Mapy.cz
Re: Mapy.cz
Nedávno sem někdo dával postup jak z toho vytáhnout lepší rozlišení, ale už si nepamatuji v jakém vlákně to bylo...
Re: Mapy.cz
Zjímavé funkce:vodouch2000 píše:Kdo nemá rád google.maps a leze tam jen kvůli dopravě tak už nemusí
Hustota dopravy, uzavírky, DN... včetně navigací.
https://mapy.cz/dopravni?x=16.6041092&y ... QKbuVKFa5c
Doufám, že jsem neobjevil ameriku, ale notifikace na tuto službu od Mapy.cz mi přišla až dnes a nevěděl jsem o ní.
Radary
Kilometrovníky D
SOS telefony
Přejezdy
... a další. Vše zaměřeno přesně a propojeno s panoramou, jen zadáte "D1, 339. km" a jste tam. Paráda.
Re: Mapy.cz
Jde to nějak i v aplikaci v mobilu? Odkud ta data berou?
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
Nejspíš z OSM. Ale minimálně kilometrovníky poskytuje ŘSD veřejně...hh píše:Odkud ta data berou?
Přejezdy má zase na webu SŽDC.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Pište česky, prosím!
-
- Příspěvky: 1223
- Registrován: 27.5.2014 14:28:00
- Bydliště: D11 - exit 62
Re: Mapy.cz
Oprava linku na "přejezdy". Hrozná pecka, totok.
https://mapy.cz/dopravni?x=15.4081321&y ... ezdy&cat=1
https://mapy.cz/dopravni?x=15.4081321&y ... ezdy&cat=1
-
- Příspěvky: 1223
- Registrován: 27.5.2014 14:28:00
- Bydliště: D11 - exit 62
Re: Mapy.cz
Úseky dálnic bez poplatků:
https://mapy.cz/dopravni?x=17.2315973&y ... PlV7i41wZA
https://mapy.cz/dopravni?x=17.2315973&y ... PlV7i41wZA
Re: Mapy.cz
spíš dálnice a silnice bez poplatku .. když tam jsou i I/xx
Re: Mapy.cz
No, ale všechny radary (poměrová měření) tam určitě nejsou - namátkou radar na silnici mezi Trutnovem a Svobodou nad Úpou....
Re: Mapy.cz
Existuje nějaká mapová aplikace, kde by se zobrazovaly trasy pro nákladní vozidla? Tj. navigace jako na google mapách ale s uvážením maximální povolené rychlosti NA. Zajímalo by mě, pro které relace se NA vyplatí objet Prahu severem po I/16.
Re: Mapy.cz
Když jsem jezdil kamionem tak sem používal OSMand. Dá se tam nastavit váha, výška, délka a hmotnost vozidla myslím i průměrné rychlosti na různých typech komunikací. Aktualizace každých cca 10dní. Data bere z OpenStreetMaps... Celkem funkční ale ne na 100% taky sem se párkrát "zaseknul"...
Re: Mapy.cz
Zkus Tomtom Live planer:
https://mydrive.tomtom.com/en_gb/#mode= ... D%7D+ver=3
https://mydrive.tomtom.com/en_gb/#mode= ... D%7D+ver=3
- Přílohy
-
- 2019-12-21_1110.jpg (151.52 KiB) Zobrazeno 30178 x
Re: Mapy.cz
Zajímavé, nějak to funguje, ale je to takové nepřehledné - dálnice ve výstavbě už tam mají na mapě jako hotové. Jinak plánování podle parametru náklaďáku je taky zajímavé. S 44 tunami je třeba cesta z Prahy na Karlovy Vary vedena mimo I/6...
Re: Mapy.cz
osobně jsem to používal pouze na obytňák který má 2.9m a nastaveni max rychlosti 100km/h ( optimální rychlost ). Dávalo mi to různé alternativy.
Re: Mapy.cz
Dle map je již zprovozněn celý úsek D3 po hranice a I/68 v Třanovicích.
https://mapy.cz/zakladni?x=18.4945857&y ... ase=ophoto
https://mapy.cz/zakladni?x=14.4439378&y ... ase=ophoto
https://mapy.cz/zakladni?x=18.4945857&y ... ase=ophoto
https://mapy.cz/zakladni?x=14.4439378&y ... ase=ophoto
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Centrum dopravních informačních systémů
Re: Mapy.cz
Jenže v zahraničních zemích právě mapy.cz značí tou tenkou zelenou i 2-pruhy a 3-pruhy, kde jsou MÚK.(D,A,SK určitě) Proto nechápu, proč to tak nemůže být i u nás, aby to bylo sjednocené. Ale nechal bych to klidně čistě jen na ty, které už jsou SMV, když už ne obyč jedničky s MÚK. Čili právě třeba ten Hrádek nebo Jablunkov.NullDeVoid píše: ↑22.3.2023 17:28:59S tím trochu nesouhlasím. Zeleně bych vyznačoval jen úseky, co jsou SD4P, s MÚK a všemi těmihle věcmi. Jestli to je 2pruh, ať už S11,5 nebo cokoliv, považuju to za obyčejnou silnici. Přece jen, jede se na tom asi dost jinak, než na SD4P.
