Situace na ŘSD

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
dvori19
Příspěvky: 78
Registrován: 3.2.2019 9:42:28

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od dvori19 »

Paráda, to vypadá optimisticky. Kroupa byl co vím také dlouhodobý pracovník ŘSD, který tam byl dlouhé roky před tím, než povýšil na ředitele. A z mého pohledu rozhodně nebyl špatný. Chyběly mu možná trošku ostřejší lokty. A co jsem ho sledoval, neřekl bych, že by byl nějak zručný v politice.

Proto doufám, že nový šéf Radek Mátl bude trefa do černého! To, co o něm uvádíte, zní velmi pozitivně!
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od martini »

Akorát že on Radek tu firmu táhl už z pozice ředitele úseku výstavby, což je level GŘ - 1 a je to především jeho zásluhou v tandemu s Honzou Kroupou, že dnes je ŘSD tam, kde je... Jeho (dočasné?)povýšení na post GŘ však vnímám tak, že toho prostoru pro práci s reálnými výsledky bude mít ještě méně než do teď a to mi přijde škoda... Ale samozřejmě mu držme palce.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od 1975 »

...přesně tak, většinu času bude řešit politiku a Andrejovy telefony s báječnými nápady... tak snad to nezablí příliš brzo a nebo z toho dokonce něco pro ŘSD vytěží, když za ten první ústupek dostal pochvalu na twitteru:o)
Honza1
Příspěvky: 312
Registrován: 27.8.2013 11:50:10

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Honza1 »

1975 píše:...přesně tak, většinu času bude řešit politiku a Andrejovy telefony s báječnými nápady... tak snad to nezablí příliš brzo a nebo z toho dokonce něco pro ŘSD vytěží, když za ten první ústupek dostal pochvalu na twitteru:o)
:ko: Mám rád odůvodněné, promyšlené věci. Ale tohle mi spíš přijde, že je to "nedůstojné".

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/do ... oVitBeSTf8
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Warcz »

Myslim, že budeme ještě vzpomínat na Ťoka jako figurku, která dělala ŘSD trošku Firewall, aby měli klid na práci. Babiš teď má asi potřebu mít číslo na všechny a řídit celý vesmír.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Martin z Ostravy »

martini píše:Akorát že on Radek tu firmu táhl už z pozice ředitele úseku výstavby, což je level GŘ - 1 a je to především jeho zásluhou v tandemu s Honzou Kroupou, že dnes je ŘSD tam, kde je... Jeho (dočasné?)povýšení na post GŘ však vnímám tak, že toho prostoru pro práci s reálnými výsledky bude mít ještě méně než do teď a to mi přijde škoda... Ale samozřejmě mu držme palce.
Je to tak, drží si linii bez ohledu na pozici kterou zastává. Jeho cílem je výstavba kvalitních dálnic.
Post GŘ mu ale bude brát energii, chtělo by to na post GŘ někoho univerzálního, kdo už se v ŘSD trochu vyzná a přitom bude pokud možno odolávat politickým tlakům, což je ale za současné vládní garnitury docela problém.
R48 -> D48 se podařilo!
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od 1975 »

...nejlepší by bylo vrátit tam Kroupu:o)

Ale to asi není na pořadu dne. Důležité taky bude, pokud tedy bude jmenován definitivně, koho za sebe naopak posune na šéfa výstavby. A jak to vůbec je ve struktuře ŘSD - komu reportují šéfové správ? Řediteli výstavby, nebo přímo GŘ? Protože podle některých insider informací tam je jádro mnoha problémů, a ani Kroupa se neodhodlal do toho říznout... Bude v tomto Radek Mátl "důraznější"?
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od 1975 »

...odbor motivačních nástrojů? ..to bylo co?

https://zdopravy.cz/uklid-po-kovacikovi ... oju-32211/
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ředitelé správ jsou odpovědní přímo GŘ, ředitel výstavby je jen metodicky vede. Z jeho strany byla snaha je pošťouchnout.

