D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět
Greyfin
Příspěvky: 160
Registrován: 3.5.2009 15:50:49

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Greyfin »

JAnD píše:Na stavbě si vybírají vánoční volno, naposledy se v mnou sledovaném úseku pracovalo v pátek před Vánocemi.
Přidal jsem do galerie nějaké fotky z výstavby estakády, dva pilíře mají už hotovou základovou patku a připravenou výztuž na vlastní pilíř.
Díky za fotky, zdá se, že odchod Italů byl ku prospěchu věci, tedy stavby dálnice :)
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

Ano, přes celé vánoční svátky byl klid, po celou dobu byla (je) však střežena stavební technika. Stavbaři nastupují 6.1.2020.
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Michal R »

Netušíte, jak je to nyní se shodou s HMG? Já jen, jestli stavba dohání manko či jsou díky klimatickým podmínkám napřed? Díky ;)
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Tom od Budějc »

Lynx píše:Asi jste myslel v pondělí - tedy 6.1. Ale to je detail. V řadě firem to tak je, nejen ve stavebnictví.

Nejen , že se většině lidí nechce dělat přes svátky, ale zároveň nechtějí být lidé (obyvatelé dotčených lokalit) o svátcích obtěžováni, takže se to přes svátky obvykle se stavbami nehrotí.
Taky bych řekl spíš 8.1. :D Protože na Ukrajině jsou Vánoce 6.1., druhý den se střízliví a osmého se může začít pracovat :lol: :P
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od jozka »

Tak to bylo mysleno, jen si myslim, ze vyrazi druhej den ;-)
Sponik
Příspěvky: 350
Registrován: 20.6.2011 10:53:01
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Sponik »

já měl za to že Ukrajina slaví vánoce 7.1 ne ?
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od ML90 »

Sponik píše:já měl za to že Ukrajina slaví vánoce 7.1 ne ?
Jak kde a jak kdo :) Řeckokatolíci, kteří žijí hlavně v Haliči a na Zakarpatí slaví Vánoce 25. prosince a u pravoslavných to záleží na konkrétní církvi a člověku. Podle průzkumů veřejného mínění ale slaví většina Ukrajinců skutečně toho 7. ledna (necelých 70 %), zatímco většina ze zbytku slaví dvakrát. V poslední době se v souvislosti se vznikem nové Pravoslavné církve Ukrajiny trochu otevíralo téma oficiálního přesunu Vánoc (čistě z církevního hlediska) na prosinec, ale zatím to není aktuální. Formálně je od roku 2017 svátek a nepracuje se jak 25. prosince, tak 7. ledna. Pardon za OT, tohle mi prostě nedalo, víc se k tomu nebudu vyjadřovat :)
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

Na tomto useku asi jeste slavi. ;-) Vcera prvni mala aktivita, kdy za MUK Roudne semerem z CB jsou za svahem dve vrtne plosiny a v nich dva vrtaci. Jeden v bagru jim odhrnuje. Tod vse. Technika zaparkovana na MUK Roudne se trosku rozrostla, lec nikdo nejezdi. Az se tak zdalo, ze na ty svatky odjeli tema tatrama. ;-) Jinak Od Vidova az po Krasejovku se zda zatim mrtvo.
Baron
Příspěvky: 111
Registrován: 12.3.2019 23:18:14
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Baron »

Dovolím si lehce nesouhlasit. Na MUK Krasejovka a v okolí byl už včera solidní cvrkot :-)
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

TO Baron: Parodon. Oprava. Moc jsem se rozmachnul. ;-) Takze vsichni jsou na Krasejovce? Od estakady Vidov az po Plavnici fakt zadny ruch. Je ty dve vrtne plosiny. Dneska k nim prijel druhy vetsi bagr. Jinak tatra nejezdi zadna.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od jozka »

Asi by jeste nafoukali, tak radsi delaj dal od mesta :-)
Baron
Příspěvky: 111
Registrován: 12.3.2019 23:18:14
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Baron »

TO Cajkowski: Na MUK Krasejovka se co pozoruju staví nová přeložka na Krasejovku a Milíkovice a v prostoru MUK jezdí malá vrtná souprava. Je tam spousta navrtaných děr v jakési mřížce a asi metr od sebe. na všech je nasypaná vrstva jakéhosi "písku" a něco z nich čouhá. Že by připravovaný odstřel???
Omlouvám se za krkolomný popis, tomuhle nerozumím, jen to laicky pozoruju. :-D
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od vondr »

Baron píše:TO Cajkowski: Na MUK Krasejovka se co pozoruju staví nová přeložka na Krasejovku a Milíkovice a v prostoru MUK jezdí malá vrtná souprava. Je tam spousta navrtaných děr v jakési mřížce a asi metr od sebe. na všech je nasypaná vrstva jakéhosi "písku" a něco z nich čouhá. Že by připravovaný odstřel???
Omlouvám se za krkolomný popis, tomuhle nerozumím, jen to laicky pozoruju. :-D
Když pozorujete danou stavbu, nebylo by možné občas pořídit pár fotek pro nás ostatní
Baron
Příspěvky: 111
Registrován: 12.3.2019 23:18:14
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Baron »

