(Ex)Ministr dopravy Karel Havlíček

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
Aram96
Příspěvky: 7898
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od Aram96 »

Co chcete po člověku, který prvně vede asociaci malých a středních podnikatelů a najednou je s Babišem, křivák :ko: takže na ministra ANO se dokonale hodí :ok: a rovnou na 2, proč ne :crazy:
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od bumbik »

Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
pinus
Příspěvky: 202
Registrován: 22.3.2010 5:01:35

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od pinus »

Tady je ministrova kariéra shrnuta i v písemné verzi.
https://reportermagazin.cz/a/pEivy/inso ... a-havlicka

Do koše jsou přesouvány všechny příspěvky mimo téma, za další offtopic bude uděleno - MzO
Matezs
Příspěvky: 352
Registrován: 24.1.2020 0:21:07
Bydliště: Svitavy

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od Matezs »

Tak D4 na Vídeň (čas 36:30)... to se můžeme s D52 rozloučit... :D

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/ ... 1030500223
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od bumbik »

mě pouze potěšilo, že ministr Havlíček včera v OVM řekl, že se dokončuje Nové Strašecí a že letos zprovozníme Rybí (D48) :jidlo: tzn. já jsem spokojen a že si něco takového splete bych ještě nebral tak tragicky :-)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Warcz
Příspěvky: 2091
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od Warcz »

:zvraci:
Přílohy
2020-02-24_1647.png
2020-02-24_1647.png (83.65 KiB) Zobrazeno 8461 x
vaclav
Příspěvky: 1831
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od vaclav »

ano, bohuzel, takhle vypada politicka sebepropaganda v roce 2020
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od Lenny »

To psal kdo? Ještě tam mohl napsat, že jim bude k ruce a pomáhat jim házet s lopatou. :P
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Formálně Andrej, fakticky Mára Prchal.
R48 -> D48 se podařilo!
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od theodor less »

Prchal umí, Babišovi vyhrál volby. Ale tady to přepískl, vypadá to jako parodie.
Věcně to je samozřejmě špatně; modernizace začala v roce 2013 a od ledna 2014 má rezort dopravy ANO.
Aram96
Příspěvky: 7898
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od Aram96 »

A v roce 2021 nebude hotová .. chybí jim tam jaksi jeden most :D Jinak taky souhlas, že tady to Prchal přehnal ..
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od theodor less »

Před pár dny stál Havlíček ve výstražné vestě poblíž šestipruhu kdesi u Prahy a dramaticky hovořil o Modernizaci D1. Pro mě to mělo stejnou hodnotu jako rozhovor z budovy MD, ale píáristi zřejmě vědí co dělají. Televizní diváky bych nepřeceňoval, asi už na Ťoka v závějích na Vysočině zapomněli.
Vystoupení Havlíčka v Otázkách Václava Moravce bylo celkem přesvědčivé.
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od bhs »

Ano, ten rozdíl od jeho dvou předchůdců v oblasti prezentace a argumentace je evidentní. Akorát by nemusel mluvit tak rychle, někdy je to docela ....
Jinak absolutně nechápu ty snahy některých do Havlíčka rýt. Místo toho, aby mu drželi palce. Konečně se do té pozice dostal někdo, kdo má šanci s tím něco rozumného udělat (pro náš všechny ...)
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
Aram96
Příspěvky: 7898
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od Aram96 »

S čím přesně myslíš ?
Já Havlíčka pro dopravu beru mnohem více než právníka Kremlíka (byť ten se mohl také na dopravě vydovádět), ale vzhledem k tomu, že teď bude Havlíček řešit jádro, operátora, 5G a já nevím co všechno ještě, mě přijde, že půjde MD trochu do pozadí. Nicméně jsem za ať je to raději takhle a je tam někdo na 50% schopný, než lempl na 100%. On ten Babiš už lidi nemá, takže za mě určitě radši takhle .. dálnice nestaví ministr, staví je ŘSD, pokud nebude dělat tóčo tam, tak to pojede snad vše dál. Jediné, co se teď chce od MD je legislativa, PPP a elektronické známky, z dlouhodobějších věcí transformace ŘSD či "restrukturalizace" či normální zrušení CK MD. To se zvládnout dá, si myslím. Přípravu VRT také nedělá MD, ale především SŽ. Většina z toho je nějakým způsobem rozběhnuta, takže stačí pokračovat v práci a mít důraz, nepotřebuje to snad až tak ministra na plný úvazek .. budu tomu věřit :mrgreen:
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od bhs »

Přesně tak. Pokud si někdo myslí, že to vše může zvládnout nebo zajistit ministr sám, tak je marťan.

Šanci má jen tehdy, pokud se obklopí schopnými lidmi (manažery) a nastaví systém řízení (procesy), které se mu osvědčily. Havlíček je chytrý, myslím si, že výše uvedené dokáže, praxi v tom velmi pravděpodobně má. To, že bude nakonec úspěšný je ale stejně ve hvězdách.

Na druhou stranu, pokud by byl úspěšný, dokážete domyslet .... ?
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od theodor less »

bhs píše:Jinak absolutně nechápu ty snahy některých do Havlíčka rýt. Místo toho, aby mu drželi palce. Konečně se do té pozice dostal někdo, kdo má šanci s tím něco rozumného udělat (pro náš všechny
Někteří do Havlíčka ryjou a nedrží mu palce. Třeba drželi palce Prachařovi, který byl stavař, podnikatel a věděl, jak to chodí v Parlamentu. Nebo neryli do Ťoka, zkušeného managera z velké stavební firmy. Třeba je zklamal právník Kremlík, který na MD dokonce pracoval. A teď si vyčítají svou naivitu, když podepsali bianko účet těmto "tutovkám".
Warcz
Příspěvky: 2091
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od Warcz »

Dělám v IT a vím, že člověk nemůže řídit více jak 6-8 lidí, pak už to jde do háje a kdo říká že to zvládá tak to spíše udržuje. Představa, že někdo sedí na dvou ministerstvech a dokáže to uřídit mí přijde naivní. I kdyby tam seděl superman, tak mu nebudu věřit, že to zvládne. Možná tak ministerstvo pro lidská práva... Proto do něj tak šiju a jsem skeptický.