To nikdo neví, nestihlo se to rozvinout.
R48 -> D48 se podařilo!
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od 1975 »

To se mi právě zdá jako jeden z kamenů úrazu... Správ je jedenáct, pak tam jsou Závody Praha a Brno (jaký je rozdíl mezi Správou a Závodem?), pak další útvary - jak je má GŘ efektivně řídit???
Obecně se za efektivní považuje max. 5-8 podřízených...
A jak to funguje v praxi? Mají nějakou týdenní poradu (=mytí hlav, mítink, schůzi, jak chcete)? Přijedou všichni do Práglu? Nebo confcall? Řeší se tam nějak stavy jednotlivých staveb/nebo aspoň těch problémových? Anebo si ty správy tak nějak žijou za větrem a jednou za rok k nim někdo dorazí?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Osobně nevím jaký je rozdíl mezi Závodem a Správou, v podstatě Závody jsou historicky dané už od začátku ŘSD a měly zajištovat investorskou činnost na dálnicích, správy pak převážně provoz jedniček a investorskou činnost na jedničkách a pak se to různě modifikovalo, až do stavu, že některé správy staví dálnice.
Jak funguje řízení nevím, to by ses musel zeptat generála nebo některého ředitele závodu či správy.
Jsou gremiální porady, co vím tak co 3 měsíce a pak asi dilčí setkání podle staveb. Konferenční hovory se na ŘSD nevedou co vím.
R48 -> D48 se podařilo!
Georg
Příspěvky: 50
Registrován: 13.8.2014 23:29:30

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Georg »

Rozhovor s Radkem Mátlem ve Dvaceti minutách Radiožurnálu https://radiozurnal.rozhlas.cz/problem- ... #player=on
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Aram96 »

I přes to "r" bych řekl, že parádní rozhovor, je vidět, že tento pán se v tom opravdu hodně vyzná. Naprosto s ním sdílím ten názor na 2 druhy odpůrců, ten problém popsal tak, jak opravdu je bez nějakých obstrukcí. :ok: Stejně tak přiznal, že to není hlavně odpůrci, ale množstvím stanovisek a souhlas také s tím stavem ŘSD, kdy prostě nemají peníze na lepší lidi, líbilo se mi, jak řekl, že spousta pracovníků jsou tam srdcaři, což jsem zde na fóru hodněkrát četl od znalejších lidí :ok:

Za mě by to mohl být dobrý ředitel, tu transformaci by ale určitě mohli stihnout dříve, si myslím :D Každopádně mě ale těší i ta snaha samotného ŘSD se transformovat, s tím jsem si myslel, že bude největší problém ...
No a ta D3 ... to je škoda mluvit, nechci být skeptik, ale myslím, že se blíží časy, kdy hodně lidí bude říkat "jsme to říkali" :mrgreen:
Jirka95
Příspěvky: 290
Registrován: 27.8.2014 12:39:31

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Jirka95 »

Nevíte někdo, jaká stavba je na titulní fotce na Twitteru pana Mátla? Styl stavby na mě působí neměckým dojmem. Twitter účet

EDIT: Že by to byla D8 u hranic? Google mapy
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od mapman »

Ano, je to D8 u Krásného Lesa.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Omlouvám se za OT - Němci podobné místo na druhé straně hranice řešili hloubeným tunelem.

