[D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
Maty
Příspěvky: 219
Registrován: 21.1.2015 20:00:24
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Maty »

Mě spíš přijde, že provizorní přeložka je dost blízko budoucího mostu, pod kterým bude hluboký zářez. Podobně stavěli most na silnici z Kolína na Hl.Důl při stavbě obchvatu Kolína, který je v tomto místě také v hlubokém zářezu. Pod přeložkou byla defacto kolmá stěna, až jsem se divil že se to nesesune.
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Mario »

Já si říkám, proč se vůbec stávající I/36 přemosťuje, když jižně mají hned velkou MÚK. Nešlo ten kousek staré I/36 zrušit?
Maty
Příspěvky: 219
Registrován: 21.1.2015 20:00:24
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Maty »

Mario> jeden z důvodů by mohl být ten, že je dost možné, že se nová I/36 - obchvat Sezemic nestihne postavit včas tak aby na ni mohl být přesunut provoz již během stavby D35. Sám jsem zvědav kdy se začne obchvat Sezemic stavět. Ale čert vem Sezemice. Mnohem důležitější je z mého pohledu makat na přípravě a co nejrychlejšímu zahájení stavby následujících úseků D35 okolo Vysokého Mýta a Litomyšle...
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od martas »

Výkupy pozemků pro obchvat Sezemic nabraly solidní tempo. Podle mých informací se možná zatím nebude stavět celý (kvůli problémům s Časy), ale jen po plánované odpojení krajského obchvatu Sezemic. Proto asi také nejsou žádné výkupy na k.ú. Kladina, ale přibývá to na k.ú. Sezemice a Počaply.
Maty
Příspěvky: 219
Registrován: 21.1.2015 20:00:24
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Maty »

Nějak ty problémy s Časy nechápu a upřímně moc nesleduji. Ale obecně seslsykym rozumem bych měl jako obyvatel Časů zájem o co nejrychlejší výstavbu D35 + I/36 + hypoteticky zrušení zmiňovaného "zbytečného" mostu a odklonu dopravy z obce.

Co se jim zas nelíbí že jsou problémy s přeložením I/36? Chápu správně že část přeložky I/36 od MÚK Časy směrem na Holice je součást stavby D35?
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od martas »

Maty píše:Nějak ty problémy s Časy nechápu a upřímně moc nesleduji. Ale obecně seslsykym rozumem bych měl jako obyvatel Časů zájem o co nejrychlejší výstavbu D35 + I/36 + hypoteticky zrušení zmiňovaného "zbytečného" mostu a odklonu dopravy z obce.

Co se jim zas nelíbí že jsou problémy s přeložením I/36? Chápu správně že část přeložky I/36 od MÚK Časy směrem na Holice je součást stavby D35?
Tuším, že tam šlo nějak o (ne)zachování silnice III. třídy směrem do Dašic. ŘSD s ní už nepočítalo, Časy ji chtěly. Tak ŘSD navrhlo most, ale o ten se Časy zase odmítaly starat (=nechtěly ho do majetku). Ale tento spor už možná pominul a je problém někde jinde. Netuším.
A chápete to správně. Přeložka I/36 z MÚK směr Holice je součástí D35. Tedy ten kousek, který končí za křižovatkou na Dolní Ředici. Zbytek k Holicím je samostatná stavba. Tam se stále nevykupuje. No a na té části I/36 od MÚK se zatím nic neděje. Shrnutá ornice je již zase bujaře zarostlá.
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od martas »

Info o navážení materiálu v souvislosti se stavem silnic v kraji: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/d ... zpravy_skn
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od 1975 »

...info...co ten katastrofickej titulek, zase? .o)

Stavba D35 zničí silnice v okolí, cena oprav se odhaduje na dvě miliardy
Jirka95
Příspěvky: 290
Registrován: 27.8.2014 12:39:31

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Jirka95 »

Všimli jste si že v nových letácích je na oba úseky Opatovice - Ostrov změněna kategorie na D 26,0/130 (dle nové ČSN)? Celou dobu byla kvůli stáří projektu 25,5/120. Tipuji že jde o tiskovou chybu.
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od martas »

