I/11 Obchvat Opavy

Hradec Králové (D11, I/31) – Vamberk (I/14) – (I/43) – Šumperk (I/44) – Bruntál (I/45) – Opava (I/46, I/56, I/57) – Ostrava (D1, I/58, I/56, I/59) – Havířov – Český Těšín (I/48)
Odpovědět
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od davidb »

kujulu píše:
petsheny píše:[quote="kujulu
příštím roce by se měla začít stavět rovněž první část jižního obchvatu města, a to propojení silnic I/11 a I/46, tedy silnic z Opavy směrem na Bruntál a z Opavy přes Slavkov na Moravský Beroun a Štenberk.

Toto píší na stránkách města, ale moc mi to nedává smysl. Ta stavba přeci nemá ani územní rozhodnutí.
Je to to červené na mapě- to by se mělo začít stavět příští rok.
PETR007007
Příspěvky: 269
Registrován: 5.2.2017 19:53:36

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od PETR007007 »

Nevíte někdo, jestli je ten nový úsek průjezdný?
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od vodouch2000 »

Mělo se otvírat v noci ze včerejška na dnešek (prý kolem půlnoci).
kujulu
Příspěvky: 41
Registrován: 29.9.2017 18:52:28

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od kujulu »

Ráno se už jezdilo
Pavlík
Příspěvky: 269
Registrován: 25.6.2009 14:35:10

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od Pavlík »

Dnes ráno v 7.00 jsem obchvat projel a tak shrnuju svoje první dojmy:
- výborná kvalita prací, hodnotím 100%
- luxusní odstavný pruh ve směru na Ostravu, asi příznak toho, že jde o poloprofil budoucího děleného 4pruhu, i když to takhle zůstane asi fakt hodně dlouho
- ve směru od Sádráku na Ostravu jsem za celou dobu jízdy potkal jenom 3 auta a mám otazník, jestli je na kruháči v Jaktaři dostatečně výrazně vyznačena změna trasy na Ostravu, protože všichni zřejmě jedou po paměti = postaru přes centrum města
- na křižovatce Rolnická/Mostní blikaly oranžové semafory, ale při tom nízkém provozu to nijak nevadilo
- centrum města zacpáno stejně jako kdykoliv před tím, hlavně křižovatka I/11 x I/57 Olbrichova/Hradecká, a to hlavně nejspíše kvůli nesmyslnému novému seřízení semaforů, které funguje od léta a ve směru na Ostravu dopravu dost blokuje
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

Nějaký čas bude trvat než si to sedne a lidi se naučí tu trasu používat. A ono upřímně, ten obchvat ještě opravdu není hotový celý a může se stát, že to může být přes město na Bruntál a Krnov od Ostravy prostě rychlejší.
Pavlík
Příspěvky: 269
Registrován: 25.6.2009 14:35:10

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od Pavlík »

Myslím, že nejde jenom o projíždějící řidiče, co je pro ně rychlejší, ale taky o lidi ve městě, co je pro jejich život prospěšnější. Takže bych teď čekal iniciativu města přijít s návrhem, např. aby v Jaktaři vyznačili Tranzit/TIR směrem k Sádráku a třeba za křižovatku Krnovská / Vančurova dali zákaz vjezdu kamionům směrem dále do centra. To aby všechen transport kůrovcového dřeva a další kamiony opravdu šly konečně z města pryč. Totéž na kruháči na Hradecké před Opavou nebo na Těšínské u Globusu.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

Já především nechápu, co kůrovcové dřevo dělá na cestách. To je jasný náklad pro vlaky.
Klingon
Příspěvky: 262
Registrován: 30.12.2015 13:26:09
Bydliště: Ostrava

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od Klingon »

davidb píše:
kujulu píše:
petsheny píše:[quote="kujulu
příštím roce by se měla začít stavět rovněž první část jižního obchvatu města, a to propojení silnic I/11 a I/46, tedy silnic z Opavy směrem na Bruntál a z Opavy přes Slavkov na Moravský Beroun a Štenberk.

Toto píší na stránkách města, ale moc mi to nedává smysl. Ta stavba přeci nemá ani územní rozhodnutí.
Je to to červené na mapě- to by se mělo začít stavět příští rok.
O tom dost pochybuji (nevyvracím - teoreticky snad) ŘSD si teprve nechává zpracovat analýzu na to červené na mapě jestli to může převzít pod svá křídla 103 - I/46 Opava, jižní obchvat Hradecká - Olomoucká, dopravní model, ekonomické hodnocení hezké počteníčko :-)
Spíš asi, ale to nevím jistě, převezme tu spojku u Komárova, které má platné SP (ale chybí penízky)
Co se týče toho posledního úseku a to propojení silnic I/11 a I/46, tedy silnic z Opavy směrem na Bruntál a z Opavy přes Slavkov na Moravský Beroun a Šternberk do Olomouce tam bych to viděl já osobně tak na zahájení nejdříve za 5 let. Přece jenom se teprve začala zpracovávat EIA.
Klingon
Příspěvky: 262
Registrován: 30.12.2015 13:26:09
Bydliště: Ostrava

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od Klingon »

Klingon píše: Co se týče toho posledního úseku a to propojení silnic I/11 a I/46, tedy silnic z Opavy směrem na Bruntál a z Opavy přes Slavkov na Moravský Beroun a Šternberk do Olomouce tam bych to viděl já osobně tak na zahájení nejdříve za 5 let. Přece jenom se teprve začala zpracovávat EIA.
Tak EIA se už dopracovala zastavení EIA
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od davidb »

