I/3 stavební úpravy u Benešova

[1. úsek] (D1) – Benešov – Votice (I/18) – (D3)
[2. úsek] České Budějovice (D3) – Kaplice – Rakousko
Odpovědět
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Mike »

je to sprasek, ale jeho výhodou je, že nenabízí alternativu ala D3 k Mirošovicím
případná MUK by tohle evokovat mohla, takže to je jediné + téhle stavby
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
votas007
Příspěvky: 69
Registrován: 24.12.2019 22:27:08
Bydliště: Mezi D1, D3, (I/3), I/19

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od votas007 »

Mě se to líbí. Až se lidé na tom naučí jezdit, tak to bude odsejpat, jako např na turbokruháčích v Táboře, když ještě nebyla D3.
Petr87
Příspěvky: 5
Registrován: 6.2.2020 19:32:09

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Petr87 »

Svatosp píše:Ten kruhac je dobře resen , jsou tam v kazdem hlavnim smeru PRA-CB 2-pruhy, jeden prubezny primo a druhy s prednosti na kruhaci, ale i tak se mi zda, ze se ta kapacita mozna i zvysi i když dojde k pribrzdeni na 50km/h. Uvidíme, co letni provoz.
Že se při jízdě pravým pruhem nemusí dávat přednost vozidlům jedoucím po objezdu, je velký omyl, podle kterého však bohužel někteří řidiči opravdu jezdí. Značky na vjezdu hovoří zcela jasně - při vjezdu na kruháč musí dávat přednost všichni.
MichalM
Příspěvky: 74
Registrován: 7.10.2016 22:31:40

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od MichalM »

Tak to díky za upozornění, příspěvek "svatosp" mě celkem slušně zmátl. :-)
Petr87
Příspěvky: 5
Registrován: 6.2.2020 19:32:09

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Petr87 »

Už jsem tento omyl slyšel od více lidí a navíc už se mi stalo, že jsem od najíždějícího tu přednost nedostal, takže mi kvůli zvýšení povědomí o této věci stálo za to se tu i zaregistrovat.
Dalším častým omylem je, že lidé jedoucí od Mariánovic mění na úrovni nájezdu od Prahy jízdní pruh a vyjíždějí ve směru do Tábora ven vnitřním pruhem místo vnějšího. To sice není při správně zvolené rychlosti vyloženě nebezpečné ale je to dost zbytečné.
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Svatosp »

U tehle křižovatky jsou ty dva pruhy stavebne oddelene u země takovu tou sikanou. Mel jsem za to, ze ten pravy vas navede az do toho kruhace a tvori pak ten vnejsi jizdni pruh tj. vam tam nemůže nikdo najet v kruhaci, takhle to je resene v zahranici jsem se s tim setkal casto. Ale nedavam za to ruku do ohne, jestli se tam dava ta prednost, pak to bude vysoce matouci v tomhle pripade :-) Chtelo by to, aby někdo udelal video prujezdni.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Majkii »

A značky tam snad nejsou?
Přílohy
Schránka 02.jpg
Schránka 02.jpg (21.93 KiB) Zobrazeno 5834 x
wazer.cz
Pište česky, prosím!
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od jozka »

Ja myslim, ze tady spis doslo k zamene s trochu jinym typem kruhace.

Jinak, to ze ma prednost ten, kdo najizdi na kruhac je pravda. To lidi udrzeli spravne. Co uz neudrzeli, ze to neplati, kdyz je na najezdu znacka "Dej prednost v jzde"/"Stuj, dej prednost v jizde". Coz je snad vzdy (aspon ja neznam jiny pripad).
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Majkii »

wazer.cz
Pište česky, prosím!
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od jozka »

To neni ten pripad, tady proste jen bylo zjevne zadani "udelejte kruhac a zachovejte hlavni". Mel jsem na mysli tohle.
ppepe
Příspěvky: 279
Registrován: 26.12.2015 0:02:23

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od ppepe »

Víceproudý kruhový objezd

https://www.youtube.com/watch?v=iTh_tGCnou4
Petr87
Příspěvky: 5
Registrován: 6.2.2020 19:32:09