TO Vondr: Jezdím tudy často do Budějc a občas tu dávám videoprůjezdy z autokamery. Teď mi ale přišlo nový GoPro tak s tím zkusím něco provést ;)
Rawem
Příspěvky: 22
Registrován: 24.8.2019 22:07:49

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Rawem »

Baron píše:TO Cajkowski: Na MUK Krasejovka se co pozoruju staví nová přeložka na Krasejovku a Milíkovice a v prostoru MUK jezdí malá vrtná souprava. Je tam spousta navrtaných děr v jakési mřížce a asi metr od sebe. na všech je nasypaná vrstva jakéhosi "písku" a něco z nich čouhá. Že by připravovaný odstřel???
Omlouvám se za krkolomný popis, tomuhle nerozumím, jen to laicky pozoruju. :-D
Podle popisu by se mohlo jednat o vertikální geodrény, viz např. http://www.cofra.sk/files/verticale-dra ... -v0(2).pdf
Tento systém se už prováděl např. na stavbě 0309/III Borek - Úsilné na začátku úseku.
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Jirka L »

Oprava odkazu:
http://www.cofra.sk/files/verticale-dra ... -v0(2).pdf
Prosím, používat tlačítko URL
KIV
Příspěvky: 171
Registrován: 12.3.2012 23:35:51
Bydliště: České Budějovice

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od KIV »

Prokleté sesuvy. Dostavbu dálnice D3 provází problémy podobné těm u D8

https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/ ... ntent=main
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od pivko »

Tohle mě fascinuje. To je opravdu takový problém udělat ten geologický průzkum pořádně?
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od jozka »

Kdyz si RSD zaplati vrty/sondy co par metru, dostane podrobnou zpravu, ale pak dostane do drzky za celkovou cenu. Kdyz k tomu pristoupi stylem, "tady by to mohlo bejt v poho, tak to pichnete sem a sem", bude za cenu pochvalena a nekdy to holt klapne a nekdy ne.
Majkl
Příspěvky: 221
Registrován: 21.4.2009 12:14:29

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Majkl »

Mě spíš zaráží jiní věc, má se to otevírat za 2,5 roku ale už ted začínají mluvit o tom, že netuší, jaký to bude mít dopad na daný termín. Pochopil bych, kdyby to bylo půl roku do otevření, ale vzhledem k tomu, že to je až léto 2022, tak snad přece i kdyby se zjistilo, že bude potřeba svah stabilizovat, tak se to musí stihnout.
RedBaron
Příspěvky: 356
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od RedBaron »

Vypadá to na první pohled především jako slušný prostor pro navýšení celkové ceny za úsek.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od jozka »

Kdyz to natahnu do extremu, muze se zjistit, ze jedine reseni je dlouha estakada a tady uz by byl problem (projekt, povoleni, finance, kapacity...), takze mi prijde celkem logicke, ze nevi.
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

;-) budu se opakovat, ale ja jsem to rikal. Vim, ze jsem navrhoval blbost, aby pri projektovani se nekdo poptal starousedliku, ale toto bylo jasne uz predem. Jako kluk jsem si sem chodil hravat a jednak pod tim kopcem byla stala bazina. Uz delsi dobu jsou tu dve vrtne plosiny a perou sterk pod povrch. Snazi se to tu vsemocne odvodnit a porad nic. U paty kopce se svah trhal co ja si pamatuju a to tam nikdo nic nedelal. Jako kluk jsem si tam jezdil pro pisek a hlinu. Jsem zvedav co s tim udelaji. Mala vrtna losina to tam prospikovala uz celkem dost. Na par vrtech jsou terciky, zda to neujizdi a nove jsou tam kaskadovite nove cesticky. Tipuju, ze se opet objevi mala vrtna plosina a bude vrtat v jinych mistech. Muj odhad je, ze cely ten kopec jsou vrstvy pisku, jilu a takove divne cervene zeme, ktera se dobre v ohni vypalovala. Mam z ni par sosek z detskych let. ;-) Ta cervena zem se tahne az pod vedeneni vysokeho napeti smerem k Plavnici, kde jsou pole zemedelcu. Kdyz zoraji, tak je krasne videt pole cervene.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Aram96 »

jozka píše:Kdyz si RSD zaplati vrty/sondy co par metru, dostane podrobnou zpravu, ale pak dostane do drzky za celkovou cenu. Kdyz k tomu pristoupi stylem, "tady by to mohlo bejt v poho, tak to pichnete sem a sem", bude za cenu pochvalena a nekdy to holt klapne a nekdy ne.
Na geologickém průzkumu se šetřit nesmí, chtěl bych vidět někoho, kdo bude kritizovat, že byl geologický průzkum moc podrobný. Argumenty, že průzkum je méně podrobný/kvalitní, aby byl levnější, jsou hodně chabé. ;)
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od jozka »

chtěl bych vidět někoho, kdo bude kritizovat, že byl geologický průzkum moc podrobný.
To asi nikdo. Ale ze je drahy, to zazijete stoprocentne. Vitejte v realnem svete.
Odpovědět

Zpět na „D3“