Dnes jsem projel úsek Časy-Ostrov, přičemž jsem pro účely fotek zastavoval na silnicích, které dálnici křižují. Tempo na páteční odpoledne mi přišlo slušné. Techniky taky relativně dost. Trasa se už leckde pěkně rýsuje. Někde je to s terénními pracemi slabší (např. před Uherskem směr Roveň nebo u MÚK Ostrov blíže Uhersku). Jinak z dáli jsem viděl les kolem Časů, který trasa "rozpůlila". Na obou stranách jsou stromy dost seschlé, takže kdo ví, zda to tam při zprovoznění nebude celé vykácené. Snímky z terénu v galerce (od tohoto fota dále): https://martas1987.rajce.idnes.cz/D35#DSC_0004_1.jpg
Maty
Příspěvky: 219
Registrován: 21.1.2015 20:00:24
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Maty »

martas> díky za perfektní fotodokumentaci :-) občas nad těmi fotkami fárám co, jak a proč a většinou to tak nějak "vymyslím". Teď přemýšlím o té 0018_1 ... Tak mě tam vrtá hlavou to svahové vytyčení? Na zářez to nevypadá když to válcují, takže mě napadá, že by tam mohl být navezen zemní val?
Maty
Příspěvky: 219
Registrován: 21.1.2015 20:00:24
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Maty »

Včera jsem byl v Časech tak jsem si udělal procházku od provizorní přeložky I/36 po které se stále nejezdí dolů průsekem lesa, přes budoucí MÚK Časy až k překopané silnici z Časů do Dašic. Zatím jen skryto a vykolíkováno. O ten lesík bych strach neměl, borovice jsou sice suché, ale je to naštěstí smíšený les a listnáče se zdají být ve formě.
Nasekal jsem pár mobilních fotek včetně širokoúhlých panoramatických. Ale nejdou mi dát přímo sem že mají moc velké rozlišení. Pokud by byl zájem mohu zkusit udělat galerii na rajčeti.
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od kot »

Ale Maty, ty máš ale dotaz ! Co myslíš, jaké budou odpovědi ? Sem s tím !!! Díky, už se těším/e/.
Maty
Příspěvky: 219
Registrován: 21.1.2015 20:00:24
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Maty »

Tak jsem to snad nějak vysmolil. Fotky jsou na google disku. Snad v plném rozlišení a snad veřejně přístupné. Na načtení plného rozlišení je potřeba chvilku počkat. Asi to není kdovíjaký zázrak ale snad potěší ;-)

Ps. Mezi fotkami je schované i jedno krátké video jako bonus...

https://drive.google.com/folderview?id= ... ynqVttGYgD

Edit. Nevím kde je chyba album jsem trochu promazal protože tam byli duplicitní fotky ale po kliknutí na odkaz se mi zobrazují všechny??? Tak doufám že vám to funguje. Kdyby se zobrazovali duplicity tak mě omluvte, pokud se nezobrazuje nic tak mi dejte vědět...
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od zesp »

Jo, paráda. Zhlédl jsem vše včetně videa, zobrazuje se normálně. Jako dokumentační foto a video ze stavu věcí pro ty, co se tam nemáme možnost odívat osobně, je to ideální. Je ale vidět ta realita, že se tudy ještě nějaký ten pátek neprojedeme a cestu ze služebky z Práglu na Moravu mi to hned tak nezkrátí... Místo hrůzy zvané D1 volím většinou cestu přes D11, R 37 z Opatovic až do Chrudimě a pak na Vysoké Mýto. Pokud se vynořím z dálnice až u Ostrova, to bude paráda...
Maty
Příspěvky: 219
Registrován: 21.1.2015 20:00:24
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Maty »

Ano ještě se pár týdnů po D35 do Ostrova (dej Bože do až do Mohelnice) neprojdeme, ale alespoň už se staví a termín uvedení do provozu je velmi reálný. To vnímám pozitivně. Všechny plánovane termíny a sliby dosud nezahajenych staveb to je jedna velká loterie. Občas si pročítám vlákna od začátku a třeba u tohoto úseku se na začátku mluvilo o zahájení stavby 2012-13. Takže více než pět let zpoždění u některých jiných staveb je to i více. Opravdu jsem zvědavý jestli se za 4-5 let začne stavět co se dnes slibuje. D35 komplet; D3 komplet; D11 komplet; D0 alespoň něco. Jo a pardón že nemyslím na moraváky a na rusáky...