ANO máme jednoho mluvčího pro dva resorty, ale ne plnohodnotného ministra. Jinak samozřejmě držím pěsti ať se daří stavět, tak jako asi všichni tady.
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od bhs »

Dělám v IT a vím, že jde právě o ty lidi.
Někdy se to sejde a ani je moc řídit nemusíte. Pochopí, co chcete a jedou - a klidně i s přidanou hodnotou. To řízení (kontrola) je pak minimální ....
Jinak souhlas,
dvě ministerstva (a zrovna taková) - to je problém a riziko. Ale šance tu tentokrát je ... Určitě to nemá nic společného s naivitou. Ta by platila tak cirka v 90 - 95 procentech případů.
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
Aram96
Příspěvky: 7898
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od Aram96 »

Warzi, ale on tam přece není na tu mravenčí práci, ale právě na komunikaci s médii atd. atd., podobně jako premiér působí za celou vládu. Takže se bude akorát 2 krát častěji setkávat s ministry daných ministerstev z jiných zemí, nebudou to 2 lidi ale 1. Aniž bych to chtěl zlehčovat, tak si myslím, že když si tam dá lidi, kteří dokážou vést jednotlivé "úkoly" MD ČR, tak to lze ty 2 roky doklepat. Rozhodně to není ideál, ale za mě je tohle asi menší zlo, než najít nějakého ňoumu pro kamery, který neví o čem mluví. Pár takových ministryň bychom našli. (omlouvám se za genderovou nevyváženost :lol: )
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od krtek700 »

Warcz: Teda upozornění, dělám v IT jsem nepochopil. Naopak je zrovna IT dost specifické.
Jinak tedy proto má ministr náměstky, aby neřídil celé ministerstvo sám a pak jsou další a další podřízení co dělají někomu nadřízeného. Takže ta čísla 6-8 možná nakonec sedí. On je také ale rozdíl řídit třeba 6 programátorů na jednom projektu a 6 náměstků.

Reálně by mě ale docela zajímal rozvrh různých ministrů, co jim zabírá kolik času. Podle mě tam nějaké té hrubé práce na ministerstvu zase tolik % nebude. Takové ty věty, že nejde stíhat stavbu JE, VRT atd jsou podlě mě mimo. Velké projekty to jsou, ale prakticky všechno běží, že vláda/ministr dá zadání a konkrétní věci řeší už někdo jiný, případné problémy a nějaký progres se řeší s ministrem.
Pokud budete mít pod sebou třeba jenom 3 lidi a nebudou kvalitní, tak nemusíte síhat ani 3. Teoreticky když budou všichni kvalitní, tak si můžete dát nohy na stůl a řešit jenom schůzky a akce, kde jste jmenovitě Vy potřeba.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od 1975 »

...když jde o ty lidi...

Ministerstvo dopravy: 26. 2. 2020
Oznámení o vyhlášení prvního kola výběrového řízení na služební místo náměstka / náměstkyně pro řízení Sekce silniční a veřejné dopravy a správních agend Ministerstva dopravy - https://edesky.cz/dokument/3617477

Ministerstvo dopravy: 26. 2. 2020
Oznámení o vyhlášení prvního kola výběrového řízení na služební místo náměstka / náměstkyně pro řízení Sekce ekonomické a infrastrukturní Ministerstva dopravy - https://edesky.cz/dokument/3617475

Ministerstvo dopravy: 26. 2. 2020
Oznámení o vyhlášení prvního kola výběrového řízení na služební místo náměstka / náměstkyně pro řízení Sekce legislativní a právní Ministerstva dopravy - https://edesky.cz/dokument/3617478

Ministerstvo dopravy: 26. 2. 2020
Oznámení o vyhlášení prvního kola výběrového řízení na služební místo náměstka / náměstkyně pro řízení Sekce nesilniční dopravy a mezinárodních vztahů Ministerstva dopravy - https://edesky.cz/dokument/3617476
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od theodor less »

Tak v "Máte slovo" Havlíček udělal dobrý dojem. Sice označil Modernizaci D1 za úplně novou stavbu, ale jinak neudělal žádnou chybu. To Jurečka byl trapný; předhazoval Havlíčkovi vlny na D1 u Ostravy, ten mu ani nepřipomněl, že vznikly za spoluvlády KDU-ČSL. Dále Jurečka vyzýval Havlíčka k návštěvě majitelů 2 domů v Dluhonicích. Legrační byl i ředitel ŘSD Praha, když říkal, že i SFDI má odborníky na kvalitu.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od 1975 »

...z dnešního brífinku zatím ČT dala pár vteřin, kde Radek Mátl dělá stojan (držíc mapku úseků, které nejen DZ blokují), a Andrej říká, že s ekology bude jednat a že D1 zdrželi o 444 dní v průměru, takže už mohla dávno letos být:o)
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od bumbik »

1975: o tom zdržení D1 mluvil i včera ministr Havlíček v Máte Slovo u p. Jílkové, mapku úseků zveřejnilo MD na svém FB
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od 1975 »

jo jo, už ji mají i na webu ŘSD, dal jsem do vedlejšího vlákna....
Lidovky z toho splácaly toto:

https://www.lidovky.cz/byznys/doprava/v ... oprava_ele

Kde zas vzali těch 230... respektive, jak to spočítali...
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“