Klingon píše: O tom dost pochybuji (nevyvracím - teoreticky snad).
Omlouvám se za mystifikaci.
Špatně jsem pochopil toto- https://www.msstavby.cz/zapadni-cast-ji ... 2-08-2019/
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

Na RSD je nový leták, ale pouze 1 věta o uvedení do provozu, žádné fotky ze slavnostního otevření tam nejsou.
HanesCZ
Příspěvky: 64
Registrován: 11.2.2017 0:51:26

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od HanesCZ »

Už někdo zkoušel kudy je to přes Opavu rychlejší? Mezi kruháčem u Globusu a kruháčem v Jaktaři. Plánovač mapy.cz sice ukazuje minutu k dobru ve prospěch obchvatu, ale reálně se to tudy vyplatí jen ve špičce?
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od martas »

rumpeak píše:Na RSD je nový leták, ale pouze 1 věta o uvedení do provozu, žádné fotky ze slavnostního otevření tam nejsou.
Já je tam tedy vidím dole v galerii.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

HanesCZ píše:Už někdo zkoušel kudy je to přes Opavu rychlejší? Mezi kruháčem u Globusu a kruháčem v Jaktaři. Plánovač mapy.cz sice ukazuje minutu k dobru ve prospěch obchvatu, ale reálně se to tudy vyplatí jen ve špičce?

Počkal bych až bude mít obchvat ve svých mapách google. Ten má nasbíraných dost dat a plánuje docela chytře. Mapy.cz plánují často pěkné nesmysly. Třeba já bydlím u Duhy a když chci jet směrem na Opavu, tak Mapy.cz mě pošlou kolem Slovanu, protože silnic 2. a 1. třídy, místo trasy napřímo po Bedřicha Nikodéma, která je mnohem kratší a je na ni 1/10 provoz.
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od kyk »

např. Waze aktuálně pá cca 17:00 ukazuje Lazce-Krnov přes obchvat o 2km delší ale o 2min rychlejší než přes město.
OtoS
Příspěvky: 22
Registrován: 17.2.2018 15:20:53
Bydliště: Dolní Slezsko

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od OtoS »

Z vlastní zkušenosti mně překvapuje pouze minuta rozdíl. Posledních několik týdnů je Opava úplně ucpaná, Globus - Bezručův dům 30 min jak nic po Těšínské, za tu dobu bych byl přes obchvat už před Krnovem. I když těžko říct, jak to tam bude na semaforech v Kateřinkách.
Kam teče beton, tam tečou peníze. T. Blaník
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

Z vlastní zkušenosti před 6 lety, kdy jsem jezdil denně trasu Ostrava-Bruntal to bývalo rychlejší přes město než přes Kateřinky. A to v obou směrech (tedy bez vlivu odbočení vlevo z S1 na Kateřinky). Věřím, že teď to může být i 2 minuty rychlejší po pul-obchvatu. Klid bude až s otevřením západní části, která zruší úrovňové křížení z železnicií, což je vždy loterie. Pak bude největším špuntem na trase Ostrava-Bruntal Komárovský přejezd.
milhaus
Příspěvky: 29
Registrován: 11.11.2015 21:36:51

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od milhaus »

Rychlejší je nyní určite obchvat, při opravách Olbrichove bych centrem ani nejel. A semafory v Kateřinkách blikají oranžově, žádné zdržení.
kujulu
Příspěvky: 41
Registrován: 29.9.2017 18:52:28

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od kujulu »

Není někde k dispozici Technická průvodka stavby pro západní část Severního obchvatu?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od Lenny »

Není, nebyla zpracována zatím.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
kujulu
Příspěvky: 41
Registrován: 29.9.2017 18:52:28

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od kujulu »

Dne 18. 10. 2019 byla podepsána smlouva na provedení záchranného archeologického výzkumu (ZAV) stavby.
Práce na ZAV v ceně 31,16 mil. Kč (bez DPH) zahrnují začištění terénu, identifikaci jednotlivých archeologických vrstev a objektů, jejich dokumentaci a rozebrání. Následně budo nálezy
laboratorně ošetřeny. V nálezové zprávě budou popsány a vyhodnoceny nemovité a movité nálezy.
petsheny
Příspěvky: 331
Registrován: 25.12.2015 23:55:14
Bydliště: u Zubatých žab

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od petsheny »

Tak už se hrabou archeologové v prostoru budoucí OK s I/57. Vzali to za správný konec :ok: . Aby to tak pak šlo i se stavbou. :kladivo:
kujulu
Příspěvky: 41
Registrován: 29.9.2017 18:52:28

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od kujulu »

Již je tomu více než měsíc po otevření východní části a na Google mapách silnice stále neexistuje...
Pavlík
Příspěvky: 269
Registrován: 25.6.2009 14:35:10

Re: I/11 Obchvat Opavy

Příspěvek od Pavlík »

kujulu píše:Již je tomu více než měsíc po otevření východní části a na Google mapách silnice stále neexistuje...
Tak dnes se Google maps pochlapily.
https://www.google.cz/maps/dir/49.92728 ... m2!4m1!5i1

... akorát jako nejlepší trasu doporučují přes Vrchní ulici v Kateřinkách :-(
Odpovědět

Zpět na „I/11“