Prosím berte ty čísla trochu s nadhledem. Nemám v hlavě všechny aktuální letáky a ani nevím co dnes vlastně slibují... Spíš taková subjektivní dedukce, že ke každému termínu v každém letáku dosud nezahájené stavby je ukrytý šílený algoritmus s mnoha proměnnými které jsou matematicky nespočitatelné...
Klingon
Příspěvky: 262
Registrován: 30.12.2015 13:26:09
Bydliště: Ostrava

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Klingon »

Nevím jestli všichni moraváci, ale ti u slezska (doufám, že tím nemyslíš ty rusáky :-) ) jsou v pohodě poslední úseky D48 se začaly stavět, přípoje taky (I/68, I/11) a s těmi úseky D35 a D11 si úpně předem jak kočka. Vždy mi dělalo potíže trmácet se už přes HK na Liberec. Tak to bude až za HK. Ještě zlikvidovat i tu zajížďku k olomouckému Globusu a jsem zcela spokojen.
Maty
Příspěvky: 219
Registrován: 21.1.2015 20:00:24
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Maty »

Do Ruska se jezdí po D6 ne? (vtip)... Stejně tak třeba D4 pro mě subjektivně není priorita (pardón těm co jí potřebují). Rád bych to nebral subjektivně, ale každý to má nějak. Já mám sice dálnici "pod nosem", ale k čemu mi je, když dojedu nejdál na Černý most nebo do Hradce Králové? Jezdím méně či více pravidelně směry Linz, Norimberk, Drážďany/Berlín, Wroclaw, Ostrava/Warszawa, Brno/Vídeň, a po dálnici se nedostanu víc než 50km od baráku. Ano máme tady sice už nějaký dílčí kousky jako D1, D5 nebo D8 ale i tak se na ně musí člověk prokousat po "šoustkách" :-( doufám že se dožiji dokončení alespoň té základní dálniční sítě a do zmíněných lokalit budu moct dojet i s neadaptivnim tempomatem. I když do Brna to bude asi problém. Schválně co myslíte... Pojedu z Kolína do Brna dřív po D43, nebo D38??? (čti R38 respektive S38) - tím myslím jakýkoli liniový tří/čtyř pruh bez úrovňového křížení... ???
Naposledy upravil(a) Maty dne 7.9.2019 22:39:46, celkem upraveno 1 x.
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od michal »

Skoda, ze je u Casu v planu tak hluboky zarez. Lepsi by byl presypany tunel kvuli hluku a melky zarez, ale o poznani lepsi vyhled do kraje z obou stran toho kopce :twisted:
Maty
Příspěvky: 219
Registrován: 21.1.2015 20:00:24
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Maty »

Sem tunel asi ne... Ekonomicky. Nejsem odpůrce tunelů, proč ne, je to vždy zpestření na cestě, ale tunely patří tam kde to jinak nejde. Pod města a do složitých terénních podmínek. Jednou jsem tady na fóru četl o tom do jaké výšky se vyplatí násep a kdy už je lepší estakáda (čistě stavebně/ekonomicky), číslo už si nepamatuji :-( ale předpokládám, že u poměru výhodnosti zářez X tunel to bude větší číslo
AF-1
Příspěvky: 560
Registrován: 16.3.2009 13:54:56

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od AF-1 »

Tunel je vopruz pro ridice, investora i provozovatele.
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od dd »

Zářez se musí udělat pořádně, aby se nesesunul, ale pak už takřka nic nestojí. Tunel je dnes díra na peníze. Stavebně i provozně.
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od michal »

Ach jo... Vy nejste vubec romantici... :D :D :D
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Lenny »

my nechceme další úsekové měření a omezení na 80 km/h.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od kot »

I když se Rýdl holedbal, že dojde ke zrychlení na 100 u velké většiny tunelů v ČR... no, věř mu :?: :idea:
Odpovědět

Zpět na „D35“