VMO bych tím pádem například zeleně vyznačil. Nebo jakoukoliv I/_, co je SD4P. Ostatně, takovéhle úseky by automaticky měly dostat SMV.
Třeba například ta budoucí I/73. S26,0/130 jsou parametry dálnice. Ale přesto to chtějí mít jako I/_, na mapách teda asi oranžově. Tzn. stejně vyznačené, jako například zde oblíbená I/19, co vypadá jako silnice III. třídy.
Zkrátka, rád bych, aby když se kouknu do mapy, tak abych věděl, co je dobrý (SD4P) a co ne.
…jo, a jestli bude na nějakých I/_ zakázán vjezd traktorům a kolům, tak to je asi jedině dobře, ale nemyslím si, že by díky tomu ten úsek měl dostat zelenou.
Sorry za děsný OT, měl jsem to už napsané. S tou I/13 souhlasím.
VMO je nonsense, doufám, že to bude v zelené, jakmile dojde ke zprovoznění právě stavěných úseků, protože už to bude souvislý dlouhý kus 4-pruhu.
-
- Příspěvky: 361
- Registrován: 24.1.2023 19:51:36
- Bydliště: Königsberg, Preußens, Bundesrepublik Großdeutschland
Re: Mapy.cz
Aram96: No a to, co dělá u ostatních zemí, mi právě vadí. OK, tohle je asi hodně osobní a subjektivní, ale když se kouknu na SRN, vidím tam ty zelené linky, tak si říkám „pěkná dálniční síť“, pak se na to chci kouknout detailně, a najednou vidím obyčejné silnice, to si jen říkám WTF…
O co mi teda jde: barvit to podle toho, co tam FYZICKY je. Pokud je to SD4P, tak prostě zelená. S MÚK, samozřejmě. Jsou taky 4pruhy ve městech, kde jsou úrovňové křížení, ideálně uprostřed tram. koleje, tak to by zeleně nemělo být. Zkrátka to, čemu neznalec říká „dálnice“.
Pokud to je I/_ jako SMV, tak ať to dostane třeba nějakou jinou barvu, co já vím…
Ve VMO doufám taky. Stejně jako v I/13, I/44, někdy…za 50 let snad I/73 apod. A hlavně taky doufám, že když to jsou SD4P, tak se tomu nebude říkat I/_, protože opět, srovnejme I/20 mezi Varama a Plzní a I/13 Mezi Varama a Ostrovem. Je to ÚPLNĚ něco jinýho, přesto je to vyznačeno stejně. Tohle považuji za velmi matoucí.
O co mi teda jde: barvit to podle toho, co tam FYZICKY je. Pokud je to SD4P, tak prostě zelená. S MÚK, samozřejmě. Jsou taky 4pruhy ve městech, kde jsou úrovňové křížení, ideálně uprostřed tram. koleje, tak to by zeleně nemělo být. Zkrátka to, čemu neznalec říká „dálnice“.
Pokud to je I/_ jako SMV, tak ať to dostane třeba nějakou jinou barvu, co já vím…
Ve VMO doufám taky. Stejně jako v I/13, I/44, někdy…za 50 let snad I/73 apod. A hlavně taky doufám, že když to jsou SD4P, tak se tomu nebude říkat I/_, protože opět, srovnejme I/20 mezi Varama a Plzní a I/13 Mezi Varama a Ostrovem. Je to ÚPLNĚ něco jinýho, přesto je to vyznačeno stejně. Tohle považuji za velmi matoucí.
Vize sítě silnic a dálnic ČR (Aktualizováno 2024/01/08.) S je 4pruh, M je střídavý 3pruh, oba s MÚK, SMV.
Uvozovky jsou „ a “, desetinná je ČÁRKA, symbol je měny za číslem!
Uvozovky jsou „ a “, desetinná je ČÁRKA, symbol je měny za číslem!