Co mě ale zaujalo ještě více, jsou protihlukové stěny v tomto liduprázdném kraji. Stěny jsou na tomto úseku v místech, kde široko daleko nejsou žádná obydlí. Tedy ne že bych nepřál místním klid v krajině, zvuk dálnice se nese kilometry daleko, ale připadá mi, že pokud jsou stěny tady v liduprázdném kraji, tak to by měly být ty stěny potom úplně všude kolem dálnic v ČR.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lenny »

Tady jsou kvůli sněhovým závějím.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Trex
Příspěvky: 15
Registrován: 13.9.2016 21:51:33

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Trex »

Pavol Kováčik o skutečných (ne zdravotních:) důvodech proč skončil na ŘSD:
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ko ... 270632_bar
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

ŘSD je v područí externích firem, které nemají zájem na urychlení výstavby dálnic, tvrdí jeho bývalý šéf

https://domaci.ihned.cz/c1-66629950-rsd ... byvaly-sef

Bohužel je zbytek článku placený. I tak lze ale vyčíst, že jde o spory o reformu ŘSD a že podle Kováčika je špatně fungující ŘSD jednou z příčin pomalé výstavby u nás .....
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od dvs »

Na rozhlas je výňatek: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ko ... 270632_bar

Pokud chtěl všechno zase auditovat, tak se Kremlíkovi nedivím.

Vysvětlete mi, ale jednu věc: To nevěděl do čeho jde? Vždyť byl na sfdi.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od 1975 »

... je někde, JAKÉ KONKRÉTNĚ změny ve struktuře tam navrhoval? Pouze přidání toho tajemného "útvaru výkonu" nebo jak se to mělo jmenovat?
žehož
Příspěvky: 78
Registrován: 21.1.2016 23:49:53
Bydliště: Praha

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od žehož »

Prej se chtěl zaměřit právě na správy. Nové uspořádání mělo kopírovat NDS.
Že mu házeli klacky pod nohy odboráři mě nepřekvapuje když zastupujou ty co se jen vezou a současný naladění ŘSD jim vyhovuje. v článku zmíněnej zástupce odborů je zrovna ten typ člověka, kterej reálně žádnou práci neodvádí.
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od hh »

dvs píše: Vysvětlete mi, ale jednu věc: To nevěděl do čeho jde? Vždyť byl na sfdi.
Žvanit u chlebíčků na SFDI (nebo zde na fóru) je fakt řádově jiná liga než řídit nepředstavitelně složité např. ŘSD nebo Boeing ve vztahu k 737max atd. Z těch médií člověk pochopí zlomeček problematiky. Ale jestli tam před ním seděl někdo x let, makal 13 hodin denně s 20 jednáními denně, tak Kováčik se svým papírovým diářem byl naiva, který si nic jiného než ostudu nezasloužil.
Trex
Příspěvky: 15
Registrován: 13.9.2016 21:51:33

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Trex »

Tak snad jediný přínos této krátké epizodky Kováčika na ŘSD bude to, že se A. Babiš trochu zklidní a pochopí, že větší výstupní výkon (myšleno např. rychlost a kvalita přípravy staveb) za daných vnějších podmínek (tabulkové platy, legislativní prostředí atd.) než za dob vládnutí J. Kroupy, z této příspěvkové organizace nevymáčkne. Tzn. nebude hledat dalšího manažera zosobňující „razantní změny a nové impulzy“ a nechá tam R. Mátla a hlavně po několika letech přešlapování na místě konečně zahájí transformaci ŘSD (když jsem zadal do googlu „analýza transformace řsd“, tak hned v prvním odkazu na mě vyskočil 26ti stránkový „Transformační plán“ z roku 2012..).
To pak třeba časem (až za hooodně let) do „nového ŘSD“ ze zvědavosti (co nabídnou:) pošlu svůj životopis. Teď ale preferuji nabírání zkušenosti z realizace staveb ŘSD na jiné straně barikády:).
Jo a když už jsem tu – začátkem srpna vyšel v Respektu velmi obsáhlý článek (10 stran A4 vč. fotek) s názvem „Česká jízda – proč se nám nedaří stavět dálnice“. Tak kdyby měl někdo zájem, můžu naskenovat.
kot
Příspěvky: 10362
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od kot »

No jasně Trexi, dej to sem prosím. Pokud to někoho nebude zajímat, tak si to nepřečte a tvůj příspěvek přeskočí. :D
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“