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Petr87 »

Svatosp píše:Chtelo by to, aby někdo udelal video prujezdni.
Takové video existuje - ke zhlédnutí zde.
Je tam i hezky vidět, že úmyslem projektanta bylo, aby řidiči na objezdu neměnili jízdní pruh - na těch ostrých rozích na nájezdu.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Saljack »

Jozka
Ja myslim, ze tady spis doslo k zamene s trochu jinym typem kruhace.
Tam ale ta přednost je taky! Ona je tam sice plná čára, ale pokud by to přes ní někdo kdo jede na kruháči švihnul, tak to ten co najíždí odsere. Obecně ČB jsou rájem divných kruháčů. Včetně nájezdu na D3.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Saljack »

Když tady čtu to o té přednosti a kolik lidí vůbec netuší, že se tam má dát přednost, tak mě trochu jímá hrůza. Jenom čekám kdy to tam do mě někdo napálí protože nezná značky.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od jozka »

Ona je tam sice plná čára, ale pokud by to přes ní někdo kdo jede na kruháči švihnul, tak to ten co najíždí odsere.
Opravdu? Jako ze by odsral to, ze nekdo jiny porusi pravidla?
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Saljack »

Jenže je problém, že on porušil pravidla taky, prostě musí mu dát přednost v jízdě.

To samé bylo nedávno na Jižní spojce na nájezdu, kde to frajer vzal přes šrafování a ten co najížděl to do něj napálil tj. úplně stejný případ. Prostě nedal přednost v jízdě jeho chyba.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od P_V »

Podle mě (naivně) by se to mělo posuzovat tak, že když někdo projede přes plnou nebo skrz šrafy, tak už nejede po hlavní, ale z místa mimo vozovku.
mts
Příspěvky: 595
Registrován: 1.4.2009 8:19:14

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od mts »

Stejne to vidim i ja. Kdo prejizdi plnou nebo srafy, najizdi to jizdni drahy z "nelegalniho" mista, tim padem ho tam nemohu ocekavat a stihnout dat mu prednost...
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od kot »

Přidal bych se se stejným názorem ke dvěma kolegům jako další "naiva"... :D
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od jozka »

Na to bych se policajtu zeptal zcela jednoduse. KDE mam dat prednost? Zajimava je taky znacka IP19 kousek pred tou P4. V priipade havarie bych se nebal soudit.
martink
Příspěvky: 147
Registrován: 10.12.2019 1:22:29

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od martink »

Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Svatosp »

To je přesně ten případ, místo plny je bariera a kdo ma tedy prednost? Dle znacek ten na tom kruhaci ale prakticky jede ten co najizdi na kruhac v pravym pruhu bez davani prednosti, protozu mu tam nikdo nesmí-nemůže najet...je tam plna nebo bariera .
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od jozka »

Za me je to jasny, levej dava prednost, je tam cara na hranici krizovatky, pravej neni komu dat prednost (viz ta IP19), jedine tomu, kdo zmeni pruh pres plnou, pak se ale nehraje na krizovatku a prednosti, ale je to o zmene pruhu (tim spis, ze pres plnou caru).
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Svatosp »

Zajimalo by me, jak by to posoudil organ, kdyby ten na tom kruhaci prejel přes plnou a doslo ke stretu s najizdejicim na kruhac v tom pravem pruhu! Podle me by to byla chyba toho, co najizdel, protože nedal prednost. To ze ten na kruhaci prejel plnou uz by se neresilo. Stejne jako při tom najezdu z odstavného nebo srafovani. Proste znacky jsou znacky a prednost je prednost!
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od jozka »

Jaka prednost? Komu? Vzdyt v tom pruhu nikdo nejede! Zkuste se zamyslet nad tim, proc levy pruhy ma caru na zemi a pravy nikoliv. Kdyz najizdite z odstavneho jste to vy, kdo meni pruh, nikoliv ten, kdo v nem jede.
Odpovědět

Zpět na „I/3“