Re: Mapy.cz
Souhlasím s NullDeVoidem ta zelená mate prostě. Zelenĕ mají být dálnice a SMV se 4 a více pruhy. Bylo by úplně nejlepší to udělat jinou barvičkou kterou by se vyznačovali SMV se 3 a méně pruhy . Nějaké vyznačení bude fajn to samozřejmě. Konec konců bude to i pomůcka pro cyklisty když si budou plánovat trasu aby viděli na jakou I/_ můžou a kam už ne ( Stále mi přijde jako zhovadilost když cyklisté jezdí po I/_ ale když už tak ať už) Zelenĕ mi SMV se 3 a méně pruhy budou hold vždycky vadit . Nebo by třeba stačilo to číslo na SMV v mapách nepodbarvovat modře ale třeba žlutĕ. Ale toho si všichni při pohledu na mapu nevšimnou.
Je to hold zapeklité,ale ať už to udělají jakkoliv hlavně ať nemalují 3 a méně pruhé SMV zeleně to mĕ asi klepne.
Je to hold zapeklité,ale ať už to udělají jakkoliv hlavně ať nemalují 3 a méně pruhé SMV zeleně to mĕ asi klepne.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Re: Mapy.cz
No, ale ta zelená barva na neděleném dvoupruhu je taky u našich sousedů v SR /např. R2 okolo Ožďan/
Re: Mapy.cz
Mapy.cz u nás a v cizině dělají mapu úplně jinak, proto to někdy významově nemusí hrát...
Navíc v té cizině jsou odkázání na data z OSM, která zase můžou být poplatná lokálním pravidlům a zvyklostem a ve výsledku může být zhruba to samé v každé zemi mapováno úplně jinak.
Mmch. OSM může upravovat kdokoliv a tak se třeba i vy můžete zprostředkovaně podílet na tom, jak budou co mapy.cz zobrazovat. Já už si to vyzkoušel a funguje to
A opětovně doporučuji zájemcům ke studiu toto video, o silnicích je to sice jenom okrajově, ale principy jsou podobné.
Navíc v té cizině jsou odkázání na data z OSM, která zase můžou být poplatná lokálním pravidlům a zvyklostem a ve výsledku může být zhruba to samé v každé zemi mapováno úplně jinak.
Mmch. OSM může upravovat kdokoliv a tak se třeba i vy můžete zprostředkovaně podílet na tom, jak budou co mapy.cz zobrazovat. Já už si to vyzkoušel a funguje to
A opětovně doporučuji zájemcům ke studiu toto video, o silnicích je to sice jenom okrajově, ale principy jsou podobné.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Pište česky, prosím!
Re: Mapy.cz
S OSM už jsem párkrát experimentoval. Spíš ale nahlašuji chyby přímo na mapy.cz.
Jak je to s dopravní mapou v mapách.cz ? Občas neukazuje ani omezení 2km za hranicemi ale objevil jsem třeba tohle omezení ve Frankfurtu nad Mohanem https://mapy.cz/s/gozahukebo .
Jak je to s dopravní mapou v mapách.cz ? Občas neukazuje ani omezení 2km za hranicemi ale objevil jsem třeba tohle omezení ve Frankfurtu nad Mohanem https://mapy.cz/s/gozahukebo .
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Re: Mapy.cz
Hlásim do Map taky, ale třeba na tohle jsem narazil nedávno. Kdo si chce sednout na mořskou lavičku? (je hlášená)
Re: Mapy.cz
Tam se topil starej Lavička.
Re: Mapy.cz
Prosímvás nezatěžujte Mapy.cz s těma chybama za hranicema ČR. Jak uvádí nade mnou a už se to tu určitě i probíralo (a lze to dohledat v dokumentaci Mapy.cz), data mimo ČR si přebírají z otevřené mapové databáze OpenStreetMap.
Tedy pokud vidíte nějakou blbost v zahraničí, tak nejlépe to opravíte v online editoru OpenStreetMap (OSM).
Tedy pokud vidíte nějakou blbost v zahraničí, tak nejlépe to opravíte v online editoru OpenStreetMap (OSM).
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Re: Mapy.cz
Ohledně toho (ne)zabarvování dvoupruhových SMV zelenou jsem na mapy.cz psal. Za mě je to velká chyba, protože třeba pro řidiče skútrů není možné z mapy vyčíst, že na daný úsek nesmí. Bylo mi odpovězeno, že zabarvovat budou v ČR pouze čtyřpruhové SMV, protože dvoupruhové prý "neodpovídají standardu SMV".
O to komičtější mi připadadá, že v zahraničí - třeba v Srbsku nebo Rumunsku - jsou zeleně zaznačené silnice, které kvalitou odpovídají tak našim dvojkám nebo trojkám.
O to komičtější mi připadadá, že v zahraničí - třeba v Srbsku nebo Rumunsku - jsou zeleně zaznačené silnice, které kvalitou odpovídají tak našim dvojkám nebo trojkám.