dělá geometrický plán dopředu (stavebníci musí trefit :) ), na jeho základě se oddělí pozemky (tím se objeví trasa silnice), ale vlastnictví se řeší až následně.
robin
Příspěvky: 13
Registrován: 18.1.2010 14:40:00

Re: Kastastrální mapy pohodlněji a rychleji

Příspěvek od robin »

V katastru se objeví trasa silnice během výkupů pozemků, když se zapisují jednotlivé geometrické plány a nové parcely se zapisují na ŘSD, tím pádem se stavebník musí stavbou trefit na správné pozemky.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Kastastrální mapy pohodlněji a rychleji

Příspěvek od Lenny »

Musí se zpracovat záborový elaborát, ve kterém je trasa zanesena do katastrální mapy včetně případného rozdělení pozemků pro výkupy. S tímto se jde na katastr, který toto musí projednat, schválit a zanést do svých map.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Kastastrální mapy pohodlněji a rychleji

Příspěvek od P_V »

Takže je možné, že bez souhlasu vlastníka se parcela rozdělí na několik kusů, a až pak se řeší výkup?
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Kastastrální mapy pohodlněji a rychleji

Příspěvek od Diaľničiar »

Katastrální zákon a související otázky :arrow:

https://www.businessinfo.cz/cs/clanky/k ... &chapter=1
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Odpovědět

Zpět na „Internet“